Wereldkampioen Patrick Van Renterghem twee op twee I M VWF wielrennen 28 -12.10.1990 - De Voorpost renes i ppenes I Spvenes I p«£api A xtelon A ■penes I Jfril-Pair rttro C - /ns Huif Uro B - ammei jerke Sl •c:Xf!C6Efl or VWF wielrennen. In Goeferdinge gingen de bloemen naar Patrick Van Ren de A-reeks en Noel D'Herde in de B-reeks (xl) .VWF Wielrennen. Wereldkampioen Patrick Van Renterghem was ook in Beveren de beste bij de A's. Mare Hendrickx won bij de B's (xl) Zaterdag Goeferdinge niet een bandbreuk en op twee en een van de uitblinkers van de ronden van het einde moest ook dag. Reeds vroeg in de wedstrijd De Pessemier met een lekke trok hij er van onder in gezel- De voorlaatste wedstrijd van het band afrekenen. Hij kreeg een schap van Dirk Batselier en de- seizoen werd nog een zware achterwiel van een toeschouwer ze twee hielden het ruim twee brok om te verteren, een felle en begon met een achterstand ronden vol. Toen sloten nog wind en een omloop met telkens van 50 seconden de achtervol- acht renners aan en we kregen een flinke klim in. Niet te ver- ging. Vooraan bleef men echter dus tien leiders. Iedereen dacht wonderen dat in alle reeksen er niet wachten en trokken Scheer- dat deze tien voorop zouden bijna geen sprake meer was van een peloton en heel wat renners naar huis werden gereden. Reeks D -Theo Wijmeersch De D-renners hebben er een af- vallingskoers van gemaakt zon der echt spektakulaire ontsnap pingen maar met een doorge dreven tempo, zodat iedere ronde bij de beklimming er weer renners moesten loslaten en niemand voor de gelosten kon terugkomen. Iedereen dacht dan ook aan een spurtje met de nog overblijvende koplopers. Maar Bassez ging er in de laatste klim zo hard tegenaan dat nie mand hem kon volgen. In de afzink kreeg Bassez evenwel nog het gezelschap van Theo Wij meersch die hem gewoon voor bij fietste. Freddy Rotsaert, die vanuit het peloton naar de lei ders was gesprongen, voerde de linck, De Vleeshouwer en David blijven. Maar onder druk van forcing door en terwijl Bassez in de aanval. Bij het ingaan van een sterk rijdende kampioen afhaakte ging Theo gezwind de laatste ronde telden deze Cornelis, lukten er nog vijf in mee om moeiteloos het in de drie kopmannen 20 sec voor- hun wagentje vooraan aan te spurt te halen van Rotsaert. sprong op een pelotonnetje en pikken. Meteen vijftien leiders Kort daarop won Van der Mot- lukte kampioen De Pessemier en de rest verdween ver in de het huzarenstukje om bijna te- achtergrond. Vooraan bleef rug aansluiting te krijgen bij de men maar demareren en een koplopers. Een waardig kam- zeer aktieve Noël Dherde pro pioen in elk geval. De drie ble- beerde het op zijn eentje. Na ven echter buiten schot van de dien gingen Dherder, Vermei- achtervolgers en in een ren, Biguc cn De Vleeshouwer millimeterspurt haalde Johan hun kans; Ze legden er de pees Scheerlinck het van De Vlees- op en zouden het volhouden tot houwer en een niet aandringen- aan de meet. I n de laatste ronde de David. De spurt van de ach- wipte Dherder nog weg en aan en al vlug kregen we vier tervolgers ging naar de snelle H. kwam lichtjes afgescheiden al- leiders die er duchtig de pees Van Craynest voor H. Moeren- leen toe. Bigue won de spurt oplegden. Deze vier waren J. hout en Noël Batselier. Een ver- voor de Vleeshouwer, Vermei- Scheirlinck, M. Herregots, B. moeide De Pessemier legde be- ren. fde spurt van de achtervolg- De Vleeshouwer en nog een slag op de 14e plaats. Hij kon na ers werd gewonnen door Chris vierde renner. Ze liepen steeds zijn iantatische remonte niet Dierickx, terwijl Ronny De Wil- verder uit en het was kampioen meer meespurten. Gremberg- de nog weg viel wegens band- De Pessemier die hemel en aar- enaar Jean Geerinck eindigde breuk, de bewoog om de tegenreaktie I9e en Gaston Van den Hoecke Reeks A op gang te brengen. Onder zijn eindigde tegen zijn gewoonte in Patrick Van Renterghem felle druk brak het peloton in nu eens niet vooraan. Ook Fie- Wereldkampioen Patrick Van drie stukken en onder zijn mo- rens was al vroeg naar de kleed- Renterghem mocht niet alleen kerslagen slaagde er een deel kamers vertrokken. bloemen ontvangen voor de van de groep in een van de vier Reeks B start, ook na de wedstrijd zwaai- vluchters te pakken. De schade Grembergenaar Hendrik Ver- de hij met palm van de overwin- was evenwel aanzienlijk. Nog meiren heeft nogmaals laten naar. De man van de stal Martin slechts zestien renners vooraan zien dat hij meer in zijn mars toonde zich meteen weer als een en de rest onherroepelijk in de heeft dan velen vermoeden. Op waardig vaandeldrager van alle achtergrond gefietst. Vooraan deze lastige omloop was hij de vrij amateurs. De ploeg Martin viel nog een van de leiders weg eerste en laatste onruststoker had zijn sterkste elementen aan de start en dat zag men ook aan het wedstrijdverloop. Een van vorm blakende Mare De Peuter ging er reeds vanbij de start van door. Aan een biezonder hoog tempo haspelde hij de eerste twee ronden af en velen hapten reeds naar hun tweede adem toen Van Renterghem, Van Daele, De Mits en Gino De Vos na knap achtervolgerswerk van een zwoegende Van Dijck erin slaagden bij De Peuter aan te sluiten en we meteen vijf leiders kregen. Alles OK dachten we, maar het peloton bleef jagen, vooral ouwe taaie Wettenie leg de zich niet zomaar neer bij de feiten. We kregen bijna een her groepering maar op het cruciale moment ging De Peuter er weer vandoor. Van Renterghem en ten de spurt van Franky Aertsen de andere overlevenden. Grem bergenaar Hugo Ronsmans ein digde twaalfde en moest voor het einde nog de kopgroep laten gaan. Ook voor hoog is het tijd dat het seizoen voorbij is. Reeks C Johan Scheerlinck In de C reeks ging men er van in de start reeds geweldig tegen- De Vos sprongen mee. Van Dijck en De Mits moesten de rol lossen en een zwoegende Wat- tenie kwam 10 meter te kort om de aansluiting te bewerkstelli gen. De Vits en Dirk Van de Wille sprongen in een ruk naar de drie overlevenden toe en me teen kregen we weer vijf leiders. Dit keer waren ze voorgoed weg. Wat men achter hun rug ook probeerde, het was allemaal boter aan de galg. De spurt voor de eerste plaats was een waar pareltje. Wereldkampioen Van Renterghem won nipt voor de zeer vinnig aandringende Gino De Vos, Jozef De Vits, Dirk Van de Wille en uitblinker De Peu ter. Bij de achtervolgers was het de sakkerse Wattenie die zijn maats nog in de steek had gela ten en zich op de zesde plaats nestelde. Na nem eindigde een spurtende Willy Van Dijck voor Patrik Wattery, Geert Van Cop- penolle en Luc Schoonjans. Het peloton kreeg eveneens nog een prestigespurtje tussen de num mers een en drie van het kam pioenschap. Het was kampioen Verstraete die het nipt haalde van Theo Van Audenhove. Zondag Sluitingsprijs in Beveren Reeks C en D Benny De Vlees houwer en Mare Bassez De laatste wedstrijd van het sei zoen, de C en D reeks te samen, en iedereen een beetje onwen nig aan de start. Iedereen wilde nog eens winnen en bijgevolg kreeg men van bij de start een hels tempo. En dat tegen een felle wind in. Dat maakte brok ken natuurlijk. Vooral onder de D renners die met trosjes afge waaid werden. Het ging nog een stuk sneller omdat de besten uit de greep van het peloton wilden geraken. Scheirlinck, De Pesse mier, De Baets, Moerenhout die later lek reed, waren de hevig- sten. Maar ook het peloton roerde zich en liet niemand echt gaan. En dan probeerde Scheir linck het nog maar eens. De Vleeshouwer sprong met hem mee en wat het peloton ook pro beerde, de twee waren weg. Kampioen De Pessemier be woog wel hemel en aarde, maar tevergeefs. De kloof bleef 100 meter, niet veel maar toch ge noeg om buiten schot te blijven. Ook een poging van De Grom leverde mets op. In de spurt werd de sterke Scheirlinck ge klopt door De Vleeshouwer die het spel wel leuk speelde en meteen zijn eerste zege van het seizoen op zak stak. En dat in de laatste wedstrijd. De spurt voor de derde plaats dan en ook voor de eerste plaats voor de D- reeks. Reeds van ver zit Van den Hoecke aan de leiding. Frans van Looveren en Hubert Van Crayhest zaten in de buurt en het werd dus een prestigespurt voor de snelle benen. Gaston Van den Hoecke haalde het en gnuifde van plezier. Hij was ge lukkig. Grembergenaar Hugo Ronsmans eindigde knap 10e en Jean Geerinck werd 13e. Fie- rens eindigde op de 21e plaats. Bij de D's haalt Bassez het nipt voor taaie Wijmeersch. Hij staat er reeds van bij de aanvang van het seizoen en zou ook de faats- VWF Wielrennen. De dames die altijd klaar stonden tijdens het s werden door Gerry Steenssens in de bloemen gezet (xl) te wedstrijd durven winnen. De David; 4. Hubert Van Craeyi- plaatselijke Steensens hoopte Herman Moerenhout; 6. Noef veel maar eindigde vierde. Niet selier; 7. Antoine Scheirlinc slecht. Reeks A en B Patrick Van Ren terghem en Mare Hendrickx De laatste koers van het seizoen u r» n met de beste elementen aan de g0 van Nefr; 16. Norben'Si 0 start. Ook bij de ploeg Martin f- - - -- die aantrad met wereldkam pioen Van Renterghem die een Henk Bolle, dubbeslag op het oog had. Za- Reeks D 1. Theo Wijmeers terdag bloemen en opnieuw Freddy Rodsaert; 3. Jean-Paw™ bloemen op zondag. Te mooi der Motten; 4. Franky Aerts; 4TJ 3 tor Janssens; 6. Lucien Simo#®*" Julien de Baets; 9. Serge Vërenne sche; 10. Andre Stammelee Daniel De Benf; 12. Julien Rentergem; 13. Roland Mei 17. Paul De Rijbel; 18. Antoi^-^ Rijbel;^ 19. Jan Geerinck ef|U om waar te zijn. Met 53 waren ze nog aan de start in de A en B reeks. Van in de start was er vuurwerk en er werd flink gekoerst. Vooral Stefaan Laureys wilde er wat van maken. Andre Van Oost; 8. Jean-Cj Van de Vijvere; 9. Marc Basse ON Cornel Van Gorp; 11. Hertm sou; 12. Hugo Ronsmans; 13.| 14.01 Maes; 14. Albert Kesteloot; lieven orges Janssens; 16. Jan Wautefc en In de spurt is hij immers kans- Guy Stevens en 18. Patrick Vaj £)e loos en hij wilde dan ook de Herde. "ujtsj wedstrijd zo zwaar mogelijk ma ken. Ook Mare De Peuter stak meer dan eens zijn neus aan het venster. Maar Van Dijck en De Mits beschermden hun kopman. Van Dijck trok zelf in de aanval iets wat later ook Jozef Watte- ny, Amelinckx, Van Buynder en Van Coppenolle probeerden weg te geraken. Tevergeefs evenwel. Teveel sterke renners zorgden er steeds voor dat er een hergroepering tot stand kwam. Voor de arme B-renners ten. Beveren fet Reeks A 1. Patrick Van ReiPf[a hem; 2. Marco Smet; 3. Roge'> elaert; 4. Patrick De Maere; ^Elaei nny Van Buynder; 6. Theo VaiDe denhove; 7. Dirk Van de Wijjng s Cabooter; 10. Jan Meul; 11. J^af* Van Coppenolle; 12. PatriclT liaert; 13. Pascal Muys; 14. P zlJn Van Dijck; 15. Gabriel Amerl&PPS 16. Michel Willems; 17. Pgove Watteny; 18. Patrick Mervalkelka; Mare De Peuter en 20 Jozef Vi ny was het natuurlijk lang niet ge- mmj makkelijk om in dit hels gevecht Reeks B1. Mare Hendrickx;. overeind te blijven. De enkelen Van Landschoot; 3. Hugo Tuj die toch wisten stand te houden 4. Eric Becque; 5. Benny B konden ook meespurten met mani 6- Ronny De Wilde; 7. Gbw j hun grote broers. Alles bij el- Paridaens; 8. Jacques Basselii kaar, zo stormden ze op de eind- Mei?<?r.'k Vermeiren; 10. Rif meet af. Wereldkampioen Van Renterghem toonde zich de Maldrie; 11. Patrick Tempels e Mario Bauwens. Reeks C 1. Benny De Vlees^ Vijfde echte grootmeester en versloeg wer; 2. Johan Scheirlinckx; 3. (C-plot de hele meute, hozeer Marco on Van den Hoecke; 4. Fransten el Smet ook aandrong. Grember- Looveren; 5. Hubert Van Qerbo\ genaar Hendrik Vermeiren ein- nest; 6. Mare Duquesne; 7. Not dje f, digde in al dat geweld nog knap De Grom; 8. Edgard David; 9^| om 9e en dat nadat hij zaterdag "y Verekens; 10. Julien De mooi vierde was geworden. 1 Noel Batselier; 12. Paul De, Theo Van Audenhove sloot het w':,n^n Geennck; 14- R^ seizoen af met een zesde plaats. F,SST Uitslagen - Goeferdinge Reeks A 1. Patrick Van Renterg hem; 2. Gino De Vos; 3. Jozef De Vits; 4. Dirk Van de Wille; 5. Mare De Peuter; 6. Jozef Watteny; 7. Wil ly Van Dijck; 8. Patrick Watteny; 9. ■r. Clercq; 18. Christophe Surgeoj Serge Van Assche en 20. A Stommeleer. Reeks D 1. Mare Bassez; 2.t Wijmeersch; 3. Justin Gabriel* Gerry Steensens; 5. Gustaafr merman; 6. Victor Janssens; T min De Koster; 8.Eddy Raff^J Geert Van Coppenolle en 10. Luc Franky Aerts; 10. Hugo Ronsi Schoonjai Reeks B 1. Noel Dherder; 2. Ri chard Becque; 3. Gerard De Vlees houwer; 4. Hendrik Vermeiren; 5. Chris Dierickx; 6. Peter Moorteat; 7. Freddy Messeman; 8. Hendrik Cornelis; 9. Filip Hooghe en 10. Hu- go Tuypens. Reeks C 1. Johan Scheirlinckx; 2. Benny De Vleeschouwer; 3. Edgard ll.HugoDeKocker;12.Jean-(L de Van de Vijvere; 13. Willy*^ hers; 14. Geert Bultinck; 15. ht-Pair man Lisou; 16. Georges JanssejndracI 17. Patrick Van den Heede. piamic iumf E ttro E - adelon venes I indracl Huif Huif VWF Wielrennen. De overwinnaars in Beveren waren De Vleeschouwer in de C reeks en Mare Bassez in de (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28