SVKT-kompetitie Martin's Veloclub heeft een nieuwe sponsor bij AVKT jjekerwedstrijden Patro E steeds met grote cijfers Logier en Omer au Molle overwinnaars Tafeltennis De Voorpost - 12.10.1990 - 29 ÜMtf-i innen. ts; no ÏSSfl OVWB veldrijden rml 13.114.00 uur stipt werd de start lfeven op het stort van Molen- uie!k en dit voor twee wedstrij- Val. De A en B's samen voor uitslag en de C en D's ook len. de eerste kategorie zonde- Reip Frans Van Eyck, Julien Lo- ogj, Maurits Fourniers en Vic- e; lElaerts zich van bij de start VaiDe vier wisten hun voor- Wi|>ng steeds op te drijven. In laatste rond had Frans Van af te rekenen met pech 4 p zijn ketting afliep. Er ble- er|»dus drie mannen aan de lei- Pg over en zij zouden het on gelkaar in de spurt uitvech- :fW ten. Julien Logier werd makke lijk winnaar. In de tweede reeks spande op nieuw Omer Van Molle ae kroon. Van bij de start ging hij er vandoor. Hij zou het alleen vol houden en smeerde zijn naaste achtervolgers twee minuten aan hun been. Het was zijn twaalfde zege van het seizoen. De uitslagen A en B reeks 1. Julien Logier; 2. Maurits Four niers; 3. Victor Elaerts; 4. Frans Van Eyck; 5. Cyriel Wauters; 6. Paul Janssens; 7. Ludo Dubois en 8. Alex Desmet. C en D reeks 1. Omer Van Molle; 2. Francois Vassée; 3. Rene Serneels; 4. Jean Spen ders; 5. Marcel Hermand; 6. Jean Janssens en 7. Lode Van Ruyskensvelde. Is 8 JT ;esif Vijfde Afdeling A stonden de twee 3. fc-ploegen tegenover elkaar. B en A ansten elkaar in de ogen kijken. En 1 Oer boven wonder het was de B-for- Noj» (jje hgj haalde: 6-4. En dat kwam jü omdat André Faems de stunt ^jjlalde om al zijn wedstrijden met rIj af te ronden. Bij de anderen was gei/ooral Koklenbergh L. die het deed en twee overwinningen liet optekenen. Ook KWB C en KWB B moesten elkander bestrijden. Hier was het de C-ploeg die met de kleinst mogelijke cijfers (6-4) het haalde. Geert Huyghe en Wilfried Verschooren lagen aan de basis van deze overwinningen. Bij de tegenpartij waren Franky Maes en Van Hoeyweghen de besten uit de formatie. I5.ht-Pauwels B - Eendracht E sseindracht C - BZP jnamica B - Patro H lumf B - Pardaf B Uro E - Vlierkouter A adelon C - Eendracht F venes F - Patro A tndracht D - Teneramonda Huis A - Dynamica C is Huis B - Triumf B ipi B - Madeion D :nes C - Stekene A ines E - Patro D /enes B - Sterke Stut B ipi A - Madeion B lelon A - Triumf C A - Wetteren B :nes D - Pardaf C it-Pauwels A - Ons Huis D Iro C - Wetteren A fis Huis C - Teneramonda C Uro B - Sterke Stut C mmers - Teneramonda D •rke Stut A - Dynamica A C - Vlierkouter B idracht A - Pardaf D ipi C - Teneramonda A ïrkouter D - KWB B F Stekene C ïrkouter C - KWB A idraclu B - Stekene B :nes A - Juvenes B Omer Van Molle op weg naar zijn zoveelste zege In C-afdeling deed Okapi C het goed met op verplaatsing te Denderbelle Tera- monda D met zware 2-8 cijfers neer te halen. Zonder verpinken kon de bezoe ker grote cijfers vastleggen. Vooral Uy- tenhouwen was niet te stuiten en lukte alles. Hij kreeg hulp van Dirk Steur en Filip Oelibrandt die beiden alleen tegen de beste lokale man Jan Van de Wiele door de knieën gingen. In het begin van de ontmoeting bood Dynamica C forse tegenstand aan Troe- lant B: 2-2. Maar dan klapte het alle maal toe bij de bezoeker die geen enkele wedstrijd nog in winst kon ombuigen. Van Bossche en Van Brussel P. wonnen bij Troelant A alles en echt altijd met de grootst mogelijke cijfers. 2-8 was dan ook voor Dynamica C een zwaar verdikt. Twee Juvenes-ploegen stonden tegen over elkaar, F en E. Een boeiende wed strijd is het wel geworden waarin in de eerste wedstrijden de F-ploeg kon uitlo pen tot 3-0. Dan plots ging het bij Juve nes E geweldig goed en ze liepen tot 3-3 gelijk. Het werd 4-3 en dan pakte Juve nes E de twee andere wedstrijden: 4-5. Het dubbel was dus goed voor één punt en in de derde set klikte het voor het duo Goossens-Blanquaert en meteen een 4- 6 score. Een ploeg met een minder goede start is Opwijk B. Tegen Herleving B Dender- monde trokken ze aan het kortste eind je. De bezoekers uit Opwijk hadden eerst wel een stevige 1-3 voorsprong kunnen opbouwen. Toen schenen ze hun beste pijlen tie hebben verschoten. Ze zouden moeten wachten tot een 4-3 stond om nog eens te kunnen juichen: 4-4. In de twee laatste ontmoetingen ging de winst steeds naar de thuisploeg, ook al ging dat niet altijd even vlot. Ons Huis D en Madeion D deelden broederlijk de punten: 5-5. Eigenlijk had dat niemand verwacht want de be zoekers Madeion waren fors uitgelopen tot een 0-4 score en niets scheen een overwinning van Buggenhout nog in de weg te staan. De lokale formatie kwam onder stoom, 2-4, en later pakte Madeion D het eerste puntje via een overwinning in het dub bel: 2-5. Maar Madeion is er niet meer in geslaagd om nog eens een overwin ning af te dwingen en meteen lieten ze een punt verloren gaan. In de D-reeks lukte Juvenes G een onver wachte 4-6 overwinning op Erpe C. Het is een boeiende ontmoeting geworden waarin dejuvenes-ploegeen lichte voor sprong vastlegde en deze tot het einde toe kon behouden. Toch hebben ze zich nog stevig moeten reppen. Want na de enkels: 4. In het dubbel was het een In de KBTTB heeft Patro E, spelend in de 5e provinciale af deling, ongetwijfeld wind in de zeilen. Deze week speelden ze thuis tegen Herleving B en het viertal van Patro E, Erik Ver- donck, Thomas Behiels, Patrick Glas en Danny Ruys lukte grote 16-0 cijfers. Het is trouwens niet de eerste keer dat ze zulke for- faitcijfers lukten. Het ziet er dus echt naar uit dat ze een goede kans maken op de eindoverwin ning. Maar de kompetitie is nog lang. Volgende week zijn ze te gast bij Erembodegem A en dan weten we wel hoe sterk Patro E is. Patro D pakte in Sint-Niklaas D een punt mee en dat stemde hun hoopvol. De vier Patro's Fran cois Van Dender, Mario Smet, Davy Van Cauteren en-Wouter De Rijcke wonnen elk twee keer. Maar deze week in eigen huis kwam de ontgoocheling te gen Kieldrecht C. Hier verloren ze met grote 6-10 cijfers. Kapi tein Van Dender kon ondanks veel inzet niets winnen en dat woog zwaar door bij de eindaf- dubbeltje op zijn kant en in de derde set klikte het in het voordeel van de bezoe kers. Twee Triumf-ploegen stonden tegenover elkaar, D en C, en het was de laatste formatie die de zege met grote 3-7 cij fers wegkaapte. Van Boxelaere was bij de C-ploeg de grote man die er in slaagde drie overwinningen vast te leggen. Ja cobs steunde hem daarbij flink en me teen weet u wie de grootste verdienste had aan deze overwinning. Langs de andere zijde was het F. Vander Vreken rekening. Bart Van Cauwen- berghe, Walter De Rijcke en Davy Van Cauteren wonnen elk twee keer. En dat was te weinig om punten op te rapen uit deze ontmoeting. Patro C, in tweede provinciale, had geen moeite om Sterke Stut A met zware 12-4 cijfers te ver slaan. Vooral Hilaire Straetman scheen onklopbaar. Hij won vier keer. Mark Stallaert, Carl Goos- sens en Mike D'Hollander kon den met elk drie overwinningen de eindzege vastleggen. Op Sint Niklase C pakte de Patro C ploeg ook de zege met 6-10 cij fers. Vooral Straetman, Goos- sens en Stallaert waren met drie overwinningen de sterksten. Paul De Schoesitter won een keer. Van hem zijn we meer ge woon. Maar toch betekent dit dat Patro C al naar de tweede plaats is opgerukt achter Melse- le C en dat is hoopgevend. In eerste provinciale spelen twee Patro ploegen. Patro B kwam uit tegen Sint Niklase B en dat werd een 115 overwinning wat toch de huidige sterkte van die het deed. Opwijk A is flink gestart met een forse 10-0 overwinning toen ze tegen hun eigen C-ploeg moesten uitkomen. Hun C-ploeg kon de forfaitscore niet ontwij ken. Een zware nederlaag van Sterke Stut C die met 9-1 sneuvelde op Wetteren B. Sterke Stut won wel de eerste wedstrijd. De Cuyper J. klopte Rawoens Geert, maar daarna konden ze geen enkele overwinning nog laten optekenen. HVC de B-ploeg onderstreept. Paul De Scnoesitter speelde hier zeer flink mee en kon tweekeer een overwinning op zijn naam schrij ven. Net zoveel als Erik De Clercq. Dirk Stallaert met drie overwinningen deed het goed. De beste prestatie kwam toch van Pierre De Schoesitter die alles kon winnen. Patro A van zijn kant versloeg Kieldrecht B met 13-3 cijfers. De drie nederla gen kwamen van Frans Messa- gie. Maar kom, iedereen laat zich al ééns gaan. Naar aanleiding van de Trein-Tram-Bus- dag heeft Chiro Vlaanderen in een open brief aan de ministers Dehaene, Sauwens, Thys en Dalem die waken over het verkeer, aangedrongen op beter openbaar vervoer, op meer veiligheid voor de jeugd en meer streekvervoer. De kwaliteit van onze voeding laat te wen sen over, zegt Test-Aankoop in zijn oktober nummer. Om die kwaliteit te garanderen is er meer kontrole nodig. Test-Aankoop kan men verkrijgen op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brussel (02.536.64.11.) Italiaanse inbregn voor Martin's Veloclub van Oudegem-Den- dermonde. Hoe een dubbeltje rollen kan pleegt men te zeggen en dat was ook het geval voor Martin en Co. Reeds vanaf de Giro '83 was onze gastheer be vriend met, indertijd Martins naaste wielerkonkurrent Her man. In die jaren speelden hob by en pleizer een hoofdrol in het wielergebeuren van de vrije bonden en zodoende trachtte iedereen met een paar kamera den een ploeg te vormen dat meer op een belottersklub leek dan op wat het nu geworden is. Toen werd het glas nog hoger geheven dan de bloementuil. Een sfeer waarvan je eenmaal had geproefd nog moelijk 'nee' kon zeggen. Met de komst van afgedankte vedetten en ernstige hobby beoefenaars werd het rit me opgeschroefd en het profes sioneel karakter deed zijn intre de. In zoverre dat de 'belottersklubjes' echte ploegen werden en zo meer en meer hun 'wild life' moesten inbinden. Ploeg tegen ploeg, wedstrijd na wedstrijd, en om ploegen kun nen te maken werd er beroep gedaan op sponsors. Eén van hen was dan ook Martin Ver- meir. Martin zorgde voor de centen en de renners hadden hun eerste plunje aan. Alles evolueerde en zo kwam de sa menvloeiingvan Martin en Her man (die Histor meebracht). Er werd degelijk werk van gemaakt dit jaar want Histor, Buslot, Axi-Fit, De Groten Beer, Mar tin, 't Clubken waren de spon sors en met deze geldschieters mikten onze vrienden hoog. Ja! Het wereldkampioenschap voor Wielrennen. Giuseppe Mammana, uitbater van de fietsenhandel Dima Sport in Berlare met een tevreden blik naar de toekomst (hdg) vrije amateurs en zo'n 80-tal koersen werden binnengehaald. Toch bleef de sponsoring niet voltallig en zo verloor Martin's Veloclub De Groten Beer en 't Clubken, terwijl Axi-Fit de naam van Axi-Form prefereer de. Maar niet getreurd, want rust roest en Martin zorgde voor een nieuwe grote sponsor, even eens als zijn medewerker Her man. Beiden brachten Olandy en Dima Sport in de running. Olandy, een specialist in bereide vleeswaren, gerund door de heer Andre Coppens uit Hofsta- de-Aalst en Dima Sport Fiet senhandel te Berlare, uitgebaat door Guisseppe Mammana. Guisseppe is na de Giro '83 kon- takt blijven houden met zijn vriend en heeft altijd zo laten doorschemeren dat hij er wel iets voor voelde om te sponos- ren maar dat de tijd nog niet rijp was voor die onderneming. Nu anno '90 is het zover. Dima Sport is de naam die op de truien en de broeken zal prijken voor het seizoen 1991. De heer Mammana was ooit adjunkt- sportdirekteur van de profploeg Boccacio, maar hij hield het ze kere voor het onzekere en bouwde dus intensiever aan zijn fietsenzaak zodat hij in het Ber- laarse reeds goed gekend is. Er was wel een beetje overtuigings kracht nodig om hem terug in het wielermilieu te krijgen, want in die vrije bonden komt het nogal dikwijls als 'stank voor dank' over! Josken (op z'n Bel gisch) hoopt op wat meer rekla- me in Vlaanderen (en dat zal hem aardig lukken met deze ploeg die hij gekozen heeft n.v.d.r.) want hij wordt alleen verdeler van de frames 'Daccordi'. Dit frame heeft echt iets speciaals. Onder de kenners wordt het als een juweeltje om schreven, want de afwerking is perfekt, alleen zoals de Italia nen dat kunnen. Tevens blijft het een matige prijs, plus daar bovenop een grote korting bij aankoop van een volledig ge monteerde fiest: 'Indien ik echt doorbreek met deze stunt zopu ik wel een specialletje op de been willen brengen om in de volgende jaren misschien de Martinboys met een Daccordi- Daccordi frame. Op de kop met goud gesigneerd (hdg) frame uit te rusten, maar ik wil niet te hoog grijpen', stelt de nuchtere fietsenhandelaar, laat het ons bij het eerste jaar hou den en zo zien we wel verder, want het is niet alleen Martin's Veloclub, er zijn nog veel ande ren die hier wekelijks over de vloer stappen om steun voor hun akties of verenigingen. Wij stellen dat de sponsoring van de Oudegemse klub wel tot de be tere behoort want niet alleen heeft Dima Sport kans elke week in onze Voorpost op de voorpagina van de sport te pron ken, maar tevens lokt een wie lerwedstrijd een massa volk zo dat de opvallende uitrusting van Martin's Veloclub niet ongezien kan voorbijgaan. En als eerste tegemoetkoming van de renners kreeg Guisseppe een gloednieuwe 'maggiia championé del mondo' aange boden als een bewijs van trouwe medewerking. Prego Guissep pe; Grazie Armano. HDG

De Voorpost | 1990 | | pagina 29