Ér Atlantis Lebbeke haalt derde gelijkspel Bowling: schitterend weekend voor Alloo Iet eindsignaal kwam te vlug ^latig resultaat vertuigende start van Squadra Lebbeke Onverwacht ■■errassend gemakkelijk B.C. Dendermonde-V.D.K. Zwijnaarde: 20-21 Temse-Merchtem II: 14-9 '£rkhjl.C. Denderm. II 15 De lasmunster 3 17 Brabo Denderbelle II 18 Eeklo 26 Provinciaal Kosa Aalst 23 Robuco Buggenhout 11 spt- Squadra Fem. Lebbeke: 13-21 Dameshandbal Uilenspiegel 12 Robuco Buggenhout 8 afdeling - Heren "JJ1 Jjmme-Robuco Buggenhout: 13-19 De Voorpost - 12.10.1990 - 23 HANDBAL KORFBAL t het bezoek van Zwijnaarde kreeg I.C. onmiddellijk een der titelpreten- ten voorgeschoteld. Meteen werd lelijk dat het Dendermonde van trai- Van Geel meer dan een figuranten kan vervullen want de bezoekers ten werkelijk door het oog van de !ld. Inderdaad, tijdens het laatste strijdkwartier was H.B.C. duidelijk iterkere ploeg en stelselmatig werd de opgelopen achterstand geknaagd nocht de wedstrijd iets langer heb- geduurd, H.B.C. had hoogstwaar- jnlijk de zege kunnen pakken. Al het beginsignaa! was het duidelijk Ide bezoekers het niet gemakkelijk zouden krijgen. Langs Wesemael hield H.B.C. gelijke tred (3-4 na 10'), en na 20' wees het scorebord 5-7 aan. Toen ging het echter even fout bij H.B.C. dat het door d wou volgen. Hieruit volgde teveel balver lies, telkens afgestraft door de vlot de tegenaanval spelende bezoekers. Me teen raakte de thuisploeg 5-11 achter aan de rust en trainer Van Geel diende tijdens de pauze een andere aanpak te prediken. Tien minuten in de tweede helft was H.B.C. genaderd tot 10-14 en onder impuls van De Maeyer en Wese mael werd Zwijnaarde steeds onder gro tere druk gezet. Een nu duidelijk sterker Dendermonde naderde tot 18-19 2' voor het einde maar miste toen een open kans en uit tegenaanval maakten de bezoekers er 18-20 van. Het werd nog 20-21 maar het Dendermondse offen sief werd afgebroken door het eindsi gnaal dat er voor H.B.C. iets te vroeg kwam. H.B.C. Dendermonde: De Schaepdrij- ver, Claessens, De Maeyer 7, Wesemael 10, Van Steen, Van Lier, Van Beveren, Merckx 1, Impens 1, Vereecken 1, Mer- tens, De Swaef. EVA 14 gescoorde doelpunten tegen een icheiden Merchtem kan slechts een Jig resultaat worden genoemd voor Ipretendent Temse. Mogelijk zat de voorbije verlofperiode van een paar iispionnen hier voor iets tussen, ar na een degelijke eerste helft waren .laatste 30' echt niet denderend. Die 'erC 2Cnu«.t req die lode werd afgesloten met een 6-7 Itaat en na de 8-2 ruststand zegt dat genoeg. Temse nam nochtans een :uigende start. Het werd 5-0 na een 7-2 na 25' en het was De req die de 8-2 ruststand vastlegde, ir dan ging het duidelijk fout bij de jsploeg. Een 11-3 stand 12' in de 16-jede helft kan niet denderend worden iel [jpemd en het het feit dat coach De 1 yjt daarna ruim speelgelegenheid liet onv< zijn wisselspelers verklaart niet al- ia eeWel,icht za* Temse tegen sterkere l^nstanders uit een ander vaatje tap- aanTemse: M. Van Buyten, De Rijck, K. Goeyweghen, Heirbaut, Milliau 4, telercq 5, C. Van Hoeyweghen, P. Ie ^ert 1, Vercauteren 1, Lyssens 1, E. ke, vf611 2' leckwedstrijd verliep volgens onze Den- nondse zegsman hardnekkiger dan werd verwacht. In de eerste minuten bleken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd. Via 1-1 na 10' werd het 6-6 aan de rust en dan was het de thuisploeg die via Mertens - een echte belofte zegt men bij H.B.C. die verrassend ging leiden met 9-7. H.K.W. ging er blijkbaar dan wat potiger tegenaan en hierop vond Dendermonde geen tegenzet. Met nog 10' te spelen was het Waasmunster dat de wedstrijd in handen had (11-13) en deze twee punten voorsprong behield tot het eindsignaal. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Cop- pens, Callaert, Van Beveren 3, Mertens 5, Van Lier 1, Can Doren, Raemdonck, Verbelen 1, De Smedts 3, Verleyen 2. Een beetje verrassend bleek al vlug dat bij Brabo de collectiviteit ontbrak om een stevig Eeklo, gesteund door een voortreffelijke keeper, te kunnen be dreigen. De thuisploeg bleef gedurende de ganse wedstrijd op achtervolgen aan gewezen zonder aanspraak te kunnen maken op de overwinning. Na 20' leidde Eeklo met 5-9 en aan de rust keek Denderbelle op naar een 8-13 achter stand. Ook in de tweede helft bleven de bezoekers duidelijk baas. Via 12-17 na 40' en 16-2010' voor het einde, werd het uiteindelijk een 18-26 nederlaag voor een toch wel ontgoochelend Brabo 2. Brabo Denderbelle: J. Vermaesen, R. Van keer, Van Der Poten 1, Guns 2, Vinck 2, Dan. Van Goethem 1, B. Walraevens 7, De Porft, Van Den Steen 1, De Hauwere 1, Batselier 3. Tegen het sterke Kosa Aalst was Robuco beslist niet opgewassen, ook al omdat zij geen risico's wensten te nemen met enkele basispionnen die noodgedwon gen dienen opgeroepen om de ploeg te vervolledigen. Aalst leidde dan ook met 5-0 vooraleer Robuco, na 15' zijn eerste treffer lukte. Aan de rust leidde Aalst met 11-5. Ook in de tweede helft bleef de thuisploeg een sterke prestatie neerzet ten en via 18-10 na 45' ging hit naar het 23-11 eindresultaat. Kosa Aalst: Coen, E. Van Malderen, W. Van Nieuwenborgh 1, De Letter, D. Bayens 6, G. Van malderen 6, R. Van Herreweghe 2, L. Van Nieuwenborgh 2, P. Bomon 3, De Doncker 3- Robuco Buggenhout: D. Van Sinnay, Van Eyck 1, F. Mannaert 1, Michiels 2, Moeyersoons 2, Segers, De Vuyst, Verbe- stel 1, De Swaef, De Smedt 3. EVA St< miste wat men kan zeggen is dat adra Lebbeke zijn kompetitiestart heeft gemist. Een wedstrijd 'op' irestl* houdt altijd gevaar in en blijkbaar >en f) Squadra ook die mening toegedaan ie 9I tijdens het wedstrijdbegin werd er zjchizenuwachtig geakteerd. De Croock h 5 jde weliswaar voor de openingstref- ins piaar Gent repliceerde langs M. Pede jit/wa 12' wees het scorebord 3-2 aan. ans f naargelang de wedstrijd vorderde (>n Squadra aan vertrouwen te win- 1 en er was een goede Gentse keep- nodig om de voorsprong van Squa- te beperken. Toch werd het 4-6 na J wanneer Lebbeke met 5-8 leidde XII de rust was het duidelijk dat Gent <c aJi echte dreigjng meer kon beteke- 1. Nog een tiental minuten in de ede helft kon Gent aanklampen (8- het tnaar met Bijl als efficiënte afwerk- ;pele^ flink gesteund door een collectief de stke prestatie van de ploeg werd de leem aanr" olietl voorsprong stelselmatig naar omhoog prestatie van Van Nieuwenhuyze in het gedreven. Zelfs het uitvallen van M. Bijl Lebbeekse doel. en de kwetsuur van Guns betekenden geen rem op de Lebbeekse prestatie. Het werd uiteindelijk 13-21 en bij Squadra wees men ook op de zeer degelijke Squadra Femina: Van Nieuwenhuyze, Quarin, Van Boven, Bijl 9, Van Den Broeck, De Croock 4, Van Hove 1, Coor- eman 2, Bosteels 3, Guns 1. Robuco, te zwaar gehandicapt door de onbeschikbaarheidvan de basispionnen A. De Freyne en A. Bouwmeester, leed tegen Uilenspiegel vrij on verwacht zijn eerste kompetitietreffen. Buggenhout begon nochtans sterk met doelpunten van L. Caluwaerts en Bleyaert (0-2) maar eens de thuisploeg een opening had gevonden - na lang zoeken (14e min. 1-2) - viel het stil bij Robuco en aan buco zelfwas het meest verrast na de tegen Damme. Inderdaad bij iuco is zowat de ganse basisploeg van i voorbije seizoen verdwenen en Inme was nu juist die club die naar I seizoeneinde toe voor heel wat hei ig dl zorgde i.v.m. een eventuele test- verKteh- Uiteindelijk promoveerde geen zwa]l beide ploegen en het ziet er naar uit ig dij dit ook bij de West-Vlamingen kleer- i treuren heeft nagelaten. In ieder geval et tePn dit weliswaar in waarde gedaalde ,L> ddnme speelde Buggenhout een knap- hetqpedstrijd en het ziet er naar uit dat de sledkadatiezone kan vermeden worden, etstffluco, zonder komplexen, startte bij- pnnéder goed en met twee doelpunten sin® F. Mannaert en een treffer van feyersoons, werd het 0-3 na 6'. Me- h was het vertrouwen er en Robuco rde gedurende de ganse eerste helft op deze riante uitgangspositie. Via 5-8 na 20' werd de rust bereikt met een 7-11 voorsprong. De tweede helft begon het zenuwachtig met heel wat balverlies van beide kanten. Er werd dan ook maar driemaal gescoord in de eerste 10' (8- 13) maar dan nam Robuco opnieuw duidelijk de bovenhand. 10' voor het einde wees het scorebord 10-15 aan en met een applausvervanging van de 'groeiende' doelman Dirk Van Sinnay besloot Robuco de wedstrijd met een verrassende 13-19 zege. Robuco Buggenhout: D. Van Sinnay, G. Mannaert, Schoiliers, Moeyersoons 2, Segers 1, Thijs 1, De Swaef, P. Mannaert 5, F. Mannaert 7, P. De Smedt 2, Verbe- stel, Michiels. EVA 3' afdeling de rust zagen zij op naar een 6-4 achter stand. In de tweede helft bleef Buggen hout op achtervolgen aangewezen en de thuisploeg echt gaan bedreigen zat er niet in. Via 9-6 na 42' moest Caluwaerts en C° vrede nemen met een 12-8 neder laag. Robuco Buggenhout: Verschueren, Bleyaert 2, Ilse Caluwaerts 2, L. Calu waerts 4, Heyvaert, Wauters, Philips, Vereecken. EVA Het blijkt voor Atlantis Lebbeke dit seizoen de kompetitie van de gelijke spelen te worden. Vorige zondag haalden de Lebbeke- naars, op het veld van Ekerse immers hun derde gelijkspel binnen. Het verlies van één pun tje stelde direkte konkurrent Boomse echter in staat alleen aan de leiding van de vierde klasse te gaan postvatten. Appels KC van zijn kant, ook al aan een uitwedstrijd toe, zag tij dens de eerste helft, op het veld van Espero, tegen een 6-2 ach terstand aan, maar het getuigt van de morele en fysieke sterkte van de Dendermondenaars dat ze er uiteindelijk in slaagden een ruime overwinning in de wacht te slepen. Met Ago Aalst gaat het heel wat minder goed. De ploeg was vori ge zondag verplicht, bij gebrek aan een voldoende aantal da mes, forfait te geven voor de uitwedstrijd in Houthalen. Ago maakt blijkbaar een krisisperio- de door. Gelukkig werd een paar jaar geleden met een jeug dwerking begonnen, maar di- rekt soelaas geeft deze politiek niet. Espero-Appels KC: 8-13 Hoe je een kwasi uitzichtloze si tuatie ombuigt in een overwin ning. Inderdaad, aldus Ann Schud- dinck, het zag er vorige zondag op het veld van Espcro tijdens de eerste speelhelft niet zo schitterend voor ons uit. We ke ken op een bepaald moment im mers tegen een 6-2 achterstand aan. De oorzaak? Net als tijdens de wedstrijd met Neerlandia als tegenstander namen we een slechte start. Gelukkig slaagden we erin nog voor de rust de stand tot 6-4 te reduceren. Tijdens de pauze kregen we van trainer Liesens de opdracht het tempo erg strak te houden. Ad vies dat we respekteerden en waartegen de spelers van Espe ro - over het algemeen aan de 'oudere' kant - geen verhaal hadden. Wij skoorden nog ne gen korven, zij nog amper twee. Tijdens die tweede speelhelft vlotte trouwens alles zoals het hoort: we slaagden erin goeie kombinaties op het gras te zet ten, de afwerking was er en in verdediging lieten we geen ste ken vallen. Voor Appels dat van in den be ginne van de wedstrijd met Frank Janssens in de basis start te, skoorden Wim De Wilde (4), Dirk Duym (3), Frank Janssens (2), Veronique De Paepe (2), Annette Verstraeten en Edwin Borms (elk 1). Volgende zondag krijgt Appels Riviera op bezoek, een team dat BOWLING Korfbal. Wim De Wilde van KC Appels goed voor vier korven in de wedstrijd tegen Espero (foto Guy) normaal gezien meer tegen stand moet bieden dan Espero. Ekerse-Atlantis Lebbeke: op nieuw een gelukspel Hoewel Lebbeke tijdens zijn uit wedstrijd op het veld van Ekerse tot 0-2 uitliep en gedurende de gehele eerste speelhelft de thuisploeg op achtervolgen aan gewezen was, keek het enkele minuten voor het eind van de wedstrijd tegen een 8-7 achter stand aan. Het was tenslotte Carla Van Rossem die één mi nuut voor scheidsrechter Rudy Van den Broeck het einde van de wedstrijd floot, via een af standsworp de 8-8 cijfers op het skorebord zette. Atlantis liep in het begin van de wedstrijd uit dankzij doorloop- ballen van resp. Damien De Rouck en Franky Cornelis. Ekerse naderde via een straf- worp, maar Frank Veldeman sloeg via een afstandsworp op nieuw een tweepuntenkloof. Tijdens die eerste speelhelft zouden Damien De Rouck (af stand) en Sandra Van Rossem nog voor Lebbeke skoren. Fran ky Cornelis miste nog een straf- worp. De rust werd ingegaan op een 4-5 skore. Tijdens de tweede speelhelft verving Sabine Van den Broeck Carmen Henckens bij Atlantis. Ekerse maakte aanvankelijk ge lijk, maar dankzij een doorloop bal van Steven Callaert kwamen de Lebbekenaars weer op voor sprong. Niet voor lang echter want opnieuw bracht Ekerse de stand in evenwicht. Dankzij een doorloopbal van Cindy Meers man liep Lebbeke weer één een heid uit. Toch slaagde de thuis ploeg erin gelijk te maken en zelfs op voorsprong te komen. Carla Van Rossem zorgde er voor dat Atlantis met één punt naar Lebbeke keerde. Zondag krijgt Atlantis leider Boomse op bezoek. Ago Aalst speelt een thuiswed strijd met Vorselaer als tegen stander. Pierre Van Rossem teater Taptoe is op zoek naar drummers en perkussionisten tussen 15 en 18 jaar die kunnen meespelen i nde jongerenproduktie die op 8, 9 en 10 maart van volgend jaar wordt opgevoerd in hel kader van de Ko ningsviering. Vragen naar Bart Beys op het nummer 091/23.67.58. De VW Golf blijft de meest verkochte wa gen in ons land. Het voorbije kwartaal werden er 22.483 Golfs verkocht. Opel Kadett blijft op de tweede plaats staan en de Renault 19 is opgeklommen naar de derde plaats. Dynastie en kuituur is de titel van een tentoonstelling die in de ASLK Galerij aan de Kreupelenstraat wordt georganizeerd van 19 oktober tot en met 13 januari. Men kan ze bezoeken alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur behalve op 25 december en 1 januari. Op 19 oktober wordt de "Dag van de Melk gevierd en de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproduktcn spoort iedereen aan om op die dag een passend gezondheidsgebaar te maken een glas melk drinken, een evenwichtig ontbijt ne men, yoghurt eten als nagerecht, enz.. Voor het bowlinggebeuren in Aalst werd het een spetterend weekend. Het vierde team was bye maar Alloo Faroa's, Alloo Christiaensen en Alloo Dyor Club behaalden ruime en vlotte zeges. Het eerste team haalde het met 7-1 van Express Interim Brussel. Een best aardige en vrij unieke uitslag toch. In het eerste spel haalden de Aalstenaars het met 894 tegen 857. De score laat dus duidelijk vermoeden dat er op hoog niveau werd gespeeld. Het tweede spel was de suspens ech ter compleet. Beide ploegen ke gelden er hartig op los en be haalden een identieke score van 953 punten. En het bleef maar in stijgende lijn gaan. In het finale- spel behaalde Alloo Dyor Club 999 punten terwijl de Brusse laars in gebreke bleven met 894 punten. In totaal werd het 2896 tegen 2104 en dus 7-1 voor Alloo Dyor Club. Filip Van Meenen (604), Eggermont (604), Chris Corteman (573), De Thaey (561) en De Ridder Willy (504) waren in een goede dag. Ook Alloo Christiaensen kwam met ruime puntenoogst uit Gent terug. Met een 0-8 uitzege was de euforie bij de Ajuinen groot. (2405 tegen 2702). Chris Ver- beeck 577, Etienne Rosseel 572 en Jean-Paul Hoffelinck 538 wa ren de belangrijkste leveran ciers van de punten. Alloo Farao s kende ook geen problemen met Tragel Sport II; De ploeg werd eveneens met 8-0 ingeblikt en op het officiële blad was 2196 tegen 2067 te lezen. Dit schitterende weekend maakt Alloo alvast gelukkig maar toch blijft men realistisch. Bruno Rossi: 'We haalden dus drie puike overwinningen maar voor onze eerste ploeg staan er de komende weken enkele moeilijke partijen op het pro gramma. Zo zal de verplaatsing naar ..Cordial niet van de poes zijn. In eerste nationale zijn er geen zwakke ploegen. Alle wed strijden zijn moeilijk. We staan momenteel op de achtste plaats maar slechts vier punten boven de rode lantaarn. Dit betekent dat verliezen catastrofale gevol gen kan hebben. We moeten dus elke week waakzaam blijven en niet te euforistisch gaan doen. Koncentratie bewaren blijft de hoofdopdracht'. (Nicolle)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23