Onderwijs voor Sociale Promotie Werf-uitjes Fie wordt Arendse arnavalprins 1991 lsterse Gilles in Bagneux lexteto Tago Al Sur" te Herzele Aalstenaar Eddy Van Goethem na tionaal voorzitter Jaycees enlc' fn- Met acht naar Renaat Ravijtstornooi Arbeidslaureaten te Aalst De Voorpost - 19.10.1990 -3 Tijdens het nationaal kongres van Jaycees te Malmedy werd Aalste naar Eddy Van Goethem tot nationaal voorzitter van de Jonge Kamer verkozen. Eddy is 38 jaar en sinds 1980 lid van de Aalsterse jonge kamer. Aan de rijksuniversiteit van Gent studeerde hij burgerlijk werktuigkundige elektronika ingenieur. In Aalst was hij zowat de bezieler van het welsprekendheidstomooi van de Jonge Kamer, de kommissie verkeer in Aalst, promotiebeurs Ierland tijdens de Aalster- se jaarbeurs en Tref. Na zijn voorzitterschap van de Aalsterse Jonge kamer bekleedde hij bestuursfunkties in Jaycees zone Noord en werd hij sekretaris generaal van Jaycees België. JM Heyman Wiener Schubert Trio Nieuwe Technologieën in het VTI te Aalst on|erkgrocp Jazz van de kulture- er^melding Gamma nodigt op j, Jg26 oktober e.k. het ensemble >r (Eto Tango Al Sur" uit voor een depexteto Tango Al Sur", een rond Dirk Van Esbroeck 2o*an Masondo, presenteert een a|Jieerde reis doorheen het rijk j0(jffeerde Argentijnse klank- llefhap. Tango's wisselen af met )mJamés, intrieste milonga's, rit- ^a||e chacarera's en zwierige a's: allemaal genres die in het Igitijnse binnenland beoefend Van Esbroeck schreef en ver- zelf de liederen, zonder de htijnse ritmes te verloochenen. Masondo tekende voor de meeste melodieën. Sinds enige ja ren werd dit duo vergezeld door de onovertroffen bandoneonvirtuoos Alfredo Marcucci. Ze trokken met hun programma, hun "vrolijke me lancholie van Argentijnse ritmes", op stap door Vlaanderen, Europa en Argentinië zelf. Intussen is het trio uitgegroeid tot een sextet door dat de Roemeense violiste Daniela Rapan, de Antwerpse kontrabassist Walter Poppeliers en de Leuvense pianist Paul Bessemans het ensem ble kwamen vervoegen. Met deze formatie brachten ze in het begin van dit jaar een LP/CD uit en trok ken opnieuw op toernee door Vlaanderen. Nu ook in Herzele dus, en wel op vrijdag 26 oktober om 20.30 uur in me len er 3, 4 of meer kandidaten Arendprins 1991 zijn? rlijk tot 22 oktober 1991 op de algemene vergadering in Café De ikens, Oude Dendermondsesteenweg 211, Aalst, kunnen de kan turen afgeleverd worden als kandidaat Arendprins 1991. 'effende Jeugdprins 1991 of Jeugdprinses 1991 wordt deze termijn lengd tot 19 november 1990 in café Peken Moens. ither, Evert en Octaaf zijn momenteel reeds ingeschreven als lidaat Arendprins. Indien de aangroei van kandidaten te groot 'dt zal er worden overgegaan tot een preselektie van de tiende indprins. inleiding voor de verkiezing is de Sterrenparade van "Onze ind" op vrijdag 18 januari 1991 met al de gewezen prinsen en de nde Arendse vedetten die zullen live optreden, verkiezing van de Arendprins en Jeugdprinsen heeft plaats op rdag 19 januari 1991. Dit alles gaat door in de Stadsmeisjesschool, ïenstraat 157, Aalst. wijk "Onze Arend" is de bron geworden van de hedendaagse lavalkriebels en omdat het woord: "Vriend" er nog waarde heeft, t er nog mogelijk van een jaarlijkse karnavaloptocht te organise- zowel met Aalsterse en Arendse karnavalgroepen en dit zonder dtastelijkheden of vernieling. 11e Arendkarnaval wordt voorafgegaan door een fakkeloptocht aterdag 16 februari 1991. De 11e Arendkarnaval vindt plaats op dag 17 februari 1991. De start van de publiciteitskaravaan met 110 ens gebeurt te 14.30 uur op de hoek van de Mijlbekelaan en nstraat en de stoet start te 15.00 uur een café Drie Velden. De le gebeurt op maandag 18 februari 1991 met een rondgang van 200 Super-Arendse-Vuil-Jeannetten. verbranding is te 19.00 uur. JM Heyman het Hof ten Daele in Hillegem. Toe gangskaarten kosten in voorver koop 300 fr. voor leden en 350 fr. voor niet-leden; aan de kassa zelf telt u echter 400 fr. neer. Tickets kunnen aangeschaft worden bij de leden van de Werkgroep Jazz, maar ook in het ASLK-agentschap, Kerk straat 7 te Herzele; tel. op nr. 053/ 62.39.20. L. Zeventien toneelgezelschappen uit Oost-Vlaanderen en Brabant schreven in voor het tweejaarlijkse Renaat Ravijtstornooi. Acht gezel schappen werden na loting weer houden: - De Waag uit Liedekerke met "Kom aan kameraad"; - De rede rijkerskamer De Iverlingen uit Den derbelle met "One Flew over The Cuckoo's nest"; - Were Di uit Lot met "Onder Ons"; - Erasmus uit Anderlecht met "De Kersentuin"; - Krakeel uit Gent met "Jij met je wolken"; - De Bijgaardse Komedie uit Groot Bijgaarden met "Thuis"; - Van de Brusselse Kunstvrienden kon men nog niet zeggen welk stuk ze zullen vertolken. De Aalsterse Catharinisten werden niet weer houden tot deelname. De kompeti tie loopt van november tot april. JM Heyman Aalst. Jos Van Den Bergh werd verkozen tot voorzitter van het NCMV te Aalst (jmh) Drie arbeidslaureaten werden ge huldigd te Aalst. Jozef Meert kreeg het zilveren ereteken, een bronzen was er voor William Beeckman en Albrecht Van Brempt. Laatstge noemde was niet aanwezig op de huldiging in het stadhuis. Uit de handen van schepen Hooghuys kreeg burgemeester De Maght ook een ereteken opgespeld. Het ging om het bijzonder landbouwerete ken tweede klas omwille van haar jarenlange inzet als beheerder van de sociale bouwmaatschappij ons zonnig huis. JM Heyman Aalst. Tijdens de huldiging van de laureaten van de arbeid mocht schepen Hooghuys ook burgemeester De Maght in de bloemetjes zetten. Het kan ook eens anders... (a) Het Wiener Schubert Trio is samengesteld uit Boris Kuschnir, Claus- Christian Schuster en Martin Hornstein. Dit trio is uitgegroeid tot een toonaangevend ensemble dat al ver scheidene tournees door de wereld achter de rug heeft. Na hun eerste bezoek aan de V.S. kregen ze in het jaarlijkse kunstoverzicht van de Washington Post de titel «Best New Visting Chamber Ensemble 1986». Momenteel is het één van de weinige full-time pianotrio's dat de wereld van de klassieke muziek rijk is. Buiten het uitvoeren van de alomgekende meesterwerken, trachten ze eveneens pareltjes te ont dekken in ongekend en onterecht vergeten repertoria. Het programma in De Werf bestaat uit: Klaviertrio in Si b Groot opus 99 D. 898 van Franz Schubert Klaviertrio in Sol Groot KV 496 van Wolfgang Amadeus Mozart Klaviertrio in re klein opus 49 van Felix Mendelssohn CC De Werf-Aalst Schouwburg, donderdag 25 oktober, 20 uur. Toegang: 500 fr. Reservatie: 053/76.13.12 Dit concert wordt ingeleid door Stefan Moens, muziekrecensent. Foyer (le verdieping) van 19 tot 19.45 uur. De Bergamot Eva Bal's Speelteater Schouwburg, zaterdag 27 oktober, 20 uur. Vijf broers en zusters komen samen om de nalatenschap van hun pas overleden ouders te verdelen. De plaats van het treffen is «De Bergamot», het huis waarin ze samen opgroeiden en waaruit ze de ene na de andere verdwenen naar een eigen zelfstandig heid. Langzamerhand verdwijnt het vemisje van keurigheid en aangepast zijn. Het verdriet om het verlies van de ouders verschuift naar verdriet om een kindertijd die onherroepelijk voorbij is. Verdriet om 'De Bergamot', een plek waar je als volwassen kind nog even veilig kon aanspoelen. Niet probleemloos. Wel «thuis». Fn een hevig en wonderlijk rouwfeest waarbij gehuild, gelachen, gespeeld en gezongen wordt, zoeken zij naar de subtiele grens tussen vasthouden en laten gaan, tussen laten ontsnappen en bewaren. Concept en regie: Eva Bal. Met Ineke Nijssen, Jeanne Pennings, Paul Carpentier, Alexander Van Bergen en Geert Desmet. CC De Werf-Aalst Schouwburg, zaterdag 27 oktober, 20 uur. Toegang: 250 fr. Reservatie: 053/76.13.12 nieuwingen merkbaar, dan wil men naast het verder uitrusten van de CNC-gestuurde machines nu ook in de sektor auto-elektronica baan brekend werk verrichten. Aldus tracht men in samenwerking met het volledig leerplan en de projek- ten ESF-NT de vroeger opgelopen achterstand qua "Nieuwe Techno logieën" per jaar weg te werken. Was het ÓSP vroeger het Onderwijs van de Tweede Kans, dan wordt mede door de ESF-NT projekten de nieuwe dimensie van de volwasse neneducatie opengesteld. Bijscho ling, herscholing en permanente vorming zijn in de nieuwe economi sche situatie schering en inslag. Vandaar dat met korte doelgerichte opleidingsvormen meer en meer ge tracht wordt aan deze noden te vol doen. JM Heyman De Aalsterse Gilles tijdens de zondagnamiddagstoet in Bagneux (jmh) iterdag 29 en zondag 30 sep- :r nam de Aalsterse Gilles lan les «Fêtes des Vendanges» gneux (Parijs). Op zeven jaar 'as dit de derde maal dat de :rse Gilles hun medewerking eze feesten verleenden. :rd vertrokken richting Parijs :erdagochtend. Na het uitla- i klaarzetten van kledij en ma il werd de persoonlijke bagage let in de F.I.A.P. (internatio- ?«TOvernachtingscentrum in Pa- INa het middagmaal werd een fit gemaakt langsheen de inter- ltste bezienswaardigheden van ^janse hoofdstad. Na het avond en de F.I.A.P. werd te Bagneux reden in een avondstoet met lals vuur. lerendaags werd in de voor- ig een «aubade matinale» ge- n in een der volkse wijken van ijse voorstad. liddagmaal werd in de Feest in de Stad opgediend voor al ilnemende groepen. Aalst. Ontvangst van de Aalsterse Gilles door de burgemeester van Bagneux (jmh) Om 15.00 uur ging dan de hoofd stoet door. De weergoden waren echter niet gunstig gestemd met het gekende gevolg: hoeden op de ca mion- Nadien werd een delegatie van de Aalsterse Gilles door de Burge meestervan Bagneux, Mevrouw Ja- nine Jambu ontvangen. Enkele ge schenken werden uitgewisseld. Jm Heyman Vanaf het schooljaar 1987-1988 is men in het VTI-OSP begaan met de voorbereiding van deze "ESF-NT" projekten. In 1988-1989 gingen deze projekten voor het eerst van start. De bedoe ling van de bedrijfsgerichte oplei dingen is niet alleen de link naar het nijverheidsgebeuren sterker te ma ken, maar men streeft er tevens naar, de technische evoluties op de voet te volgen. Naast het organiseren van voor drachten over "Spitstechnolo gieën" die zowel voor eigen kursis- ten als voor de betrokkenen van de omliggende nijverheid georgani seerd worden, worden ook nieuwe opleidingen geprogrammeerd en de reeds bestaande kursussen worden inhoudelijk voortdurend bijge werkt. Na twee jaar kan men terugkijken op een aantal opleidingen die zowel qua inhoud als uitrusting echt up to date te noemen zijn. In de nijverheidssfeer zijn de oplei dingen CAD, Bedrijfsautomatise ring, computergestuurde produk- tie- en tekentechnieken, industriële elektronica, elektrotechnieken en het kommunikatiemanagement echte toppers te noemen. In de ekonomische sektor hebben een aantal ondersteuningsprojek- ten ertoe bijgedragen dat ook hier de noodzakelijke herstrukturerin- gen plaatsvonden. Zowel de oplei dingen Boekhouden als de informa ticaopleidingen hebben de nodige opknapbeurt gekregen. De beslissing om aan het derde pro- jekt deel te nemen, was dan ook snel genomen. Enerzijds om een aantal reeds opgezette projekten af te ronden, anderzijds ook om de voor bereiding van andere "Nieuwe Technologieën" mogelijk te maken. Waren er tot nu toe vooral op het gebied van elektronische en automatiseringslabo's sterke ver- Reeds voor de derde maal neemt het avondonderwijs van het VTI, in samenwerking met het Europees Sociaal Fonds (ESF), deel aan de projek ten "Nieuwe Technologieën" (NT). Vooral in deze dagen van veranderingen in en negatieve berichtgeving over het Onderwijs Sociale Promotie, is het belangrijk by de positieve evoluties even stil te staan.

De Voorpost | 1990 | | pagina 3