FC Briel in de belangstelling ndermoildse rugbyclub +diend winnaar tegen 4ussels British! SK Aalst vast in leiderstroon Walivo 1ENDERM0NDSE RUGBY CLUB - RC BALA (WALES) Onduidelijkheid troef S dA Maandag 22 oktober - 20 u. tats: rugbyveld sportterein P. Verhelst - Van Langenhovestraat, St. Gillis-Dendermonde EGANG GRATIS Sint-Lievens-Houtem - SK Aalst 1-2 Vierde provinciale F De Voorpost 19.10.1990 - 21 A:RNA' VOETBAL j-Lede 2-0. Doelman Gunther Uyttenhove is vlugger bij de bal dan Filip Vy%rs (Iv) ■Lede 2-0. Peter De Groof en Theo Bordui in de aanval (Iv) Tijdens het jongste weekend hebben zich een aantal ploegen wéér in de belangstelling gespeeld. Goed ook voor enkele merkwaardige resultaten en in verschillende reeksen waren deze nog bepalend voor het aanstellen van nieu we leiders... In de zaterdagse eerste afdeling wordt VK Den Bos aldus de opvolger van FC Puivelde. Deze laatste ploeg thans met een gelegenheidsdoelman, verloor voor de eerste maal bij DVL Avanti. Een kans voor VK Den Bos om de leiding te nemen en in een derby bij VK Siera hebben de geel-zwarten deze dan ook tenvolle gegrepen. Het werd trouwens een zeer snelle en spannende match waarbij VK Den Bos met een doelpunt van Dirk Lissens en een own-goal van Walter Meert, aan de rust al een behoor lijke voorsprong had bereikt. VK Siera sloeg echter terug in de tweede helft maar verder dan een doelpunt van Erik Van Denderen geraakte deze ploeg niet. De reeksleiding wordt echter gedeeld met FC Corner dat met een miniem verschil van FC Portaels Sport won. Daar ook een opwindende eerste helft waarin trouwens de eindstand al werd bereikt. Eerst skoorde Luk De Clippeleir voor FC Corner en Christoph De Wilde stelde de ploegen terug gelijk. Nadien had Ronny De Beule dan sukses voor de gastheren en in diezelfde speelhelft verkeek FC Corner nog een reuzekans en raakte ook nog eens de paal. Tweemaal ook na de rust toen de vrij zenuwachtige bezoekers meestal aandrongen en de defensie van FC Corner, van geen begeven wilde we ten. In deze reeks zijn ook een tweetal regioploegen duidelijk de goede pedalen kwijt. Vooral dan FC Welkom dat nu ook al van het minder gekwoteerde VKW 70 verloor en de Hammenaars kregen daarmee reeds de vierde nederlaag op een rij aangesmeerd. Ook FC Hof van Grembergen heeft weer gefaald. Ditmaal tegen FC Milano of één der rechtstreek se konkurrenten uit de degradatiezone en ondanks een behoorlijke aanhef van het kampioenschap, wordt de huidige situatie van FC Hof van Grembergen al méér ernstiger. Op de laatste plaats in de klassering staat nu FC Bondgalm dat echter werd vrijgesteld en door de Ham- se ploeg met het grootse verleden, is deze positie ook uiterst merkwaardig... In de zaterdagse tweede afdeling A heeft het vorige week vooraan nogal gedonderd. Bij SK Moerheide werd de match tegen reeksleider FC Wazoo zelfs voortijdig gestopt. De score wees toen ook al duidelijk in het voordeel van SK Moerheide en het uiteindelijke resultaat is nu naar Walivo's wedstrijdkommissie doorgeschoven. De sensatie bleef er niet alleen tot de voornoemde match be perkt. Als tweede in de klassering kreeg FC 1000 Appels bij FC Briel ook een eerste en zelfs vrij zware nederlaag te slikken. Deze werd misschien ook nog in de hand gewerkt door de uitsluiting van Pascal Wielandt van FC 1000 Appels aan het halfuur. Nochtans scoorde de ploeg uit Sinaai het eerst langs Patrick Vermeiren (0-1). Nadien klom FC Briel naar een riante 5-1 voorsprong met doelpunten van Edwig Tilley (3), Luk Ophalvens en Kristof De Lathouwer. Door een nieuw tegenpunt van FC 1000 Appels met Hans Burm werd het 5-2 en toen stond Luk Ophalvens nog tweemaal aan het kanon bij FC Briel (7-2). En tenslotte milderde Yves Van Cleemputte nogmaals voor FC 1000 Appels (7-3). Daardoor werd het voor de ploeg uit Buggenhout ook al de vierde match zonder nederlaag en dat laat zich in het klassement ook merken. Van deze toe standen heeft FC Stille Vrienden evenwel niet kunnen profiteren. Thuis werd nog al zwaar verloren van FC Wijnveld en dat werd enigszins nog als een verrassing beschouwd. Daar zorgde RC Grember gen ook voor in een harde wedstrijd tegen FC Sportarena. De beide ploegen skoorden ook elk tweemaal geel en véél sportiever verliep het bij VK Leopoldstad tegen FC Liliane Boys. De mannen van de Sint-Niklase Grote Markt skoren de laatste weken maar moeilijk en dat werd nu wéér bevestigd. Tijdens de eerste helft waren er nochtans voldoende kan sen. Vooral langs Luk De Corte en in mindere mate voor Danny Geerinck en Danny Dullaert. Het mocht allemaal niet baten en een kranig verdedigend FC Liliane Boys met Ivan De Kinder en vooral Mark Van Keer in de kijker, waren een tweetal kansen voldoende. Aan het halfuur glipte Jean-Pierre Rossaert met sukses'door de buitenspelval en met die gevleide 0-1 werd gedraaid. Hetzelfde scenario ook na de rust met V.K Leo poldstad meestal aan de bal en FC Lilia ne Boys, steeds gevaarlijk op de coun ters met Frangois Van Sande en Danny Van Keer. De gastheren konden ook toen hun kansen niet benutten en op een kwartier van het einde, verdubbelde een volledig vrijstaande Patrick Verkoelden de score voor FC Liliane Boys. Ook FC De Kroon leed aan dezelfde ziekte tegen AVC De Vlasbloem en FC Tripoli werd door Pauls Videoklub gewogen en te licht bevonden. In de zaterdagse derde afdeling heb ben een vijftal ploegen zich vooraan al duidelijk afgescheiden. Daarbij ook de twee vertegenwoordigers uit deze regio met alleen FC Nelis nog zonder enig puntenverlies en zelfs een match min der. In die reeks heeft FC Woodstock 66 nu de leiding genomen door de winst bij FC 't Schrijverke. Op één punt volgen dan het eerder genoemde FC Nelis met een vlotte winst bij FC 't Kloksken, FC 't Schrijverke, FC Welkom Sport en FC Venco. Deze laatste ploeg won nogal logisch tegen het achttal van FC Novel ty... Door de winst met miniem verschil op VK Siera heeft FC Van de Voorde de leiding in de zondagse eerste afde ling behouden. Voor de ploeg uit Waas munster was dit resultaat toch wel en igszins gevleid maar daarentegen puur den deze het maximum uit de weinige kansen. Na tien minuten kwam VK Siera het eerst op voorsprong langs Mario Meert maar nog voor de rust had Patrick De Clercq voor FC Van de Voorde al orde op zaken gesteld. Diezelfde speler lukte op een kwartier van het einde een nieuw doelpunt en voor de reeksleiders werd dit nog voldoende voor de volle winst. In het klassement ook nog een vrij gunstige positie voor FC Bondgalm dat in Nieuw- kerken echter een puntje moest laten aan VK Volksunie. Onlangs werd het voor VK Den Bos nog de stunt van de week door de winst tegen de toenmalige reek sleider FC Makkers. Ook de aanzet van een gunstige periode blijkbaar want vo rige week werd door VK Den Bos een vrij ruime zege behaald bij SK Anker in Stekene... In de zondagse tweede afdeling A behoort VK Siera nog tot de bijzonderste achtervolgers op reeksleider F.C. Por taels Sport. De blauwhemden uit Ham- me behaalden ook de hoogste skore uit de reeks en FC Oostberg kreeg er een vol dozijn te slikken. Blijkbaar was FC Ge- ywa toen ook niet opgewassen tegen FC Portaels Sport maar voor de ploeg van sekretaris Antoine Cool werd het toch nog maar de eerste nederlaag van het nieuwe seizoen. Bij de ploegen onder aan de klassering speelden FC Briel en SK Moerheide gelijk. Een pittige wed strijd met voor elke ploeg een helft overwicht. De rust werd met een blanke stand bereikt en nadien scoorde een meer tot verdedigen gedwongen SK Moerheide op strafschop. De lokalen waren toen ook duidelijk de pedalen kwijt en nadat Robert Kaekelberghe bij FC Briel werd uitgesloten, kwam deze ploeg in de slotminuten nog gelijk langs Danny Collier. In de klassering blijven de posities van beide ploegen ook be houden. Ook al doordat alle andere ploegen verloren op uitzondering dan van FC Real Witte Pen, dat de toenmalige reeksleider Jong KWB Elverseie in een doelpuntenrijke match van het voetstuk haalde... Kim IM Ht A I.C. 22 issels British 6 tóermondse Rugbyclub heeft de Jitiestart niet gemist. Na de ruime lining op het veld van Standard "erd vorige zondag ook Brussels vakkundig ingepakt. Een niet e hand liggende zege overigens, ie rugbyende Britten (allemaal die met het rugbyspel zijn groot- ht) hadden de week voordien ver- 1 gewonnen tegen FC Luik. n jnjjte overwinning accentueert Den- i zjchpdse van meet af aan zijn ambi- e in T ^et lopendo seizoen: een her- 0m^fan de fantastische derde plaats lit to^°°gste nationale afdeling ligt reel )'nnen de mogelijkheden, de cliH'emaal n'et van een 'e'en dakje jfn is echter even duidelijk. Men |e resultaten van Bosvoorde en faterloo maar te bekijken om te dat de superfavorieten voorlopig ui plan zijn om ook maar een reed toe te geven. Bovendien lijkt 'ider Avia Kituro ernstige ambi- iteren: na de verdiende over- tegen Visé vernederden ze zon- lonweg FC Luik. Het wordt dus are klus voor Dendermondse, dat Ja-s. op het veld van Avia wellicht met een glansprestatie overeind g. nnen blijven. De voorbereiding ïw opjalleszins optimaal: voorbije <ele flagavond speelden de Dender- dt eerie fanions doodleuk sparring- hemfvoor het nationale vijftiental, en audt geelde geen haar of ze wonnen aatstejk, lereilflstrijd van voorbije zondag is snel ornajgevat: op het eerste kwartie na nderf russels British geen voet aan de dichtlMet sterk kollektief rugby en met ris Mitzonderlijke verbetenheid nam ;je enhnondse bezit van het terrein, en en tosten bleven dan ook niet lang uit. iezels de Dendermondse internatio- tn captain van het team, Rik Ca- de druk van de ketel liet met twee fantastische vrije schoppen. Casier plaatste de bal vanop een afstand van om en bij de 5 meter tweemaal perfect tussen de palen (6-0). Ontmoedigend voor de Britten, die tot dan toe geen enkel teken van verzwakking hadden laten blijken. Vol vertrouwen zette Den dermondse de wedstrijd verder. De voorwaartsen wijkten geen centimeter, en de snelle driekwartlijn zag de moge lijkheden om enkele ingestudeerde pa tronen op het veld te tekenen. Cambier, Pierson, Michem, Vande Putte en Lau- wers toonden zich in de aanval van hun beste kant, en ook D'Hoogh (opnieuw op de full-back positie) rukte regelmatig op. Het resultaat kwam vrij snel: na een flitsende aktie van pierson en Cambier scoorde Ronny Lauwere de eerste try van de wedstrijd, try die vanop de zijlijn door Vande Putte meesterlijk werd getrans formeerd (12-0). Lauwere kon enkele minuten later voor de tweede maal jui chen. Na een mooie actie van de Den dermondse 'front-row' (Raf Casier, Ronny Van Moeseke en Mare De Velder) dook hij voor de tweede keer resoluut met de bal over de trylijn, en gaf zijn ploeg aldus een verdiende 16-0 voor sprong. Dat je met de geroutineerde Britten alert moet blijven werd enkele ogenblikken later bewaarheid: één onoplettenheid in de Dendermondse verdediging volstond voor British om terug te slaan en hun eerste (gelukkig ook de enige zou later blijken) try van de match te scoren. Ruststand: 16-6. De tweede helft werd door Dender mondse afgewerkt met een verbluffende fysieke reserve, een kwaliteit die ook tijdens de eerste competitiedag reeds van onschatbare waarde was gebleken. De ene driekwartaanval volgde de ande re op, en ook de packspelere schuwden het duel niet. Scrivens werd overigens naar het eind van de wedstrijd verhan gen door de ongelukkige Andt Wautere, die zijn vaste stek (wegens 'telaatkomen') was verspeeld aan Op wijkenaar Koen De Vos. Slechts door ongeluk werd Dendermondse weerhou den van een waar try-festival. De eer van de laatste en beslissende try was dan ook voor speler-trainer Rudy Wautere, die na een perfecte driekwartaanval (met Cam bier en Michem in de hoofdrol) onweer staanbaar over de lijn ging en meteen zijn kersverse vaderschap aldus verzil verde. Cambier (overigens beresterk en duidelijk bezig aan een come-back) zet te rustig om en zette zo de eindcijfers vast op 22-6. Vermeldenswaard in deze wedstrijd wa ren verder nog de sterke prestaties van Van Moeseke op de eerste lijn en van D'Hoogh, die zich op de full-back positie stilaan van zijn beste kant laat zien. De Dendermondse Rugbyclub gaat vol gende maandag overigens ook interna tionaal! Om 20 u. geven onze streekge- noeten op het eigen veld immers rugby club Bala uit Wales partij. In de namid dag worden deze uitzonderlijke gasten overigens gastvrij ontvangen op het stad huis door de Dendermondse hoogwaar digheidsbekleders. Wie maandagavond wil genieten van een, zonder twijfel, potjue echt Welsh rugby is welkom aan het Dendermondse rugbyveld. Zoals stees: inkom gratis en spektakel gega randeerd! Uitslagen 2de speeldag Bosvoorde RC - Rubes Edegem 31-3 ASUB Waterloo - Standard Luik 45-0 Dendermondse RC - British 22-6 RFC Luik - Avia Kituro 3-46 La Hulpe RC - RCS Visé 18-12 Rangschikking 1ste Nationale 1. Avia 6 63) 2. Waterloo 6 62) 3. Bosvoorde 6 31) 4. D.R.C. 6 28) 5. La Hulpe 4 3) 6. British 4 (-12) 7. Visé 2 (-26) 8. Rubes 2 (-45) 9. FC Luik 2 (-47) 10. Standard 2 (-57) Zevenhonderd toeschouwers waren naar Sint-Lievens-Houtem afgezakt om de topper tussen Sint-Livinus en de lei ders uit Aalst bij te wonen. De talrijke aanwezigen bleven echter op hun voet- balhonger zitten. Het topduel werd te vaak ontsierd door viriel spel. De scheidsrechter van dienst verloor er zo waar het noorden bij. Alles was echter aanwezig om er een schitterende wed strijd van te maken: een goedgevulde tribune en stralend herfstweer. Als men er tevens de klassering op naslaat ziet men dat beide ploegen nog ongeslagen waren en tevens een puik doelpunten- saldo bezitten. Sint-Lievens-Houtem scoorde reeds zes tien maal en kreeg er vier tegen. SK Aalst nette er veertien en liet amper tweemaal tegenscoren. Overigens verloor Aalst slechts één puntje tegen Haaltert en won men van Beervelde, Baasrode, Onkerze- le, RC Wetteren en TK Meldert. Sint-Lie vens-Houtem liet een puntje tegen TK Meldert en Lebbeke. St. Denderleeuw, SK Beervelde, Laarne en Meerbeke wer den reeds in de pan gehakt. Dat zijn dus adelbrieven, of waren het toch de pion nen die ontbraken die ervoor zorgden dat alles pas laat begon? Fonck en De Cubber bij de thuisploeg en de aartsge- vaarlijke Keymolen en Wim Eeckhaut dienden verstek te laten. Dit was voor beide teams alvast een zeergrote aderla ting. De start van Aalst was dus voorzichtig en vol respekt voor de tegenstander. Dit respekt viel echter niet te bespeuren in het harde spel dat de Aalstenaare dien den aan te wenden om een te ijverige thuisploeg van zich af te houden. Sint- Livinus voetbalde zes kansjes bij elkaar terwijl Aalst éénmaal echt gevaarlijk was in die verwarrende eerste helft. Derraux tweemaal en Dirk Van Ruyskensvelde tot driemaal toe kwamen in de buurt van Jurgen Van Den Steen. Na een vrijschop van Pierre Lippens kwam Van Ruyskens velde net te laat. Vervolgens was er een lange pas van Dirk Fosselle die door laatstgenoemde werd bekroond met een mooie omhaal. Rond het halfuur week een vrijschop van Van Ruyskensvelde af op de muur en Van Den Steen had het moeilijk. Toen kreeg Aalst dé kans uit die vrij povere eerste helft. De inzet van Rudiger Van Den Berghe werd door Dirk Fosselle van de lijn gered terwijl doel man Tomme uitgeteld was. Het center schot van Koen Van Vaerenberghe plaatste een punt achter het eerste be drijf, maar een orgelpunt was het niet. Van Den Berghe en Matthijs hadden wel reeds geel onder de neus gekregen van een scheidsrechter die het lang niet gemakkelijk had om alles binnen de perken te houden. De start van de tweede helft was bikkel hard. Pat Swinnen werd zwaar aange pakt door Frank Van Den Abeele en na vijf minuten zat het spel nog meer op de wagen. Een bloednerveuze Derveaux trapte na op doelman Van Den Steen en hij kreeg de rode kaart te zien. Ivo Arijs was ook reeds uitgevallen door een kwetsuur. Zijn vervanger, Geert Galle, zette Tomme, even na de uitsluiting van Dervaux, aan het werk. Ook Van Loke ren en Pat Swinnen kregen geel en zo liepen er al vier Aalstenaare met zo'n kartonnetje. Toch zouden de bezoekers voltallig het einde halen, een waar mira kel. Langzaam geloofde iedereen in een blanke eindscore maar in de 70e mi nuut schoot iedereen, en vooral Aalst, wakker. Een lange raid van Pascal Mat thijs werd brutaal afgeblokt maar dit leverde Houtem de openingstreffer op. De vrijschop werd door Mare Verhelen binnengeduwd. Een numerieke minder heid leek alweer geen nadeel. Toch beet SK enorm van zich af in het slotkwartier. Drie minuten na het lokale doelpunt hingen de bordjes gelijk. Pat Swinnen knikte terug op Bruno Cooman en het was meteen raak. Nu leek alles in de juiste plooien geval len maar Bruno Cooman gooide zeven minuten voor affluiten nog roet in het Houtemse eten. Hij lukte zijn tweede treffer en een nijdige Tomme verkocht hem een slag op de neus als beloning. Dit echter buiten het gezichtsveld van de scheidsrechter die vaak geviseerd werd door de supporters. De ingevallen Eric De Smet miste nog een reuzekans maar de Aalsteree zege kwam niet meer in het gedrang. Het was langgeleden dat SKnog eens van Sint-Lievens-Houtem won. SLHoutem: Davy Tomme, Dirk Fosselle, Hans Van Boven, Pierre Lippens, Frank Van Den Abeele, Gunter Dierickx, Pascal Matthijs, Mare Verhelen, Koen Van Vae- renbergh, Dirk Van Ruyskensvelde, Die- derik Dervaux. SK Aalst: Jurgen Van der Steen, Rudi De Pauw, Pat Matthijs, Rudy Piron, Geert Van Lokeren, Pat Swinnen, Dirk Ge- eraerts, Rudiger Van Den Berghe, Ivo Arijs (25' Geert Galle), Bruno Cooman, Marc Van Oost. De krachtlijnen in 4e F zijn nog steeds niet uitgezet na zeven speeldagen. Vier ploegen handhaven zich aan de kop van het klassement: Sint-Pauwels, FC Moer- beke, Lochristi en Straatje Stekene. Alle vier tellen ze tien punten uit zeven wedstrijden. Hamme ging onderuit tegen één van hen, Str. Stekene, door een onnozele strafschop. Hamme telt nu vijf punten uit zeven matchen en staat samen met Valentino's Overmere op de voorlaatste plaats. Overmere verloor ook al tegen één van de leidereploegen, FC Moerbe- ke, met 2*0. Berlare tenslotte haalde het van Meer- donk met 2-3 cijfers, nadat het de thuis ploeg een 0-2 achterstand had zien goedmaken. Raemdonck tekende voor de winnende treffer. De andere doel punten waren van De Bock en De Potter. In de stand vinden we Berlare achter het leiderekwartet met acht punten uit ze venwedstrijden. Alles blijft dus mogelijk in vierde F. (t.d.b.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21