e Voorpost 'PORTi Beslissende penalty in slotminuut Toch nog een goede prestatie homasz Wygonik eedt voor het eerst an met KAVD Jongeren stellen rooskleurige verwachtingen bijSK Lebbeke len weet maar nooit endracht Aalst VOETBAL mmmm KAVD-Brakel 1-0 Eendracht Aalst - digest Beveren - Eendracht Aalst 5-3 Super-badmintondag Bedaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z2l.40.60 fvoetbal. De Leedse jeugdspelers organiseerden een barbecue. De boog kan Eendracht ging op Beveren de boot in met 5-3 nadat het de leiding in handen had met 1-3, en op weg scheen Beveren in eigen huis een pad in de korf te zetten. De Ajuinen konden dus duidelijk tijdens het laatste kwartier de plaatselij ke stormloop niet klemmen, al dient onderstreept dat op een paar Beverense KAVD-Olsa 1-0. Met deze kopbal van Heyrman kwam KAVD dichtbij de openingstreffer maar de fenomenale De Cubber stond paraat (vh) KAiD-Olsa Drakei 1-0. Van Troos heeft het nooit gemakkelijk tussen twee verdedigers (vh) President Rudyjansegers van SK Lebbeke prijst zich tevreden met tien punten uit acht wedstrijden. Voor aanvang van de kompetitie waren de verwachtingen, althans bij sommigen, minder hoog gespannen. «Ik had eerlijk gesproken zo'n suksesvoi debuut niet verwacht, al voeg ik hier dadelijk aan toe dat ik vertrouwen stelde in de spelers die de basis vormen, zegt de voorzitter. We hadden ons geen vooraanstaande rol toegemeten maar wilden ver uit de degradatiezone wegblijven. De meerwaarde op het rekwest is het resultaat van de inzet van de spelers en het werk van oefenmeester Guy De Baerewaarwe zeer tevreden van zijn. De kern is niet ruim en dat wist onze trainer voor hij aan de slag ging. Op de voetbalbeurs hebben we geen «zotte toeren» uitgehaald. We hielden rekening met het feit dat een aantal jongeren aan de voordeur stonden te trappelen. Een paar hebben in deze kompetitie een gunstige repliek geboden. Wat denk je van Bart Tonnelier Jurgen Vermeulen, Tom Mangelschots en Tonny Eeckhaudt vertolken de rol van waardige substituten. Er staan er nog een paar op de stoep. Jammere vaststelling is dat zij te weinig wilskracht opbrengen en te vaak hun zaterdagavond doorbrengen in rokerige kroegen. Nooit eerder kregen de jongeren in Lebbeke zoveel kansen geboden. We zijn van plan om die politiek in de komende jaren verder te zetten. SK Lebbeke heeft jeugdig talent aan boord. De clubleiding schenkt hen het vertrouwen. Op sportief vlak verloopt alles naar wens. We hebben voorts plannen om de akkomodatie te verbeteren. Een nieuw klubhuis blijkt een noodzaak op het A-terrein. In alle opzichten is een gunstige tendens voelbaar. Onmiddellijke ambities hebben we opzij geschoven. Een plaats halverwege de rangschikking is thans het voornaamste streefdoel. In twee thuismatchen die thans op het programma staan, moeten we vier punten pakken. Nadien reizen we naar Ertvelde met een bijna gehalveerde ploeg. De hele verdediging is die dag onbeschikbaar. In die omstandigheden kan je geen hoge verwachtingen stellen.» (e.g.) 29 Dendermonde maakt van het vrije kompetitieweekeinde gebruik om een «wedstrijd te organiseren. Zaterdagavond om 19u.30 is het Brabantse gem te gast in het stadion te Grembergen. Thomasz Wygonik vat voor het st post in de Dendermondse basis. Hij is 22 jaar en afkomstig van de Poolse lei steklasser Krakow. Wygonik verliet zo'n half jaar geleden zijn land en week 'ei naar de Verenigde Staten. Hij speelde een paar wedstrijden bij Wisla 9* field (Newjersey), een ploeg waarvan de Pool Jerry Panikowski de eigenaar vai Iharlie Uyttendaele maakte tijdens zijn vakantie in de States, die hij benut u" zich met voetbal bezig te houden, kennis met Wygonik. Op een voorstel mee naar België te keren, in de hoop er een toekomst op te bouwen, ging 'oetballer dadelijk in. Terug naar Polen wou hij niet. Al enige tijd verblijft ten huize Uyttendaele. Een toeval bracht KAVD in kontakt met deze man. Is enige tijd neemt de Pool aan de trainingen in Dendermonde deel. issen werden alle formaliteiten geregeld zoals verblijfsvergunning en is een kgever bereid om de voetballer aan de slag te helpen. Binistratief is thans alles in orde. De Poolse voetbalbond gaf toestemming at Wygonik thans definitief lid van KAV Dendermonde is. Het is nu enkel wachten op de officiële dokumenten uit Polen. Thomasz speelde intussen paar keer met de invallers en vat zaterdagavond voor het eerst post in de is. Of hij zondag over acht dagen in de kompetitie zal aantreden hangt af de Poolse dokumenten. Hebben die op dat ogenblik Dendermonde nog bereikt, dan is het nog even wachten. n e anik went intussen aan de Denderboorden, al onderstreept oefenmeester ii Pfaff dat men niet onmiddellijk wonderen van hem mag verwachten. Een aal dat aan de supporters is gericht om niet meteen te be- of te ordelen. Als mens laat Thomasz Wygonik alvast een voorbeeldige indruk. (e.g.) Het lag niet in de lijn van de verwachtin gen dat het duel tussen KAV Dender monde en Olsa Brakel tot een groots spektakel ging uitgroeien. Vooraf was duidelijk dat de gasten met een punt tevreden waren en in het Grembergse stadion defensieve principes zouden huldigen. «Van dat soort opvattingen is de kijker de dupe en ik meen dan ook dat het maar best is dat Olsa in extremis de boot is ingegaan, zegt de Dendermondse oe fenmeester Toon Pfaff. Het was een slechte wedstrijd. Ik wil vooraf onderstrepen dat ook mijn spe lers er weinig van terecht hebben ge bracht. Er viel geen greintje agressiviteit te bespeuren. De gasten waren er van in den beginne op uit om het tempo te drukken. Ze zijn daar aardig in gelukt. Uit vele duels kwamen zij als winnaar tevoorschijn. Op het technische vlak waren wij de betere ploeg. Het is ook de enige positieve vaststelling. De bezoe kers waren vaak sneller op de bal, ge woon omdat bij ons de handelingen te traag verliepen en weinigen zin hadden in een bijkomende inspanning. Ik geef volmondig toe dat het moeilijk voetbal len is tegen een ploeg als Olsa Brakel. Voor hen heeft een gele kaart meer of minder weinig belang. Wat mij tevreden stemt is dat we voor het eerst in deze kompetitie geen doelpunt hebben toege staan, zegt Pfaff. KAV Dendermonde is eigenaar geworden van twee punten dank zij een strafschop die het toegekend kreeg in de slotmi nuut. «De gasten waren niet ingenomen met de beslissing van de scheidsrechter maar het was wel degelijk een overtre ding. Bovendien stond de grensrechter er met de neus bij. Duidelijk was dat de bal binnen de zone van de waarheid 'gekontroleerd' werd. Was die reaktie achterwege gebleven, dan was de weg vrij geweest voor Dirk Van Nieuwenhuy- se om naar het bezoekende doel op te rukken», meent Toon Pfaff. Jan Heirman nam de penaltytaak op zich en zou die overigens tot een goed einde brengen. «Het was de derde keer in deze kompeti tie dat ik een strafschop omzet, telkens met sukses, glundert Jan. De gasten beweerden dat de spelleider een licht zinnige beslissing had genomen. Moge lijk heeft deze overtreding, want het was er een, de doorslag gegeven na eerdere fouten waarop de gasten binnen de grote rechthoek betrapt werden. Het gold mis schien deels als kompensatie maar uit eindelijk heeft de spelleider het recht om de sanktie te nemen die zich op dringt. De wedstrijd was er zeker geen om over naar huis te schrijven. Belang rijk voor ons is dat we twee punten pakken, waardoor we nu een zes op zes totaliseren. We kunnen m.a.w. wat rus tiger ademen, zegt Jan Heirman die wat inzet en overtuiging betreft, ongetwijfeld het voorbeeld is bij KAVD. (e-g.) Godtbil heeft de groepstrainingen hernomen. Mariman scherpt zijn vorm aan in het reserventeam. Zijn terugkeer in de A-kern wordt vol gens ingewijden pas verwacht na nieuwjaar, De nieuw aangeworven Finjanne Suokonautio zou, als al les normaal verloopt, heden dins dag te Aalst arriveren. Of hij voor de bekerwedstrijd tegen FC Luik zal aantreden, is onzeker. WÊÊÊKÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊmÊRBgtÊÊÊÊmÊËÊÊma Op maandag 29 oktober 1990 organiseert de badmintonklub Drive uit St.-Gillis-Dendermonde in samenwerking met de Stedelijke Sportdienst een super-badmintondag. Deze afzonderlijke dag is voorbehouden aan jongens en meisjes tussen 8 en 14 jaar. Van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur kan voor slechts 100 fr. worden kennis gemaakt met badminton. Als toemaatje ontvangt elke deelnemer zelfs een verrasingspakket. Inschrijven kan nog steeds bij de Stedelijke Sportdienst op het nummer 052/21.06.12. De super badmintondaggaat door in de Gemeentelijke sporthal van Langenho- vestraat 203 te St.Gillis-Dendermonde. gjidracht Aalst moet voor zijn bekerwedstrijd zondagnamiddag a.s. in de 4 ch met FC Luik en vertrekt uiteraard niet als favoriet. «We vertrekken op iourt zeker niet als de ploeg die bij voorbaat het hoofd op het kapblok legt. g Pr Eendracht telt in de eerste plaats een gunstig verloop van de kompetitie, —Jat we ontspannen die ontmoeting met de Luikenaars kunnen aanvatten. ,al, licht kunnen we rekenen op enige naweeën vanwege FC Luik na zijn na opese wedstrijd. Maar langs de andere kant is het verschil tussen eerste en ^lede klasse niet weg te cijferen. Tijdens een bekerkompetitie valt links en Jhts toch al eens een verrassing te noteren. Hopelijk zorgt Eendracht deze dePrvoor een stunt», aldus klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. d Eendracht bij de trekking van de 16e finales het geluk niet aan zijn kant, wordt FC Luik-Eendracht Aalst ook geen kasnummer op Financieel gebied, n heeft ook oefenmeester Fazekas met problemen te kampen. De Een- _jcht-coach zal voor de wedstrijd te Luik niet kunnen rekenen op de "petste Szabadi en de geschorste Peeters. Vooral het forfait van deze laatste wel eens zwaar kunnen doorwegen op de esbattementen van het Aalsterse Jni De Brusselaar is een man die als verdedigende middenvelder over een "[te routine beschikt en tijdig kan rust brengen wanneer de tegenstander gaat [essen». jgjiertussen werd in het Eendracht-kamp weer keihard getraind. Waarom zo Ins? Fazekas is het type van de winnaar. Hij kan blijkbaar niet goed Ploppen dat zijn poulains een 1-3 voorsprong op Beveren nog lieten teloor BI. Misschien kan ook wel gezegd worden dat Chunga, die een uur lang een sublie me verrichting weggaf en een fraai doel punt lukte uit een vrije trap, na een uur wegdeernslerde. Een tekort aan kracht, zegt oefenmeester Fazekas. Dat is niet vreemd als men weet dat de Zimbab- wees sukkelt met een knieblessure en niet volop kan trainen. Een beetje rust zou hem zeker goed doen, maar Faze kas beschikt over te weinig talent om het middenveld te stofferen, al dient gezegd dat Lathouwers te Beveren zich ontpop te als een keiharde werker. Die is niet meer weg te denken als vaste waarde in het basisteam. goals het predikaat «afschampers» mag geplakt worden. «Al bij al een goede prestatie van het hele team dat zich totaal heeft ingezet, maar naar het einde toe toch wel teke nen van vermoeidheid vertoonde, waar van Beveren tenvolle uit heeft kunnen profiteren, aldus de eindkonklusie van klubsekretaris Jean-Pierre Van Droo genbroeck.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17