eldert en Lede 1e weg naar het doel kwijt Wiiszege nog niet bereikt KAVD voor een punt naar Leest tere verliest volle buit in slotminuten SR Aalst alleen leider Jrde provincialers in Erpe-Mere -'-r. f WIM.BOU. sahik - Burst 1-1 w t Appelterre - Erpe 1-1 n<t - Lovendegem 0-0 Borsbeke - Aaigem 0-3 Bambrugge - Haaltert 0-1 rste provinciale Tweede provinciale SK Aalst - TK Meldert 2-0 Me - Herzele 1-1 De Voorpost - 12.10.1990 - 19 yrjSHAKDU Finning op wel zijn ee luis had he "fOETBAL Teert er zeer lang naar uitgezien dat Uej zijn zegereeks zou verderzetten. Erpe en Borsbeke voor de bijl n leek nu hetzelfde te gebeuren let laag geklasseerde Winnik. De 'Mijd was alvast van een laag gehalte i eventueel verlies voor beide ploe- Le\f erg dat de partij er duidelijk V Loml 'eed- Baeyens trof in de eerste Van clele d® dwarsligger maar dit was ook aan lokale zijde. Burst liet zich niet uit het lood slaan. Dirk 'toan antwoordde klaar en duide- Burst stond meteen op winst. In helft waren de pogingen van de thuisploeg te steriel om doelman Volkaert aan het wankelen te brengen. Toch viel de gelijkmaker in de slotfase. Guy Praet scoorde vanop de elfmeters- tip. Beide ploegen staan helemaal onderaan de klassering en dit is natuurlijk niet verwonderlijk als men weet dat Erpe nog op zijn eerste puntje wachtte. Nu was het eindelijk zo ver. Appelterre wist noch tans een uur lang het beste van het spel voor zich op te eisen. Dit werd ook bekroond met een strafschopdoelpunt van Jan De Nil. Erpe liet het echter niet afweten en kwam verdiend langszij via verwachtte veel van de partij i Lovendegem. Na de verrassende finning op het veld van Temse had gk wel zijn eerste zege geboekt maar luis had het zijn toeschouwers het van een overwinning nog niet schenken. Nu zou het tegen het Lovendegem misschien Maar het werd alweer een niets. De Ledenaars voetbal de eerste helft nauwelijks een •ijeen. Toch klommen ze bijna op •rong al hadden ze daarvoor de De Craemer nodig. Hij verraste ijn terugspeelbal ei zo na zijn •an Blomme. De bal viel nipt over. >t kombinerende ploeg was even- •vendegem tijdens de eerste helft, •gen De Meyer en Struyck een kans wrongen die de nek om. Ook ian Uyttenhove was zowat de enige jj_ Lede op peil was. Hij verijdelde was er eerder weinig te redden. helft begon gelukkig wat sen der. Na tien minuten was het hek dam. Scheidsrechter Collin be- Lovendegem een strafschop na ;r lichte duwfout van Eeckhoudt. 7"ramrestaal er gelukkig nog wat ge kheid in de voetbalsport. De straf- een treffer van Geert Nijs. Het eerste puntje voor Erpe was meteen binnen. Borsbeke beleeft sobere tijden. Na de nederlaag bij buur Burst werd nu ook van het naburige Aaigem verloren. Dit moet toch hard aankomen vooral bin nen eigen vesting. Na een mooi vlucht- schot van Van Isterdael kwam Aaigem reeds vlug op voorsprong. Borsbeke trachtte de bakens te verzetten maar zowel De Pauw, Verdonck en Van Der Steen misten hun inzet. Voor Aaigem verliep het scoren wel probleemloos. De Vadder en alweer Van Isterdael diepten de kloof uit. Zo installeert Aaigem zich op een komfortabele zesde plaats in de klassering. Borsbeke van zijn kant komt in nauwe schoentjes te zitten. (nicolle) schop werd door Gino De Craemer tegen de paal geknald. Toen gebeurde er weer niets en bleef het wachten op het slot- kwartier. Toen was er nog wat animo toen Lede hals over kop ten aanval trok. Lede kwam gevaarlijk opzetten langs Impens en de ingevallen Jorissen maar doelman Blomme was niet verontrust. Zo bleef de maagdelijke score onaf wendbaar. Lede: Uyttenhove, Eeckkhaudt, De Cre- mer, De Smet, Baten Philip, Metelman, Labroye, Peter Meysman, Stroobants, Wim Metelman (60' Jo Jorissen), Im pens. (nicolle) Van januari tot einde mei 1990 werd op Zaventem een gezonde groei van 12% in het aantal vliegtuigebwegingen genoteerd vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De passagierscijfers zijn nog beter daar bedroeg de groei 16,20% Aankomende passagiers op Zaventem zul len binnenkort verzocht worden de strook van hun bagage-etiket van de ingeschreven bagage te tonen voor zij met hun valiezen de aankomsthall mogen verlaten. Op Za ventem worden voor bepaalde aankom sten kontroles voorzien. Ook Bambrugge wacht nog steeds op zijn eerste zege van het lopende seizoen. Racing kan zich thuis vooral niet door zetten en kreeg opnieuw een opdoffer tegen Racing Haaltert. De bezoekers teerden nog duidelijk op het halve suk- ses tegen SK Aalst en lieten een goede indruk na te Bambrugge. In de eerste helft was Bambrugge echter de betere ploeg maar kwam niet tot scoren. Dat lukte wel voor Haaltert na de Voetbal. SK Aalst-Meldert. Mandiangu en Chunga moses waren aanwezig op koffie. Met dat ene doelpuntje van Van de wedstrijd SK Aalst-TK Meldert (a) Der Steen hadden de bezoekers genoeg om de volle buit binnen te rijven. De lokalen trachtten nog iets te forceren in het slotkwartier maar alles was tever geefs. Vermeldenswaard is nog dat Mo reels werd uitgesloten voor tweemaal (nicolle) Voetbal. Terjoden-Lebeke. Hoe zit het nu, krijg ik die bal nog of niet? (a) De Dendermondse vierdeklasser behaalde vorige week een eerste zege. Met vier punten op het aktief staat paarsblauw nog niet echt onder de mensen. Dat zou kunnen komen indien er zondag bij Leest gewonnen wordt. De optimisten zijn van oordeel dat de toekomstige opponent een haalbare kaart moet zijn. Anderen en daar hoort oefenmeester Toon Pfaff bij, veronderstellen dat het niet van een leien dakje zal lopen. «Met evenveel punten op het aktief moet Leest in principe zo sterk zijn als wij, al moet je die veronderstelling natuurlijk relativeren, zegt Pfaff. Een match kan alle kanten uit en je weet maar nooit hoe een dubbeltje rollen kan. Ik won informatie in. Raymond Van Boven heeft zondagnamiddag Leest aan het werk gezien op het veld van Wijnegem. De konklusies gaan natuurlijk niet helemaal op. De ploeg organiseerde zich defensief en ging er bijwijlen hard tegenaan. Ik denk dat zij op eigen veld een meer offensieve kaart gaan trekken. Het team dat vorige zondag aan het werk was tegen Duffel en twee punten won, laat ik ongewijzigd. Nu kan het zijn dat in laatste instantie nog iemand speelklaar komt die momenteel nog last van een verwonding heeft. Ik denk hier vooral aan Marc Van De Perre en Freddy Cooreman. Anderzijds is er de Pool Wygonik op wiens officiële papieren wij wachten. Bij ontvangst voor zondagmiddag wordt hij'ongetwijfeld lid van de basis. Op training laat hij een gunstige indruk en in de omgang valt hij bijzonder goed mee. Hij stelt zich aan als een bescheiden jongeman die best past in de groep. Ik meen dat KAVD een goede zaak gedaan heeft met hem binnen te halen», aldus de Dendermondse oefenmeester. Doelman Robbrecht had deze week last van een verrekking maar zal aantreden. De ploeg: Robbrecht, Moens, Van de Graef, Jacobs, Segers, Van Troos, Kusto, Van Roy, Heirman, Van Nieuwenhuyse, Goemare (Van Meirvenne, Massa, De Koninck). (e-g.) Iracht Meldert heeft zich door Leb- j in de luren laten leggen. De 0-1 inederlaag blijft niet zonder gevol- :o springen de Lebbekenaars in de :ring over Meldert. Met acht pun- :gen zeven voor Eendracht, vinden :ide teams in eikaars onmiddellijke leid terug. Lebbeke op de zesde en :rt op de zevende plaats. ;is van het wedstrijdverloop kon icht zeker aanspraak maken op gelijkspel. Vooral Lebbekes doel- Bart Tonnelier, familie van de :ga aan de overzijde, verhinderde leldert kreeg waar het recht op had. goede tien minuten voor rust ca- K>lde Verstraeten een vrije trap van aere via de paal binnen. Lebbeke op en Meldert trok ten aanval. Met -en voor Heymans en De Vlieger liet tuisploeg zich zeker niet onbetuigd, de verliesscore bleef op het bord. Demaatje werd vlak voor tijd Mel- kapitein, Meert, uitgesloten. Blijk baar vond hij dat de Lebbeekse muur bij halfuur toch een keertje uit met een een Meldertse vrije trap niet op de regie- schot van Labroye, die zich van richting mentaire afstand stond opgesteld. Hij vergiste. Dit wekte de gastheren blijk- zette zijn mening een beetje te veel baar uit hun hazeslaapje, want nog voor kracht bij, en werd door de scheidsrech- de koffie gingen zij op het gaspedaal ter van het veld gestuurd. Al bij een duwen. Labroye - duidelijk één van de slechte zaak voor Meldert dat voeling bedrijvigste Ledenaars - en Meysmans dreigt te verliezen met de kop van het kregen de mogelijkheid om Lede op klassement. voorsprong te zetten, maar de Lovende- Die voeling met de top, daar moet Jong gemse netten bleven gaaf. Na de rust zag Lede zich voorlopig weinig van aantrek- het er eventjes beroerd uit voor Lede, ken. Na het 0-0 gelijkspel tegen Loven degem vinden we Lede ergens halfweg in de klassering. Met zes punten uit even veel wedstrijden staat het tiende. Toch is er weinig reden tot tevredenheid bij Lede. Wat op het veld werd getoond, was niet bepaald wereldschokkend te noe men. Reeds van bij het begin van de match tegen Lovendegem werden de Ledenaars onder druk gezet. De bezoe kers drongen hun wil op en kreëerden ettelijke kansen. Lede onderging de wet van de sterkste maar kwam er na een dat een strafschop tegen kreeg, voor een overtreding die niet eens in de zestie- nmeterzone gebeurde. Doelman Uytten hove reageerde attent en stopte de elf meter. De wedstrijd kende een gelijkmatig ver loop en het was dan ook niet meer dan verdiend te noemen dat ieder een puntje op zak kon steken. (t.d.b.) Voetbal. SK Aalst-TK Meldert. Een felle strijd om een onzichtbare bal (a) vedstrijd tussen Mere en Herzele ben echte topper, als men in acht lit dat beide ploegen ongeslagen lp. Herzele staat helemaal bovenaan Bupsering, terwijl Mere na drie gelij- Okjelen op rij, op de vijfde plaats stond Steerd. De zenuwen waren dus heel gespannen voor dit gebeuren, het B4us niet verwonderlijk dat vele fou- Van dlaarvan het gevolg waren. In een )eMesipelig wedstrijdbegin werd Daniël tinter tot tweemaal toe tegen de jiat gewerkt. Herzele was dus iets j)|rlijker, maar bij Mere waakte Gino Ijjman achterin. De eerste lokale kwam er voor Eddy Van Den Drie- pj maar zijn kopbal zeilde over de kooi van Freddy De Saedeleer. Zo bleef het op en afgaan en halfweg de eerste helft gebeurde wat eigenlijk nie mand verwachtte. Na een verwarde fase voor het doel yvist Koen Van Impe er dankbaar gebruik van te maken om zijn doelpuntje te netten, 1-0 en Herzele wist meteen wat gedaan. Andy Tomme waag de lot tweemaal toe zijn kans, maar hij miste zijn schot. Het bleef dus 1-0 aan de rust. In de tweede helft zette Mere zijn gewo ne spel door en Eddy De Saedeleer kopte naar doel maar de bal werd op dubieuze wijze uit het doelvak geweerd. Weer kansen voor Cleerbaut en De Luyck maar geen doelpunten. Herzele bleef in zijn kansen geloven en wist halfweg de tweede helft opnieuw de greep op het middenveld te krijgen. Niet zonder re sultaat want acht minuten voor inruk ken scoorde Daniël De Winter. Zo haal de Herzele toch zijn puntje uit de brand en dit had het vooral te danken aan zijn inzet gedurende gans de wedstrijd. 1-1 dus, een billijk resultaat en een resultaat waar beide ploegen tevreden konden mee zijn. Mere: Bambust, Baeyens, De Swaef, De Saedeleer, Verliefde, Van Impe, Haege- man, Ruyssinck, Cleerbaut en Van Den Driessche. Herzele: De Saedeleer Freddy, Verstrae ten, Moreels, Moreel, Vanderpoorten, Verhecken, Meuleman, Van Tittelboom, Tomme, De Bondt, De Winter. (nicolle) Cauwei VD M< SK Aalst heeft het eindelijk gefikst. Nadat de Aalstenaars de nabijheid van Sint-Lie- vens-Houtem en Zottegem dienden te dulden, is er nu eindelijk wat afschei ding te bemerken. De Zottegemnaren lieten een riante voorsprong van drie nul teloorgaan terwijl Sint-Lievens-Hou- tem te Lebbeke op een puntendeling strandde. Aalst maakte vooral in de eerste helft schoon schip. Een licht veldoverwicht werd omgezet in twee doelpunten en dit was achteraf geen karige beloning voor de thuisploeg. Eerst scoorde Van Den Berghe met een puike kopbal en daarna verdubbelde Arijs de lokale voorsprong. In de tweede helft gebeurde er omzeg gens niets meer. Enkel Meersman be sloot nog eens nipt naast maar verder werd de thuisploeg vleugellam gehou den. Aalst kan zich nu volledig opmaken voor het toptreffen van aanstaande zon dag op het veld van Sint-Lievens-Hou- tem. Of wordt Zottegem de grote win naar na deze topper Voetbal. SK Aalst-Meldert. Er werd ook zonder bal fel gestreden (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19