Heusden wint, Schoonaarde sukkelt voort Schrale puntenoogst voor Lede en Meldert Lonend counterwerk Kris, Kris en Kris TK Meldert verliest verrassend van Bambrugge Kamillekes-supporters op post voor match tegen Standard Luik tl Derde provinciale E Tweede provinciale C Eendracht Zele - Menen 1-2 Eerste provinciale S. Moorsel - FC Wieze 1-9 20 - 19.10.1990 - De Voorpost VOETBAL Baten en doelman Uytt ,rs f Aalst-Eeklo 0-1. tijdens de h C. Melle zet zijn zegetocht rustig verder in derde E. Tegen Gijzegem werd voort durend uit een fris voetbalvaatje getapt en de overwinning mocht dan ook ver diend genoemd worden. Toch was het Gijzegem dat het eerst op voorsprong kwam via Van Landuyt. Nog voor de pauze stond het 1-1. In de tweede helft werd duidelijk waarom Melle het zo goed doet en kregen de bezoekers het deksel vol op de neus. Het werd uitein delijk 3-1 voor de thuisploeg. Melle be houdt daardoor zijn riante leidersposi tie, en de dichtste achtervolgers, Ede boys en Buggenhout, bevinden zich nog steeds op twee punten, wat betekent dat het totnogtoe slechts één gelijkspel moest toestaan. Gijzegem vergaat het heel wat minder goed. Met zes punten uit zeven matchen vinden we hen op de achtste plaats in het klassement. Op merkelijk is dat Gijzegem van alle ploe gen in derde E het meeste doelpunten heeft moeten incasseren - 19 tegen 18 voor rode lantaarn Schoonaarde. Heikant zorgde in extremis voor een verrassing door een 2-0 om te zetten in 2-3. Op HO Kalken kwam de thuisploeg net voor rust op voorsprong via Van de Velde, die daarin werd gevolgd door zijn kollega Vispoel. Een komfortabele 2-0 voorsprong dus voor Kalken, maar hoe wispelturig de voetbalgoden soms kun nen zijn, mochten de thuisspelers aan den lijve ondervinden. Nadat Van de Velde werd uitgesloten, kwam Heikant steeds nadrukkelijker op het voorplan. D'Hollander en Kesteleyn brachten de bezoekers op gelijke hoogte, en in de toegevoegde speeltijd maakte Vanden- berge er nog 2-3 van. Een koude douche voor Kalken Heikant en Kalken tellen nu allebei zes punten, en nestelen zich in het peloton der kleurlozen. Dat peloton der kleurlozen, daar is Schoonaarde voorlopig nog niet aan toe. Puntenloos en moederziel alleen be ngelt het aan de staart van het klasse ment in derde E met nul - 0 - punten. Ook na de wedstrijd op Oudegem, toch één van de te pakken ploegen in de reeks, mocht Schoonaarde de champag ne in de kast laten. Toch is er een zekere vooruitgang merkbaar bij Schoonaarde: een sterk begin resulteerde in een doel punt en Oudegem moest even slikken. Dat slikken duurde tot na de rust, toen Hillaert de bordjes in evenwicht bracht. De gemiste strafschop van Van der Jeugd was uitstel van exekutie, want Vercaute- ren maakte er naar het einde toe nog 2-1 van. Oudegem werkt zich met deze over winning iets uit de degradatiezone weg. Het telt nu zes punten uit zeven wedstrij den. Schoonaarde blijft, zoals gezegd, miserie spelen. Het doet dat met een verbazende finesse. Wat een topmatch moest worden tussen Overmere en Bug genhout, resulteerde in een kaartenfe- stijn van jewelste. Liefst zes gele rn twee rode kartons deelde de scheidsrechter van dienst uit, meestal voor fouten die amper een berisping verdienden. Over mere nam het heft stevig in handen in het begin van de partij, maar slaagde er niet in de Buggenhout-defensie te ont mantelen. Tegen de gang van het spel in bracht Willockx de bezoekers op voor sprong. Toen thuisspeler Rasschaert uit gesloten werd voor een alledaagse over treding, gingen de poppen aan het dan sen. Overmere ging ten onder aan een gebrek aan koelbloedigheid, en moest nog twee doelpunten inkasseren van Cornelis en De Cauwer (op strafschop). Toen ging de scheidsrechter nog eens ongevraagd aan de noodrem trekken, en sloot Robberechts bij Buggenhout uit. Meteen het sein voor de lokalen om iets aan die 0-3 achterstand te doen, maar veel meer dan een eerreddend doelpunt voor Fiers zat er niet meer in. Al bij al een verdiende overwinning met een wrange nasmaak voor de bezoekers. De beide oefenmeesters spraken dan ook hun verontwaardiging uit over de ma nier waarop de partij werd geleid. Dank zij deze overwinning springt Buggen hout in het klassement over Overmere en belandt het nu op de derde plaats, met elf punten uit zeven wedstrijden. Overmere staat dus vierde, met één puntje minder. Serskamp, dat toch een stevige thuisreputatie heeft, ging verras send op eigen veld onderuit tegen Oor- degem. Het verdikt was zwaar voor Sers kamp, dat na een halfuur Vandercrone zag scoren voor Oordegem. Na de rust deponeerde Moens twee goals in de lokale netten, zodat Ringout niet veel meer dan de eerredder op zijn naam kon brengen. 1-3, een opmerkelijk re sultaat voor Oordegem, dat in het klas sement nu zes punten telt en langzaam uit de degradatiezone wegkruipt. Sers kamp heeft één puntje meer, en staat op de zevende plaats. Edeboys, de tweede in de klassering, maakte brandhout van Moorsel dat maar liefst vijf doelpunten moest inkas seren. Creve, De Cock, Verstraeten, Goe- thals en Tavernier zorgden voor dit zwa re verdikt. Edeboys heeft van alle ploe gen in derde E het meeste doelpunten gescoord - 22 In de stand telt het twee punten minder dan leider Melle. Wie weet zit er nog wat in voor de Edeboys? Op Schellebelle ging het er niet zo vrolijk aan toe, hoewel er ook vijf doelpunten vielen. Na tien minuten stond Schelle belle tegen het zogenaamd zwakkere Heusden met 2-0 voor. Bontinck teken de voor de beide treffers. Na de pauze bleek dat Heusden tot heel wat meer in staat is, dan tot nog toe werd gedacht: via Elewaut, De Brauweren Herrebautwerd de 2-3 overwinning verzekerd. Heusden behaalt hiermee zijn eerste zege, en komt daarmee in het zicht van de grote hoop «zespuntigen». Zelf telt Heusden er nog maar vier, zodat er nog heel wat werk aan de winkel zal zijn om de meubelen definitief te redden. Maar er wordt aan gewerkt, zoveel is duidelijk. Hofstade tenslotte won met 0-1 op het terrein van Baardegem, door een doel punt van Van Holen in een kleurloze partijIn de stand vinden we Hofstade op de vijfde plaats met acht punten. Baar degem heeft zes punten en vinden we terug op de negende plaats. (t.d.b.) Meerdonk-Berlare 2-3. De Meerdonkse verdedigers Tom Van Der Heyden en Filip De Wreede kunnen ontzetten. Jo De Bock lag op vinkenslag (Iv) Ondanks een moeizame forcing na de rust inkasseerden de Zeienaars hun der de thuisnederlaag van het seizoen. De magere winst voor eigen publiek beperkt zich voorlopig tot de fel bevochten zege in de gewestelijke derby met Wetteren. Menen noteerde reeds drie uitzeges maar liep in zijn thuiswedstrijden twee maal tegen de lamp. De bezoekers toon den zich evenwel een organisatorisch sterk geheel en beschikten als typische counterploeg over een sterke defensie. De Westvlamingen lieten met een su- perspits als Benali voorin een zeer solie- de indruk na zodat hun overwinning niet onverdiend kon genoemd worden. Aan het thuisfront streed men vooral na de pauze met de moed der wanhoop. Wan neer het stroef draait blijft dikwijls ook het tikkeltje meeval achterwege om het tij te doen keren. Trainer Rudy Haleydt beseft dat hem een biezonder moeilijk seizoen wacht. «Jammer genoeg wordt mijn voorspel ling stilaan bewaarheid. De overwinning in Hoeselt had ons niet ten onrechte nieuwe hoop bezorgd. Menen is echter niet het zwakke broertje gebleken dat men hier verwachtte. De Westvlamingen beschikten over een uitstekende organi satie en pakten uit met vlot bewegings voetbal waartegen we biezonder kramp achtig tekeer gingen. Wanneer je dan achterin een bijna niet te stoppen Benali moet ringeloren besef je dat elke coun ter levensgevaarlijk is. Het is niet de eerste maal dat we onvoldoende gebruik maken van de flanken. Daar missen we een doordrukker als Filip Fiers. Na de rust namen we nochtans een beloftevol le start en bleven we aanvallend de baas. Het was echter niet voldoende om een puntje in huis te houden.» intussen heeft Eendracht de 20-jarige Zaïrese middenvelder Bony Kasanda aangeworven. Hij is reeds zondag speel gerechtigd wanneer zijn transferdoku- menten in orde worden bevonden. Bambrugge zorgde voor een heuse stunt, door TK Meldert op eigen terrein te kloppen. Nog maar net was de aftrap gegeven, of een bezoekende aanvaller werd in de zestienmeterzone neergelegd door de iets te attente thuisdoelman. Gabriels miste niet en Bambrug>e stond na goed één minuut op 0-1. Die voor sprong werd al vlug tenietgedaan, toen zeven minuten later ook aan de overzij de een strafschopovertreding werd be gaan. Libbrecht klaarde de klus, en het stond 1-1. Meldert bleef domineren maar de daaruit voortvloeiende kansen waren niet van die aard om de bezoekers op de knieën te krijgen, in de tweede helft hetzelfde spelbeeld, maar uitein delijk was het toch nog Bambrugge dat het laken naar zich toetrok. Met nog een paar minuten te gaan, mocht het op nieuw een elfmeter nemen. Gabriels klaarde de klus en de overwinning. Laten we ook niet vergeten te vermelden dat Crockaert na 45 minuten van het veld werd verwezen, nadat hij zijn twee de gele kaart moest inkasseren. Een harde noot voor Meldert, dat zich in het klassement ziet terugzakken tot de vijf de plaats. De zes punten achterstand op leider Aalst en de vijf punten op Zotte- gem, zullen er waarschijnlijk toe bijdra gen dat Meldert zich in deze kompetitie zal moeten beperken tot het vervullen van een middenmoterrol. Al bij al is dat nog aangenamer dan in het holst van de klassering te moeten vechten voor het behoud... (t.d.b.) leek hij wel totaal verdwenen Zaterdag 20 oktober spelen de Kamille- kes een uiterst belangrijke wedstrijd te gen bekerhouder en landskampioen Standard Luik. Ook in deze kompetitie staat Standard Luik ongeslagen op kop. De Aalsterse meisjes doen het echter ook zeer goed. Vorig jaar zorgden ze voor een stunt door Luik puntenloos huis waarts te sturen. Gebeurt dit zaterdag opnieuw Kamillekes Aalst speelde zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen DW Brugge en won deze wedstrijd met 2-1Aan de rust was het 2-0 na doelpun ten van Myriam Van Slembroeck (2x), Renilde Clompen miste nog een straf schop. Het enige Brugse doelpunt was van Van Horenweder. Tijdens de inter nationale wedstrijd tussen B( Finland zaterdag op Union sc< Kamillekes-ster Annick Van La het enige doelpunt. J£Q In de voorwedstrijd van het Kam^_ fanionteam speelt de jeugdplod vriendschappelijke wedstrijd tejl llem Aalter. De Kamillekes-jeugd PI de kompetitie en maakte maar lip"' doelpunten en kreeg niet één tel Zaterdag 27 oktober is Standaii^ opnieuw te gast op de ZandbergL£ kader van de Beker van België. I| vinciale ploeg speelt op zondag 21 ber een wedstrijd tegen derdt' DVK Gent. ag 4 SK Lebbeke-Robur 2-0. Robur kon nog geen enkele keer winnen, ook op Lebbeke niet dat zich als toonaangever opdringt (foto guy) Lede heeft er op deze zevende speeldag in eerste provinciale weinig van terecht gebracht, tegen het lager geklasseerde Melsele. Reeds van bij de aftrap werd duidelijk dat het Melsele om meer dan één punt te doen was. Met messcherpe aanvallen kwam de Leedse verdediging al vlug in acute ademnood. Na een kwartier in de eerste helft maakte thuis speler Theo Bordui er 1-0 van, met een mooi laag schot. Toch was het niet allemaal rozengeur en maneschijn bij Melsele. Na een half uur werd één van de gastheren, Baert, uitgesloten. Geen nood echter want vlak voor de koffie maakte Filip Snijkers de weg naar de overwinning vrij door een tweede keer te scoren voor de thuisploeg. Na de rust zag het spelbeeld er lichtjes anders uit: Lede trachtte nu een paar offensieve acties in elkaar te knutselen, maar deze hadden toch de allure van een mislukt hobby- projekt. Behalve een zeer steriele druk en voortdurend balbezit konden de Le denaars niets forceren dat ook maar in de verse verte op een aanval leek. In de stand blijft dit uiteraard niet zon der gevolgen voor Lede: Melsele komt nu langszij en samen tellen ze zes pun ten uit zeven wedstrijden, niet bepaald een opzienbarend resultaat. Opmerke lijk is wel dat Lede nog maar één keer won, en al zijn andere punten te danken heeft aan gelijkspelen. Stof tot naden ken. Echt zorgen moet men zich op Lede nog niet maken: Eine en Robur, de twee laatsten in het klassement, hebben respektievelijk drie en vier punten min der. Ook Meldert moest in de beginfase van de wedstrijd op Temse de wet van de sterkste ondergaan. Na drie minuten kwam de thuisploeg gevaarlijk dicht bij een doelpunt, maar doelman Tonnelier, dé man van de match, kwam gepast tussenbeide. Na amper tien minuten in de eerste helft was het dan toch raak: Waem profiteerde van een misser in de Meldert-verdediging om er 1-0 van te maken. De kous was daarmee nog niet af voor Temse dat kans na kans kreëer- de, maar steeds Tonnelier op zijn weg vond. De thuisploeg verzuimde dus de zege veilig te stellen en zou dat in de tweede helft zwaar bekopen. Meldert, dat zich meer en meer begon op te dringen, slaagde erin een gaatje te vin den in de defensie van de tegenstander, en Vermeir maakte daar handig gebruik van om de gelijkmaker op het bord te knallen. Meldert bleef in het offensief, maar behalve een uitstekende kans voor De Brandt, gepast van de bal gehouden door Van Malderen, bleef het bij goede aan- valsintenties. Ieder een puntje dus, en dat mag voor Meldert lichtjes gevleid genoemd worden. In het klassement verliest Meldert niet echt voeling met de kopploegen, mede doordat leider Den derleeuw onderuit ging bij Lovendegem. Met acht punten uit zeven wedstrijden bevindt Meldert zich nu op een komfor tabele, maar kleurloze zesde plaats in het gezelschap van giant-killer Lovende gem. Met drie punten achterstand op de nieuwe leider, SK Ronse, blijft alles mo gelijk voor Meldert. De Meldertse délégué was na afloop niet direkt entoesiast over de prestatie van zijn team: «Als de Temse-aanvallers iets vlugger op de bal waren geweest, hadden lining erd vi vakk e han le ruj die m ht) ha [gew< we voor de rust al mogen in(f®ove Laten we hopen dat Meldert ziclw^e de week herpakt. Hoewel we in "et de helft nog de kans kregen om punten te pakken, zou dit toc"00^ beetje van het goede teveel f"Jner zijn», aldus een ontgoochelde cli)2"^1 «Wieze scoort moeilijk, ze laten te veel kansen onbenut», was de uitspraak van vele Wieze-supporters aan de rust van Schroevers Moorsel-FC Wieze. Inder daad, men kon deze mensen geen onge lijk geven. De eerste 45 minuten hadden de jongens uit de bier- en chocoladege meente weer gedomineerd maar de kansen werden de nek omgewrongen. Alleen Kris Moernaut had op pas van Kris Bornauw voor een doelpunt gezorgd maar de tegenpartij had aan een straf schop genoeg om de bordjes in even wicht te plaatsen. Wat er tijdens de rust gebeurd is weten we niet maar nadien gingen de jongens van trainer D'Hondt als een pletwals tekeer en drukten inv are kli (a.s.o piet e Moorsel op hun helft terug, innen Eerst scoorde Kris Bornauw opfalleszi van Luc Van Mol en enkele (agavo later maakte Kris Eeckhaudt eerie far goal die veel eersteklassers hemrvoor benijden. Diezelfde Eeckhoudt meelde een strafschop om en plaatst», nog een schuiver buiten bereilflstrijd doelman. Naamgenoot Bornaifoevat: dat hij ook niet moest onder»russe prikte nog tweemaal van dichtlMet si netten. Tenslotte deed Kris Nltzond ook nog zijn duit in het zakje enrmonc ook nog tweemaal tegen een toiten bl redderd Moorsel. En de Wiezeis de ters... zij vierden feestïn cap lie de i Melsele-Lede 2-0. De Ledenaars De Cremer, kunnen deze keer het gevaar bezweren (Iv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20