De Wolf (Honda) zorgt voor heelwat heibel .T.S.A. - Digest Naar een vissersbond in Dendermonde M .T. S .A. -liefhebbersvoetbal Lede kreeg bezoek van VTM Katuitvissing 1990 De Voorpost - 19.10.1990 - 27 :rde afdeling zorgde Honda voor 'at deining. Nadat de eerste helft :n thuisploeg Melody foutloos verliep isulteerde in een 0-0 stand, weet land wat Ronny De Wolf van Honda [ielde om al zijn frustraties en gemis- isen af te reageren op de nochtans tekend leidende ref Vermassen. De •idsrechter moest nogal wat schel- irden inkasseren en dus werd de kaart bovengehaald om de speler tot bedaren te brengen. Deze kaart echter de druppel die de kruik deed lopen zodat ook de rode moest ge ld worden. Dat werkte dan als de ikwoordelijke rode lap op de stier it de kapitein van Honda, die geacht lt het goede voorbeeld te geven, de idsrechter begon te belagen. Toen ly De Wolf ook nog het terrein niet verlaten, moest de wedstrijd stilge- worden. liman Benny De Saedeleer (ex-SK It) wilde hierop de man in het zwart jjf gaan maar werd door zijn kompa- in bedwang gehouden. Beide spe- zullen zich dus binnenkort moeten lieden bij de strafkommissie we- onsportief gedrag. Speler De Wolf is aktief bij de Belgische Voetbalbond ik die Bond zal op de hoogte ge kt worden van de feiten, 'het terrein van Bouw ging het er vat sportiever aan toe maar de lijke ploeg geraakte niet verder een gevleid gelijkspel tegen het Den- iutemse Breughels. Ie hoogste afdeling wordt AZ'77 al- leider dankzij een krappe winst in Houtmarkt. Edo kwam thuis niet et ei Ier dan een gelijkspel tegen O.C. je v|t en de topper tussen Waterval en se v< elsior eindigde ook al onbeslist. Snas slfs, op na een verdiende zege op het aan van Camu en rayo Espagnol zorgde d mk de verrassing door Octopus op ei- snge veld de punten afhandig te maken. noj Leedse derby tussen Melckebeeck niet .eeuwerik werd betwist voor de zoe- i. Int ide camera's van VTM, daar Mariene de Wauters en Eddy Groenwals er opna men kwamen maken voor 'De Sportshow'. Waterval 2 Excelsior 2 In deze vrij bitsig betwiste wedstrijd kreeg scheidsrechter E. Van Impe het niet onder de markt. Beide elftallen vermeden zeker de kontakten niet en speelden op het scherp van de snee. Ze gaven mekaar geen duimbreed toe zodat werd gerust bij 1-1. Baeyens en Grillaert namen de doelpunten voor hun reke ning. In de tweede helft toonde de thuis ploeg zich iets snediger zodat M. Bou quet de thuisploeg op voorsprong bracht. De bezoekers zorgden prompt voor betaald antwoord en J. Navarro bracht de bordjes weer in evenwicht. Van een grootse wedstrijd was er zeker geen sprake. Al te veel brutale ingrepen bleven onbestraft. AZ'77 1 Houtmarkt 0 De thuisploeg begon schitterend en kwam na 12' verdiend op voorsprong langs een trefzekere G. Cornand. Deze voorsprong moest ze tot de allerlaatste minuut met hand en tand verdedigen want de bezoekers lieten zich zeker niet onbetuigd en gingen resoluut in de aan val. De uitstekende lokale doelman Jan Aelbrecht kon echter alle gevaar keren zodat de thuisploeg met het kleinste verschil de lakens naar zich trok. Octopus 2 R. Espagnol 3 De Spanjaarden verrasten aangenaam en zetten de thuisploeg op een 0-2 achterstand langs J. Diaz en F. De Pril. Na de rust zouden de lokalen orde op zaken stellen. R. Van den Eeckhout en C. De Saedeleer zorgden voor gerechtig heid: 2-2. Een goede scheidsrechter Van der Meerssche zag hoe in de slotfaze J. Diaz de buitenspelval kon omzeilen om er 2-3 van te maken. De thuisploeg appeleerde voor buitenspel maar de goal werd terecht gevalideerd en zo )ort# al a bbersvoetbal. Een beeld uit de MTSA-wedstrijd tussen Apostelken en R lef (da) 20 oktober 1990 om 15u00 Rayo aan een verdiende zege. Camu 0 Snas 1 Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en ondanks de totale inzet bleven ze zeer sportief zodat scheidsrechter Peirlinck het spel heerlijk kon meespe len en slechts sporadisch zijn fluittoon liet horen. Onder een stralende her fstzon werd er goed gevoetbald helaas zonder doelpunten. De tweede helft toonde eenzelfde spelbeeld tot de thuis ploeg, die eigenlijk tot dan de betere was, een koude douche kreeg van P. Helin, die als een duiveltje uit een doos je de bal tegen de netten prikte. Deze opdoffer kwamen de gastheren niet meer te boven zodat de bezoekers met deze krappe winst naar huis mochten. Zwaanvrienden-Alexander werd door de gasten met het kleinste verschil gewon nen, zodat ze uit de gevarenzone wegge- raken. Ook Royal Sportief is over zijn dieptepunt heen en ging bij Apostelken beide punten pakken met 0-2. A. Mo reels en G. Van den Steen deden de thuisploeg de das om. O.C. Aalst kreeg Edo op bezoek en boekte een verdiend gelijkspel. D doelpunten kwamen van Bruylandt en Cammerman. In de tweede afdeling werd er voor grotere doelpuntenverschillen gezorgd. Endoka 1 Blauw-Wit 0 De thuisploeg blijft het goed doen en laat voorlopig alle konkurrenten achter zich. De frisheid van de ploeg is opmerkelijk vooral wegens het grote verschil met vorig seizoen toen het team en blijkbaar vermoeid bijliep en moest knokken om de degradatie te ontlopen. Toch werd deze zege niet op een presenteerblaadje aangeboden want de in puntennood ver kerende bezoekers zorgden voor heel wat weerwerk. Toch moesten ze zich gewonnen geven toen S. Van Hoeck scoorde. Met deze kleine voorsprong moest Endoka uit zijn doppen kijken maar slaagde in dat opzet. Nieuw Hofstade 2 Reynaerds 3 De bezoekers werden voor de tweede maal op rij met een kopploeg gekon- fronteerd maar kwamen ook teemaal met winst uit die duels, zodat zij zich stilaan vooropstellen als de titelkandi daat. Het werd een schitterende wed strijd, waarin ondanks de warmte tegen een hoog tempo werd gevoetbald. Ref Bossaer, die een uitstekende wedstrijd in eigen midden houden. Daeleman (3) en De Greef zorgden voor de 4-0 zege. Groen-Wit werd op eigen helft gevloerd door het bezoekende Bartan, waarbij F. floot, kon nauwelijks verpozen want de Moock en L. De Wael voor de 0-2 zorg- doelkansen volgden elkaar snel op. Key- den. meulen (2) zette de bezoekende netten Cobilas stuurde het Gijzegemse Onder bol maar kreeg betaald antwoord van D. den Toren voor de zoveelste keer dit De Paepe en S. Everaert. Toen ook D. seizoen puntenloos huiswaarts: 3-1. De Van Cauwenberghe raak trof konden de Smet (2) en De Wit troffen raak. M. Cool gasten met de volle buit naar huis. redde de eer. Galop 1 Blauwe Vlam op bezoek op bezoek bij Bamboe 1 Jon8 Timarcha zette de wedstrijd naar Scheidrechter Verbeiren, die zijn klasse .ha,!d en verdiend mei 2-4. Vrij volop tentoon spreidde, zag twee elftal- Denderleeuw-Eekhoorn e.ndtgde onbe- Liefhebbersvoetbal. De MTSA-ploegen Apostelken en Royal Sportief tijdens hun duel van vorige week (da) len aan het werk die mekaar geen duim breed toegaven zodat een untendeling in de lijn der verwachtingen lag. P. Wigi en C. Piens konden scoren. In deze sportie ve wedstrijd deed zich echter een pijnlijk ongeval voor. Bezoeker Danny Verbrug- slist: 1-1. Bouw 1 Breughels 1 De thuisploeg had waarschijnlijk meest van de warmte te lijden en speelde ondermaats. Toch kon ze met een 1-0 pn, die ongelukkig neerkwam na een voorsprong de rust ingaan toen W. De kopbal, kwetste zich zo erg aan het jonghe suksesvol afrondde. In de tweede vntpnmvnrni Hot nu naar nol 7ialrnnhnir .Jr kniegewricht dat hij naar het ziekenhuis moest afgevoerd worden, waar hij de zelfde avond nog een heelkundige in greep onderging. Wij wensen hem het allerbeste toe. Giwo 4 Brughuis 0 Wat een sportieve wedstrijd moest wor- helft zorgden de bezoekers voor de meeste doelkansen en ze kwamen ver diend op gelijke hoogte langs JP Pari- daens. Een gevleide drawn voor de thuis- ploeg... Rode Duivels 2 Animalia 1 Deze Denderleeuwse derby werd met den werd door scheidsrechter Deilgat veel spanning beslist zodat scheidsrech- bijna verknoeid. Wat hij allemaal uit zijn ter Bovendaerde op al zijn kunde beroep mouw schudde grenst aan het ongeloo- moest doen om de wedstrijd tot een flijke. Zelfs de niet-voetbalkenners re- goed einde te brengen. J. Herpoel bracht zen de haren ten berge. De kontroleur de thuisploeg op voorsprong. Amper was van dienst moest soms het zweet van het begin van de tweede helft gefloten of zijn voorhoofd vegen bij al die blunders, goalgetter Herpoel mocht zich al gaan Gelukkig bleven beide ploegen het ver- afkoelen onder de douche, nadat hij met standigst en de sportiviteit hield de bo- een tweede gele kaart de laan werd venhand. De beste ploeg kon de punten uitgestuurd. D. Van Holsbeeck kon op de stip de eindcijfers vastleggen nadat de bezoekers toch op gelijke hoogte waren gekomen. Half Maantje ging op eigen veld de boot in tegen het bezoekende Saf met 1-2. C. Lemmens, W. Ruyssinck en P. Van Damme zorgden voor de doelpunten. WTTA zag het bezoekende Torenboys met 0-2 en de volle winst huiswaarts keren. G. Coppens en G. De Poorter zetten de thuisploeg een neus. Wembley ontving het Moorselse Dressel en boekte zijn eerste seizoenswinst met een doelpunt van J. Van Eeckhout. Pie Boys-Sneeuwwitje eindigde onbe slist op 2-2 en Tiger Pub ging bij Drievel- den de volle buit weghalen: 1-2. Melody-Honda zal voor de groene tafel moeten uitgevochten worden na het stopzetten van de wedstrijd wegens hei bel, veroorzaakt door de bezoekende kapitein. Amapola 2 Real Familial 1 Deze wedstrijd werd gespeeld voor een ruim publiek. Ook scheidsrechter Van den Bossche toonde zich langs zijn beste zijde. De thuisploeg boekte een nipte maar verdiende zege na een spannende wedstrijd en de supporters mochten te vreden naar huis om in de namiddag hun falend Eendracht Aalst aan het werk te zien. J. Diaz en R. Cueppens brachten de thuisploeg 2-0 voor en in de slotfaze konden de bezoekers de eer redden. Sportkring 2 Koszen 1 Met een resem onbenutte kansen kwam de thuisploeg nog goed weg of zou het waar zijn dat de doelen te laag zijn op het terrein van Bouw. Er gingen immers heelwat kansen de mist in. Net voor de rust kon R. Seghers toch de weg naar de netten vinden, verdiend na de vele ge miste kansen. Na de rust zorgde W. De Jonghe voor een wat ruimere voor sprong. Dat was nodig want net voor affluiten zorgde D. De Leenheer voor de 2-1. Rode Roos, op bezoek bij Adelaars, ken de weinig problemen om met een ruime zege naar huis te keren: 0-7. A. Romero (2), G. Bombeeck (2), J. De Smet (2) en P. Rivera. Gipak blijft stand by na een nipte 1-0 zege tegen Star Boys. Iwein liaerens lukte het doelpunt. Ook Nieuwe Wijk keerde met een zege naar huis na een 0-2 zege bij het Brabantse Poreistam pers met doelpunten van P. Sonck en W. Bracke. Ook Sunset liet zich niet onbe tuigd en pakte tegen Park de volle buit: 2-1. Heredia en Navarro tekenden voor de lokale treffers. Hans Van Campenhoud •ie afdeling Melckenbeeckvrienden ilsior - Apostelken (terr.B) itmarkt - O.C. Aalst 'erik - Zwaanvrienden (lóuOO) Alexander '0 Espagnol - Camu ral Sportief - AZ'77 Waterval afdeling boe - Endoka (lóuOO) auwe Vlam - Blauw-wit (lóuOO) ughuis - Bartan (terr.C) bilas - J. Timarcha khoorn - Galop (I4u00) oen-wit - Nieuw Hofstade ynaerds - Onder den Toren ij Denderleeuw - Giwo erde afdeling %j\v - Dreivelden "-^Teughels - Sneeuwwitje (I4u00) essel - Rode Duivels inda - Rode Lantaarn Boys - Animalia(terr.D/E) - Melody t Pub - Half Maantje (terr.D/) mbley - Torenboys ondag 21 oktober 1990 om napola - Sunset staars - Rode Roos izen - Nieuwe Wijk (terr.C) Adelaars (terr.B) istampers - Gipak al Familial - Sportkring Boys - Pano we: Kieckens, Minnen en Carael. IOuOO Van Delsen Peirlinck Van De Graaf Everaerts E. Van Impe Van de Velde Verbeiren Garcia Roelandt Bossaer Heiremans De Jonghe Deilgat Van der Meerssche De Neve Impens Van der Stockt Bovendaerde F. Van Impe Uyttersprot Klein Bracke Van Belle Meert Flores Cornelis Van den Eeckhout Van den Bossche Van der Steen Dalschaert Vermassen maatschapsbijdrage (250,-) van de Vriendenkring kan gestort worden op Pl-0373820-58 van F. Roels. Sinds de oprichting van de Turbovissers in het café Toledo, Dijkstraat, in 1988 wordt ieder jaar op het einde van het hengelseizoen een vriendenviswedstrijd georganiseerd tussen de Poldervissers en de Turbo's. Uiteraard is het vissen hoofdzaak maar deze ontmoetingen zijn steeds een unie ke gelegenheid om een gesprek te voe ren met vissers uit een andere klub over wat goed en slecht was in het voorbije jaar. Dit jaar werd de organisatie waargeno men door de Poldervissers van café Polderzicht. Een derde klub, 'De Ware Vrienden' uit café Brughuis hing zijn wagentje aan deze trein, die hopelijk zal uitgroeien tot een echte TGV. Na de wedstrijd werd er uiteraard in de diverse lokalen een stevige pint gedron ken, de lokaalhouders hadden immers hun steentje tot het wellukken van de wedstrijd bijgedragen door het schen ken van fraaie wedstrijdbekers. De klubs die momenteel reeds deelne men hopen dat er in Dendermonde stilaan een ware Vissersbond groeit die eventueel hulp kan bieden aan het Ste delijk Visserijkomitee. Zwemwedstrijd op de Forten Het is maar een voorbeeld maar de vissers vragen zich af waarom de water lelies, die er nu al ongeveer veertig jaar staan, weggemaaid moesten voor de zwemmers die deelnamen aan de Door tocht van Dendermonde. De vissers me nen dat er ook een Dender is met een stuk van ongeveer 4 km proper water. Daarnaast zijn er nog waters aan het stadspark of aan het Stedelijk zwembad. Men is ervan overtuigd dat het Stedelijk Visserijkomitee zich tegen deze aanslag heeft verzet, maar het heeft blijkbaar niet mogen baten. Zoiets kan mits enige samenwerking wel opgelost worden en dat uiteraard in Hengelen in Dendermonde. Na het seizoen hielden de Poldervissers, de Turbo's en De Ware Vrienden een wedstrijd tergelegenheid van Katuit. Het waren de Poldervissers uit café Polderzicht die de grootste buit binnenhaalden (vh) samenspraak met de fortwachter die zich uitstekend van zijn taak kwijt. De vissers menen zelfs dat het mogelijk is om in Dendermonde een 'Jaar van de Fortvisser' te organiseren of de 'Visser van het Jaar' te kiezen voor Groot-Den- dermonde. Terug naar de wedstrijd nu. De Katuitbeker 1990 werd gewonnen door hengelklub De Poldervissers die voor meer dan 26 kg vis bovenhaalde. Vermelden we nog even de voorzitters van de drie klubs: Turbovissers: Fran cois Van Ighcm, Poldervissers: Jacques Verhaeven en Ware Vrienden: Tony Van Haut. Zaterdag rond 13u00 kregen de Lede naars het bezoek van V.T.M. Mariene de Wauters en Eddy Groenwals waren te gast in Jeugdhuis Leeuwerik, niet voor de jeugdwerking maar voor buur Mel ckenbeeckvrienden dat gebruik maakt van de schitterende installaties. VTM wilde er de sfeer opsnuiven van twee plaatselijke ploegen die mekaar moes ten bekampen in verband met de 'Sportshow', waar Melckenbeeckvrien den te gast zou zijn. Heelwat Ledenaars deden dus zondag hun beste pak aan en trokken mee naar de studio's waar precies om 23ul0 hun dorpsgenoot in de arena verscheen om er samen met een wielerklub uit te maken wie er enige financiële rugge- Uyttenhove was de uitverkorene. Hij weet heelwat van sport maar onder de hitte van de schijnwerpers en in het besef dat miljoenen mensen zitten te kijken, speelden de zenuwen hem heel wat parten. De eerste vragen die Mariene de Wauters op hem afvuurde werden korrekt beant woord, maar hoe langer het duurde, hoe zenuwachtiger Geert werd. Dat was hem duidelijk aan te zien. Hij werd eervol door zijn tegenkandidaat geklopt. Dat lieten de Ledenaars toch niet echt aan hun hart komen want hoe laat ze zijn thuisgekomen weten we nog steeds niet. Hans

De Voorpost | 1990 | | pagina 27