lerste set voor VC Zele J HSHHgill! Pardaf duidelijk te sterk Berlare niet te stuiten Knappe eerste set :bbeke blijft aan de winst iacotra Dames le provinciale De Voorpost -19.10.1990 - 25 :lare 3 Ie 1 15-11, 5-15,15-6) Zele moest op jk bij een rechtstreekse konkur- voor de degradatie. De thuisploeg 1de tegen de Oostvlamingen hun zege van het seizoen. Zele daar in is nog altijd op zoek naar hun overwinning. Hoe langer die uit- hoe hachelijker het werd om zich idhaven. De twee ernstige kandida- :ouden wel eens Zele en Marke len zijn, want zowel Zonhoven als iut zullen uit de onderste regionen irdwijnen. ttans ging Zele ip de eerste set tot ted mee, maar in het tweede deel openingsset misten de gasten opslagen. In de tweede beurt gin tij 9-9 de bezoekers opnieuw onder- n de derde set begaven de gastheren »ij een 5-5 stand. De lokale coach over tot een paar wissels en hij e een paar basisspelers de nodige voorde volgende set. Zele profiteer- ervan om de achterstand te milde- maar in de vierde en laatste set kon luisploeg na een 5-5 tussenstand van hun tegenstander weglopen, akkelijk werd Zele op een 11-5 ach- md geplaatst. De bezoekers konden uisspelers nog wel tot zes setballen maar een puntje skoren was er meer bij. iderballs doet het goed in twee- rovinciale lerballs Berlare 3 ene O 15-10,15-6) :ne dat vorige week in de Oost- ise beker verkoor tegen Lebbeke tegen Berlare geen vuist maken, jt Thunderballs een probleemloze zorgde. Enkel in de tweede set n ^(len de bezoekers enkele tegenpun- skoren omdat de thuisploeg wat jjji gjn afblies. De gastheren kwamen in dnuiweede set 2-9 achter, maar Berla- an nr,e achtervolging in en eens de jg I tussenstand werd bereikt kon Ber- Ft m£ü0r setw'nsl zorgen. BaasLjjt aan de winnende hand Lede 2 pist 3 15-7,15-11, 8-15,11-15) toekers legden in de eerste set de van hun overwinning. Assenede n de beginfase van de openingsset ■13-7 voorsprong kon versieren ver- de in een gulle bui wanneer ze Éten dat de gasten punt per punt 'hun achterstand knaagden. De jploeg liet daarbij nog vijf setballen Ibut zodat Aalst verdiend de zege Inhaalde. VK Aalst speelde goed [zonder dat het hoogstaande wed- speelde. Tijdens de volgende sets nda vj moeten de bezoekers het onderspit del ven. Trainer Maurits Van Damme deed eén beroep op Philip Van Tiggelen voor de twee laatste sets. Zijn prestatie was goede te noemen want zijn inbreng zorgde ervoor dat Aalst de vierde set met 7-15 binnenhaalde. Aalst dat nog in opbouwperiode vertoeft ge raakte ingespeeld en de reserven Paul Philips enjourqauin deden hun duit in het zakje. Het zelfvertrouwen bij de thuisspelers slonk zienderogen en de"VK spelers lieten zich niet pramen om af te ronden. De winst van de eerste set bete kende de totaalzege voor Aalst. Met deze zege en dit nog tegen een rechtstreekse konkurrent, want men mag zeggen dat beide ploegen in de tweede helft van de rangschikking terug te vinden zullen zijn is van goudwaarde voor de ajuinen. Twee zeges bij een uitwedstrijd en na hun verlies tegen Nieuwkerken na een barslechte prestatie en VK Aalst komt nog goed weg. Hun zege die verrassend overkwam bij vriend en tegenstander tijdens de openingswedstrijd van het huidig seizoen op Kemzeke was de beste wedstrijd van de Aalsterse spelers. De aanhang van de ajuinen hoopt op een goede prestatie van genheid van de twee komende thuiswed strijden in de schreef en dit om de supporters eens te plezieren. Moderna Lebbeke blijft winnen Moderna Lebbeke 3 Wontergem 0 (15-13,15-10,15-13) Nadat de reserven met 2-1 de zege bin nenhaalden en dit met setstanden van 9-15,15-11,15-9 waarin Bruno Fransaert en Joris Verhulst kunnen terugblikken op een goede prestatie moesten de bas isspelers in de arena tegen een goed spelend Cosmos. Want Moderne Lebbe ke geraakte tijdens de eerste set maar moeilijk in de wedstrijd. Hun achter stand was zelfs 1-9- Voor eenieder leek dit onoverkomelijk, maar wanneer Jan Pieters in de opslagzone verscheen zorg de hij ervoor dat de bordjes konden verschoven worden naar 8-9- Het was een harde strijd in de tweede helft van de openingsset en het was hartlijders zeker niet aanbevolen. De thuisploeg kreeg meteen een verdiende setzege. Het bin nenhalen van de eerste set gaf de thuis spelers veel zelfvertrouwen, want hun traditionele inzinking in de tweede set bleef achterwege hetgeen de gastheren vleugels bezorgden. De vierde set werd in vierde versnelling aangevat. De tegenstander werd over klast in de beginfase zodat een 8-2 voorsprong verdiend te noemen was. Eenieder die een éénrichtings volleybal verwachtte kwam bedrogen uit. Wonter gem dat goed weerstand bood in de twee vorige sets zorgde voor spanning. De bezoekers kwamen langzaam terug en zelfs langszij, vooraleer Lebbeke erin slaagde om uit te maken. Met Erik De Smedt als spelverdeler en een goede Jan Pieters, die als stofzuiger in de receptie en in de verdediging kan gebruikt worden beschikt Lebbeke over een goede om de twee hoekaanvallers Dirk Van Kerckhoven en Jan Vierendeels verwoesten te laten uithalen. Beide ploegen zorgden voor een spannend duel en de lokale coach, Ronny Pieters, bewonderde de tegenstander voor de opgebrachte moed en tegenstand. Kangoeroes komt terug Kangoeroes Aalst 3 VK Erembodegem 1 (16-14,15-11,12-15,16-14) Kangoeroes Aalst dat na twee opeenvol gende verlieswedstrijden dringend aan een zege toe was heeft tijdens deze Aalsterse derby bewezen dat zij lang zaam maar zeker naar een goede kondi- tie toe groeien. De opdracht leek moei lijker dan verwacht. In de eerste set verliep de strijd gelijkopgaand tot 6-6. Nochtans werd Erwin De Rijck vervan gen door Pieter Moens en Kangoeroes kon nu van haar tegenstander weg en dit met goede aanvallen, maar Erembode gem versaagde niet en na een spannend duel wezen de bordjes 15-12 en het werd zelfs 14-14. Na een zenuwenslag werd het pleit beslecht vanuit de opslagzone. Het opslagwerk van Danny Heyndrickx en het puike blokwerk van Hans Van den Abbeel en Bart Kinoo en de rush naar de deelzege was gedaan. Vanaf de start van de tweede set namen de bezoekers het initiatief in handen. Ze namen dan ook de leiding via 0-4,4-7 en 5-9- Dat was het moment dat trainer- coach Erik Meskens zijn spelers de le vieten las. En hij een 9-10 tussenstand werden Jo De Smet en Erwin De Rijck het terrein opgezonden en wanneer de basisspelers hun plaats opnieuw inna men was dc skore reeds met 13-11 in het voordeel van Kangoeroes en Erembode gem kreeg geen kans meer om opnieuw in de wedstrijd te komen. Tijdens de derde set nam Aalst resoluut de leiding bij 5-0 maar Erembodegem kwam even vlot terug bij 8-9. Hun voorsprong bouwden ze nog uit tot 9-13 maar wan neer Jo De Smet, Erwin De Rijck en Jurgen Lambrechts konden opdraven was de kloof reeds te groot om nog te kunnen dichten. De vierde set werd een thriller van formaat. Kangoeroes nam in de beginfase het heft in handen en de gastheren leidden met 9-7. Wanneer Erembodegem een tussenspurt uitpers te kwamen ze opnieuw in de nabijheid van Kangoeroes bij 13-11. Dit was omdat Kangoeroes geen raad wist met de snelle aanvallen vanop positie 2 van Erembo degem. Toch kon Aalst bij 14-12 een eerste setbal versieren maar de bezoe kers trotseerden het gevaar en ze dwon gen Aalst tot vier setballen. De vier vol gende rotaties brachten de ploegen bij 14-14 op gelijke hoogte maar toen Hans Van den Abbeel aan de opslag verscheen werd aan de bezoekers geen gelegenheid meer gelaten. VC Temse wint derby VC Temse 3 Pardaf Kruibeke 0 (15-13,15-4,15-4) Temse cat in de vorige wedstrijd tegen Herentals voor suspens zorgde en toch nog verloor maar amper drie punten minder skoorde als de thuisploeg kende in deze Wase derby geen medelijden met de Pardafmeisjes. Enkel in de openingsset kende de thuis ploeg wat tegenstand van de bezoek sters. Het was onder impuls van Ann Govaerts (ex Temse) die de thuisspeel- sters voor problemen stelde. Kruisbeke moest uiteindelijk toch buigen voor een sterker Temse dat opnieuw over een fitte spelverdeelster beschikte. Tijdens de twee volgende sets werden de Pardaf meisjes afgeslacht door de Scheldemei- sjes. Kruibeke had blijkbaar te diep in de reserves getapt tijdens de eerste set. Set twee en drie bleken dan ook maar een formaliteit. Derde opeenvolgende 2-3 neder laag Juvenes Zele 2 Maldegem 3 (11-15,15-12, 4-15,15-7,11-15) Een enthousiast spelend Maldegem diende de thuisploeg de derde opeen volgende 2-3 nederlaag toe. De beide ploegen namen afwisselend een set voor hun rekening en uiteindelijk was het de ti-break die de beslissing moest bren gen. Hier kenden de thuisspelers weer faalangst. De schrik deed de gastvrou wen de das om. Bij een 10-12 tussen stand konden de thuisspelers geen vuist- meermaken. Vier op rij voor de Kangoeroesda mes Kangoeroes Aalst 3 Biekes Erembodegem 0 (15-9,15-9,16-14) De harde 3-0 cijfers laten uitschijnen dat de thuisploeg een gemakkelijke klus heeft geklaard tegen het bezoekend Erembodegem. Niets was minder waar, want de Biekes boden moedig weer stand. Bij de aanvang van de eerste set leek het alsof het voor kangoeroes een walkover zou worden wanneer de gast vrouwen aan een 7-1 voorsprong geraak ten. Dan kantelde de set. De achterstand van de bezoeksters werd omgebogen in een 8-9 voordeel. Na deze remonte vie len de gasten stil. Aalst vond het gepast antwoord, namen kordaat het initiatief Volleybal. BL Hoek-Den Haan 1-3. Van Lokeren lukt een smash (vh) over en Kangoeroes maakte in één op slagbeurt de zeven resterende punten. De tweede set kon Erembodegem een 2-8 voorsprong uitbouwen, kangoeroes geraakte maar moeizaal op dreef en ze knaagden punt per punt aan hun achter stand. Aalst kwam bij 9-9 langszij om nadien in één ruk de set uit te maken. Erembodegem leed aan dezelfde kwaal als in de eerste set. Het goede weerwerk in de aanvangsfase veranderde bij uit zicht in setwinst in een paniekerig gedoe en in een risicovol geknoei, hetgeen door de Kangoeroesdames zonder me delijden werd afgestraft. In de derde set zagen we twee ploegen die elkaar geen duimbreed toegaven. Via de 1-3 en 7-4 tussenstand kwamen de Biekes meer en meer in de wedstrijd. Ze kwamen zelfs bij 7-8 aan de leiding en ze bouwden hun voorsprong vlot uit tot 8-13- Bij de Aalsterse aanhang werd het even stil wanneer de bordjes naar 10-14 werden verhangen. De bezoeksters be vonden zich nu op een punt van de zege en ook de eerstesetwinst van het sei zoen. Maar Kangoeroes leek zich niet neer te leg>en en de Biekes zouden de zege niet zonder slag of stoot ten ge schenke krijgen. Tot vijfmaal toe kon Aalst de voor de gasten verlossende set bal ontfutselen en ze skoorden daarbij nog telkens een punt. Vijf rotaties vol stonden om de deelzege voor de neus van Erembodegem weg te kapen. Een mooie overwinning van een imposant Aalst en dit tegen een bijwijlen sterk akterend Erembodegem dat enkel in de beslissende fases niet kon doordrukken. De dames van VC Berlare willen hoger op De dames van volleybalklub Berlare wil len binnen de twee jaar naar eerste provinciale doorstoten. De mannenaf- deling van Berlare kunnen misschien dit jaar hun doel bereiken, maar voor de vrouwen loopt het iets minder gesmeerd en dit na de twee nederlagen in een pas gestart seizoen. Ondanks het verlies van deze wedstrijden is de hoop om te pro moveren nog altijd niet opgeborgen. Te meer omdat men overal ldokken hoort luiden over een bijkomende reeks in nationale zodat het aantal stijgers in de lagere reeksen zou toenemen. Het spelniveau in eerste provinciale schrikt de Berlaarse dames niet af want de Aalsterse nieuwkomers kunnen so wieso eerste provinciale aan en voor wat betreft twee drie speelsters uit de oude kern moet dat ook binnen de mogelijk heden liggen. Berlare denkt wel aan eerste provinciale maar dat zijn zorgen voor later. Een eerste zege vraagt immers om bevesti ging- em tfen 3de Provinciale jwan le i Heren 2de Provinciale Ibeke btergem iat goed met het Lebbeekse heren- j dat na de zege in de bekerwedstrijd "p Stekene won het nu zondag ook pen knap spelend Wontergem. De e set liep gelijk op met Lebbeke Is op voorsprong wat hen ook set- I opleverde. tweede set kwamen de bezoekers :t eerst op de proppen en liepen iar 1-9 maar een kollektief sterk e stelde weer orde op zaken en Jt eerst de thuisploeg langszij kwam fpj ook Wontergem ter plaatse en maakte de set uit zonder de bezoekers nog een punt te laten aantekenen. De derde set kregen we een al even spannend verloop maar getuigde weer van de kracht die van het Lebbeekse team uitgaat. Nadat de thuisploeg een grote voorsprong op papier zette waren het nu de bezoekers die een remonte inzetten en die gelijkkwamen bij 13-13- Maar het meest homogene team Lebbe ke haalde set en matchwinst binnen. Lebbeke speelde met: Eric de Smedt, Obus, Vierendeels J., Jan Pieters, Dirk Van Kerckhoven, Jo Buyl. Andre Berlare Stekene Het Berlaarse herenteam is werkelijk niet te stuiten en zaterdag moest nu ook Stekene het onderspit delven tegen een uiterst knap spelend Berlare dat op sommige momenten de bezoekers van het kastje naar de muur speelden. Ste kene dat in de dagbladpers toch werd afgeschilderd als de te kloppen ploeg. Zaterdag kwamen ze in de Berlaarse sporthal er niet aan te pas. De eerste set liep van 7-0 naar 10-4 en via 14-6 naar setwinst. We zagen hier alleen een rustig meesterschap van de thuisploeg. De tweede set betekende dan de beste voor de bezoekers die nu uitliepen tot 2-7 en verder naar 6-9 de grootste voor sprong die ze konden verwerken. Dit werd in de hand gewerkt door enig koncentratieverlies bij Berlare en de aanval vooral dat niet in zijn goede doen was. Maar met een degelijk blokwerk en enkele prima aanvallen van op de hoek door de nummer 4 Gert Bogaert werd de scheve situatie weer recht getrokken. Het ging nu naar 10-10 en zonder om zien ging Berlare nu door een aangesla gen Stekene ter plaatsen latend om af te sluiten met 15-10. In set drie kregen we dan een superieur Berlare te zien dat vlot over zijn tegen stander heenging 15-2. Een setstand dat alles zegt. Kortom de thuisploeg toonde zich in alle spelonderdelen de betere ploeg. Enkel in de tweede set ondervond Berlare enige tegenstand van de bezoekers die individueel best wel talent in huis heb ben maar op het kollektieve vlak nauwe lijks konden wedijveren. De ploeg: Michiels Patrick, Vanhenden Jean-Marie, Herman Buysse, Gert Bo gaert, Dirk Parmentier, Geert Uytten- daele. Andre bal. Snuffel Grembergen kreeg een nieuwe uilrusting van hoofdsponsor *-°tra (eva) Snuffel Grembergen - Pardaf Kruibeke 0-3 Pardaf Kruibeke duidelijk een ploeg die tot de kanshebbers op de titel behoort, bleek te sterk voor een nochtans hard werkend Snuffel. De bezoeksters, be voordeeld in gestalte en kracht, waren technisch en ook taktisch niet sterker dan de thuisploeg maar beschikten naast een pak ervaring ook o.a. over Moens, een aanvalster die duidelijk eer ste provinciale ontgroeid is. De beperkte gestalte van de meeste thuisspeelsters hindert duidelijk het blokwerk en in aanval moet Snuffel het dan ook hebben van snel spel. Om dit te kunnen uitvoe ren moet de receptie dan ook perfekt verlopen en dat was nu juist wat niet lukte in de eerste set die dan ook verlo ren ging met 5-15. In de tweede set, als Kruibeke even speelgelegenheid liet aan enkele wisselspeelsters kon Snuffel even voorsprong nemen (6-4). Enkele onzui verheden en het feit dat de bezoekende coach opnieuw zijn basiszes op het ter rein bracht, zorgden echter voor 6-11. Met goed blokwerk van de 18-jarige An Stuyven, naderde Snuffel opnieuw (10- 12) en op 12-14 moest Pardaf toch van een time-out gebruik maken om het thuisoffensief te onderbreken. Het was Moens die met een prachtaanval de set afmaakte met 12-15. In de derde set leek Kruibeke korte metten te zullen maken met de thuisploeg (3-10) maar Van Bo- terdael en C°, goed aangespeeld door C. Claes, sloeg onverwacht terug tot 8-12 vooraleer Kruibeke de wedstrijd kon af maken. Dat Snuffel het bijzonder moei lijk heeft in le provinciale is duidelijk maar toch blijft de ploeg ervan overtuigd dat de redding mogelijk is. Ook de reser ven verloren hun wedstrijd met 0-3. Voor Snuffel speelden: K. Baert, C. Claes, K. Depouillon, S. De Ridder, A. Stuybven, V. Van Aerschot, A. Van Bo- terdael, H. Van Haute, I. Verbeken, N. Verheyden, M. Waegeman. Snuffel scholieren blijven onversla gen Snuffel - N. Nieuwkerken 3-2 Ook na vier wedstrijden blijven de Snuf- fel-scholieren onverslagen. Zondag te gen de rechtstreekse titelkonkurrent Nieuwkerken werd het een bijzonder spannende wedstrijd bijgewoond door een onwaarschijnlijke supportersmas sa. Het waren deze Snuffel-supporters die hun ploeg de moeilijke momenten deden overwinnen en meteen neemt Snuffel een serieuze optie op de titel. Deze scholierenploeg moet in staat wor den geacht in de voetslappen te treden van de sterke jeugdploegen die Snuffel in het nabije verleden faam bijbracht. De ploeg: A. De Lentdecker, L. De Smedt, D. De Wolf, S. De Wolf, K. Quin- telier, E. Van Maele, E. Vermeir, G. Dierick, A. Van Den Bossche, G. De Mangeleer, A. Pieters, H. Verhelst. EVA Dames 1ste Provinciale Aaigem 0 Appelterre 3 Bij Aaigem was men tevreden over de prestatie daar ze toch heel wat vorderin gen laat zien voor deze nieuwkomer in eerste provinciale. In de eerste set die Aaigem voor het voetlicht bracht moest bezoeker Appelterre heel diep in de reserves tasten want de thuisploeg bleef van bij de start in een gelijkopgaande strijd gewikkeld. Men ging van 5-5 naar 9-10 mekaar niet lossen was zowat de opdracht en ook kwam er 14-14 op het bord. In een uiterst spannend seteinde kon de meer geroutineerde bezoeker het laken naar zich toetrekken met een toch nipte 14-16. In de tweede set was wel de veer iets gebroken bij de thuisploeg die nu Appel terre moest laten voorgaan en die won nen ook nu met 5-15. Ook de derde set kon de thuisploeg dezelfde cijfers niet meer naar voor brengen en werd het 7-15. Maar de prestatie van die eerste set heeft toch aangetoond dat er in deze partij wat inzat want het verlies in deze beginset was-uiteindelijk een dubbeltje op zijn kant zo nipt was toch het verlies. Bij Aaigem hoopt men nu op eenzelfde of nog betere verrichting tegen ATB St. Niklaas de volgende tegenstander van Aaigem. Naast de seniores heeft men ook nog beste jeugdploegen bij Aaigem. De scholieren wonnen aan huis tegen Oudegem met 3-0 en ook de kadetten lieten zich niet in de hoek drummen want zij versloegen aan huis Meerbeke met 0-3. Andre

De Voorpost | 1990 | | pagina 25