Handbalklub Groot-Berlare: 'Stilaan groeien' De grote ontgoocheling.. Na 42' 12-11 Verdienstelijk Handbalkalender Doelman Dirk Uyttersprot in goede dti Het Limburgse Kiewit: te laat TAVERNE 'tREIGERSNEST V( 22 - 12.10.1990 - De Voorpost HANDBAL In 't Reigersnest, bij de nieuwe hoofdsponsor, stelde handbal klub Groot-Berlare de ploeg voor die op zaterdag 13 oktober het nieuwe seizoen aanvat. 'Voor het eerst hebben we meer spelers dan er op het scheids- rechtersblad mogen', zei ploeg- verantwoordelijke Arbijn. Voorzitter Van De Weyer dank te alvast alle sponsors en sympa thisanten voor de steun die men al die jaren al gehad heeft. De ploeg heeft als ambitie dit seizoen vierde te eindigen. 'Ho ger mikken is wellicht niet reël. In de reeks zitten ploegen die kunnen rekenen op de ervaring en begeleiding van ploegen uit hogere reeksen en andere die zich versterkten met spelers die uit hogere reeksen terugkomen'. Mocht de ploeg promoveren, dan komt ze ook onmiddellijk in een nationale reeks terecht. Nu al vormen de verplaatsingen, ondermeer naar het Westvlaamse Kortrijk en Rekkem, een flinke belasting op het toch niet zo grote budget van de klub. 'Een jaar kompetitie kost ons nu.al zo'n 100.000 fr. En dan hebben we nog geen trainer te betalen'. Daar werd wel naar gezocht, 'maar een goede komt niet voor minder dan 50.000 fr per jaar en dat konden we er nog niet aan geven'. De ploeg is ook niet van plan spelers van buiten de gemeente aan te trekken. 'Onze naam is niet voor niks Handbalklub Groot-Berlare'. Een ander kenmerk van deze ploeg is dat men iedereen wil laten spelen. 'Dit jaar zal dit misschien soms problemen scheppen omdat er meer komen trainen dan er op het scheids- rechtersblad mogen staan. We weten ook dat dit princiepe niet altijd de beste ploeg op het ter rein brengt. We vinden echter dat iedereen die de klub helpt blijven voortbestaan speelgele- genheid moet krijgen. En in een sport met slechts enkele ploe gen in de streek, kan dit enkel door iedereen op te stellen tij dens kompetitiewedstrijden'. Vorig jaar eindigden ze toch vijfde. Om echt ambities te kunnen koesteren, meent het bestuur eerst over betere trainingsmo gelijkheden te moeten beschik ken. Nu traint men éénmaal per week, op vrijdag van 18 tot 19 u. 'Voor mensen die gaan werken zijn dit bijna onmogelijke uren. We hadden gehoopt dit jaar de sporthal op dinsdag van 18 tot 20 u te kunnen hebben. Zo zouden we het eerste uur de jeugd aan bod kunnen laten komen, even tueel aangevuld met mensen uit de eerste ploeg en daarna de ouderen op een toch iets beter uur. Op het laatste moment glip ten die uren toch aan ons voor bij, hoewel wij nu toch ook al vijf jaar in kompetitie uitkomen', klonk het met toch een wrange ondertoon. De jeugd kreeg nu de dinsdag, eveneens van 18 tot 19 u toegewezen. 'Eind vorig sei zoen kwamen er toch regelmatig een twintigtal jongeren op af. Om al deze redenen meent het bestuur dat het beter is lang zaam aan voort te bouwen aan een stevige basis en aan een gro tere bekendmaking van deze sport bij de jeugd. En later kan gedacht worden aan een door stoten naar hogere reeksen. De thuiswedstrijden hebben op zaterdag plaats, in de sporthal vanaf 18.30 u. De eerste match bal kwam alvast van de uitbaters van de sporthalcafétaria. De ploeg rekent er op dit jaar meer steun te krijgen bij de thuiswed strijden. 'Vorig jaar bracht een ploeg een hele bus supporters mee. Dat was toch een andere sfeer om in te spelen'. Misschien een idee voor mensen die de vijfde verjaardag van deze klub willen bedenken? (NK) Handbal. De Berlaarse handbalclub kreeg een nieuwe uitrusting (GP) V Nationale Ajax Lebbeke-Tongeren: 15-18 Handbal -1' nationale Neerpelt-H.K. Waasmunster: 25-12 H.K. Waasmunster heeft zich gedurende driekwart wedstrijd bijzonder goed verdedigd tegen landskampioen Neerpelt. Aan de wedstrijd begonnen met een aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid van een ongelijke strijd deed H.K.W. het verras send goed met een zeer jeugdige ploeg. Agneessens kan er maar volgende zaterdag bijlopen en de spelerskaart van Jakic is nog niet in orde. H.K.W. moest dus de 'ketel' in met de ploeg die het verleden seizoen waar maakte maar dan zonder Eddy De Vlie ger, die nog enkel de funktie van trainer-coach uitoefent. Maar zelfs in deze ondankbare om standigheden verraste de Waas- munsterse formatie vriend en tegenstander. De semi-profs uit Limburg namen weliswaar een 3-1 voorsprong na 4' maar daar door raakte H.K.W. niet ont moedigd en met een grootse W. De Grave in het doel werd het zowaar 4-5 na 16'. De meegereis de H.K.W.-supporters konden hun ogen niet geloven en ook de Limburgse trainer-coach hoor de het in Keulen donderen. Tien minuten later was Neerpelt we liswaar terug aan de leiding ge komen maar een 8-7 score 3' voor de rust bewijst voldoende dat de landskampioen het bij zonder lastig had om H.K.W. van zich af te schudden. Toch werd een lichtjes overmoedig geworden H.K.W. nog op een 10-7 achterstand geplaatst aan de rust want de routinerijke Limburgers twijfelden geen mo ment om elk foutje af te straffen. Tijdens de rust bracht De Vlie- Het hard werkend Ajax bestuur was er nochtans van overtuigd dat de ploeg onder trainer Van Uytfang een gedaante verwisseling had ondergaan. Zaterdag bleek echter het tegendeel, Ajax verviel terug in zijn oude ziekte, het niet reali stisch en te individueel spel haalde weer de bovenhand met een nederlaag tegen Tongeren als gevolg. Het is dan ook begrijpelijk dat de Ajax-trainer zijn spe lers na de wedstrijd op hun plichten wees en dan voor geen kommentaar te vangen was. Tongeren speelde naar ons gevoel veel slimmer, bleek gezond agressief, kreeg daarvoor vier 2'-straf- fen, terwijl de thuisploeg geen enkele 2'-straf opliep. Dit kan gewoon niet in een handbalwedstrijd waarin de ploegen aan elkaar gewaagd zijn! De Ajax spelers werden nochtans vanaf het wedstrijdbe- gin verwittigd, Tongeren raakte 0-2 voor en het duurde tot de 7e minuut voor aleer Lebbeke kon scoren. Toch leek Ajax zijn intrinsieke mogelijkheden te zullen benutten als Cleymans de Lebbe- kenaars op voorsprong bracht (3-2) en Pultau voor 7-4 zorgde na 20'. Het werd nog 8-5 maar in amper 3' tijd werd het 8-8 aan de rust vooral omdat van collec tief spel geen sprake was. In de tweede helft werd een loom Ajax met de neus op de feiten gedrukt door een veel vinniger Tongeren. Het werd 9-14 na 42! en Ajax slaagde er maar nie(t in de collectiviteit te doen primeren op het individualisme dat tot veelvuldig balverlies leidde. Toch leek Lebbeke de zaken nog te kunnen rechtzetten met treffers van Pultau (15- 16) maar regelmatig in overtal spelend ging men te vlug en onroodeelkundig shotten. Een zoveelste fantasietje zorgde nog maar eens voor balverlies en het werd 15-17 minder dan 2' voor het einde. Een poging van man tegen man mislukte en Tongeren, taktisch veel ge- diciplineerder, maakte er nog 15-18 van. Hier miste Ajax een duidelijke kans om aan klantenbinding te doen want het was lang geleden dat er nog zoveel toe schouwers in de Lebbeekse sporthal 14 gc jcheic itig r( fpreli i voor tispio ar na aanwezig waren. Speelt de ruft181 lerskern Ajax dan toch parten.,? 6 Ajax Lebbeke: De Bruyn, Verlif' Proft, Vlassenroot 2, Christiaenc mans 1, Pultau 4, Verlinden 2, r?'8' Van Biesen, Van Ransbeeck 5, were. «I,"1 ar dai Beloften: fsplor Ajax Lebbeke-Tongeren: 16-pde h De Ajax beloften blijven het bPemt goed doen. Ook Tongeren blf1 tegenstander die voor de onvi zi'n ploeg te licht uitvoel want na ee^e" tier had Lebbeke reeds 6-0 op hdnslar bord geprikt. Het werd 8-2 aari. zodat in de tweede helft de teug den gevierd worden. Via 12-6 na U de wedstrijd afgesloten met ei.^ ze8e' Crt Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, V] sem, M. Vlassenroot 3, F. Verho r- Van Den Borre 5, De Decker" Paermentier 2, De Bruyn 1, De werA. De Man 1, G, De Deckdvedst nond Heusden-E.V. Aalst: 22-17 Heren le nationale Zat. 13/10 te 17.30 u.: H.K. Waasmunster-Eynatten 2e nationale Zat. 13/10 te 20.00 u. Zat. 13/10 te 19-30 u. 3e afdeling Zond. 14/10 te 16.45 u.: Brasschaat-I.T.B. Lokeren 4e afdeling Zat. 13/10 te 15-00 u. Zat. 13/10 te 18.30 u.: Zat. 13/10 te 18.00 u.: i.: Maasmechelen-Ajax Lebbeke E.V. Aalst-Uilenspiegel Houtem-H.B.C. Dendermonde Merchtem-Brabo Denderbelle Robuco Buggenhout-Ieperse Provinciaal Reeks A Zat. 13/10 te 15-00 u.: Zwijnaarde 2-H.B.C. Dendermonde 2 Zat. 13/10 te 16.30 u.: Rekkem-Brabo Denderbelle 2 Zond. 14/10 te 17.00 u.: H.K. Waasmunster 3-Ap. Kortrijk 3 Reeks B Zond. 14/10 te 19-40 u.: Gr. Bijgaarden 2-At. Temse Zat. 13/10 te 16.30 u.: Robuco Buggenhout 2-Woluwe Zat. 13/10 te 17.10: Merchtem 2-Berlare Dames 2e afdeling Zat. 13/10 te 14.45 u.: Squadra Lebbeke-R.B. Dendermonde Provinciaal Zat. 13/10 te 19-30 u.: Robuco Buggehhout-Mechelen Jeugd Miniemen Zond. 14/10 te 15-30 u.: Waasmunster 1-Gent Zat. 13/10 te 14.00 u.: Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke Zat. 13/10 te 16.00 u.: Kortrijk-Squadra Lebbëke Zat. 13/10 te 14.00 u.: Zwijnaarde-Waasmunster 2 Kadetten Zat. 13/10 te 17.45 u.: Ajax Lebbeke-H.K. Waasmunster Zat. 13/10 te 13-30 u.: Robuco Buggenhout-Eeklo Zat. 13/10 te 17.00 u.: Lokeren-Zwijnaarde EVA Handbal. HK Waasmunster doelman Wim De Graeve (vh) ger zijn spelers opnieuw met beide voeten op de grond en de herwonnen wedstrijdconcentra tie leidde zowaar naar een 11-10 score 5' na de rust. En ook na 42' telde neerpelt nauwelijks voor sprong tegen dit verrassend H.K.W. dat tot dan 12-11 op het bord hield. Maar dan gebeurde het toch. Een 2' straf van De Bode werd onmiddellijk afge straft (14-11) en wanneer direct daarna ook Vermeulen 2' naar de bank moest werd H.K.W. op 17-11 geplaatst. Er bleven toen nog 14' te spelen en daar miste Waasmunster, logisch, de erva ring om de score te beperken. Ook fysiek werd de opdracht te zwaar en als men in Neerpelt aan het 'vlotten' gaat kan men het wel vergeten. H.K.W. bleef 'open' spelen, incasseerde nog acht treffers en scoorde nog éénmaal. Een 20-15 eindscore lag duidelijk in hun mogelijkhe den maar niemand zal dit jeugdige H.K.W. een verwijt maken, integendeel. H.K. Waasmunster: W. De Grave, Van Renterghem, T. De Grave, Luypaert 2, Roels 3, De Bode, Borgers 3, De Meerschman 2, De Clercq 1, Vermeulen I, De Groote, Sanders. Beloften: Neerpelt-H.K. Waasmunster: 17-11 De beloften die geen beroep konden doen op enkele basispionnen aangezien zowel Desseaux als Leunis er nog ge kwetst bijlopen, lukten zowat dezelfde prestatie als het fanionteam. In de twee de helft hield H.K.W. nog een tiental minuten stand, 7-8, maar bij 11-8 10' voor het einde kon ook een nochtans knap akterende doelman Maes de 17-11 nederlaag niet vermijden. H.K. Waasmunster: Maes, De Clercq 2, Sanders 2, Willaerts, De Groote 2, Ver meulen 2, Goossens 1, Van Uden 1, De Meerschman 1. EVA E.V. Aalst, steeds zonder St. Marblie, de rust. Met een fel betwist doelpunt De Ketelbutter 5, Van Den sl1*" mag terugblikken op een verdienstelijke legde Heusden de 10-7 ruststand vast. In Bomon 1, Van Eyghem, St« prestatie in Heusden. De Limburgers, de tweede helft bleef Aalst goed meespe- Trienpont. mist< duidelijk een van de betere ploegen uit len maar Heusden nog echt gaan bedrei- Beloften: adra de reeks en fysiek bijzonder sterk, wer- gen zat er voor de ploeg van coach Heusden-E.V. Aalst: 9-14 heel den goed opgevangen door het weer Trienpont niet meer in. Het werd 14-8 na Bijzonder verdienstelijke prestftbou goed gediciplineerd spelend E.V. Aalst 36' en deze zes puntenkloof bleef zowat de Eendracht beloften die een 6S(jua dat echter potentieel te kort kwam om bestendigt op het scorebord. Via 17-11 na stand ombogen in een ruime 9-J1 l'jd< Heusden echt te kunnen bedreigen. De 44' en 20-14 na 54' kwam men aan de winning. F. Van Eygem liet zichizenu' thuisploeg startte ook bijzonder sterk en 22-17 eindcijfers. Zaterdag, met het be- stige zin opmerken met o.a. 5 p wi geruggesteund door een uitstekende zoek van Uilenspiegel, staat Eendracht E.V. Aalst: Podevijn, Mertens, ïnaar 1 doelman zorgde zij voor 7-2 na 19'. Aalst opnieuw voor geen gemakkelijke op- 1, Steenhout, Van Der Borght, f1312' sloeg echter onverwacht sterk terug en dracht. kens 4, Van Eygem 5, Steemans naa met treffers van R. Bayens en De Ketel- E.V. Aalst: Mertens, Podevijn, De Troch pont 1. on Sq butter naderde Eendracht tot 9-7 3' voor 2, Arijs, R. Bayens 5, Van Der Borght 4, en ei .nodig !te be| Brabo Denderbelle-Desselgem: 25-21 Brabo kreeg Desselgem op bezoek voor spelen leidde Brabo met 5-3 maar Uyt- de openingsmatch van het seizoen tersprot had in die periode al enkele 1990-91 en er waren nogal wat vraagte- malen gepast gereageerd en dat bleef zo Denderbelle met 22-16 en de s4e'pn L*f.nc naccnlnnm nadniiro/lnnr/l uit 2n nnnr At. T\:» J' IJT\ I I - 4 vchl H. Nog ede hi gemse spelers zag men zo het foaar wen slinken. Met nog 8' te spele( flink kens. Desselgem, gedegradeerd uit 3e gans de wedstrijd. Dit was nodig want waren op het droge. Desselgem afdeling, was beslist geen gemakkelijke Brabo ging nogal onzuiver tewerk in de de laatste minuten nog wat aanh kluif en bij Brabo had men trainer-spe- afwerking wat Desselgem toeliet te blij- terstand knagen maar Brabo liet, Ier M. De Proft twee weken moeten ven aanklampen. Via 8-6 na 21'werd het niet meer ontglippen. Hl< missen. Al vlug bleek dat het Desselgem op die manier 10-8 aan de rust. Een Brabo Denderbelle: Uyttersj van trainer-speler-coach Adamczyck de efficiënt afwerkende E. Van Keer diepte Vermaesen, De Proft, E. Van Kf degradatie goed had verteerd maar bij in het begin van de tweede helft dan toch Van Damme 2, Vermeir 2, De er Brabo kon men rekenen op een out- de kloof uit en met een 14-9 voorsprong Hendrickx 3,1). Van Goethem I standing spelende doelman Dirk Uyt- na 35' zat Brabo op rozen. Uyttersprot raevens 3, Van Der Jeught, D f^nim tersprot die zijn ploegmaats het nodige bleef zijn ploeg een hart onder de riem 3. vertrouwen bijbracht. Na een kwartier steken en bij de fysiek sterkere Dessel- buco z Zaterdagavond beleefde men een sensa tie in 3e afdeling V.H.V. Inderdaad, het Limburgse Kiewit, de 'miljoenen-ploeg' van voorzitter R. Vandereyt en trainer Mietek Wojcack kwam pas om 20.30 u. opdagen in de Lokerse sporthal en on dertussen hadden de scheidsrechters reeds het forfait in het voordeel van I.T.B. Lokeren vastgesteld. Blijkbaar was de spelersbus uren opgehouden in de verkeersknoop in Massenhoven maar reglementair gaan de punten naar Loke ren. Het reglement zegt hieromtrent inderdaad het volgende: 'Afwezigheid of te laat komen van een ploeg: De ploegen moeten hun plaats tijdig verlaten om het terrein te bereiken 45' voor het aan- vangsuur van de wedstrijd. In geval van afwezigheid op het aanvangsuur van de wedstrijd moeten de scheidsrechters het forfait vaststellen als één van de clubs er om vraagt'. Men zou kunnen spreken van over macht indien het niet zo was dat de Keiwitse damesploeg reeds om 17.30u. in Dendermonde had moeten zijn voor hun wedstrijd tegen Ros Beiaard. De reserven moesten spelen in Lokeren om 18.45 u. en het fanionteam om 20 uur. Als wij dan een rekensommetje maken 19zegi buco ij voor tnme1 seizoi komen wij tot de vaststelling dl zorgc zowat 3 uur verloor in de verffcb- U stopping! In ieder geval een zwaij beide door de Limburgse rekening df^'oo lend zwaar investeerde om tenjeuren dit seizoen de promotie niet tePn dit Wij zijn echt benieuwd hoe dtP1010 s verder gaat aflopen al staat het f edstr vast dat Lokeren er geen slecfradatu aan deed. Zonder de gekwetstffluco, guit de kompetitiestart begin nader g( topfavoriet Kiewit was geen sind F IV pyersoi n was rde ge<

De Voorpost | 1990 | | pagina 22