te: Aangeslagen Berlare De Kangoeroes aan de winst En ook de heren aan het feest Een klucht Nipte nederlaag Goede start Probleemloos Tweede set 24 -19.10.1990 - De Voorpost ^PVlfj WRUSt j 'flieWijrl D'Hooghe VOLLEYBAL Volleybal. De kadetten van Berlare zorgen in de kompetitie voor knappe resultaten, (a) Dames tweede provinciale Berlare - Zelzate 2-3 Een mindere wedstrijd van Berlare in tegenstelling tot wat we een week voor dien kregen voorgeschoteld. Zelzate, niet die grote ploeg, kon wel rekenen op een goede service wat hen heel wat punten opleverde. Daarbij kreeg de ploeg ook geregeld een steuntje van de ref die in meerdere beslissingen niet vrijuit ging. We kregen een rustig mees terschap van de thuisploeg in de eerste set die vlot werd gewonnen met 15-6. In de tweede set vlotte het dan niet met de opslag bij Berlare en zo kwam de thuis ploeg vrij vlug op een grote achterstand want van 2-6 ging het naar 6-11. De thuisploeg kon toch nog een vuist ma ken maar verder dan 10-14 konden ze niet oprukken zodat de bezoekers na drie setballen konden afronden. In set drie zag het er ook slecht uit voor de puiten want hier keken ze op naar 1-10 om dan aan een remonte te beginnen die hen in een ruk naar 9-10 bracht. Maar verder kwamen ze ook niet want Zelzate maakte uit, 10-15. Het ging goed voor Berlare in de vierde set dat nu bij 10-5 de set binnenwaande maar moest toezien hoe Zelzate nader de tot 12-11. Berlare had echter nog iets meer in huis zodat het setwinst haalde met 15-11. De tie-break dan die gekenmerkt werd door de vele verkeerde scheidsrechterij- ke beslissingen. Het begon reeds heel vroeg bij 0-3. Met Zelzate aan de opslag werd de bal buiten geserveerd, maar de ref zag hem binnen. Coach Van Malde- Tweede provinciale dames Steenhuize Buggenhout Voor de Buggenhoutse dames werd het een eerste nederlaag op Steenhuize van waar het geweten is dat het er zeer moeilijk spelen is in de kleine zaal waar steeds voor heel wat drukte wordt ge zorgd. Een zaal die zowat kan vergeleken worden met de akkomodatie waar Mi- chelbeke is in ondergebracht. Het werd een wedstrijd waarbij de tie break moest beslissen en waar de thuis ploeg met het kleinste verschil heeft gewonnen. Tijdens de wedstrijd waren ook beide teams aan mekaar gewaagd en om beurten werd een set binnenge haald. Bij Buggenhout is men niet onder de indruk van de nederlaag, verliezen moest toch eens komen maar tegen deze tegenstander lag winst en verlies toch op een klein plaatsje. A. ren protesteerde terecht maar de ref deed hem teken dat hij het niet gezien had. In plaats van dubbele fout toe te kennen liet hij gewoon verder spelen en het werd 0-4 inplaats van 1-3. Nadien liet Johan Van Meerssche nog enkele toetsfouten van Zelzate onbestraft en wimpelde hij het protest van de Berlaar- se spelers en supporters af. Een aange slagen Berlaarse ploeg kon deze achter stand niet meer inlopen. André Volleybal. Adec Baasrode kreeg ver sterking van Yves De Cocker, ex-VK Aalst a Tweede provinciale Aalst - Biekes Erembodegem 3-0 De Aalsterse dames wonnen hun wed strijd met 3-0 tegen Erembodegem. Als men alleen op de eindcijfers zou afgaan zou men denken dat het een gemakke lijk hapje werd voor de Kangoeroes mei sjes. Maar buiten de eerste set ging het minder vlot voor de thuisploeg. In de eerste set werd een 7-1 voorsprong nog wel enigszins rechtgezet met 8-9 maar meer gevaar kwam er van het bezoeken de team in die periode niet uit. In de tweede set had men blijkbaar zijn les geleerd want Erembodegem liep hier uit tot 2-8, kon nog enig weerwerk bieden maar kon niet beletten dat de thuisploeg eerst langszij kwam 9-9 en dan door stootte naar 15-9. De spannendste set was de derde waar het tot het laatste punt nog alle kanten uitkon. We kregen vervolgens 3-1, 7-4, 7-8 en dan door naar 8-13 om dan bij 10-14 aan driesetballen niet voldoende te hebben om uit te maken. Aalst kwam eerst bij tot 14-14 enmaakte dan uit met 16-14. Een derde set die wel aantoonde dat ook Erembodegem meer aan het tweede provinciale-ritme gaat wennen en er bepaalt doorkomt. Voor de Kan goeroes gaat alles naar wens, ik zou zelfs durven zeggen beter dan verwacht. André Aalst - Erembodegem 3-1 Volleybal. Ook de heren van Kangoeroes moesten het opnemen tegen pdt Erembodegem (da) |rov Heren eerste provinciale Baasrode - Kruibeke 2-3 Een normaal verslag over deze wedstrijd kan moeilijk gegeven worden want wat we zondag in de wedstrijd Baasrode- Kruibeke te zien kregen was geen propa ganda voor hët volleybal. Ref Vergauwen heeft er zich de woede van de supporters op de hals gehaald door zijn manier van een wedstrijd te leiden. De bezoekers mochten toetsfouten ma ken en netfouten werden over het hoofd gezien, wat door de supporters natuur lijk op gehuil werd onthaald. Is het dat, wat de ref geërgerd heeft, dan is dat betreurenswaardig dat men daljrj1 krijgt in eerste provinciale. slw Het toppunt kregen we dan b., stand in de tie-break. Een dropi^ Baasrode, de bezoekers gaan tegen het net aan waarbij i scheidsrechter netfout geeft, gauwen ziet een fout van fluit de wedstrijd af. Neen, dat is geen propaganda volleybal. Dames eerste provinciale Waasmunster - Oudegem 3-0 Oudegem verloor bij Waasmunster met 3-0 maar mocht er toch met opgeheven hoofd het terrein verlaten. In iedere set kon Oudegem bij de start een 0-5 voor sprong opbouwen, iets wat nadien wel door een beste thuisploeg werd bijge haald. Oudegem, dat uitpakte met dege lijk aanvalsspel kon aanvankelijk gelijke tred houden maar eens de wedstrijd op volle toeren pakte Waasmunster uit met wat zowat zijn geheim wapen is en waartegen Oudegem geen verhaal had. De geroutineerde ploeg zoekt het dan telkens bij legballen eens er «I sp voor hen komt en durft men dé zich te ver naar voor te wagen, dai~~ achteraan gedropt. Oudegem »n handicap! aan in deze partij wart de diensten missen van de gdL Gerdy De Kimpe. p] De volgende wedstrijd die Oudt verwerken krijgt is een thuisw tegen Sigivok. bel nte Na twee nederlagen op rij waren de heren nu weer aan de winst. Een zege die op tijd komt wil men niet te veel prijsgeven aan de tegenstander. Zater dag ging het nu weer vlot en kon er weer aangevallen worden met sukses en ook het blok blijkt weer in zijn goede doen. Het werd een spannende partij die zowel in de eerste set met 16-14 en ind e vierde met 16-14 werd afgesloten. Een gelijkopgaande eerste set bracht van 6-6 ook 14-14 op het bord twee teams die mekaar geen duimbreed toegaven. Om dat uiteindelijk met 16-14 de setwinst aan de Kangoeroes werd toegekend. De tweede set was dan voor de thuis ploeg de beste. Hier liep Aalst zo van zijn tegenstrever weg en kon via 4-7 en 5-9 nog 15-11 op het bord brengen. De derde set bracht dan een ommekeer want het was nu Kangoeroes dat tot 5-0 uitliep maar dan scharnierde de wed strijd en Erembodegem boog om naar 9-13 en ging door naar 12-15. En dan kregen we in deze wedstrijd zowat het toppunt met een 4de set die meer dan een halfuur duurde. 9-7 en 13-11 en 14-11 en een thuisploeg die Erembodegem zag naderen tot 14-14 en best tevreden was met een 16-14 winst. André Volleybal. BI.Hoek-Den Haan 1-3. Het Hamse blok Segers-Everaert in aktie (vh) Volleybal. Filip D'Hooghe van VK Aalst kwam Adec Baasrode versterken. Hij zal tevens fungeren als trainer (a) Vokwa Wetteren 0 Buggenhout 3 Moesten de dames het hoofd buigen in hun wedstrijd, voor de heren werd het een vlotte zege die nooit in gevaar kwam. In iedere set werd een voorsprong opge bouwd die nooit werd bijgehaald door de thuisploeg. Buggenhout was het betere team in alle spelonderdelen en van bij de start ging men er tegenaan. In de eerste set werd het 3-15 wat duidelijk het meesterschap onderstreepte. In de tweede set werd het eveneens een zege die vrij vlug vaste vormen aannam en die uiteindelijk met 11-15 werd afgesloten. Ook in de derde set ging het van 0-3 naar 4-11 om af te sluiten met 10-15. A. Volleybal. Een beeld uit de derby Kangoeroes-Biekes voor dames (da) Dames tweede provinciale Moderna Lebbeke - Geraardsbergen 0-3 Lebbeke heeft het zondag niet kunnen waarmaken tegen de ex-eerste provin- cialer Geraardsbergen dat met 0-3 won. Alleen de cijfers zeggen niet alles want Lebbeke heeft nu een beste tweede set laten zien dat aantoont dat er toch meer inzat. Deze set werd afgesloten met 16- 17 wat de bezoekers wel verplichtte van tot het uiterste te gaan. In deze set speelde Lebbeke zeker goed mee en kon in alle spelonderdelen wedijveren met de bezoekers. Spijtig dat de lijn niet kon dool ken worden naar de volgende i deze liet dan iets minder zien. f dat de kalender wel tegen ziel heeft nu zowat alle betere ploegt! zich gehad zodat het wachten lf| volgende tegenstander.

De Voorpost | 1990 | | pagina 24