F.C. De Kampioenen 99Handiger aan de toog dan op het veld, ja!99 Koncerten in onze regio Suksesvolle 'Zesde Dendermondi nacht van het hart' HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Drukkerij A. De Cuyper-Robbi En de absolute pluspunten van TV-Ekspres TV-Ekspres. Gewoon buitengewoon. Festival van Vlaanderen "Solisten van Moskou" spelen te Lokeren Schnittke, Bach, Mozart en Tsjaikovski (27.10) Informatie-avond «Vrouwen-Mannen» in Dendermonde Uitgeverij De Cuyp «Belle» Bridgeclub 16 - 26.10.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen Kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16/762-AS Abonnementendieni tel.: 052/21,40.60f jaarabonnement 2.20'* 6 maand 1.10 3 maand 55 los nummer 4 Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de National!1 c Federatie der InformarP weekbladen vzw Aangesloten bij dffj^ Verantwoordelijke uitgf D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Anderlecht-spits Mare De Gryse ,,Soms zou je de trainer wel willen vermoorden!" Waarom Walter Capiau soms aardig uit zijn slof schiet Donaat De Riemaecker wil vóór alles zichzelf zijn Uit in eigen land: de Vlaamse Ardennen in herfsttooi méér boeiende artikelen en aktuele achtergrondinformatie de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's de unieke service van TV-Ekspres: alle speel- en .tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, verzameld in superhandige weekagenda's met ruim 200 video-streepjeskodes. Zo kies je gemakkelijk en snel al je favoriete programma's. Het Festival van Vlaanderen, editie 1990, loopt op zijn laatste benen. Het laatste koncert in onze regio brengt de Solisten van Moskou op zaterdag 27 oktober om 20 uur naar het kultureel centrum te Lokeren. De Solisten van Moskou gaven hun eerste koncert ruim vier jaar gele den in de grote zaal van het Conser vatorium van Moskou. Het was het eerste sukses in een lange rij. Niet zo'n verrassende vaststelling, als men weet dat het ensemble uit de beste muzikanten van het land be staat: muzikanten die daarnaast ook als solist naam verworven heb ben in binnen- en buitenland. Al die tijd staan de Solisten van Moskou onder de leiding van de virtuoze altviolist Joeri Basjmet - door de Financial Times uitgeroepen tot de beste altviolist ter wereld. De eerste vioolsolo van het ensemble, Alexej Mikhlin, was één van de beste leer lingen van David Oistrakh; in 1963 werd hij eerste laureaat van de Ko ningin Elisabethwedstrijd. Men roemt hem om zijn subliem spel en zijn opmerkelijke virtuositeit. Soliste Irina Tseitlina, uit de school van David Oistrakh en Leonid Ko- gan, is één der meest aanbeden vio listenvan haar generatie. Suksessen op de vioolwedstrijden van Mün- chen, Montreal en Brussel bezorg den haar engagementen voor kon certen en opnamen en vormden de stap naar een briljante carrière. Volgens Rostropovitsj "gaf ze blijk van een unieke muzikale visie". Koncerten, recitals, radio- en tele visie-uitzendingen, plaatopnamen en CD's: de carrière van pianosolist Patrick Dheur neemt internationa le allures aan. Hij is laureaat van de Karei Szimanovski-Wedstrijd in Brussel en eerste laureaat van het Institut Musical Européen van Be- sangon. Hij treedt regelmatig op in dertien landen op drie kontinenten in reci tals of met orkest. Hij is echter ook aktief als muziekpedagoog en als artistiek direkteur van het Festival de Huy-Durbuy. Programma Het ensemble (met zijn 19 muzi kanten) zorgt samen met de twee solisten voor een rijk gevarieerd programma met muziek uit de 18de, 19de en 20ste eeuw. Van Alfred Schnittke (°1934) wordt "Monolo gue" gespeeld. Van J.S. Bach (1658-1750) het "Concerto voor 2 violen, strijkers en basso continuo in d, BWV1043", met zijn drie bewegingen een model van evenwichtigheid, een voorbeeld van gave musiceervreugde. Het "Concerto nr. 13 voor piano en orkest in C, KV 415" van W.A. Mo zart (1756-1791) werd gekompo- neerd aan het begin van zijn verblijf te Wenen, kort nadat hij met zijn Salzburgse werkgever gebroken had. In deze periode hield hij dan ook bewust rekening met de smaak van het Weense publiek en legde zich enigszins toe op briljante vir tuositeit. Maar uiteraard deed hij dit zonder zijn eigen persoonlijk heid op te geven of in oppervlakkig heid te vervallen. Vergeleken met zijn voorgaande koncerten bereikt hij hier in ieder geval een erg bril jant klankbeeld door het gebruik van pauken en trompetten. Het koncert besluit met een van de tophits van Peter Tsjaikovski (1840-1893), zijn "Serenade voor strijkers in C, opus 48" uit 1880, die hij zelf - en hij was nooit tevreden over zijn eigen werk! - één van zijn meest geslaagde komposities vond. Het is inderdaad één van zijn fijn- zinnigste partituren, die hij opdroeg aan Nedejda von Meck, een vrouw die hem moreel en financieel steun de. In tegenstelling tot het overgro te deel van zijn oeuvre, staan alle bewegingen in grote tertstoonaard en het werk heeft dan ook een vrij opgewekt karakter. Toegangskaarten aan 400 fr. kun nen gereserveerd worden in het Kultureel Centrum, Torenstraat 1, 9160 Lokeren, tel. 091/48.28.05 van ma. tot vr. van 08.30 tot 12 u. en van 13.00 tot 17.30 uur. L. Tuinpryskamp Op zaterdag 3 november organiseert het Werk der Volkstuinen, afdeling Wieze, zijn traditionele proclamatie van de uit slagen der hofkenskeuring. In het raam ervan werd volgens feestprogramma op gesteld: om 18.30 u. welkom, waarna koude schotel, om 20 u. ontspanning gebracht door de K.A. V.-Wieze, met tij dens de pauze bekendmaking van de uitslag van de wedstrijd naar de zwaarste ajuin. De prijsuitreiking heeft dan plaats om 22 u. De vzw Cato, de Vriendenkring van Hartpatiënten uit de Regio Den- dermonde, was zaterdag aan haar zesde nacht van het hart toe. Feest en dansavond die doorging in de feestzaal Salamander in Buggen- hout, met een succes over de ganse lijn. In de goed gevulde feestzaal heerste gans de avond en een stuk in de nacht, een geweldige sfeer. Het op treden van Conny en Danny Fabri was hier niet vreemd aan en vooral laatstgenoemde zette de Salaman der in vuur en vlam. Volgens de traditie dankte voorzit ter Constant Vermeulen de talrijke sympathisanten voor hun aanwezig heid en daadwerkelijke steun aan de vereniging, beklemtonend dat de vzw Cato, die op 25 mei 1991 haar 10-jarig bestaan mag vieren, niets aan het toeval zal overlaten om de hartpatiënten uit de Regio Dender- monde op de best mogelijke manier te begeleiden eens ze uit het zieken huis zijn ontslagen. Hij stelde ver der dat de werking van een vereni ging als de vzw Cato niet in stand te houden is zonder financiële steun, reden dan ook waarom de 'Nacht van het Hart' wordt georganiseerd. Een hartpatiënt staat niet langer al leen, zegde de voorzitter nog. De deur van de vzw Cato staat open voor iedereen, die eens uit het zie kenhuis ontslagen, behoefte heeft aan steun en begeleiding. Met de zeer geslaagde zesde uitgave van de 'Nacht van het hart' zit de jaarwerking er nog niet op. Op woensdag 28 november 1990 wacht nog een 'Eet-gezond-avi herfst- en winterse feestj en op zaterdag 8 deceml het traditioneel eindejaan houden. In grote lijnen v reeds de jaarwerking 1991 legd, die op zaterdag 19] 1991 wordt opgestart met vergadering. In februari door een nieuwe 'Eet avond', een paar winterw gen en bedrijfsbezoeken loop naar de officiële vie het tienjarig bestaan van ging op 25 mei 1991, wat zal gaan met een academisch! een tentoonstelling en dive 1' viteiten waarbij de aandacl zal getrokken worden op de tie tegen hart- en vaatziekl Tot slot van de feestavond publieke trekking gehoude gratis tombola met als ht een tiendaagse reis naar voor twee personen in vol die gewonnen werd door k; mer 4705, reserve nr. 2844. Verdere winnende numme 3083, 2658, 1871, 3345, 29 en 2047. itjx De prijzen zijn af te halen stek adres van Constant Vei n_ Weggevoerdenstraat 48, 92 fjej( Gillis-Dendermonde, wai ook steeds terecht kan voor informatie over de werking ze zelfstandige zelfhulpgrot ten ls De Socialistische Vooruitziende Vrou wen van de federatie Dendermonde (SW) organiseren op donderdag 8 no vember e.k. in de lokalen van Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde, een informatie-avond met betrekking tot «Positieve aktie voor vrouwen... dis- kriminatie voor mannen»? Sinds het KB van februari 1990 met maatregelen ter bevordering van gelijke kansen voor mannen en vrouwen in de overheidsdiensten, heeft mene gekreëerd om positieve aktie vo wen te gaan voeren. Mev. Diane die deze avond, die van start 19 30 u., zal verzorgen is in aa met dit KB tewerkgesteld als en tieverantwoordelijke bij de RTT suggesties, opmerkingen en rei men vast aan bod. Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekbj voor Dender-, Durme- Scheldestreek Oude Vest 34 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.1721 Uitslag van de winnende paren op do. 18 okt. Richting Noord-Zuid 1. Hubert De Troch Georges Kor te 2. Yvonne De Graeve Werner Cornelis 3. Mark Vereecken Herman De Cuyper. Richting Oost-West 1. Michel Matthys Paul Velde- man 2. L. De Visscher Albert Maes 3. echtpaar Michiels Bridgeavond: elke donderdag te 20 u. in de zaal «De 3 Klokken» Van Langenhovestraat 1 te St.-Gillis Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: p M. De Backer

De Voorpost | 1990 | | pagina 16