aar een Europees karnaval Er is toekomst voor het toerisme in de Falluintjes i Ernst in De Werf Speelkaarten enjokersclub «De Majoor» opgericht te Aalst De Voorpost - 19.10.1990 -5 William Herreman, voorzitter van de Gaa Lowie's en zijn Lede De aftredende Jeugdprins van 1 mote waren ook aanwezig op het af scheidsbal van Nationaal aanwezieen (a) prins Frank (a) 6 Frank II, begroette alle nsi )ffiag kwam de FECC wat staat jrifederation of European Car- :nljCities samen in de keizershal- igcjor de jaarlijkse algemene ver lening van de Belgische steden un|ngesloten zijn. Ook Aalst als (valstad had zijn afvaardiging. Fecc-voorzitter werd de Leu- i Burgervader Vansina vervan- oor W. Deswert uit Kraainem. ""aller Jan Doorns zal voor de Itfiging de public-relations op memen. Drie tentoonstellin gen symposium en een aantal iteiten zullen de inlandse en landse bezoekers de kans ge- kennis te maken met diverse Europese ontmoetingen. Al- itraliseert zich rond de verkie- ran prins karnaval van Aalst, lelegaties worden in de Werf n souper verwelkomt. Later avond vindt in de Werf de van de Vastenavond' De intrede van de vasten- Idoop is meteen de aanzet tot :ning van een tentoonstelling ipt van vrijdag 25 januari tot .alst karnaval. In de Werf on naam karnaval een Europees Nadien is er de opening van ig echte grootste winterfoor. deze viering nemen delegaties .^an Nice Breda Mainz Keulen rjh'e Viareggio Santa Cruz de rife... 0g 25 januari is er bovendien ^en volksfeest bij voorkeur op *r van het stadhuis als de tem- _uur en de neerslag het toelaat t denkt men eraan het te laten |ren op de autoscooter van ons pekende BARREZ. Zaterdag Juari is er de opening van twee pnstellingen. De eerste gaat in het stedelijk museum 'Oud itaal' onder de titel 'Karnaval ore en geschiedenis'. Met ar chiefstukken en authentieke doku- menten wordt de historische ach tergrond van Karnaval opgeroepen. Kreaties van bekende kunstenaars, die werken rond het thema van Kar naval worden hier eveneens ten toongesteld. De tweede tentoonstelling 'Aalst Karnaval uitbundige kreativiteit' gaat door in de AKV werkhalle 'La Couverture'. Hier ziet men de wa genbouwers aan het werk. Door middel van strukturen wordt een beeld gegeven van hoe een praalwa gen wordt gecreëerd, 's Namiddags is er een symposium in de Aula van bloemenveiling Flora. De delega ties van Europese Karnavalsteden komen hun karnaval inhoudelijk en organisatorisch toelichten aan de hand van volgende thema's: Zijn er nog originele aspekten in uw Karnaval, wenst U die te behou den? Hoe gebeurt de voorbereiding van de viering en de evaluatie? Schets het toeristisch en kommer- cieel impakt van karnaval? Welke zijn de raakpunten en de ver schillen van het Karnavalbeleven in de diverse Europese steden? Rond 21 uur vertrekt het hele gezel schap naar de verkiezing van Prins Karnaval die doorgaat in de Kei- zershallen. De bezoekers kunnen via videoscreens de verkiezing van de prins meemaken. Tussen de ver kiezingsoptredens door treden de gewezen Aalsterse prinsen en ver schillende karnavalverenigingen li fe op met hun bekende acts. Zondag 27 januari wordt er voor de vreemde delegaties een toeristische rondleiding ingericht en het geheel wordt feestelijk besloten met een karnavallunch. JM Heyman - Vrijdag 19 oktober om 20 uur in de Schouwburg: muziek van Cha plin door Thomas Beekman en Kayoko Matsushita; info 053/ 76.13.12. - Zaterdag 20 oktober om 20 uur in de Schouwburg: schitterend soloteater "Rosalie Niemand" van Jan De Vuyst naar Elisabeth Marain door Lieve Moorthamer van het NTG in regie van Hugo Van den Berghe; toegang 300 fr.; info 053/70.44.64. - Zondag 21 oktober om 15 uur in de Schouwburg: "Idomeneo" van Mozart aan kinderen verteld en gezongen door Frank Groothof; toegang 100 fr. of 1 strip (kinderen) of 170 fr. of twee strippen (volwassenen); info 053/76.13.12. - Zondag 21 oktober om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht "Appels als medicijn", georganiseerd door vzw De Groene Dag; info 054/33.20.46. - Maandag 22 oktober om 13.45 uur in de Schouwburg: voordracht "Naar het einde van de apartheid" door Steven Debroey, georgani seerd door Aktueel Denken Leven; info 053/80.40.64. - Woensdag 24 oktober om 14 uur in de Studio: vertelnamiddag door Willy Van Boxstael voor kinderen van 6 tot 9 jaar; georganiseerd door de Jeugdbibliotheek; info 053/76.13.30. - Woensdag 24 oktober om 20 uur in de Studio: voordracht "De aura of het energieveld van de mens", georganiseerd door vzw De Nieuwe Mens; info 053/21.99.37. - Donderdag 25 oktober om 20 uur in de Schouwburg: pianotrio's van Schubert, Mendelssohn en Mozart door het Wiener Schubert Trio met inleiding door Stefan Moens (om 19 uur in de foyer 1ste verd.); toegang 500 fr.; info 053/76.13.12. - Van Vrijdag 26 oktober tot en met maandag 5 november in de Belfortkrypte: tentoonstelling door G. Van den Eeckhout. - Vrijdag 26 oktober om 20 uur in de Schouwburg: dansvoorstelling "Carmina Burana" op muziek van Carl Orff door de Compagnie Aimé De Lignière, georganiseerd door Dance Pro-Motion vzw; toegang 300 fr.; info 011/67.39.23. - Zaterdag 27 oktober om 20 uur in de Schouwburg: teatervoorstel- ling "De Bergamot" door het Speelteater Eva Bal; toegang 250 fr.; info 053/76.13.12. - Zaterdag 27 oktober om 10 uur in de Vergaderlokalen 1 en 2: volksdanscentrale; info 03/230.75.80. - Zondag 28 oktober om 15 uur in de Schouwburg: operette "De Renner" van Jos Verlinden op muziek van Emiel Hullebroeck door het Vlaams Operettegezelschap; toegang 300 fr.; info 053/76.13.12. L. Naar aanleiding van een studie- en ontmoetingsdag van mensen van de VW Denderstreek in de Fal luintjes had men het ook over de toekomstplannen van de streek. Vele jaren van volgehouden activi teiten en ontwikkelde strategie heb ben ertoe geleid /Jat de Faluintjes alvast een begrip zijn geworden voor een nieuwsoortige vorm van kleinschalig toerisme op basis van een historisch gegroeide landbouw- cultuur, die haar sporen alsnog aan wijsbaar in het landschap heeft ach ter gelaten. De Pikkeling, het feest van de Vlaamse «Vreugde om de Oogst», vormt een niet te miskennen ele ment in 's lands toeristische evene mentenkalender en vertoont duide lijke raakpunten met vergelijkbare manifestaties in andere landen van Europa. Het leggen van kontakten met verschillende organisatoren in Europa om op termijn tot verbroe- deringsakties over te gaan is een van de betrachtingen van de V.V.V. De Faluintjes. Hoewel het binnenplein van onze boederijen veel te klein is geworden om de grote stroom bezoekers te verwerken wil de Pikkeling aan de mooiste hoeven gebonden blijven. Derhalve dringt zich een inventari satie op van alle historische land bouwbedrijven in de Faluintjes, te gelijk met een plan voor onderhoud en restauratie. Het zou fout zijn deze boerderijen te isoleren uit hun landschappelijk geheel. Ze werden opgetrokken op die plaatsen waar beekwater ter be schikking was. Vaak zijn ze gesitu eerd aan een waterloop die norma liter ontspringt aan een beboste hel ling. Tussen hogergelegen bos en een beek met permanent stromend water is er een duidelijk oorzakelijk verband dat in het landschap rond de hoeve moet bewaard blijven. «Hof te Putte» te Meldert, aan de rand van Kravaalbos is hiervan een schoolvoorbeeld. Behoud van de Kravaalvelden aan de rand van het Door een paar vrienden verzamelaars is er onlangs een nieuwe club opgestart L Aan het cafetaria van de Osbroek vertrok de fietstocht ter met als doel, het verzamelen van speel- 'nheid van de kampanje 'Leef-Milieu-Bewust' (a) kaarten en jokers dit door middel van allerhande aktiviteiten, zoals het hou den van ruilbeurzen, een driemaan delijks clubblad enz... Iedereen verzamelt wel eens iets in zijn leven, maar speelkaarten en jokers wordt heden ten dage door vele mensen verzameld, bewijs daarvan is zeker dat er een paar clubs aktief zijn in België zoals te Brussel, Hoboken, Hasselt maar nog nergens in de streek rond Aalst - Gent. Daarom dachten een paar vrien den het er toch maar op te wagen. Zondag 21 oktober organiseert de club een ruilbeurs en deze gaat door in café - zaal «De Eekhoorn» Brusselbaan 155 9320 Erembodegem en dit van 9-30 tot 13.00 uur. Deze ruilbeurs is toegankelijk voor le den en niet-leden. Leden hebben gratis toegang evenals hun vergezellende man en of vrouw en kinderen. Niet-leden i Veel belangstelling voor de opening van de kampanje 'Leef-Mi- betalen dertig frank inkom en honderd pewust' (a) frank de meter staanplaats. Lid worden kan iedereen die interesse heeft voor onze club door middel van overschrijving van 200 Bfr. op nr. 001- 2163983-86. Ten name van «Speelkaar ten en jokersclub de Majoor Aalst» te vens is men lid tot 1 januari 1992 en heeft men heel wat voordelen zoals men ziet (gratis inkom, geen staanplaats ver goeding). Losse nummers van ons club blad zijn steeds te verkrijgen op onze ruilbeurzen tegen betaling van 50 fr., ook voor niet-leden. Volgende ruilbeurzen zijn zondag 21 ok tober, zondag 16 december. Steeds van 9.30 u. tot 13.00 u. Voor verdere informatie kan men steeds terecht op het sekretariaat en bij de voorzitter allen op het zelfde adres Goe man Ronny, Steenweg op Aalst 140,9308 Hofstade, tel.: 053/21.39-58. bos is derhalve wezenlijk. Met alle mogelijke middelen zal worden geijverd om de beekwaters te zuiveren en zuiver te houden! Tussen Meldert-dorp en Kravaal bos ligt de zavelput «De Ginst», met prachtige speciment kalkzandsteen. Om dit 3 ha groot domein te vrijwa ren van vervreemding en vervuiling werd een overeenkomst voor re creatief gebruik met de eigenaar af gesloten. Om voormeld gebied winter en zo mer toegankelijk te maken worden dringend enkele landbouwwegen verhard, evenwel zonder slijtlaag. Terzake wordt een plan uitgewerkt. Om de dagrecreant een bezoek aan een levende algemene boerderij te gunnen wordt een overeenkomst met een boerengezin afgesloten. Om voormeld gebied winter en zo mer toegankelijk te maken worden dringend enkele landbouwwegen verhard, evenwel zonder slijtlaag. Terzake wordt een plan uitgewerkt. Om de dagrecreant een bezoek aan een levende algemene boerderij te gunnen wordt een overeenkomst met een boerengezin afgesloten. Aangezien dagrecreanten meestal per wagen de Faluintjes aandoen, is een Faluintjesroute uitgetekend over de vier dorpskernen via de meest esthetische straten, land schappen en natuurgebieden. De volgweg ligt vast maar wacht nog op bewegwijzering. Het doortrekken van de fietsroute in de bedding van het Leirekens- spoor en de aanleg van een afzon derlijk fietspad in de Affligemdreef vormen een volledige ontsluiting van de Faluintjes voor fïetsrecrean- ten. Met de eigenaar van het Waterka steel te Moorsel tracht men een overeenkomst uit te werken om dit werkelijk unieke lustprieel, op af spraak en onder begeleiding, toe gankelijk te maken. Restauratie van kunstschatten, zoals de schilderijen van de H. Gu- dulakapel, mag niet langer talmen. De historische figuur van Gudula roept om een colloquium, zoals J.F. Vonck. Iets dergelijks verdient ze ker ook de folklorist Alfons De Cock. Last but not least staat de V.V.V. De Faluintjes voor de enorme taak om het beheer van een, gestadig gegroeid, eigen patrimonium van oude, meestal vrijwel unieke land bouwwerktuigen en machines. Het opstarten van een landbouw kundig Museum, dagelijks toegan kelijk en uitgebouwd rond de histo rische landbouwaspekten van de streek, is dé uitdaging die de ko mende jaren door de V.V.V. De Falaintjes dient te worden aange pakt. JMH In 1989 kenden de ondernemingen in ons land een forse winstgroei en ook voor 1990 zijn de vooruitzichten biezonder goed. Dat schrijft Weekberichten van de Kredietbank in zijn jongste nummer. De Belgische hop is minstens evenwaardig aan de buitenlandse. Dat blijkt uit een publikatie van drA. Maton en ingenieurM. Pieters in de vermaarde Zwitserse Brauerei Rundschau. Jm Heyman Aalst. Guy Walgraef bracht een gepast lied tijdens de aktie 'Leef-Mi lieu-Bewust'(a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 5