erdeprovincialers i Erpe-Mere Sparta Appels houdt traditie in ere en verliest Drie strafschopdoelpunten Gelijkspel was juister geweest 3pide is onmondig foeve tijden )r Grembergen De jeugd van Sparta doet het goed Eendracht Aalst- Digest Oudegem - Schoonaarde 2-1 TK Meldert - Bambrugge 1-2 jrvelde - Lebbeke 0-0 nbergen - St.-Gillis-Waas 0-2 Overmere - Buggenhout 1-3 ten. Moerenhout, Bornauw en Eeck- houdt knalden er elk drie tegen de netten. In de stand vinden we Wieze op de zevende plaats met negen punten. Moorsel is twaalfde, met vier punten, Massemen klopte Vlierzele met 4-0 en handhaaft zich zoals reeds gesteld, aan Er is gunstig nieuws over Godtbil. De Londerzelenaar is verlost van zijn spierkwetsuur en heeft de trai ningen hernomen. De jongste aan winst, de Fin Janne Suokonautio, wordt tegen het einde van de week te Aalst verwacht. René Peeters van zijn kant kan het wat rustiger aan doen wegens zijn schorsing. de top van het klassement. Vlierzele is voorlaatste, met twee puntjes. Laten we tenslotte Herdersem niet vergeten, dat «éraghfaarlijke outsider blijft. Bij Bave- gem werd met 0-2 gewonnen. (t.d.b.) Kant uil hei Koningshuis is de titel van een tentooflstelling die tol 4 november in de BBL aan het Koningsplein 6 te Brussel wordt gehouden. Elke dag te bezoeken van 10.00 tot 18.00 uur en op woensdag zelfs tot 21.00 uur. Op 8 december wordt de 80e verjaardag van de Koninklijke Vereniging voor Na tuur- en Stedeschoon gevierd in het Provin ciehuis aan de koningin Elisabethlei 22 te Antwerpen. Bij die gelegenheid wordt ook de prijs Herman Delaunois uitgereikt. De Voorpost - 19.10.1990 - 19 Boonwijk-Wichelen 0-0. Toch kon Sterckx (B) de bal nog al vallend voor doel zetten (vh) SK Oudegem heeft twee kostbare punten gewonnen. Voor Juventus Schoonaarde werd het het zoveelste jammerlijk ver lies. Vorige week nam oefenmeester Pierre Cornelis ontslag in onderling ak koord met het bestuur. Aanvoerder Ta- ckaert kreeg voorlopig de «zeg» over de ploeg. Na zeven matchen heeft Juventus nog geen enkel punt. In Oudegem is men tevreden over de winst. «We hadden de punten nodig, zegt club leider Hector Lambrecht. Het zag er aanvankelijk niet rooskleurig uit. Na tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong. Bij ons was men enige tijd aangeslagen door dit vroege doelpunt. Pas in het derde kwartier werden we weer onszelf maar kansen hebben we niet kunnen scheppen. In de tweede helft kwam er enige beterschap en heb ben we twee doelpunten gepuurd. Hil- laert benutte een voorzet van Vercauter en laatstgenoemde maakte de zaak rond in de slotminuten. Bijwijlen ging het er nogal hard aan toe. Het was niet voor niets een derby. In feite had een gelijk spel niet onlogisch geweest. (e.g.) S. Moorsel-Wieze. 1-10. Na 20 minuten was de stand nog 1-1 (da) OETBAL 'ijk-Wichelen 0-0. St.-Gillissenaar Moens trekt ten aanval (vh) een 1 ?eV?' J l. ^(jje Lebbeke heeft blijkbaar een pa ard nfP puntendelingen. In Beervelde g het voor de vijfde keer een gelijk- jf. Het resultaat stemt tot tevreden- Trainer Frank Van Den Bergh over itch: drawn op verplaatsing geldt als een inning. Langs de andere kant werd t goed gevoetbald. Ook de lokalen ten er niet veel van terecht. Tijdens ite tien minuten kwamen we de de povere verrichting voer voor ge sprekken. Ik drong aan op een andere aanpak. De tweede helft was van betere makelij. Kansen van enige betekenis hebben we niet kunnen scheppen. In het slot wilden we door risiko's te ne men de zaak forceren. Bijna kwam ons die opvatting duur te staan. Chris Jans- sens heeft enkele keren moeten ingrij pen. Op de koop toe miste de thuisploeg een penalty. De afwerking is en blijft Racing Bambrugge heeft eindelijk zijn zege binnen als kersverse ploeg in twee de provinciale. Na de uitstekende start op het veld van Zottegem (0-0) liep het allemaal minder goed in Bambrugge. Racing verloor in die openingswedstrijd zijn gevaarlijke aanvaller, Rik Eeck- houdt, en dit woog zwaar door op de smalle kern van Bambrugge. Enkel nog ten nadele van Baasrode en Onkerzele werd een puntje binnengehaald. Opval lend is ook dat Bambrugge nog maar driemaal de weg naar de netten vond en dit is werkelijk te weinig om veel punten binnen te halen. Eén tegendoelpunt vol stond tweemaal om Racing een neder laag toe te dienen. Nu zorgde Racing voor de verrassing van de speeldag door op het veld van Meldert een eerste zege te boeken. TK Meldert wordt nog steeds door de konkurrentie als een titelkandi daat geprezen. De trainer van SK Aalst, Romain Van Stichel, was vorige week nog onder de indruk gekomen van Mel dert. Nu liep het echter niet van een leien dakje. Thuisdoelman Everaert trok Caeckebeke onderuit en kapitein Chris Gabriels nam de ondankbare taak op zich om de strafschop om te zetten. Geen nood echter, het was meteen raak. Een betere start kon Bambrugge zich nauwelijks wensen. De vreugde van de geelhemden was echter van korte duur. Zeven minuten later kreeg Meldert te vens de kans om langszij te komen vanop de stip. OokLibbrecht kende geen problemen. Alles was dus te herdoen. De thuisploeg was nu wel de gevaarlijks te ploeg maar dit leidde nauwelijks tot kansen. Crockaert waagde zijn kans maar zijn schot werd op de doellijn gered. Op slag van rusten werd laatstge noemde uitgesloten voor een tweede gele kaart. Dit zette in de tweede helft wel een domper op het entoesiasme van de thuisploeg. Bambrugge zou het laken naar zich toe halen na een handspel. Opnieuw Chris Gabriels achter de bal en... opnieuw raak. De kapitein ontloopt duidelijk niet zijn verantwoordelijkheid. Tevens scoorde hij tweemaal. Men moet het maar doen. Er worden er meer gemist vanop die afstand bij de profvoet ballers. Daar weten ze in Anderlecht bijvoorbeeld wel van mee te spreken. (nicolle) ^enny Rogiers en Van De Sompel voorlopig een groot zorgenkind, teer dicht bij een doelpunt. Nadien (e.g.) ie nog nauwelijks in de grote recht- verschenen. Tijdens de rust vorm- rembergse voetbalgemeenschap I droeve tijden mee. Tegen Sint- (Waas moest S.K. andermaal de i leggen. Indien het zo verder jforden de groenwitten kandidaat Ie degradatie. rat geluk hadden we op zijn minst font gewonnen, meent voorzitter i Burghgrave. De Waaslanden» ïniet de indruk van een leider te Hjdens de eerste helft zijn wij langs letens het dichtst bij een doel- iweest. Bij 0-0 aan de rust was g alles mogelijk. Na een kwartier ïede helft zijn de bezoekers tot i gekomen. We hebben getracht om de scheve situatie recht te trekken maar het is ons niet gelukt. Zoals het al zo vaak gebeurde werden we in de slot minuten een tweede keer ingeblikt. We hebben in deze kompetitie het geluk niet aan onze kant. Het is een vaststel ling dat we vooral in de tweede helft meestal het touw om de hals krijgen. Hadden de resultaten aan de rust geteld, dan hadden we al zeven punten op het aktief.» Met verplaatsingen naar Klein Laar en Eksaarde ziet het er voor de derde pro- vincialer niet rooskleurig uit. (e.g.) Boonwijk-Wichelen 0-0. Thuisspelers Sterckx en Moens zullen deze klus wel klaren. Buggenhout is blijkbaar op weg om in deze kompetitie een hoofdrol te spelen. Vorige zondag kwamen de Spartanen in Overmere drie keer tot scoren. «Het werd een verdiende zege, zegt oud-voetballer Dré Turnccr die inmid dels ook klubleider werd. Er ontbraken drie pionnen: Patrick en Rudy Verhey- den en Marc Van der Jeugt. Eerstge noemde is onze prijsschutter terwijl Marc Van der Jeugt als spelverdeler evo lueert. We verwierven niettemin een 0-2 voorsprong na doelpunten van Pascal Willockx en Thimo Cornelis. Met een ^ijk-Wichelen 0-0. Thuisspeler Holbrecht heeft het niet gemakkelijk met Vierde provinciale E {enstrevers rond zich (vh) strafschop zou Patrick De Cauwer het Overmeerse lot bezegelen. We vatten thans post in de subtop. Het komt er op aan om de lijn verder door te trekken. We verenigen voornamelijk jonge voet ballers en die trekken zich behoorlijk uit de slag. Sinds een paar jaar opteren we voor eigen spelers. Een derde provincia- ler kan zich niet veroorloven om veel geld te spenderen op de voetbalbeurs. Nu zondag aan huis tegen Serskamp moeten we in gunstige zin bevestigen en onverwijld twee punten nastreven.» (e.g.) -Aaigem 3-1 Jan de affiche stond natuurlijk Vby tussen Burst en Aaigem. Beide en verkeren in de middenmoot en 1l>j een overwinning kregen ze al- *at meer ademruimte. Burst kende problemen met zijn buren. Er was een kwartier gespeeld toen de i reeds twee-nul wezen. Een bete kon Burst zich moeilijk voorstel- luigem lukte na de koffie nog wel de titingstreffer maar Dirk Perreman het vonnis. Burst behaalde een ide zege. 1-3 ffras alweer niet aan het feest tegen Iggen en blijft zodoende op de plaats van de klassering benge- n de rust was het reeds 0-3- Van li was de man die alles inspireer- Ie bezoekers. Zijn one-man show e Erpe totaal kansloos. Na de rust na een tegentreffer van De g wat hoop koesteren maar de Week ijdel. Okegem - Mere 1-1 Voor Mere was dit meteen het vijfde gelijkspel op rij. Na twee zeges in het begin van het seizoen blijven de Merena- ren wel ongeslagen maar verliezen stil aan voeling met de kopgroep. Mere deed er echter alles aan in de eerste helft om op voorsprong te klimmen. Thuisdoel man Sonck kon zich geruime tijd van zijn beste kant tonen. Het bleef echter lang wachten voor Mere alvorens het verdiende doelpunt viel. Gunther De Luyck slaagde er toch in twee minuten voor de rust. Na de koffie diende de Mere-portier zeer waakzaam te blijven. Van Cauwenberghe kwam gevaarlijk op zetten en Yvan Bambust moest gepast tussenbeide komen. Een kwartier voor inrukken brak de veer echter bij Mere achterin. Dirk Van Isterdael knalde de gevleide eindstand op het bord. (nicolle) Opdorp heeft een kwalijke reputatie op Appels. De voorbije jaren slaagde het er in om steeds de beide puntjes te pakken op het veld van Sparta. Dat zou dit jaar niet gebeuren. Tenslotte stond Appels helemaal bovenaan en krasselde Op- dorp een heel eind dieper in het klasse ment. En toch, opnieuw deed Opdorp wat links en rechts werd gevreesd: het klopte Appels op eigen veld. Hoewel Teirlinck de thuisploeg op voorsprong bracht, kon Van Dooren Opdorp terug brengen. In de slotminuten mocht Van Damme voor de bezoekers een straf schop njemen en hij verzaakte niet aan zijn scoringsplicht. In het klassement zakt Appels terug tot de vierde plaats, met tien punten uit zeven wedstrijden. Opdorp bevindt zich nog steeds in de staart van het klassement, maar telt nu vier punten i.p.v. twee. De logica zelve! Eendracht Sint-Gillis profiteerde van de ze gelegenheid om de koppositie te ver stevigen. Met 5-1 werd Smetlede terug gedrongen. De Brandt tekende voor vier van de vijf doelpunten, en bracht dat vijfde doelpunt aan voor Moens. Sint- Gillis op kop, en Smetlede ergens in de staart van het peloton, met zes punten uit zeven matchen. Opstal, dat door een zege Sint-Gillis binnen schootsafstand zou kunnen houden, deed wat werd verwacht en speelde Westrem, het zwakste broertje in de reeks, in de ver nieling. Ook hier werd het 5-1, ook al met vier doelpunten van één en dezelfde per soon, in dit geval Collewaert. Met elf punten telt Opstal ée n ee stand op leider Sint-Gillis. Naast zich moet het enkel nog Massemen dulden, dat eenzelfde aantal punten laat opteke nen. Westrem volhardt in de boosheid, en heeft nog geen zware puntenlast te dragen. Boonwijk-Wichelen eindigde op 0-0, een perfekte weergave van het geleverde spektakel. Dan was het op het veld van Schroevers Moorsel andere koek: Wieze lukte daar maar liefst negen doelpun- Meerdonk-Berlare 2-3. William Janssens enjo De Bock van Berlare drukten op de lokale defensie. De Meerdonkkapitein Mare Vercauteren heeft het moeilijk

De Voorpost | 1990 | | pagina 19