r =f huldigt petekinderen Het wordt zeer moeilijk Robbie Nardus positief over VW Hamme Supportersklub Old Time Olsa een zware dobbi voor KAVD Voetbal uitslagen In ENERBQ mftnetii* i Eendracht Aalst: Selekties ■Oude God 1 -1. Vergeylen plaatst een kopbal naar doel maar de bal iciale promoveerder KAVDendermonde.l VOETBAL scheert de dwarsligger en gaat buiten (vh) In de socioklub van Eendracht Aalst huldigde de supportersklub van Old Ti me vier Eendrachtspelers: Geert Mari- man, Filip Droeven, Andy Schockaert en René Peeters. Voorzitter Guy De Coster, waard van café Ajuin, overhandigde als voorzitter een uurwerk en voor de spe lersvrouwen bloemen. Renaat Gits, medewerker van BRT- Sportkaffee, polste de voorzitter even naar de verwachtingen van dit seizoen. De voorzitter wees erop dat men dit jaar allereerst opteerde voor een goede trai ner. Verder heeft men nu de basis gelegd om een goede ploeg te vormen. De eindronde zit er dit jaar zeker in. De ploeggeest is optimaal volgens de voor zitter. Trainer Fazekas speelt eigenlijk met zijn ploeg liever in een underdogrol. Aanval lend voetbal waarbij men de tegenstan der onmiddellijk naar de keel grijpt, lijkt voor hem de beste taktiek in tweede nationale. Supportersklubs als deze van Den Eendracht kunnen volgens hem alleen maar zorgen voor nog meer am biance. De trainer wil garanderen dat zijn jongens «voetbal» zullen brengen. )e eindronde lijkt voor Fazekas zeker haalbaar. Aanwezig was ook de nationale doel man, Jean-Marie Pfaff, de laatste tijd ziet men hem regelmatig in de wandelgan gen van Eendracht Aalst en geruchten doen dan ook de ronde als zou J.M. ambities koesteren om manager te wor den bij de ajuinen. Gits ondervroeg hem daarover: «Aalst heeft een trouwe supportersscha- re, zegt Pfaff. Indien men in eerste zou spelen, heeft Anderlecht nog de helft van zijn volk. Er is hier wel meer professio nalisme nodig. Hier moet iemand ko men die «een firma» leidt. Ik durf de uitdaging aan maar men moet komen met voorstellen». We weten dat Jean-Marie reeds dikwijls voor uitdagingen heeft gestaan en ze steeds tot een goed einde wist te bren gen, misschien een woordje ter verdedi ging van JM naar de beleidsmensen van Eendracht Aalst. Na het officiële gedeelte werd een recep tie met de nodige hapjes en drankjes door supportersklub Den Eendracht aangeboden. OM Heyman) SK Lebbeke-Robur 2-0. De Lebbeekse aanvallers wogen zwaar op de Moerzeekse verdediging (foto guy) 2e Nationale Aalst-Eeklo 0-1 3de Nationale Zele-Menen 1-2 Bevordering B Hamme-Oude God 1-1 Leest-KAVD 2-4 1ste Provinciale Melsele-Lede 2-0 Lebbeke-Robur 2-0 Temse-Meldert 1-1 2e Provinciale C TK Meldert-Bambrugge 1-2 SL Houtem-SK Aalst 1-2 SK Beervelde-Lebbeke 0-0 St.D'leeuw-Baasrode 0-0 3de Provinciale D Herzele-Terjoden 4-1 Okegem-Mere 1-1 Erpe-Doggen 1-3 Burst-Aaigem 3-1 3de Provinciale E Baardegem-Hofstade 0-1 C.Melle-Gijzegem 3-1 HO Kalken-Heikant 2-3 Oudegem-Schoonaarde 2-1 SK Overmere-Buggenhout 1-3 Serskamp-Oordegem 1-3 Edeboys-Moorsel 5-0 Schellebelle-Heusden 1-3 3de Provinciale F Grembergen-St.Gillis-W. 0-2 Gerda-Lutterzele 2-1 4de Provinciale D Idegem-Erembodegem 0-0 Edixvelde-Ophasselt. 1-4 FC Aalst-Steenhuize 3-0 4de Provinciale E S.Moorsel-Wieze 1-10 Letterhoutem-Erondegem 2-0 Opstal-Westrem 5-1 Appels-Opdorp 1-2 St.Gillis-Smetlede 5-1 Bavegem-Herdersem 0-2 Boonwijk-Wichelen 0-0 4de Provinciale F Meerdonk-Berlare 2-3 Moerbeke-V.Overmere 2-0 Eendracht wacht heden zaterdagavond de zware verplaatsing naar SK Beveren. Het wordt inderdaad een zware dobber om de goede reden dat oefenmeester Fazekas de diensten zal moeten ontberen van Peeters en Kanu. Eerstgenoem de gaat zijn eerste week straf in, terwijl Kanu zijn laatste speeldag uitzit. Vooral dc afwezigheid van Peeters op het middenveld is een serieuze handicap voor de Ajuinen, die wellicht een voorzichtige houding zullen aannemen t.o.v. de Waaslanders, die op hun beurt ook nog wat goed te maken hebben na hun nederlaag op Diest. Klubsekretaris Van Droogenbroeck: 'We zullen in Beveren alleszins op onze tenen moeten staan. Misschien wel een geluk dat Eendracht het spel niet moet maken. Het parool luidt: de snelle Wase spitsen opvangen en proberen op de counter wat te lukken. Het zal er verder opaan komen de nul op het bord te houden want als Beveren erin slaagt eerst te scoren wordt het voor ons verdomd moeilijk om nog wat te kunnen bekokstoven'. Het is dus zeer duidelijk dat er tussen de lijnen hard moet gewerkt worden. Bijten tot op het tandvlees zoals dat heet. In ieder geval is na de onverdiende nederlaag tegen Eeklo de sfeer in de spelersgroep er niet slecht op geworden. Fazekas schakelde enkele extra-trainingen in en heeft ongetwijfeld al een taktisch plannetje in het achterhoofd om Beveren zo goed mogelijk op te vangen en minstens de halve buit mee te graaien op het Freethiel. Om de geleden schade tegen Oude God al meteen van het bord te vegen, wil VW Hamme op het veld van Wijnegem twee punten pakken. Indien dat lukt blijft men in tred van de leiders en wordt een gunstige uitgangspositie gekonsoli- deerd. Voetballer Robbie Nardus is vro lijk gestemd. «In drie seizoenen dat ik in Hamme ben ging het er nooit zo goed, zegt de Antwer penaar. De inbreng van Daniël De Paepe is groot. Voetballen, dat konden we min of meer. Knokken en kollektief reageren waren niet de sterkste wapens. Sinds een aantal weken kunnen we die als geen ander hanteren. Vooral hier speelt de invloed van de trainer. Heb je al- gemerkt hoe iedereen voor iedereen speelt? Een algehele inzet is van het allergrootste belang, laat De Paepe zich in ieder gesprek ontvallen. Vroeger wer den we vaak op een uppercut getrak teerd, gewoon omdat we niet eens een vuist konden maken. Vorige zondag te gen Oude God hebben we deerlijk moe ten knokken om overeind te blijven. Meer dan een uur waren we numeriek in de minderheid. Frankie De Pels- maecker plukte een paar gemaakte goals. Met het gelijkspel trokken we na negentig minuten gezind naar de kleed kamer. Gelet op de omstandigheden mag je de drawn geenszins als een verliespunt beschouwen. Hadden we met elf gebleven dan had ik allicht anders geoordeeld. Er wordt bikkelhard getraind in Hamme. De kern is ruim, niemand is vaste stek en riskeert naast de prijzen te vallen indien hij niet ten volle presteert. Ik zelf probeer mijn best te doen, niet het minst omdat het mij in Hamme uitstekend bevalt.» Selektie: De Pelsmaecker, D'Hondt, Ver- bruggen, Heremans, Struyf, Van Caelen- berg, Vergeylen, Nardus, Van Houcke, Stalpaert, Van De Velde (Van Hemel- rijck, Van Der Stock, Joos). (eg) VW Hamme-Oude God 1-1. Met deze sliding van Van Caelenbergh kwam Hamme bijna op voorsprong. De bal hobbelde echter nipt naast (vh) Vierde klasse B KAV Dendermonde ledereen is present bij KAVD. De ploeg blijft dan ook ongewijzigd. De ploeg: Robbrecht, Moens, Van De Perre, Cooreman, Jacobs, Segers, Van Roy, Kusto, Heirman, Van Troos, Goe- mare, Van Nieuwenhuyse (Van Meir- venne, Massa) Eerste provinciale SK Lebbeke Guy De Baere is onbeschikbaar door een spierverrekking. De ploeg: Tonnelier, Hals, Van Langen- hove, Peeleman, Van Heek, Mangel schots, Verstraeten, Pringels, Muyse- winckel, Van Den Meersch, M'Rabet (De Ridder, Eeckhaudt). Robur Moerzeke Croes en Van Hyfte ondergingen een heelkundige ingreep aan de meniscus. Nobels liep een scheur op in de kuit. Deze week hadden keeper Laureys, Ver- cauteren en Ost last van een verkoud heid. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Van den Eede, Verhelst, Van Moerzeke, Dauwe, Benny Huylebroeck, Van Hau- wermeiren, Ferket, Vereist (De Graef, Eddy Huylebroeck). Tweede provinciale C Rapide Lebbeke Mare Brusselmans heeft een verrek king en is onbeschikbaar. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Van de Velde, Gunther Matthijs, Van Puyvelde, Ringoot, Verheyden, Van De Sompel, Carlier, Rogiers, Vercauteren (Nasser, Geert Matthijs, Gaudeus). FC Baasrode Rik D'Haen en Van Der Vreken zijn geschorst. Verheyden, Lijneel en De Cock blijven nog steeds gekwetst De ploeg: Baert, Van Dorpe, Falat, De Decker, Ivan De Man, Gijssens, Reid, Van Hamme, Guns, Bancheri, Michel De Man (De Smedt). De twee ploegen die vorig jaar uit eerste provinciale zondagnamiddag tegenover elkaar. Olsa Brakel en kennen mekaar dus best. In het verleden heeft Dendermonde moeilijk gehad met Brakel. Twee recente matchen hebben KAVD intussen vier punten door het een betere klassering heeft verworven. De resultaten van zijn iets beter, althans tot nu toe. Voor de Dendermondse oefenmee: Pfaff is het behoud verzekeren de voornaamste bekommernis. «Het zal van geen leien dakje lopen», zegt Pfaff. Gelukkig hebben wt op vier achter de rug. We krijgen nu Olsa op bezoek en staan nadien derby op VW Hamme. Stel dat je nu zondag aan huis verliest en je vervolgens in Hamme van langs. Op dat ogenblik bengelen we helemaal onderaan de rangschikking. Willen we even wat rustigei ademen, dan moet er tegen Brakel onverwijld gewonnen worden, zal het niet zijn. L^. Mijn ploeg behoort geenszins tot de toonaangevers. De reeks verenigt slt teams. Enkel door keihard te knokken kunnen we ons zelf eeni opwaarderen. Iedereen moet dan natuurlijk het volle pond geven negatieve vaststelling is dat we in zeven matchen zestien goals toestond® fl is veel te veel. De oorzaken voor dit negatieve saldo zijn velerlei. Ik merf* er in alle linies wat moet gezocht worden. Positief dan weer is dat we mali scoren. p!*V( Iedereen is op dit ogenblik paraat en dat is een voordeel. De tijd dat w zoveel gekwetsten hadden af te rekenen is voorlopig voorbij. Het is dar Le nu dat we punten moeten winnen, al zullen we er tegen Brakel keihard nfP P voor knokken», aldus de KAVD-trainer. |"et ff. He Trair atch: wro VW Hamme-Oude God 1-1. Ook deze keer zal Van Caelenbergh zijn tef n li ver in de wind zetten. Hij besloot echter tegen de paal (vh) Boon wijk- Wichelen 0-0. Een mooie krachtinspanning van beide zal Sterckx van Boonwijk deze bal nog afsnoepen (vh) VW Hamme-Oude God 1-1. De bezoekende doelman Montens ^"'blëek ingrijpen, voor Mare D'Hondt gevaarlijk kan worden (vh) 18 - 19.10.1990 - De Voorpost

De Voorpost | 1990 | | pagina 18