Aalst reinhouden is de boodschap Zeeaquarianen Aalst stellen zich voor ACV-centrale Voeding en Diensten: gelul rond index-ingreep moet stoppen! 4-12.10.1990 - De Voorpost Vervolg van p. 1 Aalst. Een verhakselmachine is er ook op het containerpark (a) voor glas, steengruis, vet en olie, ijzerafval, enz. Er staan ook vuilnis wagens voor het papierafval. En er is ook een versnipperingsmachine voorhanden. Er wordt een brede waaier aan pro- dukten aangeboden. Gaande van oude grasmachines tot zelfs een ou de, bijna voorhistorische fiets. Programma Zondag 14 oktober kan men Aalst met de fiets gaan bekijken vanuit het milieu oogpunt. Men vertrekt om 13.30 uur aan de cafetaria van het Zwembad aan de Frans Blan- ckaertdreef. Voor de jeugd is er van 15 tot 26 oktober een heel program ma voorzien met onder meer een teateropvoering in het voorgebouw van de Keizershallen. In het containerpark wordt een opendeurdag gehouden. Op 21 en 22 oktober kan men daarvoor aan de Bergemeerstraat te Aalst te recht. Er worden geleide bezoeken voorzien in het containerpark. En dan is er nog de leefmilieuten toonstelling die op 26 oktober wordt geopend met een praatcafe met onder meer Leen Persijn. Die tentoonstelling zal te bekijken zijn in het voorgebouw van de Keizers hallen en ze duurt tot 26 november. Op het programma staan er ook nog milieuaktiviteiten van verschillende Aalst. Fons is reeds van meetafaan present op het containerpark (a) Aalst. Nog even een laatste kontrole eer het aquaurium van de "Aqua-Flora tentoonstelling met water Aalst. Braderie in de Kattestraat. Kiezen jeugdverenigingen en lokale vereni gingen. We vermelden 30 en 31 oktober en 3 en 4 november een Sint-Maartensfeest met kinderani matie; 17 november om 15.00 uur in de spektakelzaal van de Keizershal len de middenstandsavond met prijsuitreiking en een optreden van het strijkerskwartet Parisiana. Op 25 november om 20.00 uur in de feestzaal van het stadhuis de grote apoteoseavond met een optreden van Raymond van het Groene- woud. Aalst. Prins Jempi geeft het goede voorbeeld van hoe men met zijn afval in een containerpark terecht kan (a) maar (a) Tijdens de tentoonstelling Aqua-Flora in de Aalsterse bloemveiling die zeker in vergelijking met zaterdag feestelijk werd geopend door Burgemeester De Maght en dage- vrijetijdsbestedingen. Het Iqks nog toegankelijk is voor publiek tot 21 oktober viel onze speciale aandacht op de Aalsterse vereniging 'Zeeaquarianen'. Zeeaquarianen Aalst, een ldub ontstaan uit noodzaak Of het een kostelijke hobby is? De grootste doorslag in uw beurs ver- Zeeaquarianen Aalst is opgericht in trouwt onze woordvoerder toe ligt 1979. De vereniging is ontstaan uit hem in de aanschaf van een aantal noodzaak. De stichters o.m. Fer- duurzame toestellen. Je moet er re- nand Van Langenhove, F. De kening mee houden dat de bak niet Gendt, F. Jacobs e.a. waren eensge- kleiner is dan 300 liter, zins tot het besluit gekomen dat de Als je me vraagt of de hobby duur is vrijetijdsbesteding die ze beoefen- dan zeg ik radikaal "Ja", als je de den er geen was om als eenzaat gro- boel na enkele maanden reeds beu te suksessen te boeken. Als enke- bent. Als je de zaak jaren in stand ling duurt het jaren om de knepen houdt dan valt de prijs best mee, van het vak onder de knie te krijgen en dit gaat dan nog vaak gepaard met geldverlies. Heel wat onder ons hebben weinig kaas geheten van elektriciteit, biologie, scheikunde... daarom de vereniging. In groep kan men alle beetjes ervaring kennis en interesse samenbundelen. Daarbij komt nog dat er maandelijks voor lichtingsavonden zijn met interna tionaal erkende sprekers. Hoe begin je aan een zeeaquarium Een zeeaquarium begin je steeds onder de begeleiding van een door winterde liefhebber en beter nog onder de hoede van een vereniging stelt sekretaris De Gendt. Een zeeaquarium is geen prestige- objekt, de aquariumhouder moet er zelfvoldoening aan hebben. houden van de zeeaquarium echt kostelijk en hangt veel wat je er zelf van wilt houden rekening met de elel teitskosten, regelmatig water nu versen (aanschaf van kunstfnt zeezout)... Weet ook dat af efl>> een dier moet gekocht worded der normale omstandigheden8er een vis een paar jaren. Er zijn n vissen te koop van 300 fr. tot W waarbij de prijs niet naar rato vivan levensduur wordt vastgesteld de wel naargelang van transportk»jjal en zeldzaamheid. Aalst. De mannen van de Aquariumvereniging "Wagtail" zorgen vod mooie tentoonstelling naar aanleiding van hun jubileumviering (a) kom 1 ir Aalst. Een beeld van de "Aqua-Flora" tentoonstelling die Aquariumvereniging "Wagtail" organizeerde (a) Ben je geïnteresseerd, langs op de tentoonstelling As Flora in bloemenveiling Flora.!"4 gelijks open op werkdagen vl^ n tot 21 uur, zaterdag en zondaglme van 10 tot 21 uur. Of kom eens r11® op één van de vergaderingen,,an eerste vrijdag van de maanP 't Apostelken. Je kan ook kontakt opnemen f Voorzitter Fernand Van Lairer hove, Dirk Martensstraat 6, Z1 in Tel. 053/70.47.39; Sekretaris I*el Gendt, Wilgenstraat 9, Lede.: m' 053/80.28.80; OndervoorzittePst Jakobs, Twijnderstraat, Aalst. 053/78.45.80; Schatbewaa^ Gaston Holvoet, H. Consci^ straat 44, Hofstade. Tel. !®n 21.06.38. F' JM Hffe des Op 20 en 21 oktober '90 houdt de ACV-centrale Voeding en Diensten haar verhoging te bieden van 6%, van- om de pet Op 20 en 21 oktober '90 houdt de ACV-centrale Voeding en Diensten haar 26ste nationaal kongres onder het motto «Vernieuwingen meemaken» in De Haan (Sparrenduin). De afdeling Aalst - Oudenaarde zal daar vertegenwoordigd zijn bij monde van 12 militanten en 2 vrijgestelden. De voorbereiding zelf in de afdeling gebeurde met een groep vaq ruim 30 militanten uit de beroepsverbon den van Aalst en Oudenaarde. Zondagvoormiddag 7 oktober 11. legden deze laatsten de laatste hand aan de voorbereiding van hun na tionaal kongres en stemden ze me teen voor de laatste maal de vio len... Ondermeer werd geruime tijd de syndikale aktualiteit rond index manipulatie en loonmatiging onder de Ioepe genomen. Over deze materie werd ons zopas, door het gewestelijk ACW-CCVD sekretariaat (Hopmarkt 41, 9300 Aalst), volgende standpuntbepa ling voorgelegd: «Onze militanten krijgen steeds meer de indruk dat bij de loonvor ming de overheid zich meer afrem mend gaat opstellen dan wel het patronaat. Van een Rooms-rood kabinet had den dé werknemers een duidelijk andere ingesteldheid verwacht! Onze vertegenwoordigers zijn dan ook formeel: elke indexmanipulatie is onbespreekbaar. Dat precies de overheid, die in de voorbije maand het middel vond om haar eigen ambtenaren een loons verhoging te bieden van 6%, van daag stelt dat de werknemers in de privé moeten matig zijn, zit de ar beiders hoog. Te meer daar de heren ministers eveneens vorige maand hun eigen maandwedde met 10.000 fr. aandik ten die van de belastingskontro- leurs met 100.000 fr. per jaar. Onze vertegenwoordigers, die we liswaar geen ministers zijn, zagen andere mogelijkheden inzake aan pak van de problematiek: Als de overheid dan toch zo ongelukkig is met de stijging van de petroleum- prijzen, waarom ziet ze dan niet af van de meer-opbrengsten en van BTW en Accijnzen. Dan wordt de prijsstijging voor de burger meteen en minstens tot de helft herleid. Waarom roept de overheid de wet op de konkurrentiekracht niet in om de petroleumhandelaars terug te fluiten in het opbouwen van woe kerwinsten die vooral op ongeoor loofde spekulatie berusten. Inte gendeel, men laat (doet?) de prijzen uit de pan springen, wrijft als over heid stilletjes in de handen want de ekstra-accijnzen laten toe de als maar groeiende overheidsschuld enigszins te verdoezelen. En men steekt zich weg achter het patronaat om de arbeiders zoals gewoonlijk de rekening te laten betalen. Bedankt regering, maar niet met ons. Wij willen straks bij de hernieu wingvan onze loonovereenkomsten ook opslag. En ook geen klein be etje!!» D.B.

De Voorpost | 1990 | | pagina 4