Twee goals in vijf minuten obur }g zonder punten Sint-Gillis bevestigt Lebbeke wellicht panden Mder J.P. Hals Onmondigheid troef bij Rapide Lebbeke (e.g.) nm fflsmm «f Baasrode in nauwe schoentjes )rtkomplex Robur ^gebreid en gerenoveerd Sparta wil bij eerste drie zijn Vierde provinciale E De Voorpost -26.10.1990- 19 nbur-Temse 0-2 i zich niet snel een kentering vol- dan wordt Robur Moerzeke gewis ogel voor de kat. De eersteprovin- behaalde in deze kompetitie nog enkele overwinning en is de weinig denswaardige eigenaar van de rode aa£iarn. Tegen Temse startte het ge- ,ejj capt. Er ontbraken vijf basisspe- ,rds gevolg van kwetsuren. Ook de w kers waren niet kompleet. ,j|j ly De Maere treedt niet graag meer n woordvoerder. Hem wordt verwe- 'm at hij de zaken te zwart voorstelt of le n sommigen dat hij niet eens reali- v, i mag zijn realiteit is dat we helemaal onder- erangschikt staan. Kan ik dan zeg- het goed gaat met Robur Moer- vraagt De Maere zich af. iu veel liever lovende kommenta- wereld insturen. Robur ligt mij aan het hart. Nooit heb ik er een woord willen over horen. De iiviteit gebiedt mij gewoon een zo al mogelijke weergave van de te geven. In de huidige omstan digheden kan ik moeilijk staan juichen. Ik werp niemand de steen maar meen integendeel dat er alles aan gedaan moet worden om binnen de kortste tijd het tij te doen keren. Een degradatie moet ten allen prijze vermeden worden, vandaar dat eensge zind streven in de huidige omstandighe den meer dan een noodzaak is. Tegen Temse hadden we in het begin gelegen heid om een voorsprong te verwerven, ware het niet dat de bezoekende doel man een strafschop van Hans Vereist pareerde. We waren tijdens de eerste helft op zijn minst de evenknie. Na de hervatting waren de bezoekers vaker eigenaar van de bal. Twee tekortkomin gen hebben tot evenveel doelpunten en een nederlaag geleid. Meer kan ik over de match niet kwijt. Ik hoop enkel dat we zondag tegen Geraardsbergen winst opstrijken en dit meteen het begin zou mogen zijn van een heropstanding.» (eg) Damesvoetbal. Kamillekes Aalst hield kampioen Standard met 1-1 in bedwang (da) Wijnegem - Hamme 1 -2 I Ite - Lebbeke 3-1 nks een nederlaag in Zulte be- SK Lebbeke nog steeds een gun- positie in de algemene rangschik- Met twee thuismatchen op het imma is het de bedoeling van Guy iere en zijn manschappen om die te konsolideren, zo nodig als het verbeteren. iet er naar uit dat Lebbeke geruime een beroep zal kunnen doen op Pierre Hals. Hij werd gewond tij een duel. Een letsel aan de knie ernstig te zijn en noopt dezer tot een heelkundige ingreep, wel jammer dat ons dat moet .«komen, zegt trainer De Baere. Ie- als Jean-Pierre Hals vervang je zomaar in een handomdraai, al Si het gezegd dat Jurgen Vermeulen em opvolgde een degelijke repliek ikelijk zag het er voor ons vrij hit We verwierven een voorsprong intig minuten toen Chris Muyse- I de bal in de winkelhaak joeg. foor de rust stelden de lokalen gelijk. Dat was op een ongelukkig mo ment. Kort na de hervatting kreeg de thuis ploeg een strafschop toegekend. Naar mijn mening nam de spelleider hier een lichtzinnige beslissing. We werden me teen verplicht om een achtervolging in te zetten. We reageerden echter te steriel. Toen er dan een derde lokaal doelpunt op de plank verscheen was het hek voor ons helemaal van de dam. Echt ontgoocheld over het verlies ben ik niet. Ik wist vooraf dat we het moeilijk gingen krijgen. Frans Peeleman en Her man Van Langenhove keken op tegen een gele kaart. Over drie weken (in Ertvelde) zijn ze beiden geschorst. Voeg daar nog Jean-Pierre Hals aan toe en ik verlies meteen mijn hele verdediging. Voor het zover is moeten we punten pakken, vier als het kan, eerst tegen Lovendegem en daarna tegen Eine. Twee matchen voor eigen publiek.» (e.g.) Peter Van Caelenberg is in Wijnegem auteur van twee doelpunten geworden. Een eerste keer benutte hij een voorzet van Rik Van De Velde. Nadien maakte hij het werk af waar Dirk Van Der Stock eerder aan begonnen was. Een betere start kon de Durmeploeg zich niet voor stellen. Toen de thuisploeg op het half uur tot tien gereduceerd werd, zag het er naar uit dat er Hamme niets meer kon gebeuren. «Niets is minder waar, zegt Daniël De Paepe. In de tweede helft werd er ge klungeld. Toen de lokalen bovendien een eerreddend doelpunt tot stand brachten, maakten de zenuwen zich van ons meester. Van degelijk werk was geen sprake meer. De eerste helft was anders. We grepen de opponent onmiddellijk bij de keel wat ons in vijf minuten twee goals en evenveel kansen opbracht. Enerzijds omdat we numeriek in de meerderheid waren en anderzijds met de bedoeling om het werk meteen af te maken, pakte ik in de tweede helft uit met drie spitsen. Het verhoopte resul taat bleef uit. «Jo Verbruggen vatte opnieuw post bij VW Hamme. Filip De Borger kwam niet voor in de basis. «In twee wedstrijden heeft Filip zich op tekortkomingen laten betrappen. Ik heb hierover met hem van gedachten gewis seld en hem mijn besluit medegedeeld. De kern is ruim waardoor ik mij kan veroorloven sancties te nemen. Wie niet voldoet valt naast de prijzen. Ik zal deze stelregel een hele kompetitie hanteren», zegt Daniël De Paepe. Komend weekein de brengt de Hamse voetbalfamilie door aan zee om er gezonde lucht op te snuiven. (e.g.) Deze speeldag in vierde E was de logica zelve: de zes eersten uit het klassement wonnen hun wedstrijd, en de punten- verhoudingen bleven dus ongewijzigd. Leider Sint-Gillis had weinig moeite om Wichelen opzij te zetten: met ruime 0-3 cijfers werd de klus geklaard. Schatte- man, Alens en Van Nuffel zorgden voor de doelpunten. Enige negatieve noot in deze best te pruimen partij was de on evenwichtige arbitrage van de piepjonge scheidsrechter. Met veertien punten staat Sint-Gillis dus helemaal bovenaan, maar het voelt de hete adem van de dichtste achtervolgers nog steeds in de nek. Wichelen wordt uit de subtop terugge slagen en bekleedt met negen punten de achtste plaats. Eén van de twee dichtste achtervolgers, Opstal, won slechts moeizaam op het terrein van Erondegem. 1-2 werd het daar. Muyzewinckel en De Smedt teken den voor de Opstal-doelpunten. Het Op- stalse overwicht was vrij groot, maar resulteerde niet in een ruimere doel- puntenmarge. De tweede plaats in het klassement mag dus met recht en reden opgeëist worden. Slechts één puntje is de achterstand op leider Sint-Gillis. Massemen is die andere tweede: met 1-4 werd Smetlede de c Smetlede is elfde, met zes puntjes. Appels, ook al een «topploeg» in vier de E, won niet zonder kopbrekens zijn partij op het veld van de puntenloze rode lantaarn, Westrem. Het bleef daar bij een magere 0-1, doelpunt op strafschop van doelman Laenen, die even voordien een zo goed als gemaakt doelpunt van de thuisploeg had verhinderd. Appels is vierde met twaalf punten, maar daar was tegen Westrem weinig van te merken. Herdersem, een gevaarlijke outsider in deze reeks, is ook al vierde en nam met gemak afstand van Schroevers Moorsel, 4-1 werd het op Herdersem. Moorsel vinden we aan de benedenzijde van het klassement, met vier puntjes uit acht wedstrijden. Enkel Erondegem en Wes trem doen het nog slechter. Met Wieze gaat het heel wat beter: tegen Letterhoutem werd met minieme, maar oververdiende 1-0 cijfers gewonnen. Siccard maakte het enige doelpunt, en Bornauw miste vlak voor affluiten nog één van de vele lokale kansen. Wieze heeft elf punten en vinden we in het klassement op de zesde plaats. Opdorp-Boonwijkwas een opmerkelijke partij. Niet alleen behaalde de thuis ploeg onverwacht de zege, maar daarbij kwam nog dat de scheidsrechters van dienst drie spelers voortijdig naar de kleedkamers stuurden. Het werd uitein delijk 3-0 voor Opdorp, via Daman, Van Doren en Caekelbergh. De Boonwijkse oefenmeester had een geldig excuus om de nederlaag van zijn team te verklaren: reeds na een kwartier viel één van de steunpilaren van zijn verdediging, Van Der Meersche, weg met een blessure. Aangezien Boonwijk al drie basisspelers moest missen, werd het voor Opdorp heel wat makkelijker om de gasten een hak te zetten. De tweede helft was al bij al niet meteen een overwinning van de sportiviteit te noemen. Hoe dan ook, Boonwijk moet een paar plaatsjes prijs geven en staat nu negende, met negen punten. Opdorp maaRt zich los uit de staart van de klassering en staat nu twaalfde met zes punten. De toestand in vierde E wordt nu stilaan duidelijk: we hebben een uitgebreide kopgroep van zes ploegen, en dan tien ploegen die daar wat achter hangen. Sint-Gillis is voorlopig de lijstaanvoer der, maar de kloof met de achtervolgen de ploegen is nog te klein om van een duidelijke profilering als kandidaat-stij- ger te kunnen spreken. Zullen we vol gende week door het bos de bomen kunnen zien? (t.d.b.) Rp. Lebbeke - Laarne 1 -O Rapide Lebbeke behaalde vorige zondag een tweede kompetitiezege. De neo- tweedeprovincialer staat niet ongunstig gerangschikt. Hij verloor slechts een match maar kwam naast de twee over winningen nooit verder dan een punten- deling. Niettemin laten de Lebbekenaars geen onaardige indruk. Het ontbreekt hen enkel aan wat sommigen een witte merel noemen. Het verliezende Laarne staat er minder fraai voor. Gelukkig verloren Dender leeuw en Baasrode, anders was men wellicht de mede-eigenaar van de rode lantaarn geworden. Het ziet er naar uit dat er tot dc laatste speeldag geknokt zal moeten worden om het behoud in twee de veilig te stellen. Algemeen is men zich daar ook van bewust. Bij Rapide Lebbeke heerste na afloop een vrolijke sfeer. «We hebben lang op de tweede zege moeten wachten, stelt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Over de wedstrijd zelf hoef ik geen lange verhalen te vertellen. Voetballend kwa- I men we niet aan onze trekken tegen een l fM opponent die overigens andere princi- J Goli f pes huldigde. Doelkansen zijn er tijdens r *3 de eerste helft vrijwel niet geweest. De 4 tÜWBSP I bezoekers hadden duidelijk een punt »- voor ogen en pakten dan ook defensief F uit. Uit een geharrewar binnen de recht- 'ÊL hoek puurde Van De Sompel op slag van rust een doelpunt. jK Na de hervatting probeerde Laarne een offensieve reaktie uit te lokken. We wer- den echter geen enkele keer in verlegen heid gebracht. Amper een keer is keeper KAVD- Olsa Brakel 1-0. Goemaere wint wel dit duel maar kwam anders niet Janssens daadwerkelijk moeten tussen- veel in deze armtierige wedstrijd voor (vh) beide komen. We wonnen verdiend en hopen zondag in Meerbeke een punt te winnen. Acht wedstrijden hebben ons negen punten opgeleverd en dat is zeker geen slecht resultaat voor ons eerste bedrijf in tweede. Voeg daar nog aan toe TC0 dat er een paar titularissen ontbraken.» TBr fptp^ - bal. Op het voetbalterrein van FC Robur Moerzeke werd een nieuwe nekte staantribune geplaatst tot groot genoegen van de supporters. Als ze nu van hun spelers evenveel plezier beleven wordt het goed (vh) Baasrode - Onkerzele 0-1 de gemeente Hamme het terrein pbur Moerzeke overkocht, ging het Pt het bouwen van nieuwe kleed- 5 en het plaatsen van een degelij- iichting rond het B-terrein. echter nog maar een begin van ele reeks werkzaamheden uitge- f door de vzw Gemeentelijke Sport- Mingen Hamme i.s.m. het gemeen- uur. Recentelijk werden volgende aties verwezenlijkt: feuwe omheining rondom het A-ter- pn en plaatsing vangnetten achter |}elcn ppassing sanitair dames en heren atsen schuilhokjes B-terrein atsing verwarmingstoestellen in 'erlokaal en lokaal waar 's zon- i tickets verkocht worden. Koop nieuwe waterpomp nieuw kalkhok - nieuwe aanplantingen rondom het terrein Een en ander werd ook in een nieuw kleedje gestoken door geregelde verf- beurten. Dat ook aan de noden van de spelers gedacht werd kwam tot uiting na een grote renovatiebeurt van de beide terrei nen. Het A-terrein dat enkel gebruikt wordt door eerste en tweede ploeg ligt er dan ook voortreffelijk bij. Last but not least werd natuurlijk ook aan de supporters gedacht! Het resultaat mag gezien worden: - een nieuwe overdekte staantribune rondom het B-terrein waar de ouders van de jeugdspelers terecht kunnen bij slechte weersomstandigheden - de uitbreiding van de overdekte staantribune rondom het A-terrein. Het gaat slecht met FC Baasrode. Alge meen rekende de tweede provincialer op winst tegen Onkerzele. De realiteit bleek anders. Na negentig minuten voet bal stond blauwgeel er als verliezer bij. Gejaagd door de wind verdween trainer De Leeuw met de noorderzon. Geen kommentaar dus in Baasrode. De ont goocheling bleek zomaar niet te verte ren. De Baasrodenaars bevinden zich in nauwe schoentjes en zullen het snel over een andere boeg moeten gooien, willen zij geen kandidaat voor de degra datie worden. In de bezoekende voetbalmiddens was de sfeer na afloop veel geestdriftiger. Voorzitter Hubert Van Schoor doet zijn verhaal: «Tijdens de eerste helft was Baasrode de betere ploeg. Toch lieten we ons niet onbetuigd. Piet Goossens legde een paar keer aan, evenwel zonder sukses. Na de hervatting keerden de rollen. We werden toen de (licht) dominerende ploeg wat zich op de duur vertaalde in een doelpunt. Piet Goossens verzorgde het voorbereidende werk en Alain Col lier tikte de bal tegen de touwen. Nadien forceerde Goossens een doorbraak maar werd foutief aangepakt. Had de scheidsrechter de strenge regels gehan teerd, dan had het een penalty kunnen zijn. We hebben zeven punten, wat min der is dan vooraf werd verwacht. Nu zondag aan huis tegen Sint-Lievens- Houtem moeten we de lijn doortrekken. Over FC Baasrode wil ik nog kwijt dat het bepaald geen slechte ploeg is. Het ont breekt hen aan een afwerker. Ik ben de mening toegedaan dat deze ploeg tot meer in staat is. In voetbal zijn het de doelpunten die tellen. Wie geen prijs- schutter in zijn rangen heeft, is hooguit goed voor een figurantenrol. Binnen enkele weken hopen we een plaats hal verwege de klassering na te streven», aldus voorzitter Van Schoor. (eg) KAVD-Olsa 1-0. Van troos kon deze keer zijn tegenspeler ontwijken en mooi voorzetten (vh) Buggenhout - Serskamp 0-0 Sparta Buggenhout liet op eigen veld tegen Serskamp een goede indruk. De derde provincialer kwam niet tot scoren maar verwierf een veldoverwicht. Een paar keer was erdoelgevaar toen Patrick Verheyden uit zijn schelp kroop. «We hadden kunnen winnen, maar de puntendeling stemt ons niet ongelukkig, zegt voorzitter Dirk Baeyens. Meer dan een uur zijn we meester van de situatie geweest. Serskamp hield amper een speler vooraan en was duidelijk uit op een punt. Ze zijn dus in hun opzet geslaagd en waren daar na afloop best tevreden mee. Bij ons bleef de afwerking wat in gebreke. Waren we besluitvaardi ger geweest, dan hadden we de twee punten gewonnen, dat staat buiten kijf Een handicap vormde de afwezighek vamKoen Callaert die geel geschorst was Hij is een van de betere spelers. Over de huidige gang van zaken valt ei zeker niet te klagen. Onze ploeg verenig vooral jonge voetballers. Ze zijn om ringd door enkele «routiniers». Op die manier willen we verder bouwen. Bin nen de eerste drie eindigen is thans hei streefdoel, aldus de Buggenhoutse voor zitter. (e.g.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19