Dubbele winst voor Berlare terk tornooi voor téphanie Vanderstricht p zoek naar eerste zege aiC. Zele - Knack Roeselare 0-3 4-15,10-15, 9-15) ;mse lijdt de eerste nederlaag erentals - Temse 3-2 5-10, 15-11, 13-15, 9-15,15-13) corpio Aaigem - White Star 0-3 -15, 9-15,12-15) timbac blijft winnen Berlare - Watervliet 3-0 De Voorpost - 12.10.1990 - 27 jnbac Waasmunster - Aalter 3-0 doi-11, 15-6, 15-12) vesjuwkomer in eerste provin- ,ri^e, Waasmunster, blijft lp ;nd en tegenstander verba- Lef Rumbac speelsters zet- deieen gave prestatie neer en arv|tegen de ongeslagen leider jktjter. De thuisploeg won ver ervend met ruime 3-0 cijfers. Aalter dat een beroep deed op de ex-Eeklose meisjes lijdt aan een Rumbac syndroom, want Eeklo slaagde er nooit in de Waasmunsterse sporthal te win nen en deze trend zet zich door. Aalter toonde weinig inzet. En kel in de eerste set ondervonden de thuisspeelsters wat tegen stand en tijdens de rest van de wedstrijd kon Rumbac zich ver genoegen met rustig te domine ren. Niettemin een verrassend en sterk Waasmunster waarmee men zal rekening moeten hou den in de kompetitie. )tafc dat een moeilijke seizoen- innrt kende, werd in de hand ferkt door de blessures van |er andere Van den Eynde, jermont en Cornelis en een tte Seymoens. Reken daar- dat de kalendermaker de ilijkste tegenstanders het t tegen Zele uitspeelde. De van Zele voorspelt dat dit laatste nederlaag van de Oost-Vlamingen zou zijn. In de eerste set kon de thuis ploeg tot 9-11 aanklampen maar de Tsjech Blaha was aan het net niet te stuiten. Na een snelle bezoekende start waarbij Zele 1-5 achterkwam kon Vandezan- de met een paar geslaagde bloks de stand opnieuw in evenwicht brengen bij 5-5. Zele bleef zich dapper verweren en het hield de bekerhouder van vorig seizoen aan de praat tot 9-8 maar dan moest de thuisploeg begeven. In de derde en laatste set hadden de gasten geen moeite om een op drift geslagen Zele in be dwang te houden. Het gebrek aan lengte in de ploeg speelde de thuisploeg parten bij de blok- plaatsingen aan het net. 3 ise dat ondanks de neder- op een goed prestatie kan gblikken heeft de kampioe- ploeg van vorig seizoen het raan de schenen gelegd. De jeksters dwongen Herentals :en belle en dit was het werk in bijzonder de tandem Ba- 3va - Dvorkova. Nadat de thuisploeg tot 2-0 was uitgelo pen kon Temse alsnog de belle uit de brand slepen. Tijdens de ze laatste set kwamen de gast vrouwen met 13-7 aan de leiding maar door domme receptiefou- ten of de steengoede opslagen van de Scheldemeisjes, wie zal het zeggen kon Temse tot 13-13 ADMINTON nende wedstrijd van. De Decker die reeds het tomooi van Oostende en Blan- kenberge had gewonnen en dus B 1 is, speelde zijn laatste B 2 tomooi. Filip Terryn (Deerlijk), vierde reeks- hoofd, kwam steeds op voorsprong te gen tweede reekshoofd Wim Ghyllebert (Oedelem). Maar telkens slaagde Ghyl lebert erin zijn achterstand ongedaan te maken. Psychologisch was dat te zwaar voor Terryn die met twee sets in verlen gingen verloor. In finale startte Ghyllebert razendsnel. De Decker speelde eerder afwachtend en verloor met 5-15. De tweede was vooral van De Decker taktisch hoog staand. Ghyllebert maakte in de derde een 6-12 kloof, maar dan kwam De Decker pas op dreef. Met 15-12 bewees hij zijn B 1 klassement waard te zijn. Els Carreyn (Deerlijk) won reeds het tornooi van Oostende, en stond dus te Latem eerste reekshoofd. Lokale speel ster Stéphanie Vanderstricht speelde een sterk tomooi en kwam verdiend in finale. Daar was ze veel te zwak voor de 15-jarige Els Carreyn die met haar 11-4 en 11-1 overwinning B 1 zou zijn. De rustpauze tussen haar laatste wed strijd en de finale, zou Vanderstricht niet goed hebben gedaan. In de B 1 reeks kwam Jo Van de Perre (Beveren) 13-11 voor in de derde set tegen Gilbert Dekeyser (Leiebad) maar was zodanig zenuwachtig in de afwer king dat hij uiteindelijk de poule met 18-13 verloor. An Brisau (Flying shuttles) haalde het met 6-11, 11-5 en 11-9 van Isabelle Vanderstricht (Ucon Running). L.C. Volleybal. De vc dames van Berlare wonnen met 3-0 van Watervliet (PG) Volleybal 2e provinciale terugkomen. In de eindfase slaagde Temse er niet in om uit te maken. Miet Deckers haalde haar beste hamer van de wed strijd boven en het liedje was voor de bezoekers uit. Goede prestatie van Temse. De kompetitiestop en het be kerweekend gaven ons een be perkte kalender maar te Berlare kregen we toch een volleyfeest voorgeschoteld en dat werd er voor de Berlaarse volleyfamilie een zege over heel de lijn. Dat volleybal in is in Berlare hebben we zaterdag weer eens kunnen ervaren. Een goed gevulde tri bune en een ambiance die ons doet terug denken aan een wed strijd ergens in ere-afdeling. Terwijl de heren een bekerwed strijd speelden tegen Kalken en daar zonder enige noemens waardige tegenstand de boven hand haalden en de bezoekers een 3-0 aansmeerden, waren het de dames die nog het meest be kijks hadden want naar hen werd opgekeken om een eerste kompetitiezege binnen te halen en dat brachten ze ook vlot voor mekaar. Volleybal. VC Temse-Baasrode. De smach van De Block van Baasrode keilt voorbij Meersman en Janssens (Iv) Het was Watervliet dat een knappe start kende en met een keiharde opslag naar 0-4 uitliep. Een goede receptie van Berlare en Veerle Vercauteren aan de opslag bracht de stand op 2-4. Vercauteren, overgekomen van VK Aalst, leverde samen met Kaat Bracke een sublieme par tij. Bij Watervliet was de opslag zowat het geheim wapen. Weer aan de servicelijn lieten ze 2-6 en ook nog4-9 optekenen. Maar aan het net was het Berlare dat met het duo Bracke-Vercaute- ren om beurten de bovenhand haalde. 8-10 en nog was het vechten tegen een bezoekend team dat het nu ging zoeken in plaatsballen. Maar het kon niet beletten dat Berlare via knap spel van Greet De Block naar 14-10 stevende. Het was Kaat Bracke die met een ace 15-10 op het bord prikte. Het was weer Watervliet in set twee dat met een knappe opslag uitpakte 0-4 en eer Berlare hiervan was be komen, wezen de bordjes 2-8. Martine Vandenbosch met een geslaagd blok van Berlare liet Watervliet weer naderen, maar een beste opslag van V. Vercau teren bracht Berlare weer langs zij. Berlare liet nu niet meer be gaan en met een keiharde smash van Martine Vandenbosch werd deze set afgesloten. (2-0) Berlare kende een betere start in de 3e set en kon tot 6-2 uitlo pen. Maar was dan iets minder gekoncentreerd zodat Water vliet tot 6-5 kon terugkomen. Het werd nog 10-10 omdat de thuisploeg te veel receptiepro blemen kende. Toen de bezoe kers aanvallend in de fout gin gen, stoomde Berlare door en behaalde nog vrij vlot de set en matchwinst (15-10). Berlare zette een puike partij neer met het van VK Aalst over gekomen duo Kaat Bracke - Veerle Vercauteren als uitblin kers. Bij Berlare zagen we ook junior Katja Gabriels aan het werk die als passeur ingebracht werd voor Erna De Schutter. Twee speelsters die een ver dienstelijke wedstrijd speelden en de beste opstelling die we zagen was zaterdag toen beiden tussen de lijnen stonden, temeer daar Erna ook aanvallend goed uit de verf komt. Kritiek van Ga briels aan het adres van de ref kwam voor deze junior ongepast over want ze had het gelijk niet aan haar kant. Scheidsrechter Guido Thienpondt een van de betere refs van Oost-Vlaande ren ging ook zaterdag foutloos door deze partij. André BOOGSCHIETEN •ste provinciale igem dat voor het eerst in tr bestaan in eerste provin- e uitkomt, heeft nu af te re- ;r(jjen met afwezigen in haar ba- yteijsam. Bij de thuisploeg zijn er wejsjes die aan gezinsuitbrei ding toe zijn en dit speelt een gehandikapte thuisploeg heel wat parten. De heel vertimmer de ploeg heeft een verdienstelij ke wedstrijd gespeeld. Tijdens de eerste twee sets kwam Scor pio er niet aan te pas, maar in de derde set kon Aaigem wel wat meer weerstand bieden en dit in de hand gewerkt door het feit dat de bezoekers wat stoom af lieten. Wipschutters. In Hamme vierde Maurits De Cock (zittend) zijn 60 jarig boogschuttersjubileum. Hij is aangesloten bij Sint-Sebastiaan. Hij werd twee keer koning vier keer clubkampioen en een keer kampioen van de Verenigde Hamse Schutters (vh) sassen VC Temse-Baasrode. Het eenmansblok van P. De Block is niet tegen de smach van Meerman (Iv) Vi gdllartens-Latem. - Met een puike rlaftjsatie en een sterke bezetting van 2 kinschrijvingen is het eerste Leietor- waivan badmintonclub Latem op weg ik vtot de klassetornooien van onze ïr elncie te gaan behoren, n de C 2 reeks was de mannen enkel >p t<60 inschrijvingen net niet dubbel riclg. Harry Beek en Filip Vervaecke zetelden een hoogstaande finale. Elkaar ;en baardig werd het een technisch teule finale. Beek won uiteindelijk met laa<5, 15-12 en 15-11 en is dus C 1. Ier geluk voor Ann Nuytens die met (keer 11-7 Linda Rousseau in finale :edde. Met 15 deelneemsters was haar de i ongeldig. e Gljoos (Ucon Running) kwam met beetje geluk in finale enkel C 1. live verloor hij de eerste set van een op dreef zijnde Alain Berckmoes Won dan scherp de tweede met en de derde met 15-4. Lebbeke- Berckmoes klopte in kwart Ver- n die eerste reekshoofd Mulle- broeck eerder had uitgeschakeld. Onderaan de tabel schakelde Kris Vrij- ders (Opwijk) tweede reekshoofd en winnaar van het tomooi van Scaldis Guy Cazaerck uit. In finale smashte Vrijders zich naar een 15-8 en 15-12 overwin ning. Reekshoofden Vandenbussche en Van den Bossche kwamen er bij de vrouwen niet aan te pas. Martine Stevens (Plu- mula) en Caroline Terrijn (Bruno Maes) speelden voor de beker. Stevens won vlot met 11-5 en 11-3. Vrijders en Terrijn zouden later de BBL trofee ontvangen. Te samen met broer Johan won Kris Vrijders ook de dubbel en Terrijn verloor de dubbelfinale met clubgenote Basslé. Daarmee speelden zij de meeste finales van het tornooi. In de B 2 mannen enkel speelden de vier reekshoofden uitzonderlijk ook hal ve finale. Eerste tegen derde reekshoofd. Thierry De Decker (Drive) en Peter Her mans (Drive) maakten er geen span-

De Voorpost | 1990 | | pagina 27