PORT Twee kostbare punten verloren Vroege openingstreffer volstaat De Pelsmaecker straalt vertrouwen uit e jongeren doen het goed ino Goemaere eeft KAVD ffensieve impulsen VOETBAL Eendracht Aalst: E. Aalst FC Eeklo 0-1 O— VW Hamme - Oude God 1-1 Lebbeke - Robur Moerzeke 2-0 Leest - K.A.V. Dendermonde 2-4 icjgimn» Eeklo zal wel eeuwig een boeman blijven voor Eendracht Aalst. Evenals vorige kompetitie kwamen de Meetjeslanden» opnieuw de volle buit weggraaien in Aalst. De bezoekers hadden genoeg aan één vroeg doelpunt, waarbij wel een beetje geluk gemoeid was en voor de rest bleef de deur achteraan potdicht. Eendracht had beslist recht op méér vooral dan omwille van het enorme overwicht tijdens de tweede helft maar vooraan leek niemand bekwaam om het verschil te maken, al bleef het natuurlijk moeilijk voetballen in het overbezette doelgebied van de bezoekers. Oefenmeester Fazekas vond het uiteraard jammer dat twee kostbare punten verloren gingen in eigen huis maar had wel woorden van lof voor de totale inzet van zijn manschappen. Fazekas: 'Tegen Harelbeke, RC jet en Geel konden we telkens terugkomen, vandaag lulde dat helemaal niet. Niettemin mag in de handen geklapt worden voor de briljante tussenkomst van doelman Van Vooren op dié keiharde kopbal van Mandiangu. Tijdens die faze hield de Eekloose goalie het bezoekende team overeind'. Chunga was zondagnamiddag nauwelijks te bespeuren in het stuk. De Zimbabwees bracht nogmaals eens het bewijs dat hij moeilijk een rechte lijn kan trekken in zijn verrichtingen. 'Trop brillant pour être régulier', heet dat in de taal van Voltaire. Mandiangu van zijn kant etaleerde veel werkkracht, wat ook kan gezegd worden van René Peeters die enorm veel terrein bestreek maar vooraan moeilijk een vrij opgestelde maat kon ontdekken. Fazekas bracht al na een halfuur zijn landgenoot Szabadi in de voetbalwei om te trachten vooraan wat te forceren. Nu moet gezegd dat diezelfde Szabadi ons moeilijk heeft kunnen bekoren. Als specifieke spits kan hij wel een bal perfekt afschermen en technisch is hij goed geschoold maar hij valt wel iets te traag uit wanneer hij in de vrije ruimte kan oprukken. Of hij werkelijk de witte merel zal worden in het Eendrachtteam zal hij in elk geval de komende weken moeten bewijzen. Normaliter had Eendracht recht op minstens een gelijkspel. De enorme druk tijdens de tweede periode was echter te statisch en de bezoekende defensie, beslist het beste gedeelte van de formatie, bleef pal staan. Al bij al geen gelukkige konfrontatie voor Eendracht, dat volgende weken zwaar werk wacht. Fazekas zal diep moeten nadenken hoe hij meer schotkracht in zijn ploeg kan invoeren. De Voorpost - 19.10.1990 - 17 n het derde kwartier vatte Gino vatte post in het centrum, Jan Heirman laere post in het elftal van K.A.V.D. werd naar links overgeheveld en de inge- Pfaff nam zijn toevlucht tot deze vallen Goemaere kreeg een offensieve nadat bleek dat het in de midden- opdracht mee. jvierkant draaide. Jan Van Troost De gok viel mee want uitgerekend op it de plaats ruimen. Geert Van Roy aangeven van de Waaslander kon Philip Segers de gelijkmaker op het bord prik ken. Voordien had KAVD twee doelpunten toegestaan. Het eerste kwam tot stand in ongelukkige omstandigheden. De twee de treffer kon vermeden worden. Leest kwam voetbaltechnisch trouwens moei lijk uit de verf, werkte met verre voorzet ten met de bedoeling om de twee snelle spitsen zo vaak en zo snel als 't kon aan het werk te zetten. Van opbouwend voetbal had de thuis ploeg weinig kaas gegeten. Op dat vlak ging het bij paarsblauw heelwat beter. Vooral in de tweede helft domineerden de Dendermondenaars en ze hadden niet veel moeite om de thuisploeg op afstand te houden. Voetballer Geert Van Roy toont zich te vreden over het resultaat: 'We hebben nu twee opeenvolgende ke ren gewonnen, waardoor onze rang schikking er veel beter op geworden is. Vorige zondag waren we in de eerste helft op achtervolgen aangewezen maar steeds konden we de scheve situatie rechttrekken. Na de rust werden we amper één keer bestookt. Daarna konden we rustig onze ideeën uitwerken en uit het veldover- wicht nog twee goals puren. We hebben W A dus geen reden tot klagen. Algemene vaststelling is ook dat we in de goede j- richting evolueren. Het vertrouwen groeit en als wij nu zondag aan huis kunnen winnen...ja, dan...' EG VW Hamme-Oude God 1-1. Robbie Nardus kan De Bruyne omspelen (vh) al. Jan Heyrman scoorde twee voor KAVDendermonde (arch) De match tussen Hamme en Oude God is uitgegroeid tot een opwindende partij. De thuisploeg nam dadelijk het roer in handen met na twintig minuten een doelpunt van Rik Van De Velde. Wie dacht dat meteen het sein voor de over winning op groen stond, moest snel zijn mening herzien. Een overtreding van Filip De Borger leverde een rode kaart op. Met nog meer dan een uur voor de boeg moest Hamme het zien te rooien. Het gevolg was dat enkel Peter Van Caelenberghe in de spits bleef evolue ren. 'De hele tijd van links naar rechts sprin ten tegen een overmacht was geen ge- ven kompetitiematchen komt SK verwachten', meent klubleider Willy ke postvatten in de subtop. Nie- ook de ferventste aanhangers ladden verwacht dat SK zo'n snelle g zou maken. Nu was de match Robur er zeker geen van hoge leit. Meert. Niettemin zijn we verdiend winnaar worden. De jongeren lieten een goede indruk na, vooral keeper Bart Tonnelier. Hij levert uitstekend werk tussen lat en palen. Hij is pas zeventien en kan zich ien derby kan je nauwelijks meer bijzonder goed uit de slag trekken. In de eerste helft pareerde hij een penalty die hij in feite zelf had uitgelokt. Hij grabbel de naar de doorgebroken Hans Vereist en kreeg van de spelleider dadelijk lik op stuk. Bart kon het onheil voorkomen en dat kwam zeker zijn vertrouwen ten goede. Een goede repliek bood ook Tom Man gelschots. Hij volgde Guy De Baere op die last had van een kwetsuur. Tom is maar zestien, werd door Lebbeke voor twee seizoenen afgestaan aan Lokeren en is nu teruggekeerd. Tom legde de basis voor de eerste treffer, waarvan Chris Van Den Meerech de maker werd. makkelijke opgave, aldus Peter. Tijdens de rust adviseerde Daniël De Paepe mij om tot het uiterste te gaan. Halverwege de tweede helft zou hij Filip Joos in mijn plaats opstellen. Ik kwam drie keerdicht bij een doelpunt. Jammer dat ik net voor affluiten de dwarsligger op mijn weg vond.' Ondanks de handikap hebben de spelers een flinke partij ten beste gegeven, niet in het minst doelman Frankie De Pels maecker, aldus trainer De Paepe. Over de uitsluiting van De Borger ga ik mij niet uitspreken. Het gaat hier om een interpretatie van de spelleider. Ik meen dat rood een veel te zware sanktie was, meer kan en wil ik daarover niet zeggen. Buiten het feit dat we numeriek in de minderheid waren moest ik nog voor de aanvang van de wedstrijd voorzien in de vervanging van Jo Verbruggen. Hij had zich gekwetst tijdens de training. Tijdens de opwarming bleek hij er nog steeds last van te hebben. Werner Struyf heeft zijn taak, met sukes overigens, overge nomen. In moeilijke omstandigheden bleven we fysisch overeind en dat is toch een positieve vaststelling. EG De bezoekers stonden na amper één minuut al aan de leiding. Na een slechte interceptie van De Wolf kon Van De Walie gepast voorzetten naar de vrij staande Van Peteghem. Diens eerste schot werd geblokkeerd door doelman De Schrijver, maar de rebound zat raak. Aalst kon na die vroege uppercut wel meer druk uitoefenen, zonder echter reële kansen af te dwingen, ook al om dat er weinig samenhang te bespeuren viel in het Aalsteree team. Eeklo van zijn kant bleef gevaarlijk op de counter via het duo Smet-Van De Walle, in de rug flink gesteund door een zeer bedrijvige en klaarkijkende Van Pete ghem. Op 5 minuten van rust kwam Aalst dichtbij de gelijkmaker. Mandian gu kwam echter een pasje te kort om een inswinger van Chunga over de doel lijn te kunnen werken. Oefeneester Fazekas, die in de eerste helft Szabadi had ingebracht als extra aanvaller, stuurde acht minuten na de kampwisseling ook Eeckhout in het veld als versterking vooraan. Eeklo werd on der zware druk geplaatst en even na het uur hing de balans ei zo na in evenwicht maar doelman Van Vooren kon met een fantastische reflex een keiharde kopbal van Mandiangu over de deklat werken. Langs de andere zijde van het terrein moest doelman De Schrijver nog eens in de voeten van de doorgebroken Van De Walle en had de Aalsteree goalie nog heelwat last met een zwaar schot van Smet. Tijdens de laatste tien minuten lanceer de Aalst nog een wanhoopsoffensief maar vooraan was niemand bekwaam om het verschil te maken. Voor de rest deed de Eekloose verdediging haar repu tatie alle eer aan. De thuisploeg verdien de alleszins meer, omwille van de totale inzet tijdens de tweede helft. Scheidsrechter: Blareau Toeschouwers: 3 500 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peetere, Nijs, Limpens, Mandiangu, Lat houwers, Lombaerts (53' Eeckhout), Droeven (28' Szabadi) en Chunga. Eeklo: Van Vooren, De Brabander, De Pauw, De Vlaeminck, Vanthoumout, Van Peteghem (76' Sadi), Moortgat, Smet, Van Haecke, De Coeyer, Van De Walle (80'Keshinro). Doelpunt: 1' Van Peteghem 0-1 Gele kaart: Smet, De Vlaeminck. Nu is het wel zo dat Robur zich niet V éggm Kw:1' N jL onbetuigd liet, al diende het op te tomen d- V 1* y a mj|| in moeilijke omstandigheden. Na min- v -v N der dan een halfuur werd Kris Ferket \JÊ V wÈf IjX naar de kleedkamers verwezen. Ook al mF V SS is hij een tegenstander, we vonden het m %j|g alvast jariim^ m/iens een beet|e geluk gehad ,ü/v/.lmllsU „„„„ut kwam „uk doelman Hans De Schrijver vooraan zijn bijdrage leveren. Het was £Q echter boter aan de galg (da) VW Hamme-Oude God 1-1. Van Caelenbergh vuurt een hard schot af naar doel maar keeper Montens redt (vh) bbeke-Robur 2-0. De jeugd van SK lebbeke doet het goed de laatste tijd 'guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17