FC De Kroon - AVC De Vlasbloem 1-1 Walivo's match van de week WALIVOTHEEK Veldloop in Buggenhoutse Bos Herman Boodts: Linda is lang niet uitgeblust Sport in Berlai VOETBAL Achteraan in de klassering van Walivo's zaterdagse tweede afdeling A, blijvende posities ongewijzigd. Nochtans wordt de achterstand van bepaalde ploegen naar een hoger niveau geschoven en FC De Kroon uit Sinaai met AVC De Vlasbloem, hebben dit nog enigszins kunnen beper ken. In een vrij vinnige match met een autoritaire en uitstekend leidende Pa trick Van Geem als de beste man op het veld, heeft AVC De Vlasbloem tenslotte nog een puntje gesprokkeld bij FC De Kroon, dat evenwel de betere kansen niet kon verzilveren... Minder goede start Het seizoen van de aansluiting bij Walivo heeft voor AVC De Vlasbloem destijds nog een gunstig resultaat opgeleverd. De blauw-witten uit Grembergen bij Den- dermonde scoorden in de zaterdagse derde reeks een vierde plaats. Door een wijziging der afdelingen werd dat ook voldoende voor een promotie naar twee de. Door AVC De Vlasbloem werd het jongste kampioenschap daar afgesloten met een achtste plaats op veertien. Een degelijke middenmoter zou men kun nen stellen en voor de ploeg van voorzit ter Bruno Herssens met Wim Doms als het nieuwe raadslid, werd het thans een minder goede start. Vooral bij de eerste twee matchen werden de resultaten bui tengewoon negatief. Toen had AVC De Vlasbloem nog niet geskoord en werden er al veertien doelpunten geïnkasseerd. Een weinig bemoedigende balans trou wens en nadien is het dan enigszins gebeterd. Gelukkig stelt penningmeester /Main Saelens welke samen met Idüb- voorzitter Bruno Herssens ook de coa ching van AVC De Vlasbloem waar neemt. De totaal mislukte start en de Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Patrick Van Geem floot Walivo's wed strijd van de week (Iv) bekeruitschakeling destijds tegen het thans nog puntenloze VK Trappen Steels uit Belsele, wordt op de rug der aanpas sing geschoven. De spelerskern werd inderdaad aangevuld met Peter Maes, Stephan De Blende, Pascal De Rycke, Hieronymus Jacobs en Serge D'Hondt als doelman. Bij AVC De Vlasbloem wordt het behoud in de zaterdagse twee de reeks centraal gesteld. Dat is blijk baar ook het voornaamste en indien de mogelijkheden een gunstiger wending zouden aannemen, hopen de poulains uit café Ros Beiaard een plaats in de betere middenmoot te bereiken. In dat verband werd het punt belangrijk dat bij Uitslagen Zaterdag le Afdeling Hof v Grembergen-Milano Corner-Portaels I Siera I-Den Bos I Oud Geel l-Hemelaer I Temsica-Raap Avanti-Puyvelde FC Welkom-VKW 70 Rondgalm vrij 2e Afdeling Stille Vrienden-Wijnveld I De Kroon-De Vlashoorn Leopoldstad-Liliane Boys Moerheide I-Wazoo Briel 1-1000 Appels I Tripoli-Videoklub RC Grembergen-Sportarena 2e Afdeling B Rodeo-Fort Nantes Bristol-Eendracht Scoutshuis-Bosdorp Geratex-Tromp Dino Boys-Luitentuit Herten Aas-Rembrandt Klein Sinaai, Bazel vrij 3e Afdeling 't Schrijverken-Woodstock 66 FC Rif-Familia Kloksken-Nelis Jong Pekton-Welkom Sport Karree-De Strijders Nieuwe Sportvr.-Den Helder Venco-Novelty Ankerhof-Gouden Leeuw Zondag le Afdeling Makkers-Were Di Favo-Wijnveld II Anker-Den Bos II Hemelaer I I-Oud Geel De Cock-Cado Volksunie-Bondgalm II Siera II-Van De Voorde Troch Textiel vrij 2e Afdeling A SK Belsele-1000 Appels II Briel H-Moerheide II Oostberg-Siera IV Portaels II-Geywa Jong KWB Elversele-Witte Pen I Wijnveld Ill-Progress Klokhuis vrij 2e Afdeling B Witte Pen-Pony Cera Stekene-Azalea Zeemeermin-SP Waasmunster De Bobijn-Atlantic Gouden Leeuw-KWB St. Anna KWB Stekene-Luitentuit II Brouwershof vrij 2e Afdeling C Metallo's-Wembley Klub 65-Post FC77-Inter Decor Spaans Kwartier-Anitec Koekoek-Oud KWB Elvers Samara en Scoutshuis vrij Rangschikking Ie Afdeling zaterdag 13.10.90 0-2 1. Deo Bos 1 6 4 0 2 17 5 10 2-1 2. Comer 7 4 1 2 17 10 10 1-2 3- Avanti 7 3 1 3 18 11 9 2-2 4. Temsica 7 3 13 9 5 9 3-0 4-0 5. Puyvelde 7 3 1 3 10 11 9 6. Oud Geel 1 6 3 1 2 19 10 8 1-2 7. FC Welkom 7 3 4 0 13 17 6 8. Portaels I 6 2 2 2 11 11 6 2-6 9 Raap 7 2 3 2 17 10 6 10. Siera 1 6 2 3 1 5 4 5 1-1 11. VKW70 6 2 3 1 5 10 5 0-2 12. Milano 7 1 4 2 9 13 4 5-3 13. Hof Gremb. 7 1 4 2 3 18 4 7-3 14 Hemelaer 1 6 0 2 4 10 13 4 2-5 4-2 15. Bondgalm I 6 14 1 6 21 3 2e Afdeling zaterdag A 2-2 1. Waroo 6 5 0 1 25 6 11 1-0 2. 1000 Appels 7 4 1 2 26 13 10 3. Sportarena 6 4 1 1 31 7 9 3-0 4. Stille vrienden 6 4 2 0 17 15 8 3-0 5. RC Gremberg. 6 4 2 0 17 15 8 3-3 6. Briel I 7 3 2 2 17 12 8 7. Wijnveld I 7 3 3 1 19 16 7 8. Videoklub 7 3 3 1 11 12 7 0-1 9- Liliane Boys 6 3 3 0 10 7 6 3-2 10. Leopoldstad 6 2 3 1 6 10 5 0-4 11. De Vlasbloem 6 2 3 1 14 22 5 1-8 12. Moerheide 1 6 2 4 0 12 30 4 uitg. 13- Tripoli 7 15 1 9 25 3 12-0 14. De Kroon 5 0 2 3 4 10 3 5-2 15. Trap Steels 6 0 6 0 7 24 0 2e Afdeling zaterdag B 1. Geratex 2. Bristol 3. Bosdorp 4. Hein Sinaai 5. Luitentuit 1 6. Fort-Nantes 7. Rembrandt 8. Scoutshuis 9- Hertenaas 10. Rodeo 11. Eendracht 12. Bazel 4-3 13. Tromp 14 ninn R, 2-1 14. Dino Boys 3e Afdeling Zaterdag I Woodstock 66 2. N'elis 3. 't Schrijverken 4. Welkom Sport 5. Venco ■6. Ankerhof 7. N.Sportvriend 8. Familia 9. FC Rif 10. Jong Pekton 11. Den Helder 12. Karree 13- De Strijders 14. Hoksken 15. Gouden Leeuw 1 16. Novelty FC De Kroon werd behaald en voor deze ploeg werd het al de derde drawn op vijf matchen. Schitterend is anders evenwel en dat werd het debuut bij Walivo. Tij dens het kampioenschap '87-'88 scoor de FC De Kroon een vierde plaats in de zaterdagse derde afdeling op slechts twee punten van de destijdse reekskam pioen FC Pekton uit Stekene. Nadien in tweede werd het eerst een aanpassing en tijdens het vorige seizoen finishte FC De Kroon er als zevende. Thans werd de spelerskern enigszins gewijzigd met Jan Rijckaert, Moestapha Ben Daoud en Mark De Cock als nieuwelingen. On danks het driejarig bestaan van FC De Kroon werd er al van klublokaal gewis seld. Uit noodzaak toen en in café De Boogscheut bij Leen en Hubert Van Grembergen aan de Vleeshouwerstraat in Sinaai, wordt door FC De Kroon nu al het tweede seizoen aangesneden. Echter onder het voorzitterschap van Raf Ver helen die Willy Van Nieuwenhuyze als dusdanig heeft opgevolgd. Ondanks een eerder gemiste start heeft de ploeg van coach Patrick Smet nog altijd het ver trouwen. De verwachtingen reiken dan ook nog naar de top en in de beker van Walivo werd de verdere kwalifikatie des tijds nog afgedwongen met de straf schoppen bij VK Rodeo. Het grote pro bleem bij de mannen uit de Tinelge- meente was en is nog altijd de afwer king. Slechts vier geskoorde doelpunten in vijf kompetitiematchen wordt inder daad te weinig om betere resultaten te bereiken. Dit gebrek aan trefkracht heeft zich tijdens de jongste speeldag wéér duidelijk gesteld en tegen AVC De Vlasbloem werden nogmaals een aantal kctakende en doelzwangere kansen ver- Spelpeil méér dan behoorlijk... Een match tussen twee ploegen uit de onderste helft der rangschikking, wordt niet noodzakelijk een minder goede keuze. Dat bewezen FC De Kroon en AVC De Vlasbloem trouwens in de bosrijke omgeving van Belsele-Puivelde. Twee ploegen welke duidelijk in de eigen kan sen geloofden en dat, was de aanleiding naar een vrij vinnige en uiterst boeiende match. Langs weerszijden predikte men van in het begin geen behoudsvoetbal en door die offensieve ingesteldheid werd ook een hoog speltempo bereikt. Tech nisch zelfs nogal behoorlijk met wisse lende kansen tijdens het eerste kwartier. Een duidelijk doelgevaar zouden die evenwel nog niet inhouden doordat de beide verdedigingen zich niet lieten om spelen. Toch werd een vluchtschot van die lokale Frans Beirnaert, dat door de gastkeeper met de voet uit de beneden hoek werd geduwd, de aanleiding naar een eerste doelpunt. Omdat de bal bij die hoekschop eerst van de lijn werd geweerd en bij de rebound, scoorde Jan Ryckaert voor FC De Kroon onhoudbaar (1-0,19e min.). Er werd toen ook al met een beetje te veel overtuiging gespeeld en in een vrij korte periode, werden een aantal gele kaarten uitgereikt. Tijdens het tweede en derde kwartier, waren de gasten ook méér in balbezit. Gevolg daarvan was een licht overwicht en zelfs betere kansen. Bij een hoekschop werd Liefhebbersvoetbal. De Kroon moest Vlasbloem bekampen in de wedstrijd van de week (Iv) Liefhebbersvoetbal. De Vlasbloem uit Grembergen in Walivo's wedstrijd van de week (Iv) de stand bijna verdubbeld. Toen hield Hieronymus Jacobs van AVC De Vlas bloem, een kopbal van Mark De Vijlder van de lijn. Ondanks alle verdienstelijke inspanningen van de psten kregen deze geen greep op de wedstrijd en vooral in het middenveld was FC De Kroon duide lijk sterker. Daarmee waren de uitvallen van de Denderzonen ook nooit krachtig genoeg om de lokale defensie ernstig te bedreigen. Bij AVC De Vlasbloem bleef het dan ook tot een aantal minder effi ciënte pogingen en tijdens de rust werd er door die ploeg dubbel gewijzigd. Met de nieuwe wissels probeerden de ren. FC De Kroon begreep het echter zo niet en bleef op hetzelfde patroon verder borduren met Moestapha Den Daoud en Mark De Vijlder als de vruchteloze af- werkers. Ook Franky De Mul knikte nog over een onverdedigd doel en bij een goede lokale aktie besloot Jan Ryckaert op de doelman van AVC De Vlasbloem. Deze Serge D'Hondt speelde trouwens een uitstekende match evenals Hierony mus Jacobs in de verdediging. Aan het uur wisselden de beide ploegen gelijktij dig en kort daarna stond AVC De Vlas bloem na een verwarde fase bijna gelijk. De bezoekers kwamen toen al méér in de match en tenslotte skoorde Danny De Man ook de gelijkmaker (1-1,67'). Het zelfvertrouwen bij de gasten werd er duidelijk door opgetrokken en FC De Kroon geraakte het overwicht kwijt. AVC De Vlasbloem werd nu ook gevaarlijker en op een inzenden van Rudy Schollaert kogelde Danny De Man hopeloos over. Een aantal gele kaarten waren toen ook nog het gevolg van een opgedreven nij digheid in de duels en op een achttal minuten van het einde miste Franky Mul voor FC De Kroon nogmaals een reuzekans in deze bijzonder aantrekke lijke wedstrijd. De ploegen FC De Kroon: Marcel Beirnaert, Mark De Vijlder, Raf Creve, Patrick Smet, Frans Beirnaert, Wim Vercauteren, Danny Van De Ven (60' Yvan Smet), Danny De Smet, Moestapha Ben Daoud, Jan Ryckaert en Franky Mul AVC De Vlasbloem: Seger D'Hondt, Hieronymus Jacobs, Danny Van Haute, Dirk Claes, Alain Saelens (60' Joeri Robbrecht), Bruno Herssens (46' Jim my De Rijcke), Rudy Scholliers, Hugo Jacobs, Wim Doms, Freddy Van de Velde en Stephan De Blende (46' Man). Gele kaarten: Frans Beirrf' Raf Creve (DK), Rudy Schol Patrick Smet (DK), Danny D< (e( en Hugo Jacobs (DV). Spelleider: Patrick Van Geer Zaalvoetbal 't Zolderken-Brcssoux Den Draver-Bosvoorde Minivoetbal BDM-Moriaens Rcgina Visserst.-Minibond Arg. Boys-Joko Spectrum-Arg. Moerman KWB Socc. Team-Katrolle Baert-Tyl Spaarkr. Volleybal TB J. Berlare-Overboelare Kad. Berlare-Stekene Heren Seniores Th. Berlare-Stekene Dames Seniores D. Berlare-Zelzate ATLETIEK Op zondag 28 oktober organiseert AC Lebbeke, afdeling Buggenhout, een veldloopwedstrijd in het Buggenhout Bos. De wedstrijden richten zich zowel tot de dames als tot de heren, alle kategorieën; van benjamins dus tot en met veteranen. Ook niet-aangeslotenen kunnen aan de wedstrijden deelnemen. Schoollopende jeugd en leden van jeugdbewegingen zijn dan ook van harte welkom. Er wordt geen inschrijvingsgeld gevraagd en iedereen word met een naturaprijs bedacht. Aanvang van de wedstrijden: 14 u. in het rekreatiedomein 'Krokkebaas' (Kasteelstraat te Buggenhout). Vertrekkende in de Krokkebaas wordt een parcours gelopen in de natuurlijke omgeving van Bug^nhout Bos, op niet verharde paden. Er kan dus eventueel met spikes worden gelopen. De benjamins krijgen 600 m voor de benen, de pupillen 800 m, de miniemen 1000 m, de kadetten 1500 m, de scholieren dames 2000 m en de scholieren heren 3000 m, de juniores dames 3000 m en de juniores heren 6000 m, de seniores heren lopen 8 km, de dames 4 km. De veteranen tenslotte, naarge lang de kategorie 3000 of 6000 m. Nog meer informatie kan worden ingewonnen bij Jozef De Maeseneer, Bosstraat 117 te Buggenhout. Lucien Rottiers, Jagersdreef 8 te Buggenhout of Maurits Vanderstraeten, Heesterstraat 7 te Lebbeke. (pvr) Aan Herman Boodts, zelf (afstandsloper en trainer-echtgenoot Berghman vroegen we naar zijn vooruitzichten omtrent de atletiekcan *ns zijn echtgenote. Herman Boodts: Dat Linda momenteel op een hoog niveau presteel lang niet uitgeblust is, is m.i. het gevolg van het feit dat zij in de jeugi V(* rieën weinig op weerstand heeft getraind. Sommige trainers maken roff fout de jeugd te veel op die weerstand te trainen. Bij haar is dat nietl ll°n geweest; zij trainde vooral op uithouding en snelheid. Als kadet :nst getraind door An Van Rensberghen, later nam Walter Van Rensben dit taak over. en g( Op zeker ogenblik, zowat vijf jaar geleden, waren noch Linda noch ii!derl nog langer eens met de trainingsaanpak van Walter - Linda maaipnfc vorderingen meer - en ben ik haar trainer geworden. Met bijval moj vaststellen, want elk jaar zijn haar prestaties erop verbeterd. Mijn aanpak lijkt me dan ook de meest efficiënte oplossing voor I Momenteel traint ze nog een zestal keer per week - heel weinig voor r8el' die tot de Belgische top behoort - maar we zijn van plan in de nabije! rtPa dat aantal trainingen op te drijven tot tweemaal daags. Met het doel volgend seizoen iets extra's te forceren. 32 -19.10.1990 - De Voorpost

De Voorpost | 1990 | | pagina 32