PORT pendermondse rugbyclub iieemt flitsende Competitiestart ré. leer dan verwacht Marek Kusto laat zijn invloed gelden VW Hamme in tred van de leider schouwingen Eendracht Aalst Denderhoutem - Hamme 0-2 De Voorpost - 12.10.1990 - 17 3ETBAL Bedaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4a60 Igaandft tival >or Dai inster jdracht wist, eigenlijk meer dan verwacht, de volle buit mee te slepen te ten. Deze overwinning heeft meer glans als men weet dat de Ajuinen de se tweede helft met 10 eenheden moesten strijden. Inderdaad, even voor kist werd Wim De Wolf bedacht met twee gele kaarten en vroegtijdig naar kleedkamers gestuurd, als gevolg van een opeenvolging van storende 3, imeester Fazekas nam toen de beslissing het zekere voor het onzekere len en mikte met de inbreng van Droeven, ingekomen voor Mandiangu, :t behalen van één punt. De Limburgers vonden geen sleutel op het dot ie versterkte Aalsterse verdediging en toen nadien Lathouwers, die veruit geciteerd worden als de beste Eendrachtakteur, nog wist te scoren, was iukses kompleet. ekas was met dit onverhoopt resultaat uiteraard een tevreden man agavond. «De ganse ploeg mag gefeliciteerd worden voor de totale inzet kampwisseling. De werkkracht en de samenhorigheid liggen ongetwij- aan de basis van de zege die voor de komende weken heel wat •ktieven opent», aldus de Eendrachtcoach. Ier geval werd te Eisden opnieuw bewezen dat een Eendracht op laatsing, en spelend zonder stress, tot heel wat meer in staat is, dan lend voor een eigen, uiterst kritisch publiek. nt zo hi i 1986i fc il een wei I. Om orradi er legeli) eren hetJ >middelemBÊÊÊÊÊÊÊERRÊÊÊÊIRÊRÊKBÊnÊKUtlBÊKM Helling vc vwieterflard Luik id.R.C. 1: 12-24 chu" "flard Luik 2 - D.R.C. 2: 6-46 i spres Btische rugby-stage in Frankrijk te wachten! nks de sterke prestaties in porbereidingsperiode (2 Mda'soverwinningen tegen 5, een gemakkelijke zege Peruwelz en een fanta- jgelijkspel tegen een sterke flandse studentenselek- en snefc men bij Dendermondse mmastig gerust in de seizoens- ng. Verschillende hard- ge blessures maken im- tve 42t?al men bij lange na niet ^^Jtarten met de ideale op- ^■g. en dat verschillende ^krepen dienden toegepast. ^^*verd de voorronde-match Alle ploegen die vooraan postvatten in de bevordering B leden puntenverlies. En kel VW Hamme behaalde de volle inzet en werd ongetwijfeld winnaar van de dag. Op het veld van Verbroedering Den- derhoutem demonstreerden de blauw zwarten vrijwel doorlopend een over wicht. Enkel tijdens het eerste kwartier ging er behoorlijk wat druk uit van de lokalen die blijkbaar snel een doelpunt nastreefden. «De thuisploeg was gemotiveerd en wil de ons meteen bij de keel grijpen,s telt de Hamse doelman Daniël De Paepe. In het begin hebben we flinke weerstand moeten bieden, maar eigenlijk werden we geen enkele keer in verlegenheid gebracht. Frankie De Pelsmaecker heeft niet vaak moeten ingrijpen. Halverwege de eerste helft zijn we het hoge woord gaan voeren, wat precies op het halfuur resulteerde in een doelpunt langs Peter Van Caelenberg. Het voorbereidende werk van Stalpaert dient hier zeker on derstreept. In het derde kwartier hebben we een heuse demonstratie ten beste gegeven. We brachten de thuisploeg om de haverklap in moeilijkheden. Enkel een doelpunt, en dat alleen telt in voet bal, bleef uit. In de tweede helft zijn we overtuigend van stapel gelopen. We waren doorlo pend meester van de situatie. Guido Vergeylen maakte een paar keer een vuist. Twintig minuten van het einde heb ik een gekwetste Heremans door Van Den Broeck vervangen. Later wisselde ik Peter Van Caelenberg voor Filip Joos. Dat laatst bleek een goede gok want uitgerekend Filip lag aan de basis van het tweede doelpunt dat in het slot van de wedstrijd tot stand kwam. Ik meen dat we een verdiende zege hebben be haald. We hielden andermaal de nul op het bord en vooral dat lijkt mij toch erg belangrijk. De ploeg groeit en de tijd dat we al eens moeilijkheden hadden bij stilstaande fazen lijkt nu achter de mg. (e.g.) VOETBAL. KAVD-Duffel 3-1. Segers van KAVD scoort een prachtig doel punt met het hoofd. Meteen was de thuisploeg op weg naar een riante zege vh) KAVD - Duffel 3-1 Voor het eerst in deze kompetitie is KAV Dendermonde eigenaar van twee pun ten geworden. Nochtans zag het er in het begin niet zo rooskleurig uit. Het bezoe kende Duffel demonstreerde tijdens de eerste helft zowel een fysisch als vaardig overwicht, wat resulteerde in een doel punt. Net voor rust kon KAVD gelijkstel len. Van toen af kantelde de wedstrijd. In de tweede helft trokken de paarsblau- wen veel agressiever van leer wat tot een overwinning heeft geleid. Oefenmeester Toon Pfaff toonde zich tevreden over het resultaat. «De verrichring tijdens de eerste helft was niet om over naar huis te schrijven. We speelden te ver af van de tegenstre ver, leden vaak balverlies en reageerden te lamlendig. Aan de rust heb ik de spelers verzocht om de zaken agressie ver aan te pakken. Dat gebeurde met het gevolg dat we kansen afdwongen en twee keer tot scoren kwamen. Ik meen dat we in het vervolg iedere match op zo'n Voetbal. KA VD-Duffel 3-1. Heyrman van KA VD wint makkelijk dit duel (vh) manier moeten aanpakken. Volgens mij dermondse team. Administratief is alles speelde J^reddy Jacobs een biezondere geregeld. De Poolse voetbalbond is ak- partij. Ook Marek Kusto liet zich vooral koord met de overgang. Enkel de Belgi- in de tweede helft gelden en lag onbe twist aan de basis van de eerste kompeti tiewinst. Het is niet uitgesloten dat Thomas Wygo- nik komende zondag postvat in het Den- sche bond moet nu nog het licht op groen zetten. Indien dat gebeurt voor zondag, wordt Wygonik meteen lid van de basis. enkele maanden stil geweest rond de Dendermondse Rugby- Dat heeft natuurlijk alles te maken met de zomerstop, en wil naamd niet zeggen dat de rugbyspelende Dendermondenaars ien stil hebben gezeten. Integendeel! Na de prachtige derde 's in de hoogste nationale afdeling vorig seizoen, gebeurden er Igrijke ingrepen op bestuurlijk en organisatorisch vlak. Voor- Jo Van Den Bossche nam na 11 jaar leiderschap na het terende seizoen 1989-1990 afscheid van de voorzitterspost, en de fakkel over aan de jonge Christian Michem, geboren en en St.-Gillisenaar en zelfaktief rugbyspeler. Het bestuur werd ir uitgebreid met Lawrence Scrivens en Eric D'Hoogh, en na e jaren afwezigheid wordt ook Peter Vande Putte (een van de teldzame officiële rugby-trainers in Vlaanderen) opnieuw in 'Uise ïndermondse gelederen verwelkomd. Samen met speler-trai- tudy Wauters heeft hg de technische leiding van het team in handen. Onder de spelers werd ook een nieuwe captain }f6S izen: de eer viel te beurt aan de Wiezenaar Rik Casier, vast in de Dendermondse ploeg en in het nationale rugby-team. Al irmatie Ingrepen werden gekoppeld aan een zeer intensief voorberei- schema, wat alvast resulteerde in een selektie van niet minder I Dendermondenaars voor de trainingen van het nationale rsteam. Ook bij de juniors geeft Dendermonde stilaan de toon let 4 selekties (Gaubert, Wauters, Lauwes en Minnebo). Bij de tten zijn Koen Van Hauwermeiren en Karim Demnati niet aan ndacht van de nationale selektieheren ontsnapt: hen staat een Rugby. Jo Vandenbossche trad af als voorzitter van de Dendermondse Rug byclub (arch) helpen brengen van een eerste dochtertje (ook van ons een dik ke proficiat met de geboorte van Jolien). Problemen dus voor de ploegopstellers, die opteerden voor Chris Sarens en Raf Casier, en voor Eric D'Hoogh op de vleugelpositie, een positie waar hij sedert jaren niet speelde. Op de invallersbank Muyshondt, Van Der Veken, Dieleman, Lauwers en Gaubert. Dendermondse begon zondag dus duidelijk nerveus aan deze belangrijke eerste kompetitie wedstrijd. Vooral D'Hoogh en voor de beker van België sukses- rijk afgerond met een ruime 40- punten overwinning tegen het fereputeerde Anderlecht. De ompetitiewedstrijd van voorbi je zondag zou echter in de ogen van velen toonaangevend zijn voor de titelambities van de Dendermondenaars. Van een type-opstelling was zondag hoegenaamd geen spra ke: Verschueren met griep ge plaagd, Kinat verhinderd, De Vos met vakantie en trainer- spelef Wauters had het zondag te druk met het op de wereld Rugby. Peter Vande Putte van captain naar trainer (arch) Michem bleken in de aanvangs fase last van de zenuwen te heb ben. Niettemin kon D'Hoogh een eerste mooie driekwartaktie afronden met een flitsende try (0-4). Verder zou Dendermond se de eerste helft niet komen. Ze werden integendeel door het hardnekkige Luikse team over speeld, en keken tegen de rust aan tegen een aanzienlijke 12-4 achterstand. Na de rust keerde, ondanks de favorabele wind voor de Luikenaars, het tij ech ter vrij snel. Steunend op een indrukwekkende fysieke kondi- tie trok Dendermondse het la ken naar zich toe en ontnam de fysiek armere tegenstander vrij wel elke gelegenheid tot balbe zit. Dat resulteerde eerst in een prachtige try van Sarens (12-8), en kort daarna in de eerste pun ten voorsprong van de wed strijd, via een tweede try van D'Hoogh, die door Cambier netjes werd omgezet (12-14). Het hek was nu van de dam, en de Dendermondenaars toon den, bevrijd van de druk, hun ware rugbytalenten. Bij een in gestudeerde aktie werd De Vel- der mooi gelanceerd door Van Moesckc: hij beukte daarbij zo onweerstaanbaar door de Luik se verdediging dat er nogal wat oplapwerk aan te pas kwam bij enkele onfortuinlijke Waalse tacklers (12-20). Naar het eind van de wedstrijd toe rondde Vertongen de mooiste Dender mondse aanval van de wedstrijd suksesvol af en bracht de eind stand daarmee op 12-24. Een verdiende uitslag voor onze stadsgenoten, waarbij de over all prestatie van spelers zoals Micnem, Pierson, Casier, Wau ters en De Coen niet genoeg kan worden benadrukt. De overige eersteklassers zijn gewaar schuwd. Als de prestatie van het eerste team al 'flitsend' kan wor den genoemd, de prestatie van de Dendermondse reserves was ronduit indrukwekkend! De Dendermondse reserves speel den de Luikse invallers gewoon van het kastje naar de muur, wat resulteede in een 6-46 monster score. Vooral de prestaties van 3. Dendermondse RC 4. Brussels British 5. Bosvoorde RC 6. La Hulpe RC 7. RFC Luik 8. Standard Luik 9. Rubes Edegem 10. RCS Visé Kris Van Damme Rugby. Christian Michem volgt Jo Vandenbossche op als voorzitter van de Dendermondse Rugbyclub (arch) Muyshondt, Lauwers en Stefaan Dieleman bleven niet onopge merkt. Ook Gaubert en Vander Veken staken hun aspiraties voor het fanionteam niet onder stoelen of banken. Het aller prettigste nochtans waren de prestaties van drie spiksplinter nieuwe D.R.C.-ers: Stef Ver- bruggen, Eric Vogelaere en Walter D'Hoogh ontpopten zich als echte talenten, en zijn zeer zeker een verrijking voor de Dendermondse Rugbyclub. Een meer dan geslaagde zondag dus voor de D. R.C., die zich vol gende week om 14u. op het eigen terrein meet met het gerepu teerde Brussels British. Gezien de voortdurende aanwezigheid van deze club op de nationale en internationale transfermarkt voorzeker een interessant duel om te volgen. Uitslagen le speeldag le nationale La Hulpe RC-Bosvoorde RC 6-9 Rubes Edegem-ASUB Waterloo 0-17 Standard Luik-Dendermondse RC 12-24 Brussels British-RFC Luik 16-12 Avia Kituro RFC-RCS Visé 24-4 Stand le nationale 1. Avia Kituro 2. Asub Waterloo Rugby. Rik Casier de nieuwe captain 3 van de Dendermondse Rugbyclub 3 (arch)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17