Eerste misstap voor SK Aalst SK Aalst en Zottegem samen aan de leiding met vier punten voorsprong Tweede provinciale in het Aalsterse Derde provinciale in Erpe-Mere f 18 - 26.10.1990 - De Voorpost VOETBAL SK Aalst - SK Beervelde 1 -1 normaal nooit doen. Zelfs onze doel man Van der Steen diende nog eens puik te keepen om een vrijschop te verijde len. Anders was de katastrofe kompleet geweest. Jammer vind ik echter de be slissing van de ref; toen onze doelman zich reeds meester had gemaakt van de bal werd hij foutief aangelopen. De scheidsrechter interpreteerde dit echter totaal verkeerd en gaf een strafschop aan de bezoekers. Ik wil dit niet als excuus inroepen want onze matte ploeg kreeg in feite wat ze verdiende. Met de verplaatsing naar het sterk akterende Bambrugge op het programma zullen wij deze week keihard moeten werken om een nieuwe opdoffer te ontlopen.» (Nicolle) mij om voorin te gaan spelen. Ook tegen Baasrode, bij een 1-0 achterstand, kreeg ik dit jaar reeds die funktie toebedeeld. Het lukte meteen. Zottegem speelde ook gedurende die tweede helft met meer inzet en zo kregen wij Haaltert op de knieën. Het kostte wel veel bloed en tranen. Slechts in de allerlaatste minuut kregen we zekerheid omtrent de over winning. Ik was dan ook enorm voldaan dat ik voor die laatste treffer kon zorgen met het hoofd.» Onze babbel zetten we dan verder met alweer een harde werker die noch moei te noch last bespaarde om zijn ploeg naar een overwinning te loodsen Sepp Bousard- «Het bleek tegen Haaltert alweer dat wij het in eigen vesting steeds moeilijk hebben. Op verplaatsing was er voorlopig geen enkel obstakel. Nu kwa men wij alweer op achterstand en bleef Haaltert in onze kuiten bijten. Ik was dan ook uiterst tevreden de gelijkmaker te lukken iets na het uur. Dit zette ons op het goede spoor. Stefaan Lelau en Koen De Vleeschouwer maakten dan het karwei af. Een verklaring voor die «pro blemen thuis» liggen volgens mij in het feit dat alle ploegen super gemotiveerd en zeer defensief naar de Bevegemse Vijvers afzakken. Dit schept vaak proble men. Buitenshuis hebben we daar min der last van. Toch hebben wij voorlopig de nederlaag weten te ontlopen en be kleden nu eindelijk de eerste plaats. SK Aalst blijft de konkurrent en wij vewach- ten nog felle tegenstand van TK Meldert, Meerbeke en natuurlijk ook Sint-Lie- vens-Houtem. Hun twee nederlagen op rij maakt ze evenwel nog niet kansloos. Iedere ploeg krijgt in de loop van een seizoen wel van die zwakke momen ten.» Het laatste woord verlenen we wel aan de absolute uitblinker van de partij, Koen De Vleeschouwer. «Alles is dus rozengeur en maneschijn voor mij en Zottegem. Ik speelde alvast mijn beste wedstrijd van het seizoen. Trainer Ghellynck gebruikt mij allicht graag verder als mandekker. Nu de schorsing van Deviaene voorbij is wordt hij de man voor onze voorlinie. Ik zal allicht naar achteren verhuizen maar van daaruit toch trachten offensief te blijven, indien de trainer of de omstan digheden dit toelaten. Ik zou maar al te graag mijn doelpuntenaantal opdrijven. Nu zit ik voortaan op twee, dus... er kan nog wel eentje bij. Misschien lukt het weer tegen Meerbeke. Nu lukt mij toch alles.» Voor SK Aalst is het in de wedstrijd tegen Beervelde op een eerste sisser afgelo pen. De lokalen hadden nochtans een zeer goede indruk gelaten op het veld van Sint-Lievens-Houtem waar de top per met winst werd afgesloten. Nu lukte het niet tegen het minder geklasseerde SK Beervelde, en dit aan huis. Voetbal is en blijft dus duidelijk onberekenbaar. De rekening moeten we echter maken na deze wedstrijd. Vooreerst zien we dat Zottegem nu langszij komt terwijl de kloof met de derde wel uitgediept wordt. Sint-Lievens-Houtem verloor inderdaad zeer verrassend het duel met Bambrug ge en valt zodanig weg uit de top. De start voor Aalst mocht er echter zijn. De thuisploeg leek meteen op een vlotte zege af te stevenen en het doelpunt dat er kwam langs Bruno Cooman verstevig de die hoop nog. Maar Aalst wist uit zijn Zottegem-Haaltert. Koen De Vleesschouwer komt iets te kort. Bart Van den teen kan opruimen (nic) SK Aalst'SK Beervelde 1-1. De co-leiders lieten een kostbaar punt liggen (da) Na acht speeldagen is het dan eindelijk zover. KSV Zottegem heeft de leiders plaats te pakken in tweede provinciale. Toch moet men nog dulden dat SK Aalst, eveneens veertien punten, co-leider is. Zottegem blijkt het evenwel niet zo ge makkelijk te hebben wanneer het voor eigen volk moet aantreden. Ook nu weer tegen Haaltert kwam men eerst op ach terstand en vroeger werd reeds een pun tje gelaten tegen Bambrugge en Onker- zele. Op verplaatsing liep het voorlopig wel lekker. Er werd gewoonweg riant gewonnen. Wij hadden na afloop een gesprekje met twee uitblinkers uit die partij tegen Haaltert, namelijk met Koen De Vleeschouwer en Sepp Bousard. Bei de spelers zijn Zottcgcmse kweek en hadden een ruim aandeel in de zege van hun ploeg ten nadele van Racing Haal tert. Koen De Vleeschouwer: «Inderdaad, het liep vandaag tegen Haaltert niet van een leien dakje. Ook ik zat niet zo goed in de wedstrijd waarin we in de eerste helft te slordig akteerden om de bakens te ver zetten. Een nukkig Haaltert hield ons gemakkelijk aan de praat daat we te weinig inzet en agressiviteit aan de dag legden. Ik persoonlijk had het wel eens aan de stok met de oprukkende Eric Vanderhoeven, die net nog voor de rust voor de openingstreffer zorgde. We wis ten meteen dat we het voor eigen pu bliek weer niet onder de markt zouden hebben. Tijdens de rust vroeg de trainer Zottegem-Haaltert. Wouter Mussche was een van de uitblinkers in de tweede helft. Hij zaaide geregeld paniek in de zone van de waarheid (nic) overwicht onvoldoende afstand te ne men van een tegenstander die bleef geloven in zijn kansen. Vanop de straf schop was het Van Laere die de ploeg langszij bracht en meteen was alles te herdoen. De Aalsterse furie was echter geluwd en uit het steriele overwicht kon de winning-goal niet meer gepuurd wor den. Trainer Van Stichel betreurde dan ook achteraf dat .Aalst nu een off-day kende: «Enkele spelers haalden bij ons duide lijk niet hun normale peil. De Pauw en Piron waren offensief gezien veel min der krachtig dan op het veld te Sint-Lie vens-Houtem. Bij de bezoekers was Bonnaerens voor mij de draaischijf die wij niet vleugellam kregen. De ingesteld heid liet vandaag te wensen over Wij Zottegem-Haaltert. De Haaltertse por- hebben zowaar de tegenstander onder- tier De Knijf moest in de tweede helft schat en dat kan je als leidersploeg dan toch het hoofd buigen (nic) Atletiek. Het bestuur van AC Denderland met de gehuldigde Leo Brusselmans (vh) Bambrugge SL Houtem Hier kunnen wij werkelijk van een stunt spreken. Bambrugge is zich stilaan het imago van een giant-killer aan het kwe ken. Na de verrassende uitzege op het veld van TK Meldert werd nu ook Sint- Lievens-Houtem teruggewezen. Vier op vier voor Bambrugge terwijl niemand zou gehoopt hebben dat Bambrugge slechts één puntje zou wegkapen in deze partijen. De lokalen begonnen snel en snedig in de derby en het was reeds vlug gebeurd langs De Landsheer. Sint-Lie vens-Houtem moest onmiddellijk in de achtervolging en had het daar in den beginne zeer moeilijk mee. Toch zou men nog voor de koffie orde op zaken stellen. En meer nog want zowel Van Vaerenbergh als Van Ruyskensvelde von den doelman Van Geert in verlegenheid. Trainer Jean-Baptist Pfaff had echter een verrassing in petto voor de tweede helft. Van Gijseghem werd met offensie- vere bedoelingen in het veld gestuurd en Appelterre 2 Burst O Tegen het laag geklasseerde Appelterre liep Burst een ontgoocheling op. Na goede resultaten ten nadele van Borsbe- ke, Winnik en Aaigem. Nu kregen de Burstenaars een opdoffer met twee kop- baldoelpunten langs Corin en De Nil. Beide doelpunten vielen in de tweede helft na een eerste bedrijf dat gelijkop- gaand was. De verplaatsing naar Lebeke kondigt zich als zeer zwaar aan. Mere 5 Erpe O Voor Mere werd een reeks van vijf op eenvolgende gelijke spelen eindelijk ab rupt afgebroken en dit met een ruime zege. Na de twee opeenvolgende over winningen was het voor Mere van tien september geleden dat er weer eens gewonnen werd. Denk nu niet dat Mere ook achteraan de klassering bengelt want de ploeg leed dit seizoen nog geen enkele nederlaag. Erpe wordt nog dieper in het dal gesleurd en telt als laatst geklasseerde reeds vier punten achter stand op de voorlaatst geklasseerden. Cleerbaut en Van Den Driessche hadden reeds voor de rust de partij in een beslissende plooi gelegd. Erpe kon in die tweede helft wel niets terugdoen. Mere liep gewoon van zijn tegenstander weg met doelpunten van Ruyssinck en twee maal Van Den Driessche. Hij ontpopt zich weer als de man van de wedstrijd en vooral in de zone van de waarheid is hij aartsgevaarlijk. Aaigem Voorde De eerste helft verliep vrij traag en onge ïnspireerd. Na de rust kreeg Aaigem de rekening gepresenteerd met bezoeken de doelpunten van Malfroid en Goes- sens. Aaigem wist nog de aansluiting te verzorgen langs De Vadder maar verder kwamen de lokalen niet. Doelman Fon- teyne redde alles wat er te redden viel. (Nicolle) dat scheelde een slok op de borrel. Bael posteerde hij achteraan. Bambrugge was meteen aan het domineren. Die zelfde Van Gijseghem bracht Racing weer langszij en de thuisploeg berustte daar niet in. Men ging rustig verder en naarmate de partij vorderde week Sint- Lievens-Houtem zienderogen. De geest driftige aanhang van de lokalen wou nu het vel van Houtem. Die hongerige toe schouwers bleven niet op hun honger zitten. Invaller Wijnendaele wist de win ning-goal te lukken op pass van De Coster. Heldergem TK Meldert Na pogingen van Goossens en Barbieux in het eerste halfuur kwam Meldert gaandeweg in de wedstrijd. Het werd uiteindelijk een zware nederlaag voor Heldergem. Nog voor de koffie zorgde Bombel twee kopbaldoelpunten, dat de ze nen bereik van Meldert kwam. rust liep het weer van een leien voor de bezoekers. Met doelpui alweer Bombeke en tweemaal Lib was het lot van Heldergem Trainer Rufin Van Den Eynde w eens enorm ontgoocheld na de «TK Meldert blijft een topploeg zo'n ploeg sterk gemotiveerd in h komt wordt het voor ons toch zonder moeilijk. Na de nederli Bambrugge wou men hier eei bekomen. De laatste kans voor kon namelijk hier verspeeld Daarom kregen wij het zo moeil dit TK Meldert nadat wij een zegereeks hadden opgebouwd dergem. Vooral op stilliggende werden wij gepakt. Dit deed ons vi vooral de das om.» be 1Z1C dan ögel beh enke Jens' la#n- 1 leapt J kers »i^ mtat d als Atletiek. Ook de eerste 'dames' arriveren aan het brugske over hebben er blijkbaar nog goede vooruitzichten (vh) Atletiek. Vorige zaterdag organiseerde AC Denderland een Brusselmans te huldigen. Leo heeft immers in 1990 (op prachtig palmares bijeengelopen vooral over de halve ginnestuk een tweede plaats in de marathon van Brussel. Hij overwinningen in de halve marathon, 4 in de 10 mijl, 1 op 15, 12,9 was tweede in de marathon van Brussel en behaalde nog een resem sen.(vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18