COPPENS J.P. BEGRAFENISSEN ichtdiensten De Voorpost - 12.10.1990 - 11 Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 De toelage bedraagt voor bos plantsoen, haagplanten en heesters het kader van de "Week van de nbare Bibliotheek" wordt door bibliotheken van Oost-Vlaande- in samenwerking met BRT-2 st-Vlaanderen de wedstrijd "De g naar Boekegem" ingericht, n maandag 22 oktober tot vrijdag oktober wordt in het Radio-2 "gramma "Oost-Vlaanderen Re- naal" (98.6 Mhz) elke dag tussen en 13u.eenvraaggesteld.Uithet twoord moet U telkens een aan- P letters halen waarmee U uitein- plijk de naam van een gemeente fcn samenstellen, antwoorden vindt U zeker in de dnemingsformuHeren waarop U AalsL Ved roor hel Vlaams Aalsters Zangfeest in Je Keizershallen (a) iren wachtdienst voor sartsen van het territorium Ï-Aalst (9300 Aalst) itraal Oproepnummer: 13.22. kter met wachtdienst: kaf vrijdag 12 oktober om i. tot en met maandag jktober om 20 u.: Dr. Geldhof, Binnenstraat 86, st. Tel. 77.33.22. mbodegem en mbodegem-Teijoden Goossens-Ottoy, St.-Go- iplein 15, Haaltert. Tel. 19.18: zaterdag 13 en zondag bktober. fstade, Gijzegem dokter van wacht is te berei- op het volgend nummer: 78.60.03. rdegem, Herdersem, dert, Moorsel Van den Berghe, Steenweg r Aalst 26, Moorsel. Tel. 14.23: zaterdag 12 en zondag bktober. tuwerkerken I P. Van der Burght, Dorps- kat 157, Erpe. Tel. 80.11.99: erdag 13 en zondag 14 okto- ithekers zaterdag 13 oktober om 9 Dt zaterdag 20 oktober om 9 ckpot, Esplanadeplein 20, st ityghem, Nieuwstraat 7, Me- i der Cruyssen, Poorten- :sstraat 29, Lede issens, G. Gezellestraat Denderleeuw renartsen M. Van den Driessche, Dé- De Wolfstraat 26, Aalst. 21.73.40: zaterdag 13 en idag 14 oktober. idartsen lockaert, Vrijheidsstraat 52, st. Tel. 78.76.21: zaterdag 13 ober van 14 tot 18 u. en zon- 14 oktober van 9 tot 12 u. pleegkundigen )e Deken, Blektestraat 77, 'stade. Tel. 78.77.55: zater- 13 en zondag 14 oktober, igifcentrum: 02/345.45.45. 091/25.86.29. fm oordpreventie: 649.95.55. onnoodgebied Aalst ikzij die inspanningen van het Isbestuur, het OCMW en het irdinatiecomité voor Welzijns- eid werd in Aalst een woonnood- )ied erkend en afgebakend, e in het Aalsters woonnoodge- :d een privé-woning aankoopt en ninimum voor 400.000 fr. nood- elijke sanerings- of verbou- iwerken aan doet, kan een 1VINGSPREMIE aanvragen, ichtingen: dienst Patrimonium, leliestraat 8, le verdieping. Tel. /77.11.11, toestel 261. idemie voor muziek, ballet en leel - laureatenkoncert landag 22 oktober om 20 u., Isfeestzaal, Grote 3 te Aalst )r de laureaten van het school- ir 1989-1990, met werken voor ino, houten- en koperen blaasin- iimenten en gitaar, vocale optre- ïis en voordracht. Uitreiking van regeringsmedailles. impagne "Leef-milieu-bewust, begint by U" >endeurdag in het containerpark ergemeersenstraat, nabij de Al- ichtlaan) op zondag 21 oktober ii 10 tot 17 u. bezoekers worden rondgeleid or medewerkers van de dienst tefmilieu en krijgen informatie er het afvalprobleem, recyclage, ipostering... lenigingen en instanties staan er et een stand en U kan er ook het iteriaal van de reinigingsdienst naderbij bekijken, e bezoeker krijgt gratis een rol •afbreekbare huisvuilzakken. lichtingen: dienst Leefmilieu, tel. 13/77.11.11, toestel 253. de naam van de gemeente kan invul len zijn te bekomen in alle openbare bibliotheken van Aalst. Tijdens de "Week van de Openbare Bibliotheek" worden ook avond rondleidingen voor volwassenen verzorgd in de bibliotheek, CC De Werf, Molenstraat 51 te Aalst. Deze avondrondleidingen hebben plaats op dinsdag 23 oktober en donder dag 25 oktober van 19 tot 21 u. Geïnteresseerden kunnen gratis re serveren en kaarten bekomen op het nummer 053/76.13.32 of tijdens de openingsuren van de biblio theek. Gelieve tijdig te reserveren daar het aantal deelnemers beperkt wordt. Vertelnamiddag voor kinderen In het kader van het Internationale Jaar van de Alfabetisering organi seert de Jeugdafdeling van de Ste delijke Openbare Bibliotheek een reeks vertelnamiddagen voor kin deren. Willy Van Boxstael is de ver teller. Deze vertelnamiddagen gaan door in de studio-1 van De Werf, telkens op woensdagnamiddag van 14.30 tot 16 u. op 10 en 24 oktober, 7 november (St.-Maartenfeest in sa menwerking met de Bond van de Grote en Jonge Gezinnen van Aalst), 21 november en 5 en 19 de cember. Alle kinderen van 6 tot 9 jaar zijn welkom. De toegang is gratis! Sint-Kristoffelgilde Aalst Op zaterdag 3 november e.k. te 18.30 uur is er ter intentie van de levende en overleden gildeleden een Eucharistieviering in de Kapu cijnenkerk, Kapucijnenlaan 95 te Aalst. De plechtigheid wordt opgeluisterd door het Parochiaal Zaterdag avondkoor o.l.v. Jos Kerckhofs. In het biezonder worden de leden van de Gilde herdacht die overle den zijn tijdens het laatste werkjaar (1 september 1989 - 31 augustus 1990). Mevrouw Martha Cowie, Aalst. Heren: Karei Biiys, Aalst; August De Ridder, Aalst; Eric Buys, Aalst; Theo Elaut, Letterhoutem; André Everaert, Aalst; Omer Van Gijse- ghem, Nieuwerkerken; Frans We- semael, Aalst. Parochie Sint-Antonius van Padua Luisterrijke Allerheiligenviering als muzikale verwelkoming van de nieuwe Pastoor. Als eerste prestatie na de aanstel lingvan Pater P. Segers, zal het Ko ninklijk Sint-Jobskoor met orkest o.l.v. Roger Van de Wiele, ter ere van de nieuwe Pastoor, op 1 novem ber e.k. te 9.30 uur een plechtige kunstmis uitvoeren. Gedurende vijfenzeventig jaar heeft het Sint-Jobskoor in de Kapu cijnenkerk de hoogdagvieringen opgeluisterd. Dit zal trouwens plechtig gevierd worden met een jubileummis op zondag 25 november 1990 te 9.30 uur. Tijdens die 75 jaar verliepen de acti viteiten van het koor steeds in de beste verstandhouding met de over sten van het klooster en, na de op richting van de parochie Sint-Anto- nius, met de Pastoors De Graeve en Bruggeman. Met de muzikale hulde tijdens de Allerheiligenviering wil het Sint- Jobskoor nu ook zijn trouw betui gen aan Pastoor Paul Segers. Met de Academie naar Parys Naar aanleiding van een aantal be langrijke tentoonstellingen richt de Vriendenkring van de Academie voor Schone Kunsten een ééndags- uitstap per bus in naar deze Franse kunststad op zaterdag 27 oktober '90. Voor 600 fr./persoon: vertrek uit Aalst 6 uur, vertrek uit Parijs 20.30 uur. Voor 700 fr./persoon: vertrek uit Aalst 7 uur, vertrek uit Parijs 24.00 uur. Om reden van praktische aard zul len de bussen in het vervolg vertrek ken vanaan de parking van het kerkhof te Aalst, Leo de Béthune- laan naast nr. 40. Eenmaal aange komen in Parijs is iedereen vrij te bezoeken wat hij/zij wil; wie dus van de gelegenheid wil gebruik maken om in Parijs wat te wandelen of te winkelen kan gerust mee. Er wor den geen geleide- noch groepsbe zoeken aan tentoonstellingen voor zien. Minderjarigen dienen verge zeld te zijn van een volwassene of een schriftelijke toelating hebben van hun ouders. Inschrijven kan op het secretariaat, Oude Vismarkt 13 door betaling van de kostprijs tot 20 oktober of tot uitputting van het aantal beschikbare plaatsen. Meer informatie over de verschillende tentoonstellingen of manifestaties bezorgen wij u op de bus. Betreffende de in een vorig schrij ven aangekondigde 8-daagse vlieg tuigreis naar Moskou en Leningrad ligt nu alles vast. Vertrek: zaterdag 30 maart '91, kostprijs in volpension - alle bezoeken inbegrepen: 27.490 fr. Het aantal deelnemers is beperkt, er zijn nog 14 plaatsen vrij. Voor inschrijving of meer informa tie kan u bij mij terecht op het secre tariaat. Davidsfonds Aalst-Mijlbeek Vorig jaar bracht Jan Coeck zijn programma "Luisteren in de stilte", tdassieke muziek anders beluisterd en beleefd. Op vraag van het en thousiaste publiek komt Jan Coeck terug met: "Humor in de muziek". Vreugde, verdriet, eenzaamheid, ironie, zelfspot, humor..., muziek is een vertolker van al deze gevoelens. Doorheen zijn montage, een ware delicatesse, en zijn spitse kommen- taar laat Jan Coeck ons genieten van humor in alle toonaarden. In dit programma is een vrolijke noot, fi guurlijk en letterlijk nooit ver weg. Wie deze vrolijke noten wil horen is bij het Davidsfonds Aalst-Mijlbeek welkom op vrijdag 19 oktober 1990 te 20 u. in 't Apostelken, Apostel straat 1, 9300 Aalst. Inkom: 50 fr., abonnees: gratis. Aalst. In de Nijverheidsstraat is het oi Voetgangers en fietsers worden dan in Subsidiereglement voor het aanplanten van hagen, houtkanten, bomenrijen en hoogstammige fruitbomen en voor het onderhoud van knotbomen te Aalst De gemeenteraad van Aalst keurde op 4 september 1990 een reglement goed voor het aanmoedigen van froenelementen zoals hagen, hout anten, bomenrijen en hoogstam- fruitbomen en voor het onderhoud van knotbomen. Iedereen die zijn perceel wil afba kenen met een haag of een houtkant of die een bomenrij of minstens 10 sommige momenten bepaald druk. iet nauw gedreven (a) 15 Bfr. per stuk; voor hoogstammi ge bomen met uitzondering van ca nadapopulieren 200 Bfr. per stuk en voor canadapopulieren 100 Bfr. per stuk; met een maximaal bedrag van 5.000 Bfr. per aanvrager en per dienstjaar. Het plantsoen voor bosgoed, haag- planten en heesters moet een mini male hoogte hebben van 60-80 cm. Hoogstammige bomen moeten een minimale stamomtrek hebben van 6-8 cm. Indien de aanvraag canada populieren betreft dient het plant goed erkend te zijn door de 'eek van de Openbare Bibliotheek "1-26 oktober hoogstammige fruitbomen wil aan planten of zijn knotbomen wil snoeien kan een aanvraag tot subsi die indienen bij het Stadsbestuur van Aalst, dienst Leefmilieu, Grote Markt 3, 9300 Aalst, tel. 053/ 77.1111, toestel 253. Bij deze dienst zijn de vereiste aanvraagformulie ren ter beschikking. Wat het aanplanten van de hoger- genoemde groenelementen betreft moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Het perceel waar op de aanplanting zal gebeuren moet in Aalst gelegen zijn. De aan geplante soorten moeten voorko men op de lijst van streekeigen bo men en struiken die bij het regle ment hoort. Hagen en houtkanten moeten een minimumlengte van 10 m hebben. Bomenrijen moeten uit minstens 10 exemplaren bestaan. De aanplantingen moeten natuur lijk worden uitgevoerd conform met alle bestaande wetten, reglementen en gebruiken. De toelage kan enkel worden aan gewend voor het plantsoen - steun palen, meststoffen, uurlonen,... ko men niet in aanmerking - en dit na voorlegging van de aankoopfac- Aalst. Renovatiewerken aan het station. De werken zorgen voor een tijdelijke verkeersproblematiek. Anders kan nu eenmaal niet (a) N.D.A.L.T.P. (gelood attest). De fruitbomen moeten een mini male stamomtrek hebben van 6-8 cm. De aanvraag dient minimaal één maand vóór de aanvang van de uit voering der werken te worden inge diend. Start: 13.30 u., cafetaria Osbroek, Frans Blanckaertdreef (zijstraat Parklaan). Deze fietstocht, ter gelegenheid van de jaarlijks terugkerende "Week van het Bos" is tevens de eerste van een gans gamma activiteiten in het kader van een grootscheepse sensi- bilisatiecampagne van de Aalsterse bevolking onder het motto "Leef Milieu Bewust, het begint bij U". De burgemeester en de schepen van Leefmilieu zullen de fietsers ver welkomen. Een ongekend landelijk Aalst, begeleiding door natuurgid- sen, twee gratis consumpties en een sfcrige Leef Milieu Bewust-Party achteraf maken van de fietstocht een familie- en groepsgebeuren bij uitstek. Aalst. Op de Boudewijnlaan had deze autobestuurder geen geluk a De betaling gebeurt ongeveer 1 jaar na de aanvraag omdat men de ga rantie moet hebben dat het plant goed aangeslagen is en dat er geen frauduleuze praktijken worden vastgesteld. Wat het knotten van knotbomen be treft moet ook aan een aantal voor waarden worden voldaan. Onder knotboom verstaat men een loofboom zoals schietwilg, popu lier, zomereik, es, olm, els of linde met een stamhoogte van minstens 1,50 m en die bovenaan de stam een typische bolvormige vertakking ver toont die het resultaat is van regel matig knotten. De subsidie wordt enkel toegekend als de bomen in Aalst staan, als hun gezondheidstoestand goed is en als hun stamomtrek op 1 m hoogte minstens 70 cm bedraagt. Natuurlijk moet het knotten op een deskundige wijze gebeuren zodat de natuurlijke groei van de boom op geen enkele wijze wordt geremd. Zo moet men knotten aan de basis van de bolvormige vertakking en moe ten de snijvlakken glad en schuin zijn om inrotting van de knot tegen te gaan. Het knotten moet gebeuren tussen eind november en begin maart. Er mag niet worden geknot wanneer de temperatuur lageris dan -3 C. De aanvraag dient minimaal één maand vóór de aanvang van de uit voering van de werken te worden ingediend. Binnen de zes maand na het uitvoeren der werken kan de premie worden toegekend op basis van een controlebezoek. De subsidie bedraagt 500 Bfr. per knotboom met een maximum van 5.000 Bfr. per persoon per dienst jaar. Een tweede aanvraag voor eenzelf de boom kan pas worden ingediend vanaf 5 jaar na toekenning van de vorige. Voor het bekomen van meer inlich tingen, aanvraagformulieren voor de subsidie of een gratis brochure over hagen, houtkanten, bomen rijen, hoogstammige fruitbomen en knotbomen kunt U terecht bij de dienst Leefmilieu, tel. 053/77.11.11, toestel 253. Informatie uit eerste hand bekom je op: zondag 14 oktober 1990. Fietstocht "Langs hagen, houtkan ten en bomenrijen" 30 km). KBG Mijlbeek van start Op woensdag 17 oktober te 14.30 uur heeft in het Apostelken de offi ciële stichtingsvergadering plaats van KBG Mijlbeek. Na de plechtige opening is er het optreden van een Mijlbeekse zangeres. Tijd om eens gezellig te babelen is er tijdens de koffiepauze. Het feest wordt gratis aangeboden aan alle geïnteresseer de gepensioneerden. Inschrijven voor 10 oktober bij de sekretaris van KBG Aalst Mijlbeek Jan Van Lang- enhove Bergekouter 12 Aalst. KAV verbond Aalst: alleenstaan- denwerking Op donderdag 18 oktober richt KAV Aalst, werkgroep alleenstaan den een informatie en gespreks- avond in rond vrouwen en echt scheiding. Tal van sociale, juridi sche en psychologische faktoren worden uitgediept. Samenkomst in de muziekzaal (achterbouw eerste verdieping) van het Groen Kruis om 20 uur. Inkom 50 fr. Graag op voorhand inschrijven via het nummer 053/ 76.16.90. Computerkursus: Lotus 1.2.3. (Spreadsheet Program) Wil je leren werken met de wereld leider van de elektronische bladen en op die manier veel kostbare tijd en energie besparen? Schrijf dan in voor de cursus Lotus 1.2.3. Na een inleiding waar ingegaan wordt op de definiëring van een re kenblad, de mogelijkheden en doel stellingen van Lotus 1.2.3. komen volgende punten aan bod: schermopbouw gebruik van rekenblad inbreng van gegevens in een re kenblad wijzigen en uitvegen van inge brachte gegevens het ingeven van commando's Worksheet-commando's grafische mogelijkheden het WHAT-IF onderzoek het Print-graph-commando ingebouwde functies macro's in Lotus 1.2.3 diverse oefeningen Opmerking Voor de oefeningen schakelen men een bijkomende lesgever in zodat iedere cursist op optimale wijze doorheen deze cursus begeleid wordt. CC De Werf-Aalst Vergaderlokaal 2. Data: maandag 15 oktober, dinsdag 16 oktober, maandag 22 oktober, dinsdag 23 oktober en donderdag 25 oktober telkens om 19 uur. Inschrijvingen en inlichtingen: 053/ 76.13.11 Cursusgeld: 5.000 fr. (exclusief nota's)

De Voorpost | 1990 | | pagina 11