Heikant roept Melle een halt toe Met de rode lantaarn op schok Floris Verstraeten zet Lebbeke op rozen Drie knappe doelpunten van Chris Ferket Lutterzele rukt op Vier opeenvolgende overwinningen lienhout Derde provinciale E Schoonaarde - Kalken 0-1 Meldert - SK Lebbeke 0-1 Robur - Ertvelde 4-4 Lutterzele - Kieldrecht 2-0 Buggenhout - Heusden 2-0 :bbe 20 - 12.10.1990 - De Voorpost IEUGE0T flAUJB* VOETBAL Heikant zorgde ei zo na voor een stunt op deze zesde speeldag. Niet alleen werd tegen Melle zo goed als voortdurend gedomineerd, maar daarnaast kwamen de gasten slechts in de slotminuut op gelijke hoogte. Heikant kwam tweemaal op voorsprong - éénmaal via Kesteleyn vlak voor de rust, en niet zo ver voor het einde via Wiels- maar Melle kwam steeds terug. Kesteleyn werd met twee gele kaarten kleedkamerwaarts ge stuurd, en het ultieme doelpunt van de Mellenaars zo vlak voor affluiten gaf deze wedstrijd voor Heikant een bittere nasmaak. Hoe dan ook, een gelijkspel tegen de leiders is toch altijd een presta tie. In de klassering vinden we Heikant op een twaalfde plaats, met vier punten. Niet meteen een schitterend resultaat dus, maar de Zeienaars hebben laten zien dat er van hen meer mag verwacht worden. SK Overmere dan: door een zege bij Oordegem kon het tot op één punt naderen van leider Melle. Met ruime 1-4 cijfers werd deze opdracht tot een goed einde gebracht. Rombout bracht Over mere op voorsprong, maar Oordegem kon voor de rust nog milderen tot 1-1. Na de pauze was het hek van de dam: opnieuw Rombout, die een strafschop mocht binnenkegelen, Fiers en Sergeant legden de 1-4 vast. In het klassement staat Overmere twee de met tien punten uit zes wedstrijden, één puntje minder dan het eerst geklas seerde Melle dus. Ook Edeboys blijft het goed doen. Door een 1-3 overwinning op het veld van W. Hofstade handhaaft het zich op een derde plaats, op twee punten van Melle en op één punt van vice-leider Overme re. De zege was niet meer dan verdiend voor Edeboys: reeds vroeg in de partij kwam het op voorsprong, maar moest toestaan dat de thuisploeg terugkwam tot 1-1. Via een strafschop van Creve kwam Edeboys opnieuw op winst te staan en toen De Cock de 1-3 vastlegde, mocht de thuisploeg het kalf als ver dronken beschouwen. Hofstade zakt daardoor verder terug in het klasse ment. Met zes punten uit evenveel wed strijden vinden we Hofstade op de tiende plaats Buggenhout, vierde met evenveel pun ten als Edeboys, versloeg Heusden met 2-0 cijfers. Enkel Patrick Verheyden bleek in staat de goed georganiseerde We hebben zondagavond bergen werk moeten verzetten om wat van Juventus Schoonaarde te vernemen. Wanneer het minder goed, zeg maar slecht gaat, is men niet geneigd om veel kommentaar te geven. De neo-derdeprovincialer be haalde tot nu toe geen enkel punt en is de weinig benijdenswaardige eigenaar van de rode lantaarn. «We spelen niet echt slecht, maar kan sen benutten blijkt een moeilijke op dracht te zijn, zegt doelman Guy Mi- chiels. Tijdens de eerste helft hebben de bezoekers slechts een keer een vuist gemaakt maar die was voldoende voor een doelpunt. Ondanks veel goede wil zijn we er van onze kant uit niet in geslaagd om een scheve situatie recht te trekken. In de tweede helft hebben we alles geprobeerd om in extremis een punt uit de brand te slepen. Het is ons niet gelukt. Het zou jammer zijn indien we na een verblijf van een jaar in derde al meteen naar vierde zouden terugkeren. Het is aan ons, en het bestuur, om eendrachtig te streven en een degradatie ten allen prij- ze te vermijden, aldus de Schoonaardse keeper. (e.g.) defensie van de bezoekers te onanist len. Zijn twee doelpunten warq voor een lichtjes gevleide zege1 Buggenhoutenaars. |- Schellebelle deed een goede zaar r veld van Oudegem: één enkel dl van Uyttersprot volstond om de Q-f«1 ning veilig te stellen. Dat Oudej* partij voor het grootste deel in i hield, zal Schellebelle een zorg f11' zijn. In het klassement staat Sch Ie vijfde, met zeven punten uit zi chen. Oudegem vinden we ten/ zor£ staart van de klassering, met vier11 ver lige puntjes. Serskamp telt net zoals Schelled?- J° ven punten. Toch leidt dat niet roe'Pl tot euforische taferelen, want W onvei sel, toch niet echt een topper te irn- 11 in derde E, klopte Serskamp Des te opmerkelijker was dat punten in het eerste match) werden aangetekend. Van Nu] Neef, Podevijn en De Wael - zijn eigen ploeg scoorde- b>c Moorsel op een veilige 4-0. ff, kon milderen tot 4-1 maar] kwam Serskamp niet. Overdrew vertrouwen bij Serskamp De wj op Moorsel zal alleszins een onti rende ervaring geweest zijn. springt in het klassement ovea gem, Oordegem en Heikant en st vijf punten uit zes wedstrijden I Baardegem deed zijn hoog klai op Gijzegem in het begin van <t alle eer aan en stond na een hai 0-2 via De Schrijver en Heyvaj onvoorspelbaar Gijzegem wel ia ten de gasten na de rust ondej want De Winne, Van Landuyt, Va - op strafschop - en Verleyen H en de thuisploeg alsnog een nu overwinning. Dankzij deze zei Gijzegem in het klassement op 1 hoogte als Baardegem. Met zes] uit dito wedstrijden staan ze bra naast elkaar op de achtste plas Schoonaarde tenslotte zette zijn] weg voort. Puntenloos bengelen] maal onderaan de klassering. Ta het deze keer nipt: tegen lid werd slechts met 0-1 verloren. 1 aarde telt twee punten achtera Heusden en vier op Oudegem] gem en Heikant. Het wordt still gend. In het treffen tussen Robur Moerzeke en Ertvelde was Chris Ferket ais auteur van drie doelpunten ongetwijfeld de centrale figuur. De goals waren bovendien van een uitstekende makelij. In zijn hele voetballoopbaan is de joviale Waaslander zeer vaak tot scoren geko men. Eerst in het eigen Stekene, vervol gens bij SK Lebbeke, waar hij eigenlijk nog hoorde te zijn, in Deinze, Wieze en in Moerzeke. Heel toevallig is hij lid geworden van de eerste provincialer. Dat gebeurde op de valreep. Als verantwoor delijke in het Hamse sportkomplex kwam hij bij toeval met de Moerzeekse klubleiding in kontakt. Een gesprek leid de binnen de kortste keren tot een overeenkomst. Ferket reageerde in die zin dat het makkelijk was om dicht bij huis te voetballen in plaats van telkens een verre verplaatsing, zoals naar Dein- ze, te ondernemen. Ferket nam dus drie van de vier doel punten voor zijn rekening. De andere treffer lukte Van Den Eede uit penalty. De Lebbeekse eersteprovincialer was in Meldert toe aan een vierde opeenvolgen de overwinning en heeft een flinke plaats in de algemene rangschikking verworven. In jaren was de sfeer op het Konkelgoed niet zo uitbundig. «Iedereen is tevreden en ik ook, zegt speler-trainer Guy De Baere. In Meldert hadden we te maken met een opponent die duidelijk schrik had, nauwelijks ini tiatieven nam en ons de gelegenheid gaf om de match naar ons hand te zetten. Halverwege de eerste helft kwamen we op voorsprong langs Floris Verstraeten. Het lag in de lijn van de verwachtingen dat de thuisploeg zou reageren. Na de hervatting hanteerden we het wapen van de counter waarmee we trouj paar keer gevaarlijk hebben u In feite hebben we het vert match af te maken. Taktisch fj plannetje uitgedokterd in Frans Peeleman, Jean-Pierr Floris Verstraeten de lokale spj De Vliegher, Peter Roelandt e| stevig in hun greep moesten h hebben de opdracht uitstek/ voerd en meteen het sterke 1 trio helemaal uitgeschakeld. Nu zondag komt het erop aan 1 twee punten te pakken tegen taarn Robur Moerzeke. Voetbal. Robur-Ertvelde 4-4. Van Moerzeke van Robur waagt zijn kans met een kopbal, maar de bal zou overgaan (vh) Doelman Jacques Van De Wiele heeft zich in de kijker gespeeld. Vooral in het begin van de tweede helft toen het be- Sparta Buggenhout levert de laatste tijd flinke verrichtingen. Tegen Heusden be haalden de Spartanen een vierde opeen volgende overwinning. De sfeer is na tuurlijk uitstekend in de Buggenhoutse voetbal kringen. «We kunnen van een belangrijke her opleving spreken, zegt voorzitter Dirk Baeyens. Uit de eerste twee wedstrijden puurden we amper één punt. Vier recen te matchen hebben thans het absolute maximum opgeleverd. Een en ander heeft er toe geleid dat we een flinke sprong hebben gemaakt en momenteel tot de subtop behoren. Patrick Verhey den is tegen Houtem maker van twee doelpunten geworden. Eerlijkheidshal- zoekende Kieldrecht probeerdt kens te verzetten en op jacht anten de gelijkmaker. De Waaslandeipt tev niet in geslaagd. Enerzijds doofoidd De Wiele met sukses zijn hfj|< h ongeschonden wist te houden ekreta op de steun kon rekenen van etonda lijke defensie die zich niet oft in slippertjes liet betrappen. r Mï «Na een mindere seizoenaanhejn De thans beter aan het spelen, zegt)helft der Paul Roels. De match tegKort drecht scheerde weliswaar ge* een ve moet ik stellen dat de bezoekers toppen. De opponent liet op zijrm daa behoorlijk weerstand hebben geboden, gezegd geen voetbal toe. Belangteers meer dan we van hen hadden verwacht, deel was natuurlijk dat we vlugivakei Nu is het langs de andere kant ook zo dat sPron8 kwamen en die voor {een we geen enkele keer in verlegenheid konden verdubbelen. Pascal ft, werden gebracht. Ik meen dat we ver- werd auteur van beide treffers. H diend eigenaar van de punten werden, de lijn van verwachtingen dat dt Het komt er op aan om de komende na de koffie een andere taktick weken in dezelfde zin te blijven reage- huldigen. We werden enige tijd ren. terugtocht verplicht maar i Onmiddellijke titelambities hebben we standhouden om later weer uil niet, al is het onze bedoeling om, als het ken. Al bij al werd het een vi kan, een plaats binnen de eerste drie te ze8e We zijn goed op weg. verwenen. Zondag beogen we zeker een punt in Overmere. (e.g.) Voetbal. Oudegem-Schellebelle 0-1. De bezoekende doelman kan de bal nog net wegwerken (vh) Voetbal. Robur-Ertvelde 4-4. Ferket van Robur'schiet de 3-3 tegen de netten (vh) Voetbal. Robur-Ertvelde 4-4. Van Moerzeke is gevallen terwijl zijn tegenstrever hem nog een "tikje" meegeeft (vh) De bezoekers lieten zich niet onbetuigd en wisten vrijwel binnen de kortste tijd de gelijkmaker op het bord te prikken. Het laatste doelpunt kwam anderhalve minuut voor het einde tot stand en dat schoot bij de lokalen in het verkeerde keelgat. «Doordat we in extremis een punt prijs gaven, blijven we in het bezit van de rode lantaarn, wat ons zeker niet gelukkig stemt, zegt Freddy De Maere. Niettemin stel ik de laatste twee tot drie weken een gunstige trend vast. Binnen de kortste keren komt wellicht alles voor mekaar en wie weet kunnen we SK Lebbeke komende zondag geen punt afsnoepen.» Nog vertellen dat Robur zonder Croes en Van Hyfte aantrad en dat tijdens de match Nobels en Dauwe gekwetst wer den. Zij werden opgevolgd door Patrick Verhelst en Eddy Huylebroeck. (e.g.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20