Belangrijke uitzege Eeklo niet te onderschatten Preminiemen Eendracht Sint-Gillis goed op dreef Fazekas «Ik hou vooral van harde werkers» «IE Voetbal- F Hoeselt - Eendracht Zele 0-2 Eendracht Aalst- digest Selekties öemaa kalender 18 - 12.10.1990 - De Voorpost VOETBAL Na de zwakke verrichting tegen Olympic hebben de Zeienaars zich herpakt in Hoeselt. Net op tijd overigens. De over winning kreeg vaste vorm dank zij het puike werk van Danny Van Puyvelde voor en het opportunisme van Dirk Van Renterghem en Frank Van Den Broeck na de rust. Rudy Haleydt zag zijn selektieproble- men opgelost toen zowel Frank Van Den Broeck, Mare Bourdeaud'hui als Ronny Vervaet zich speelklaar meldden. Filip Seymortier, aanwezig in spelersplunje, belandde uiteindelijk naast de invallers- bank waarop Alex en Geert Christiaens plaatsnamen. «In eerste instantie kon ik onmogelijk twee spitsen op de bank houden», verantwoordde de Eendracht- trainer zijn definitieve selektie. «Ander zijds hebben Alex en Geert op dit ogen blik meer getoond. Het is aan Filip opnieuw de goede richting in te slaan. Namen tellen niet. Voetbal is een ploeg- sport. Daarom vraag ik enkel dat hij zijn klasse ten dienste stelt van de ploeg. Hoeselt was me als ploeg onbekend. De Limburgers hebben tijdens de eerste helft getracht het verschil te maken. Op dat ogenblik ontbeerde het ons duidelijk aan vertrouwen. Gelukkig was er op nieuw een uitstekende Van Puyvelde om de maats een riem onder het hart te steken. Hij stopte een dubieus toegeken de strafschop die enkele minuten voor dien aan ons toekwam toen de Hoeseltse doelman Dirk Van Renterghem bij de benen greep. Na de rust groeide het vertrouwen. We kregen overigens geen geschenken van de leiding. In de tweede helft is een doelpunt van Palmaerts na een twijfelachtig buiten spel afgekeurd. Er werd ons een tweede strafschop onthouden na een fout op Vervaet. Nu telt enkel de overwinning. Volgende zondag is het tegen Menen oppassen geblazen. De Westvlamingen haalden een zes op zes op verplaatsing. Een typische counterploeg, als je het mij vraagt.» (a.j.i.) FC Eeklo brengt zondagnamiddag een bezoek aan het P. Cornelisstadion te Aalst en deze wedstrijd kan wellicht leiden tot een konfrontatie tussen twee ploegen die hun rangschikking nog willen verbeteren. Aalst zal willen bevesti gen thuis, terwijl Eeklo zal willen bewijzen dat het meer waard is dan het huidige klassement daar stelt. Eendrachtsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck; «We zouden in ieder geval ons trouw supporterspubliek eens moeten verwennen met een vlotte wedstrijd. AJs thuisploeg zijn we verplicht het spel te maken. Dat zal Eeklo wellicht niet doen. Men zou het de Meetjeslanders allicht niet kunnen verwijten dat ze countervoetbal produceren, ook al draait hun aanval niet op de gewenste toeren. Een vroeg Eendracht-doelpunt kan de match volledig openbreken en dan krijgen we allicht meer spektakel te aanschouwen.» Fazekas is iemand die van aanvallend voetbal houdt. Of dat zondag a.s. kan gedemonstreerd worden, hangt grotendeels van het feit af of Chunga wel helemaal fit is. De Zimbabwees sukkelt met water in de knie en kon niet volop trainen in de loop van de week. Ook voor Godtbil is het nog wat vroeg om te herpakken maar er bestaat een goede hoop dat Szabadi opnieuw speelklaar wordt bevonden. Fazekas is in ieder geval tuk op een thuisoverwinning. Volgens de Hongaar moet zondag de basis gelegd worden voor de komende zware weken met ontmoetingen tegen o.a. Beveren, Boom en RC Mechelen. Fazekas: «Eigenlijk bestaan in tweede klasse geen gemakkelijke wedstrijden. Ook tegen Eeklo wordt het oppassen geblazen. Het is een te duchten ploeg en in het verleden was Eeklo altijd een moeilijk te bekampen ploeg. De Meetjeslanders missen momenteel nogal wat kansen, maar dat kan van de ene op de andere week keren. Tot nu toe wisten we meer punten te vergaren op verplaatsing dan in eigen huis. Dat heeft m.i. wel wat te zien met het feit dat mijn poulains voor eigen publiek met meer stress spelen dan op verplaatsing.» Voor Szabadi staat, na de heling van zijn spierletsel, het licht op groen. De Hongaar mag de trainingen her vatten. Voor Godtbil verloopt het genezingsproces trager. Ook Mari- man is nog niet helemaal fit. Her steld van een dubbele beenbreuk die de Waaslander vorig seizoen opliep, trachtte hij in de B-kern weer ritme aan te kweken. Er heb ben zich echter opnieuw verwikke lingen voorgedaan, zodat het nog wel even wachten blijft op een we- deroptreden. René Peeters ver scheen woensdag 10 oktober voor het sportkomité te Brussel. Die zal trainer Fazekas moeten missen voor de belangrijke uitwedstrijd op Beveren. Eendracht Aalst wierf de 21-jarige Janne Suokonautio aan. Deze Fin, aangesloten bij de kampioenen- ploeg Helsinki, werd in augustus 11. nog getest ter gelegenheid van een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Marokkaanse militaire ploeg. Hij is meteen de vijfde buitenlandse profspeler in het Eendrachtteam en werd ingelijfd om het middenveld te versterken. Hij wordt volgende week verwacht te zetten van de kompetitie in Fin land. Tweede provinciale C Rapide Lebbeke Dezelfde kem wordt behouden bij Rapide Lebbeke. De ploeg: Janssens, Heyvaert. Brusselmans, Van de Velde, Matthijs, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, Carlier, Ringoot, Van De Sompel (Rogiers, Vercauteren) FC Baasrode De spelers Lijneel, Verheyden en De Cock blijven onbeschikbaar. De ploeg: Baert, Van Dorpe, Michel De Man, Van Der Vreken, Gijssens, Michiels, Reid, Ivan De Man, Van Hamme, Bancheri, D'Haen (Guns) Van 27 oktober tot en met 4 november organizeren de Liberale Jonge Mutualisten kursussen in het kasteel La Motte-en-Gée in Tihange. Op het programma kennisma king met de computer en tekstverwerking, evenals een taaivakantie Frans. Info Li berale Jonge Mutualisten, Livomostraat 25 te 1050 Brussel (021537.79.18.) Voetbal. Depreminiemen van Eendracht Sint-Gillis versloegen KAVD-b Foto Piet Hermans) Na een wat moeilijk seizoenbe- gin lijken de preminiemen van Eendracht Sint-Gillis het goede voorbeeld van hun grootste collega's op te volgen. De eerste twee uitwedstrijden, tegen Op- dorp en Baasrode, gingen verlo ren maar sindsdien konden de geel-blauwen de nederlaag niet meer. In de stand volgt Een dracht in het spoor van Opdorp, Baasrode en SK Lebbeke. Het laatste slachtoffer van de Eendracht-preminiemen werd KAVD-b dat met zware 5-0 cij fers weer over de Schelde werd gestuurd. Toch kon KAVD ge durende bijna de volledige eer ste helft standhouden en moest doelman Dimitri Vandewiele zich slechts na een foutieve tus senkomst van zijn verdediging gewonnen geven. Na de rust ging alles veel vlotter voor Eendracht dat via Steven Aerts vlot op 2-0 kwam. KAVD zakte daarna als een pudding in elkaar en Kenneth Van Nuffel maakte er 4-0 van. Steven De Schenkel trapte via vrijschop voorbij een ontmoedigde doel man. Zaterdag speelt Eendracht Sint-Gillis opnieuw thuis. SK Grembergen is dan te gast aan de sporthal. De preminiemen van Sint-Gillis blikken ook die wedstrijd hoopvol tegemoet. Muysewinckel (De Ridder, Eeckhaudl, Mangelschots) Robur Moerzeke Croes, Nobels en Van Hyfte zijn gekwetst. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Ost, Eddy en Benny Huylebroeck, Van Den Eede, Van Hauwermeiren, Ferkct, Dauwe, Van Moerzeke (Hans Vereist, Patrick Verhelst en De GraeQ Eerste provinciale SK Lebbeke Guy De Baere laat zijn winnend team ongewijzigd. De ploeg: Tonnelier, Hals, Van Langenhove, Peeleman, Van Heek, Verstraeten, Pringels, Van Den Meersch, M'Rabet, De Baere, 2de Nationale Voetbal. KAVD-Duffel 3-1. Van Troos (KAVD) gaat twee tegenstrevers voorbij en zal voorzetten (vh) Eendracht Aalst boekte sinds een paar weken betere resultaten. Na de smalen de 0-4 nederlaag tijdens de openings wedstrijd van het seizoen tegen Sint-Ni- klaas werd niet meer verloren en na zes speeldagen staat Eendracht in de mid denmoot geklasseerd. «Ik mag niet klagen», vertelt ons oefen- meester Fazekas na de jongste overwin ning tegen Eisden. «Ik heb al een gedeel te van mijn optie bereikt, ondanks het feit dat het Eendrachtbestuur tijdens de transferperiode niet gretig bleek om de rangen te versterken. Op mijn verlang lijstje stonden de namen van Kurt Van Hove, Chris Baert en Van Peteghem, drie spelers die zich totaal weten in te zetten en agressief voetballen. Ik viste echter achter het net en als versterking ver scheen alleen René Peeters weer te Aalst en later nog, na lang aadnringen, mijn landgenoot Szabadi, die ik nog kende uit zijn Beerschot-periode. Bovendien had ik af te rekenen met de langdurige blessures van mijn spelma ker Chunga en een drietal weken gele den vielen ook Godtbil, zeer nuttig op de rechterflank en Szabadi wegens spierlet- sels uit. Eendracht bleef dus niet van tegenslagen gespaard, maar uiteinde lijk, die eerste nederlaag tegen Sint-Ni- klaas buiten beschouwing gelaten, weet het zich behoorlijk te klasseren», be aamt Fazekas. Binnenkort verschijnt nu ook de 22-jari- ge Fin Janne Suokonautio, lid van de kampioenenploeg SC Helsinki in de Eendrachtkatakomben Hij wordt na Chunga, Mandiangu, Kanu en Szabadi meteen de vijfde buitenlander in het Eendrachtteam. Is dat niet een beetje van het goede teveel Fazekas: «Ik meen van niet. Die Fin, die reeds een test aflegde bij Eendracht tijdens een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Marokkaanse militaire ploeg, maakte toen op mij een gunstige indruk als middenvelder. Hij is snel op de bal en zeer aanvallend ingesteld. Neem er bij dat onze kem nog wat kon verstevigd worden. Dat is trouwens geen luxe als men weet dat we nu Kanu wegens een schorsing moeten missen, en dat over een paar weken ook René Peeters op het strafbankje moet.» In elk geval doet Aalst het stukken beter dan vorig seizoen, toen heel wat beken de namen als Lozano en Wittebole de rangen kwamen versterken. Zit Fazekas daar werkelijk voor een groot stuk tus sen? «Luister, uiteindelijk ben ik geen goo chelaar of een wonderdokter. Na een inrijperiode heb ik de groep thans stevi ger in handen en heb ik mijn man schappen kunnen overtuigen één blok te vormen. Ik vind het trouwens belang rijk dat iedere speler duidelijk zijn taak begrijpt. Over de mentaliteit kan ik mo menteel trouwens zeker niet klagen. Ondanks de moeilijkheden met een drietal gekwetste spelers en een paar geschorsten, voel ik mij als een tevreden man, ofschoon ik weet dat ons de ko mende weken zwaar werk wacht», dixit Laszlo Fazekas, die o.i. goed op weg is om zijn tweede periode te Aalst met sukses af te ronden. Is hij dan toch een tovenaar Voetbal. De preminiemen van KA VD kregen met hun B-ploeg geen schijn van een kans tegen Sint-Gillis. TroÉ^ heeft werk op de plank (foto Piet Hermans) E. Aalst-Eeklo 3de Nationale A E. Zele-Menen Bevordering B VW Hamme-Oude God W Leest-KAVD lste Provinciale Melsele-Lede SK Lebbeke-Robur Temse-E. Meldert 2de Provinciale C TK Meldert-Bambrugge St.L.Houtem-SK Aalst Beerv.-R.Lebbeke Denderleeuw-Baasrode 3de Provinciale D Herzele-Terjoden Okegem-Mere Erpe-Doggen Burst-Aaigem 3de Provinciale E Baardegem-Hofslade C.Melle-Gijzegem HO Kalken-lleikant Oudegem-Schoonaarde Overmere-Buggenhout Serskamp-Oordegem Edeboys-W Moorsel Schellebelle-Heusden 3de Provinciale F Grembergen-St.Gillis-W Gerda-Lutterzele 4de Provinciale D Idcgem-Erembodegem Edixvelde-Ophasselt FC Aalst-Steenhuize 4de Provinciale E S.Moorsel-Wieze Letterhoutem-Erondegem Opstal-Westrem Appels-Opdorp St.Gillis-D.-Smetlede Bavegem-herdersem Boonwijk-Wichelen 4de Provinciale F Meerdonk-Berlare Moerbeke-V.Overmere Straatje-VK Hamme vedstri feen ec at dat Her Oi^ieno Steerd gespa B4us ni( Van dfaarvai De Mesthelig rinter nat ge jjirlijker nSoian Jwam Def maa V Cauwei VDMt Satlik Dl yeeft er Hejz'in Erpe h leek ^et la; 'Mijd w; a even Lef, er8 VLom(leed- Va„ dele dec aan li r niet Hian a IBurs

De Voorpost | 1990 | | pagina 18