Rensenbrink wil trainer worden Lede maakt brandhout van Olsene Dit moet lang geleden zijn Overdreven cijfers De eerste punten voorjuventus Hamme scoort in de eerste minuut maar kan de klus toch niet klaren Van Keer-Dierick staak stond in de weg TK Meldert ziet het groot Eerste provinciale Schoonaarde - Schellebelle 1-0 Vierde provinciale F Lutterzele - Vrasene 0-0 Tweede provinciale C a a SK Roeselare - Eendracht Zele 4-0 20 - 26.10.1990 - De Voorpost VOETBAL waar ik tot volle bloei kwam. Tot op heden heb ik vooral mijn dagen in leegte doorgebracht. Ik bleef mijn hobby (vis sen) verder beoefenen en knapte een paar karweitjes op, links en rechts. Ver der berusste ik gewoon. Daar is nu een einde aan gekomen. Vandaag was vooral de tweede helft zeer aantrekkelijk. Mij viel vooral Mussche in de smaak. Zottegem speelde werkelijk een zeer goede tweede helft terwijl het voor de rust zeer mager was. Ik voelde zelf de voetbalkriebels weer. Ik denk dat een voetballer wel nooit verlost geraakt van die mikrobe.» Toen namen wij afscheid van Rensen- brink die zich dan opmaakte om in de VTM-studio naast zijn vriend Van Binst te gaan postvatten in de Sportshow. Dan ging het weer richting Nederland maar iedereen zal wel het gevoel gehad heb ben dat Robbie nog wel eens terugkeert. Daarom zit zijn hart nog teveel bij de Belgen. (Nicolle) Na een halfuur in de wedstrijd Lede-Ol- sene leken de kaarten definitief ge schud. De gasten stonden 0-1 voor en spreidden een rustig meesterschap ten toon, dat uitmondde in enkele gevaarlij ke aanvalsakties. Lede liep er wat bleek jes bij, maar toen De Vuyst kon profite ren van een misser van Olsene-doelman Boxstaele, en de gelijkmaker aanteken de, was het hek van de dam. De jonge thuisbrigade ontketende al haar duivels en maakte er een heus doelpuntenfe- stijn van: onmiddellijk na de pauze werd het 2-1 via Impens. Een paar scorings kansen werden verkwanseld, maar De Vuyst vond uiteindelijk toch de weg naar het Olsene-doel en maakte er 3-1 van. Nummer vier was voor Stroobants, en een paar minuten voor tijd kon Baeten de eindstand op 5-1 brengen. Als je bedenkt dat de thuisspelers tweemaal op de paal en éénmaal op de dwarsligger botsten, heb je er een idee van welke wervelwind er op het Lede-veld ronddar telde. Het was dan ook niet meer dan normaal dat Lede-trainer Van Hauwe er een beetje verwonderd, maar daarom niet minder tevreden bijstond: «Hoewel ik vrede kon nemen met een gelijkspel, is deze overwinning, met twee moeilijke uitwedstrijden voor de boeg een welge komen opkikker». dus, en dat was op dat ogenblil Dat zal wel, ja, Na een dergelijk opge- niet onverdiend. Het tij zou echl merkte prestatie stijgen de Ledenaars keren. Nog voor de pauze kon I met een paar eenheden in het klasse- gem via Vereecken zijn neus ment. Olsene, dat tot op deze speeldag Meldert-venster steken. Na de m één puntje voorsprong telde op Lede, duidelijk dat Truyens zich met ck moet er uiteraard aan geloven. Met acht zou bemoeien. Ondermeer Que punten uit evenveel matchen vinden we De Storme kwamen onder zijn Lede op de negende plaats. voor Meldertdoelman Tommelis Eendracht Meldert - Lovendegem was in de afwerking ging het mis. een partij met twee gezichten: kon Mei- probeerde het ook een paar kei dert in de eerste helft aanspraak maken maar dame fortuna stond niet] op de overwinning, dan was het na de kant van Lovendegem op deze rust net omgekeerd: toen maakte Lo- zondagnamiddag. Meldert stel vendegem d.m.v. uitblinker Truyens, overwinning op zak en schuift] het spel. Maar laten we niet vooruitlo- klassement een paar plaatsjes ra pen op de zaken. Nog maar net was het ren, over Lebbeke en GeraardJ startsignaal uitgestorven of Meldert zette heen, die allebei in het zand bij Lovendegem al zwaar onder druk. Zoals deze achtste speeldag. Met tien j dat meestal het geval is in dergelijke vinden we Eendracht Meldert] situaties, kreeg de bezoekende doelman vierde plaats terug. OpmerkelijM een unieke kans om zijn bekwaamheid Meldert nog maar vijf tegendoeh in de verf te zetten. Onder meer Roe- heeft moeten inkasseren. Eed landts en Vermeir werden door Loven- mag nu terecht aanspraak mal} degemkeeper Blomme gedwarsboomd, een plaatsje in de subtop van het I Deze twee zorgden op het halfuur toch ment en wie weet, misschien zitj voor de openingstreffer, Roelandts meer in... baande zich een weg door de defensie /j van de tegenstander en speelde de bal door naar collega Vermeir, die maar in te duwen had. Meldert op voorsprong 1 2 7 Met zware en lichtjes overdreven 0-5 cijfers is TK Meldert op het veld van Heldergem gaan winnen. Toch was het de thuisploeg die het best uit de start blokken schoot en reeds vroeg in de partij voor het Meldert-doel voor gevaar zorgde. Heldergem kwam dicht bij een doelpunt, maar de gasten hielden stand. Meer nog. Bombeke - what's in a na me - zette Meldert op rozen, toen hij op een paar minuten tijd tweemaal scoorde. Vlak na de koffiepauze maakte hij nog een derde goal, zodat de thuis ploeg alle hoop op een puntendeling mocht begraven. TK-speler Libbrecht zorgde met twee doelpunten voor een gevleide 0-5 overwinning. Laten we niet vergeten te vermelden dat Heldergem in het klassement één puntje voorsprong had op Meldert, en dus in principe minstens even sterk was. Dat pakte op het veld wel even anders uit. De toestand in tweede C is duidelijk: vooraan vinden we SK Aalst en Zottegem Voetbal. Robbie Rensenbrink maakt zich klaar voor de aftrap. Zien we hem binnenkort weer vaker op de voetbalvelden (nic) Robbie Rensenbrink, nog enorm geliefd door het Belgische publiek, was zondag te gast in Zottegem. VTM had Urbain Braems naar het privé-nummer van de Nederlander gevraagd en zo kwamen beiden na vele jaren nogmaals in kon- takt. Rensenbrink ging gretig op het voorstel in omdat hijzelf enorm graag naar België terugkeert waar hij gouden jaren kende en dit vooral bij Anderlecht. Na het middagmaal bij de familie Braems, zakte Rensenbrink dan af naar het gemeentelijke stadion van Zottegem waar hij de aftrap verzorgde in plaats van Michel D'Hooghe. De voorzitter van de voetbalbond had zich hiervoor laten ver ontschuldigen. Inmiddels is de 43-jarige Nederlander opnieuw aktief in de voetballerij, zoals hij het zelf zo mooi kan zeggen. Na zijn periode bij Club Brugge en Anderlecht trok hij voor twee jaar naar Amerika. Hij speelde er voor Portland en later één jaar voor Toulouse. Robbie Rensenbrink: «Ik volg nu in de omgeving van het Nederlandse Zeist een kursus voor jeugdtrainer. Het is Ajax Amsterdam dat mij daarvoor aange zocht heeft. De opleiding in Nederland is immers zeer zwaar en streng en bestaat uit drie verschillende kategorieën. Elke dag worden de lessen verzorgd van 13 tot 20 uur. Zowel praktijk als theorie na tuurlijk. Later wil ik dus ook trainer worden bij de jeugd van Ajax. Dit is alvast de eerste bedoeling. Daarna zou ik een bijkomende kursus volgen om trainer te kunnen worden in de Nederlandse eer ste divisie (tweede klasse in België). Ik vond het hier vandaag bijzonder prettig om terug onder de Belgen te zijn. Dit volk is gewoonweg veel hartelijker dan de Nederlanders. Ik overweeg zelf om hier te komen wonen. Het veld hier te Zottegem is mij niet vreemd. Voor zeven a acht jaar speelde ik hier een wedstrijd voor het goede doel. Oud-Anderlecht trad aan tegen een ploeg bestaande uit TV-vedetten. Ik her inner mij dat ik die dag bijzonder in mijn sas was. Tevens was het zeer leuk mijn boezemvriend Urbain Braems te rug te zien. Hij was steeds een steunpi laar voor mij in die Anderlecht-periode De trainerswissel die Juventus Schoon aarde heeft doorgevoerd werpt al me teen vruchten af. Na zeven opeenvolgen de nederlagen behaalden de Juventus- boys een allereerste kompetitiezege. De sfeer na de match was uiteraard anders dan in de vorige weken. Sekretaris Oscar Beuckelare: «Voor André Maes, die thans het sportie ve bewind heeft overgenomen, is de zege een goede zaak. Vorig jaar hebben we ook een slechte start gekend. Weet je dat we nadien in dertien weken ongeslagen zijn gebleven? Het zou toeval zijn indien we deze stunt konden herhalen. Ik wil hier realistisch zijn. We spelen een reeks hoger en in de huidige kontext gezien ware het al goed indien we snel halverwege de rangschikking konden postvatten. Tegen Schellebelle zijn we verdiend eigenaar van de punten gewor den. We hebben nog een aantal kansen onbenut gelaten. Langs de andere kant ontbraken Tom Van Caneghem en Hec tor Van Mossevelde wat toch wel een handicap vormde. Voor het eerst heb ben we geen enkele goal toegestaan. In zeven voorgaande matchen hebben we er achttien in onze mand gekregen. Zeg nu zelf dat dit een beetje te veel was (eg) Hamme heeft duidelijk problemen om ihuis te winnen. Voor de derde opeen volgende maal kon het op eigen bodem niet de volle pot binnenrijven. Hamme kwam vlak na de aftrap weliswaarop voorsprong, maar Meerdonk, de oppo nent van dienst, was niet onder de in druk en zette de gastheren onder druk. Ma een halfuur hingen de bordjes in evenwicht en zo bleven ze ook hangen tot aan het eindsignaal. De afwerking baart Hamme nog steeds zorgen. In het klassement staat het dertiende met zes punten uit zeven wedstrijden (er is nog ?en inhaalwedstrijd tegen Stekene). Bij Valentino's Overmere gaat het van <waad tot erger: deze keer werd met 0-1 ip eigen veld van Waasmunster verlo- "en. Overmere is nu voorlaatste met vijf Armzalige punten. Berlare doet het heel wat beter: met 1-0 verd van SK Lokeren gewonnen, wat naakt dat Berlare voeling houdt met de <opgroep. Met tien punten vinden we Berlare terug ter hoogte van Stekene (dat dus nog een wedstrijd te goed heeft) op de vierde plaats. Slechts twee punten lelt Berlare minder dan de leiders Sint- Pauwels en Lochristi. Alles kan dus nog in vierde F. (t.d.b.) FC Lutterzele is tegen Vrasene niet tot scoren gekomen. De Dendermonde- naars kregen er nochtans de gelegen heid toe. Zelfs in het slot toen Eddy Van Keer een penalty mocht trappen. De bezoekende doelman had geen moeite om hem te pareren. «In de eerste helft had het al raak kunnen zijn, zegt clubleider Paul Roels. Leo Dierick en Ivo Van Keer vonden toen het doelhout op hun weg. Mits een beetje geluk hadden we dus voorsprong verworven. We waren alleszins de betere ploeg, dat is tenminste mijn bescheiden idee. Na de hervatting zijn we offensief van stapel gelopen in de hoop snel een goal op het bord te prikken. Het is ons jammer genoeg niet gelukt. Vaststelling is dat we moeilijk scoren. De afwerking is niet zoals ze hoort te zijn. Misschien komt daar de komende weken verbete ring in. In dat geval is er voor ons meer dan een figurantenrol weggelegd. Te ver melden valt nog dat de broers Bert en Peter Moens hun wederoptreden deden nadat ze enkele weken onbeschikbaar waren ingevolge een kwetsuur. In Tie- lrode rekenen we zeker op een punt», besluit Paul Roels. (e-g.) Jong Lede - Olsene 5-1 Voor Jong Lede is het werkelijk een hoogdag geworden. Aan huis werd er tot dusver nog niet gewonnen maar daar kwam nu vlot verandering in tegen Olse ne. De start was echter niet denderend voor de Ledenaars. De bezoekers wisten uit die enkele kansen tijdens de aan- vangsminuten de openingstreffer te net ten. 't Kindt was op de afspraak om de bal voor Uyttenhove te jagen. Een echt rommelig doelpunt maar het was wel raak. Daarna waren er nog kansen voor Decroix en 't Kindt maar daarna ging de lokale motor op volle toeren draaien. Dit moet evenwel jaren geleden zijn dat Lede nog dergelijk spektakelstuk neer zette. Het recital begon rond het halfuur. De bezoekende doelman Boxstaele werkte te zwak weg en De Vuyst kon van dichtbij binnenknallen. Lede bleef nu jagen op meer doelpunten maar voor de koffie wisten de bezoekers te schade te beper ken. Na de rust gooide Lede alles los. Niet alleen doelpunten vielen er te be speuren maar tal van kansen die doel- puntrijp waren. Zo knalde Lacroix tegen de paal, lukte het net niet voor Baten en viseerde De Vuyst de dwarsligger. Dit was enkel uitstel van executie. Eerst scoorde Impens en daarna werd zijn voorbeeld gevolgd door Stroobants. Voor Lede was de buit nu binnen maar er werd niet ,iAVr)'0lsa Brakel 1-0. Van De Graefoog in oog met doelman De Cubb uitgehold. Men wou de toeschouwers een onvergetelijk kijkstuk bezorgen en... daar slaagde men nu in. Met doel punten van De Vuyst en Baten was het gezellige feest kompleet. De lokale aan hang kon nog eens kraaien van de pret en dit moet lang geleden zijn. (Nicolle) terug, die liefst vier punten voorsprong tellen op hun dichtste achtervolger, Sint-Lievens-Houtem. Vlak daarachter vinden we TK Meldert terug, dat met negen punten op de vierde plaats prijkt. (t.d.b.) RAVD-Olsa Brakel 1-0. Segers en Heyrman, meester in de lucht (vh) Een fel gehandicapt Eendracht waarbij zes basisspelers onbeschikbaar bleven kon de nederlaag tegen leider SK Roese- lare niet ontlopen. Rudy Haleydt koos na menig denkwerk uiteindelijk voor Jorg Merlin in een viermansachterhoede. Ge ert en Alex Christiaens waren in het steunvlak en voorin de verwachte inval lers. De Eendrachttrainer hield Frank Van den Broeck veiligheidshalve op de bank. Met drie doelpunten voor rust en één erna slikten de Zeienaars uiteindelijk te zware cijfers. «De uitslag klopt helemaal niet met het geleverde spelvertoon», verklaarde Haleydt na afloop. We ken den een goede start maar Mare Pal- maerts knalde de eerste doelkans uit dit treffen jammer genoeg tegen de paal. De Westvlamingen kregen met drie treffers van het goede teveel. Ze werkten aan meer dan honderd procent af. Het sco reverloop noopte me aan de rust tot het inbrengen van Frank Van den Broeck. Ik hoopte op een vlug doelpunt dat een ultieme terugkeer kon inleiden. Het is ons niet gelukt alhoewel we meer in balbezit vertoefden dan onze tegenstan der. De spelers hebben zich terdege ingezet met een werkkrachtige Moha- med Toujani in een uitblinkersrol. We kennen overigens geen greintje meeval. Roeselare bleef overigens een volledige tweede helft op de counter aangewezen. In de komende veertien dagen wil li er nu even de stoom aflaten i |mi gekwetsten rekupereren. Tegen L hoop ik op uitzondering sje Bourdeaud'hui - voor wie nog een zondag wacht - over de volledige kfg^, beschikken. Daarbij zal wellicht jn onze Zaïrese aanwinst Bony Ka horen. Zodoende worden de pil opnieuw een stuk duurder zodat i een stok achter de hand hou. Wef" voorlopig de moed niet zakken, wel het hoog tijd is om aan een rer 'in te denken.» Voetbal. Robur Moerzeke heeft nog geen enkele wedstrijd gewonnen en speelde tweemaal gelijk. Het infuissë™ bovendien 18 treffers. De ploeg zal zich dringend moeten herpakken wil ze inderdaad een geslaagd overgann meemaken (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20