Ondanks Hooligans wint Kangoeroes Winst en verlies voor Berlare Snuffel niet beloond Uit het vuur gesleept Kan Moderna naar tweede provinciale Geen geschenken 24 - 26.10.1990 - De Voorpost VOLLEYBAL 2de Provinciale B Steenhuize - Kangoeroes Aalst: 2-3 (15-17,15-11,15-5, 3-15,14-16) Kangoeroes gesterkt in hun mentale weerbaarheid door de overwinning te gen VK Erembodegem kwam met veel vertrouwen tegen Griffoenen van Steen huize. Een ploeg waar geen enkele Vlaamse klub met een gerust gemoed op verplaatsing komt. Steenhuize heeft in Oost-Vlaanderen een niet al te beste reputatie opgebouwd. De supporters zijn van het laagste alooi en is niet te evenaren. Desondanks ging het er tus sen de spelers van beide ploegen fair aan toe, maar de Kangoeroes spelers hebben op de tong moeten bijten. De wedstrijd werd door Kangoeroes ge wonnen, hoewel de winst aan een zijden draadje hing. De scheidsrechter had meer dan zijn handen vol met de woelige supporters. In de eerste set was de strijd zeer gelijk- opgaand, want de spelers waren aan elkaar gewaagd. Aalst kon uiteindelijk met 15-17 afmaken, maar het kon even goed een omgekeerde uitslag geweest 2de Provinciale zijn in de openingsset. De tweede set was een walkover voor de Kangoeroeboys. De thuisploeg werd met stomheid gesla gen door de vlotte winst van Kangoeroes en de gastheren wisten niet meer waar ze het hadden want in een minimum van tijd werd de klus door Aalst geklaard met overtuigende setcijfers (3-15). De supporters van Aalst waren nu van een 0-3 overwinning overtuigd, maar ze kwamen bedrogen uit. Enkele onzuiver heden, onoplettendheid door de gemak kelijke tweede deelzege en lome benen bij de Aalsterse spelers gaven aan de thuisploeg de gelegenheid om de derde set met 15-11 binnen te halen. Ook de vierde set was voor de thuisploeg met een duidelijke 15-5 uitslag. Kangoeroes moest nu alles op alles zetten tijdens de ti-break om de totaalzege binnen te rijven, maar dit gold ook voor de thuis ploeg. Een vijfde set die werd betwist op het scherp van de snede, heel spannend werd door Kangoeroes uiteindelijk ge wonnen, ondanks de onsportieve in breng van de lokale supporters en zelfs de tussenkomst van de scheidsrechter was noodzakelijk om enkele heethoof den van de O-side te kalmeren. Zijn veelvuldige onderbrekingen kenden maar weinig resultaat. Kangoeroes won verdiend de set en de wedstrijd met 14-16. Het wordt stilaan tijd dat het Oostvlaam- se komitee maatregelen treft tegen deze te vurige supporters voor er ernstige incidenten ontstaan. De scheidsrechters durven zeker hun verantwoordelijkheid niet nemen door de supporters die spe lers hinderen en die ook proberen om de wedstrijd stil te leggen om de zaal te laten uitzetten of om de wedstrijd te schorsen, want de supporters van de thuisploeg hebben zich nu en in het verleden gedragen als echte hooligans: stom onsportief, laf en dronken. De reservewedstrijd werd door Kangoe roes eveneens gewonnen met 1-2. De setstanden waren nu 7-15, 7-15 en 16- 14. Deurle-Berlare: 2-3 Voor de ploegen uit Berlare werd het winst en verlies dit weekend. Wonnen de heren hun wedstrijd zij het dan zeer moeizaam, dan was het voor de dames nog minder want zij gingen met 3-1 de boot in. Het werd een koud stortbad voor de Berlaarse aanhang die met grote ver wachtingen naar Deurle waren afgezakt maar daar na de tweede set op een 2-0 achterstand aankeken. Twee sets die duidelijk de stempel droegen van onder schatting van de tegenstander. Daarbij kwam ook dat de bezoekers minder gemotiveerd tussen de lijnen stonden en wat een gemakkelijk hapje scheen bezorgde hun uiteindelijk meer last dan verwacht. De P R. van Berlare Apotheker Gabriels hield dan ook zijn hart vast toen in de derde set Berlare in het verlies werd gespeeld en met 10-9 op het randje van een vernederende neder laag stond. Berlare herpakte zich gepast en kon uiteindelijk zijn wil opdringen aan een op papier zwakke tegenstander. Toch mag gezegd dat Deurle een van zijn betere wedstrijden speelde. Berlare ging dan door en kon de set binnen halen. 2-2. Bij de thuisploeg was de veer nu gebro ken en het vuur van de beginperiode was er niet meer zodat Berlare ook de vierde en uiteindelijk ook de tie-break naar zijn hand kon zetten, zodat de zege naar Berlare ging. Dames HEB Kruibeke-Berlare 3-1 Over de. verrichting van de dames waren de meningen ook sterk verdeeld. Een wedstrijd die op een bepaald moment goed scheen te evolueren werd nog uit handen gegeven. En dan heeft men het bij Berlare vooral over de derde set waar een 4-14 werd uit handen gegeven. Eens men op deze ruime voorsprong was gekomen was de koncentratie volledig zoek en vlotte het niet meer in de bezoekende rangen. Zowel in de service als in de receptie werd geblunderd en de thuisploeg kon setwinst halen met 16- 14. Hiermede was de kous af en een aangeslagen Berlare kon nadien geen vuist meer maken en de zege ging naar Kruibeke dat wel over een goed team beschikt dat zondag evenwel het geluk aan zijn zijde zag. Trainer-coach P. Van Malderen begrijpt het zelf allemaal niet zo goed op training en ook op de tornooien ging het alle maal zo vlot en nu kan het niet meer. Normaal hadden we nu reeds een beter klassement maar een paar verlieswed- strijden met 3-2 is er teveel aan zodat ook dat tikkeltje meeval ons ontbreekt. A. Dames le Provinciale W.S. St.-Amandsberg - Snuffel Grembergen: 3-0 De kurkdroge 3-0 cijfers laten veron derstellen dat Snuffel Grembergen er helemaal niet aan te pas kwam in St.- Amandsberg. Niets is echter minder waar en wij begrijpen dan ook de ont goochelingvan kapitein C. Claes die zich helemaal niet beloond voelde voor de geleverde ploegprestatie. Inderdaad, het Volleybal. Katrien Baert speelde met Snuffel een sterke wedstrijd in Sint- Amandsberg (foto P. Hermans) sterke en gestalterijke White Star werd bestendig het vuur aan de schenen ge legd en tweemaal zat er setwinst in voor de bezoekers die niettemin een besten dige progressie tentoon spreidden. Het was dan ook bijzonder jammer dat de grieperige An Stuyven onmogelijk haar normaal peil kon halen, anders had er beslist setwinst ingezeten. Stuyven dien de dan ook regelmatig naar de bank geroepen en meteen verloor Snuffel heel wat afbakmogelijkheden tegen het aanvallend erg sterke White Star. On middellijk werd het duidelijk dat Snuffel niet van plan was zich gewillig naar de slachtbank te laten leiden. Via 0-2 bleef Grembergen, bijzonder hard werkend in verdediging, leiden tot 4-5 maar kende dan een periode waarin niet werd gescoord wat resulteerde in 11-5 achterstand. Twee time-outs bij Snuffel zorgden voor de kentering en een efficiënt afwerkende Van Boterdael zorgde voor 12-10 vooraleer Snuffel moest afhaken. In de tweede set was de prestatie van Snuffel nog beter. Een 6-2 achterstand werd opgehaald (7-7) en bij een 11-12 stand zat er duidelijk setwinst in voor een enorm hard werkend Grem bergen. Een misverstand bij de opslag receptie zorgde echter voor 13-11, toch sloeg Snuffel nog terug (13-13) en de ontgoocheling was groot toen de thuis ploeg dankzij een dosis meeval de set kon uitmaken. In de derde set hield Snuffel stand tot 6-4 maar toen brak de veer definitief. Spelerswissel, time-out, het ganse arsenaal werd uitgeput om White Star te ontregelen maar de aan- valskracht van de atletische thuisploeg was niet meer te stuiten. Ondanks het 15-4 setverlies in de derde set was men ook bij de tegenstander vol lof over de prestatie van Snuffel dat zondag echt veel meer verdiende dan een 3-0 neder laag. Grembergen speelde met Van Bo terdael, Claes, Van Haute, Depouillon, Stuyven, K. Baert, Verheyden en Waege- man. Ook de reserven verloren met 3-0. De eerste set ging verloren met 15-11daar na werdhet 15-6 en 15-5. Hier speelden: B. Daeleman, V. Van Aerschot, I. Verbe- ke, Verheyden, Waegeman, A. Baert, Sj. De Ridder. Scholieren Snuffel: vijfde overwinning op rij Sinaai-Snuffel Grembergen 1-3 De Snuffel scholieren, die het zondag moeten opnemen tegen co-leider P. Kruibeke, wonnen hun vijfde opeenvolg ende wedstrijd. De ploeg van begeleider E. Vermeir en trainster G. De Ridder verloor nochtans de eerste set (15-10) maar ging er daarna zo hard tegenaan dat er in de twee volgende sets 7-15 en 1-15 setwinst op het bord kwam. In de vierde set kon Sinaai opnieuw "meespel en" maar met 13-15 setwinst maakte Snuffel de wedstrijd uit. EVA Oudegem - St.-Gillis-Waas: 0-3 Ondanks de 0-3 nederlaag die op het bord stond na de wedstrijd heeft Oude gem tegen St.-Gillis-Waas voor een dage lijkse repliek gezorgd. Bij Oudegem was men er dan ook het hart van in dat een verdiende setwinst hen werd geweigerd. Bij een 14-11 stand in de derde set kregen we een smash van Tania Caudron die via een "Touche" buiten ging. Normaal was de set binnen en was het 15-11, maar de ref had geen aanraking van de bal van een speelster van St.-Gillis-Waas gezien en de wed strijd ging verder en uiteindelijk verloor een aangeslagen Oudegem met 14-16. Inplaats van 1-2 werd het 0-3. Het was zowat het thema van de avond in de Oudegemse Sporthal waar nog zo een flagrante scheidsrechtersfout onder de loupe werd genomen. Oudegem speelde een verdienstelijke wedstrijd en verdiende meer, daarmee is het nog maar eens bewezen dj ook met de keuze van een scheü ter enig geluk moet hebben wil it wedstrijd winnen. Oudegem weij St.-Gillis-Waas nooit overspt kwam er ook in de voorg steeds goed uit. Steenhuize - Kangoeroes Aalst: 2-3 Het was een zeer moeilijke wedstrijd voor de Kangoeroes die niet alleen de ploeg tegen zich hadden maar ook de supporters voelen zich thuis in hun kleine zaal. Kangoeroes ging goed van start en kon de eerste twee sets voor zijn rekening nemen en dat in twee uiterst spannende sets waarbij beide teams om beurten op voorsprong kwamen maar de ploeg uit Aalst had toch het laatste woord. Hoe een wedstrijd dan kan keren met 0-2 op het bord scheen het allemaal vlot te lopen en dan scharnierde de wed strijd. Steenhuize vocht voor wat het waard was en de Kangoeroes moesten toezien hoe de thuisploeg gelijk stelde. We kregen dan weer een tie-break onder hoogspanning waarbij weer de suppor ters hun woordje meespraken. Bestuurslid Van den Abbeel P. van Kan goeroes, maakte dan ook zijn opmer kingen op de wijze waarop daar een wedstrijd wordt gespeeld. De supporters kwamen zich in de neu trale zone van de opslag opstellen en het kwam bijna tot een handgemeen met de bezoekende spelers. De ref moest tussenkomen om de sup porters uit de opslagzone te verwijderen. De wedstrijd kon dan worden verderge- zet met twee teams die aan mekaar gewaagd bleven en dat zou dan ook de uitslag bevestigen want bij 14-14 kon Kangoeroes Aalst uitmaken met 14-16 en toen stond de zaal te trillen van het geroep en gehuil dat de Aalsterse spelers uit koncentratie moest brengen. Alles bij elkaar een mooie zege voor de Ajuinen op Steenhuize, een ploeg waar niet veel zal gewonnen worden. Drongen - Moderna Lebbeke: 0-3 (9-15,11-15,10-15) Een heel gemotiveerde thuisploeg die als nieuw ingeschreven ploeg meteen een greep naar de titel wou doen. Het trok niet minder dan drie geroutineerde spelers uit de landelijke VIV divisie aan en toch konden ze het niet klaren tegen een goed spelend Moderna. De B-reeks is een zware reeks en bij de thuisploeg waren Roger Maes (afwezig wegens hart klachten) en een oud bekende van de Lebbeekse spelers, Geert Keppens (ex- VC Oudegem en Lebbeke). Moderna kwam maar moeilijk in de wedstrijd bij de start van de openingsset. De bezoekers werden vrij vlug op een 8-1 achterstand geplaatst, maar de za ken werden recht getrokken wanneer spelverdeler Erik De Smedt in de opslag zone verscheen. Terzelfdertijd stonden Jan Pieters, Ives Obus en Jan Vierendeels aan het net en hun gestalte stond borg voor een sluitend blok. Lebbeke geraak te bij een 8-6 tussenstand naast de tegenstander. Van dat ogenblik af na men de gasten het initiatief over het wedstrijdgebeuren in handen en na veertig minuten goed volleybal was de eerste setwinst binnen. De tweede set was gelijkopgaand tot 7-8. Een geslaagde wissel langs de bezoeken de kant, de zeventienjarige Bart De Pauw werd er ingebracht en Jo Buyl werd rust gegund. Deze inbreng bracht de totale omme keer voor Lebbeke dat de setstand op 0-2 bracht. De derde set diende zich gemakkelijk aan wanneer de bezoekers met 5-14 leidde. Met de inbreng van Bruno Fran- saert moest Lebbeke even gas terugne men zodat de tegenstander tot 10-14 kon terugkomen vooraleer de Moderna- boys konden uitmaken. Na twee uur wedstrijd kouden ze na een verdienst elijke match de punten huiswaarts ne men. Erik De Smedt sukkelt nog met een duimletsel maar dit belet hem niet de aanvallers, Jan Pieters en Dirk Van Kerckhoven die beiden met een ver koudheid hadden af te rekenen, su bliem uit te spelen. Het goed invallen van Bart De Pauw die het wedstrijdritme nog niet onder de knie heeft, heeft de Lebbeekse aanhang deugd gedaan. De Pauw moet geduldig verder werken aan de opbouw van zowel de fysieke als de technische kant. Als de tijd zich aandient zal er wel een plaatsje vrijkomen als basisspeler. De volgende thuiswedstrijd is tegen de leider Leeu werik Lede. Een spannende wedstrijd ligt in het verschiet en het thuisvoordeel kan van nut zijn voor Moderna. Trai ner-coach Rony Pieters heeft niets on verlet gelaten om de tegenstander te scouten en hij probeert zijn spelers de mentale weerbaarheid te verzekeren om alle titelkansen gaaf te houden. Volleybal. Kangoeroes Aalst speelt een goed seizoen in tweede provinciale (a) Heren 2de Provinciale HEREN Ereklasse 27.10: 20.30 Zellik-VC Zele Tweede VIV Divisie 28.10: 18.00 VK Aalst-Kapellen Derde VIV Divisie 27.10: 20,00 Blauwen Hoek Hj St.-Amandsberg Tweede provinciale 27.10:19-45 Thunderballs Berlan ci -Nildflïic 27.10: 16.00 Juvenes Zele-Sleidi '°ej Tweede provinciale B 27.10: 18.00 Kangoeroes Aalst-Di 6 houtem 10 28.10:18.30 Steenhuize-VKErenflok gem Derde provinciale B 28.10: 10.45 Juvenes Zele-Kni istvr tem >ron 28.10: 19-45 VC Oudegem-VC Btfuet hout i. 10: 17.00 Moderna Lebbeke EnQ wenk Lede er0) DAMES lelie: Ereklasse H e" 27.10: 20.00 VC Temsc-Thimistefe w< Tweede VIV Divisie 27.10: 20.00 Evergem-Juvenes Z el a; Eerste provinciale 28.10: 18.15 Snuffel Grcmber^oq Oudegem 28.10: 20.00 Scorpio Aaigem-AlL,. Niklaas Tweede provinciale A 27.10: 19.45 VC Berlare-Oostaklffp Tweede provinciale B 27.10: 18.00 Kangoeroes Aalst-Mkfgd beke 28.10: 17.00 Moderna Lebbè Buggcnhout Derde provinciale A fbew 27.10: 20.00 Real Testa Lokeren-jte 1 27.10: 16.00 Evergem-VC Tems«L|en JEUGD P Jongens kadetten 27.10: 16.00 Thunderballs Bet venes Zele Jongens scholieren 27.10: 16.15 Eeklo-Blauwen Hamme 27.10: 10.15 St.-Laureins-Juveneflopj 27.10: 16.15 Blauwen Hoek Hr B-Beveren Meisjes kadetten ie 27.10. 13-45VC Berlare-SigivokS^t lis-Waas 27.10: 14.30 VC Temse-Madavoci 28.10: 14.30 Scorpio Aaigem-D houtem Meisjes scholieren 27.10: 14.30 VC Temse-Zelzate I 27.10: 15.30 Rumbac Waasmuf Nidak Nieuwkerken 28.10: 17.00 Snuffel Gremberg 28.10: 16.30 Scorpio Aaigem-Bofl 27.10: 13.45 VC Berlare-VC Oudtj Meisjes juniores 27.10:16.00 VC Berlare-SigivokS| lis-Waas 28.10: 16.30 Scorpio Aaigem-A 27.10: 10.30 VC Oudegem-D monde

De Voorpost | 1990 | | pagina 24