TRAITEUR YVES OPENT ZAAK IN DENDERSTRAAT TE AALST Podium-uitjes in De Werf ■gs&sti Davidsfonds Hofstade met geslaagde Meeleef-avond Teater "De Bergamot" door het Speeltheater (27.10) Operette "De Renner" door het Vlaams Operettegezelschap (28.10) Chiro Hofstade Poolnacht Hofstade-Gijzegem: Geslaagde wandeltocht van Vakantiegenoegens Gespreksavond: Het einde van de;:1; koude oorlog 'a" 4 - 19.10.1990 - De Voorpost natuuraan 1,n yji\nen maiie,fl( "De Bergamot": eerste produktie voor volwassenen van het Speel- theater Het Speeltheater van Eva Bal be hoort tot de beste jeugdtheaters die Vlaanderen rijk is. In het verleden stond het garant voor intelligente en diepgravende produkties in een vaak verrassende vorm. Eva Bal was/is synoniem voor kwaliteit in het teater! Voor het eerste zette het Speelteater een produktie voor vol wassenen op de planken met "De Bergamot". Het ging op 15 decem ber van vorig jaar in première in het Gentse Nieuwpoortteater. En de voorstelling werd niet onverdeeld gunstig ontvangen. Dit seizoen wordt deze produktie - "op veler verzoek" - doorgespeeld. Op zater dag 27 oktober is ze om 20 uur te zien in de Schouwburg van De Werf. In deze voorstelling komen vijf broers en zusters bijeen om de nala tenschap te verdelen van hun ou ders, die onverwacht kort na elkaar zijn overleden. In het ouderlijk huis, een landgoed bijna, omringd door vruchtenbomen (o.m. een berg amot, een soort perelaar; vandaar ook de naam van het huis) en rui sende populieren is alles onaange roerd. In dit huis, de Bergamot, ko- Met de Poolnacht als thema richt de Hofstaadse Chiro een T-Dansant in. Discobar Tech no Sound zal doorgaan op za terdag 20 oktober 1990 om 20 uur in het Parochiaal Centrum. De inkom bedraagt in voorver koop 50 frank. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de leiding. WA men de broers en zusters gedurende pentier, Alexander Van Bergen, een aantal weekends samen. Elk Geert de Smet e.a. met zijn eigen achtergrond, zijn ei gen herinneringen. De weekends zijn bedoeld om beslissingen te ne men over de erfenis en over het huis. Maar gaandeweg verandert dat. Van de warme augustusmaand tot eind december worden de week- 053/ Toegangsprijs 250 fr. info: 76.13.12. Emiel Hullebroecks "Het meisje van Zaventem" ofte de operette "De Renner" nieuw libretto. Het gaat over een man met een grote liefde voor het wielrennen. Hierdoor komt hij in konflikt met zijn meisje dat hieraan geen boodschap heeft. Hij kiest uit eindelijk voor het wielrennen en wordt een beroemd beroepsrenner. Hij komt terecht tussen snobs en Wie er het "Werf Magezien" op na- betweters op grote party's en dure ends eilanden waarop de vijf zich slaat, vindt op pag.4 de aankondi- feesten. Dit alles boeit hem echter afsluiten in De Bergamot. Langza- ging van een opvoering van de ope- niet. Hij houdt meer van de gewone merhand verdwijnt het vernisje van rette "De Renner" door het Vlaams dingen van het leven. Hij denkt met keurigheid en aangepast zijn. Bij ie- Operettegezelschap.. Als kompo- weemoed terug aan zijn meisje, dat der komen zwakke en kwetsbare nist wordt hierbij tot tweemaal toe inmiddels getrouwd is, en toch kan de naam vermeld van ene "Emile Huylebroeck"... Het uitgangspunt van deze operette is "Het meisje van Zaventem" van Emiel Hullebroeck. Jos Verlinden schreef hiervoor echter een geheel "Sepp'l" en "Knokkelbeen") die Hullebroeck schreef, naast talrijke volks- en kunstliederen, koren en kantates. Emiel Hullebroeck (1878-1965) was ook de oprichter van het Gentse A Capellakoor, stichter van het muziektijdschrift "Muziekwarande", leraar en alge meen inspekteur aan het muziekon derwijs, auteur van diverse boeken i.v.m. muziek maar ook schrijver van reisindrukken, én stichter van de Nationale Vereniging voor Au teursrecht (na de oorlog i doopt tot SABAM). Hullen operette "Het meisje van J tem", getransponeerd tot "D ner", wordt geregistreerd dJ Verlinden; de muziekbeweij I van Marcel Mombeek en hel uitgevoerd door het saloA Rendez-Vous en als soliste! studeerden van het Lemma! tuut te Leuven. De toegail bedraagt 300 fr.; info: 053/7f plekken bloot te liggen. Het ver driet over de ouders verschuift naar verdriet over een kindertijd die on herroepelijk voorbij is. Een won derlijk rouwfeest waarbij, gelachen, gespeeld en gezongen wordt. Het grondpatroon van deze voor stelling ontstond op basis van auto biografische gegevens van Eva Bal zelf, maar er zit ook biografisch ma teriaal van de akteurs in. Er werd ook nu weer uitgebreid geïmprovi seerd tijdens het totstandkomen van de produktie, een beproefd Het jaarlijkse ledenfeest van het procédé bij het Speelteater: de tekst Davidsfonds ging dit jaar niet zoals zelf kwam dus vrij laat tot stand, gewoonlijk door in het Parochiaal zelfs tijdens de laatste repetities Centrum, maar had afgelopen werd er nog voortdurend bijge- plaats in de zaal van de Meisjes- schaafd en bijgevijld. Wat uiteinde- school op het Dorp. Het werd een lijk op het podium te zien is, is een avond vol zang, sfeer en anekdoten, zeer realistische benadering van de Onder het motto 'een meeleef- "werkelijkheid". En hier schuilt het avondje Hullebroeck', kwamen een zwakke punt van de voorstelling: vijftigtal leden luisteren naar Gust stilistisch ben je er vrij vlug op uitge- Teugels. keken. Het is allemaal te "gewoon"; Na de opening van voorzitter Henri bijna nooit wordt dit realisme door- De Loose, volgde het jaarverslag broken naar een teatrale verhevi- van het werkjaar '89-'90 door Her- ging, die het leven tot een teaterbe- wig De Bruyn en de vooruitzichten leven maakt. Het gegeven op zich voor het komende werkjaar. Ook blijft interessant maar als teaterstuk konden de aanwezigen de boeken is er meer nodig dan "autenticiteit". inkijken van het nieuwe uitgaven- We hopen dat deze produktie plan. Gust Teugels, een vaste waar- slechts een aanzet is, een de op het jaarlijks Vlaams Natio- in een genre dat ook teatraal kan naai Zangfeest in het Antwerpse boeien. Koncept en regie zijn van Sportpaleis, kwam er samen met hel Eva Bal, het dekor van Laura de Hofstaadse Davidsfonds zingen. Josselinde Jong, kostuums van Pie- Hij bracht stemming en sfeer met ter Coene, muziek van Paul Car- liedjes en operettefragmenten van pentier, lichtontwerp van Mark Emiel Hullebroeck, die precies 25 Claeys. En de akteurs zijn Ineke jaar geleden overleed. De ouderen Nijssen, Jeanne Pennings, Paul Car- onder ons herinneren zich vast en hij het rennen niet laten. De persno ta belooft "een licht verteerbare voorstelling voor jong en oud". "Het meisje van Zaventem" is een van het tiental Vlaamse zangspelen (naast o.a. "Cupido dicator", zeker nog zijn composities als Tine ke van Heule, De Gilde viert, en dergelijke meer. Maar naast zijn ei gen werk ontbraken ook de melo dieën van zijn tijdgenoten die ver dienstelijk werk leverden niet. Gust Teugels verraste tussendoor de aanwezigen met ammusante anek dotes en wetenswaardigheden uit het leven en de tijd van deze Vlaam se componist. Hij bracht verhalen over zijn ervaringen in Indië, in Zuid-Afrika en in de Amerikaanse Verenigde Staten, over de premiè res van zijn zangspelen en operettes als «Sepp'l» en «Het meisje van Sa- venthem», over zijn belevenissen op zovele zangavonden in heel ons Vlaamse land. Gust Teugels amu seerde en vertelde met zwier. De ganse avond hield hij de juiste toon er in. En, hel Davidsfonds eigen, werden de leden aangenaam ver gast op een aantal toemaatjes. Naast een gratis konsummatie wer den er kosteloos belegde broodjes bedeeld. WA Vakantiegenoegens, de gangmaker in de vrijetijdsbesteding die natuur en rekreatie koppelt aan weten schap en kennis, had andermaal een geslaagde organisatie met zijn wan deltocht doorheen het Schoutsbos en het landelijke gebied tussen de Zakstraat en de wijk Kamdries. Niet minder dan veertig deelnemers ge noten van deze wandeling op deze prachtige, nazomerse zondag. Na dien werden zij vergast op e| zellig samenzijn in zaal Onsi waar bij een lekker potje koflag 1 diatentoonstelling over GriFec land vertoond werd. GriekenljCit de bakermat van onze huidige^or terse kuituur. Alle deelnemeijing gen een uitgebreid pak dokun#ngi tie mee naar huis. (val ?ecc :Bu oor "alle De ontspanning tussen het Oost blok en de Westerse wereld maakt het onderwerp uit van de gespreks avond die de CVP-Jongeren van Hofstade-Gijzegem inrichten. Zij vragen zich tevens af welke weer slag dit zal hebben op het Belgische leger en de tijd die elke milicien te kloppen heeft. Als gastsprekers hebben zij Jozef De Loof en Hubert Van Wambeke uitgenodigd, res- pektievelijk de voorzitter van het Vredeshuis en de volksvertegen woordiger belast met Landsverde diging. Tegenover zich zullen zij een Jeugdpannel krijgen waarin Rik De Deyn (WKS Sint Lutgardis), Krist'l Vereecken (Chiro), Van Caekenberghe (Palliete Mare Poelaert (milicien) hu )tr, gen zullen loslaten. Van 21. an' 22.00 uur krijgen de aanwezij de zaal de gelegenheid tot ins en vraagstelling. Dit alles gaa op vrijdag 19 oktober 1990 om uur in zaal Ons Huis, Steens» Aalst nr. 8, te Hofstade. De inlL gratis. Het geheel wordt gec 0 neerd en aan elkaar gepraat Wim Van Neyghem. Onze v< gever zal ter plaatse zijn. Vol week vindt U in uw favoriete het volledige relaas. ■—MP—I—M"1 erv Een voorbeeld van een koud buffet. Aan de Denderstraat 38 b te Aalst opende vrijdag Yves Peerlinck een traiteurszaak. Als jonge KMO'er wil hij vooral kwaliteitsproduk- ten aan de man/vrouw brengen. In de frigotoog vindt men een uitgebreid assorti ment kazen en charcuterie. Speciaal te vermelden zijn de zelfbereide paté en salades, om nog niet te spreken van de Vlaamse Hutsepot, de Italiaanse spaghetti en het onovertroffen Koninginnehapje. Wie voor een gezellig avondje thuis denkt aan fondue of gourmet vindt zeker zijn gading bij Traiteur Yves. Voor al uw familiefeesten, vergaderingen of bij eenkomsten willen we zeker het koud buffet aanbevelen. Dagdagelijks kan men mattetaarten, vers brood en zelfgemaakte Aalsterse Vlaaien bekomen. Elke dag maakt Traiteur Yves met de meeste zorg belegde broodjes. Delicatesseprodukten als konfi- tuur uit grootmoeders tijd, echte honingkoek, cuberdons, artisanale chocolade,... zijn hier ver krijgbaar aan nog betaalbare prijzen. «Kwaliteit hoeft niet altijd echt duur te zijn», vertrouwt Yves ons toe. Je kan er ook kiezen uit een rijk assorti ment Franse Kasteelwijnen. En dagelijks maakt Yves een menu voor je klaar. Je hoeft enkel te reserveren voor 11 uur. Ook 's avonds kan men zijn dagmenu afhalen aan de gekke prijs van 225 fr. Om je even te laten proeven van de rijkgevulde dagmenu's, geven we even een kort overzicht: Dagmenu van 22 tot 31 oktober: - 22/10: bloemkoolsoep steak provengale frieten 23/10: groentensoep stoofvlees met natuuraardappelen 24/10: tomatensoep met balletjes varkensbrochette met champignonsaus en natuuraardappelen Traiteur Yves ontvangt bloemen van onze afgevaardigde Jean Marie Heyman bij de opening van zijn nieuwe zaak. 25/10: - 31/10: Russisch ei witloofsoep fricadellen met witte kool in de room en chipolata met savooi en natuuraardappelen len Traiteur Yves, in de jngo-toog ligt vast en zeker wat naar je zin. - 26/10 visserspannetje - 29/10: bonensoep rosbief met bloemkool en natuuraardap pelen Misschien zit je nu al te watertanden. Kor eens langs bij Traiteur Yves in de b te Aalst. a JM 30/10: erwtensoep varkenskotelet metprincessen, tomaat en natuuraardappelen

De Voorpost | 1990 | | pagina 4