dSMS fif Suksesvol judo-miniementornooi in Wieze "itere thuisploeg Zele door oog van de naald na spannende maar zwakke wedstrijd Geen verjaardagsgeschenk ü:rgr„nto9e° x «txhouwd- :t slecht igoeroes verliest itelwedstrijd Eerste set uit handen gegeven DVC Topfloor met beide voeten op de grond Grote duivenparade te Smetlede ■ovinciale Dames naarde-Moderna Lebbeke 3-1 ;ke heeft de uitstap naar Oude- e niet tot een goed einde kunnen 31 maar moest de winst aan de loeg laten. Toch heeft het zich :d verdedigd en zelfs meer zodat laarde een set aan Moderna moest De ex-eersteprovincialer had be- lijk iets meer in huis zodat inzet i niet voldoende was. ibbeekse team geraakt nu meer op ingespeeld en dat moet met de [jn resultaten afwerpen. Winst van :t tegen een geroutineerde ploeg denaarde en ook een van de koplopers Wetteren bewijst dat te pakken zijn. iia wacht een andere topper uit de Buggenhout, dat zondag op be- tomt en dat samen met Oudenaar- chelbeke tot de topploegen wordt end uit tweede provinciale. provinciale rrtn-Kangoeroes Aalst lij, 15-8,15-6) Dames 2de Provinciale Biekes Erembodegem - Steenhuiie: 1-3 Erembodegem had de eerste set zo in handen en ook de gelegenheid om zo doende de leiding te nemen van bij de start. Dat tegen een team dat toch met ambities aan deze kompetitie gestart is. Een gelijkopgaande eerste set bracht een uiterst vlot kombinerend Biekes- team op een 14-10 stand zodat deze set binnen bereik lag. Toch werden de setballen verprutst en kon Steenhuize uitmaken met 15-17. Waar men dacht dat de volgende set de weerbots zou krijgen kwam men ver keerd uit, want de thuisploeg bleef ook in de volgende set zijn wil opdringen en kwam vlot, samenspelend 14-12 voor en maakte uit met 15-12.1-1. Nadien vlotte het dan veel minder bij de thuisploeg die zowel bij de service als in receptie aan het zwalpen ging. Enkele vervangingen doorgevoerd door trainer-coach Luc Van den Bulcke kon geen verandering meer brengen in het spelpatroon dat nu werd naar voor gebracht. Er zat geen lijn meer in en de eerste twee sets kon het dan wel allemaal. Nu vond de ploeg mekaar niet meer zodat Steenhuize dan ook met groot verschil de derde en vierde set kon uitmaken: 5-15 en 6-15. Trainer Van den Bulcke: we misten het tikkeltje geluk ook wel om te scoren maar het is ook meestal zo wanneer men goed speelt heeft men ook het geluk aan zijn kant. Nu zal er nog flink moeten gewerkt worden aan het team om meer samenhang te krijgen. Spijtig dat we maar één training hebben per week, dat is te weinig voor een ploeg uit 2de provinciale. A. DVC Topfloor - KWB Moerzeke: 3-0 3-0 ontmoeting tussen de twee onge il leidersploegen in tweede provin- B werd probleemloos door de A loeg gewonnen. Wetteren was I sterker in de afwerking. Pj eerste set kon Kangoeroes gelijke louden met een goed sluitend blok. >n blokvorming stond borg voor een gelijke stand. Hun mindere goede king aan het net zorgde ervoor dat li istvrouwen een tweetal punten irong konden nemen die ze dan Bi iet meer uit handen gaven. Aalst in de tweede set de beste start. cfien 0-4 voorsprong leek het dat de mesdames orde op zaken zou- lellen, maar de thuisploeg skoorde a elfmaal op rij (11-4) en meteen de e wedstrijd gespeeld, want ook de iset had niets meer om het lijf. Een Ziel aangeslagen bezoekende ploeg pen vuist meer maken zodat de injoeg verdiend won. *les 2de Provinciale %en-Kangoeroes Aalst 3-0 ikers speelden een beste eerste Wetteren, een team dat eens te bewezen heeft over een homogeen :n] te beschikken dat in alle spelon ken wat in huis heeft. :h had deze wedstrijd een gans wending gekregen moest die eer- die zo voor het grijpen lag met kon worden afgesloten. Nu men na een spannende partij de :n aan de thuisploeg met 16-14. toekers hadden zich wel enigszins ippeerd want nadien vlotte het linder in de bezoekende rangen, omdat Wetteren nu de fout van de set niet meer overdeed en Aalst teer liet komen. Ook was het spel thuisploeg nu veel beter dat nd nu vlot kon scoren en ook service punten scoorde. Aalst r in die periode niet meer toe vuist te maken en Wetteren kon beide sets en ook de zege op zijn schrijven. Lichtpunt in dit gebeu- wel de zekerheid dat tegen dit (3-15, 7-15, 9-15) De Dendermondse volleybalklub die in de Hamse volleybalkompetitie, die in de Sporthal De Wuiten wordt georgani seerd, ophef maakte met haar eerste zege en dit tegen een sterke ploeg van Hamme Center heeft tijdens de tweede ontmoeting en dit keer tegen KWB Moer zeke een vernederende nederlaag opge lopen. Terwijl de ploeg nog altijd in opbouw is had het deze maal af te rekenen met de afwezigheid van mid denman Michel Hendrickx, die liever in de Ardennen vertoefde dan zijn ploegge noten bij te staan. Zijn afwezigheid liet een groot gat na, hoewel Peter De Waele naar best vermo gen zich inspande. In de eerste set kregen de Topfloo'rboys maar geen voet aan de grond. Mistasten in de receptie leidde naar een 1-9 achterstand. Men probeerde alles in de goede plooi te laten vallen voor de volgende set, maar tevergeefs zoals later zou blijken. In de tweede set kon men stand houden tot 6-7 maar enkele mis sers en een onoordeelkundige plaatsing bij de blokvorming zodat KWB Moerzeke de punten opstapelde. In de derde leek het aanvankelijk dat Topfloor de bovenhand ging nemen want ze dwongen de mannen van over het water tot een time-out. Maar een geroutineerde Moerzeke stelde nadien orde op zaken en ze lieten de Dender mondse spelers geen schijn van kans. Hoewel de ploeg van KWB Moerzeke geen grootse indruk naliet, want het team van Hamme Center is homogener uitgebouwd komen de kopvleesfretters met beide voeten op de grond te staan. Trainen dat moet er gebeuren en dan komt alles wel in de goede plooi. Voor de volgende wedstrijd ligt Topfloor gebrand om hun naam alle eer aan te doen. Judo. De leden van Kohoro Kwai uit Wieze (foto guy) Ereklasse VC Zele - Marke: 3-2 (10-15,15-5, 7-15, 15-8, 15-11) te ronden. Trainer-coach Renaud Ver- meire deed een gepaste tussenkomst De Oostvlaamse ploeg kon hun eerste jjjj een 1.3 stand in de vierde set seizoen versieren dank zij drie opslagen een fa]ende Koen Van den Eynde te van de bezoekers die op rij in het net vervangen door Bruno Van den Zande, belandden. In de eerste set ging de skore onmiddellijk met Guy De Beer een gelijk op tot 10-11. Het goede netwerk 5|0k plaatste zodat Zele een 7-4 van de aanvallers van de gasten die in de S[an(j 0p jj0rd kreeg. Marke vocht eindfase van de openingsset aan het net terUg en ze dichtten de kloof bij 9-7. verschenen deden de balans overhellen. gens pe geer en perrarj vernietigend jn deze eerste set slaagde Zele erin maar ^onden uithalen was de vijfde en beslis- liefst acht opslagen in het net of buiten sende set noodzakelijk om de winnaar de lijnen liet serveren. je duiden. Tijdens de tweede set lieten de pstheren £gn t-break om de zwakste ploeg aan te de risikovolle opslagen achterwege, duiden, want beide teams zijn kandidaat Sprongopslagen waren taboe en de dalers. Het bleef een spannend duel thuisploeg stevende vlot op een 9-1 waarin Marke zichzelf de strop toehaal- voorsprong af. Maar nu zorgden een wanneer het drie opslagmissers liet knap afwerkende Guy De Beer goed optekenen. De hieropvolgende nervosi- bijgestaan door Arents en Ferrari voor jn bezoekende rangen sloop met een gelijke setstand. een onsekure receptie tot gevolg. Marke In de derde set gingen de lokalen op hun kon na een 10_8 nog we, aanklampen elan verder, maar na een goede start die maar yan 2ande, De Beer en Stooian, tot een 5-2 tussenstand leidde viel Zele sober maar efficiënt kon in de eindfase stil. De bezoekers gingen in een ruk naar de bovenhand halen, een 5-12 voorsprong om nadien mooi af 3de Provinciale Voor de derde opeenvolgende maal or ganiseerde judoklub «Kohoro Kwai» Wieze vorige zondag een miniementor- nooi in het ontmoetingscentrum en het werd weer een daverend sukses! Inder daad, een geslaagd initiatief. Want reeds na het middaguur kwamen niet minder dan acht uitgenodigde klubs in Wieze aan en daarbij zagen (en hoorden) we zelfs een formatie uit Zelzate. Vooraf werden alle deelnemende judoka's één na één gewogen en bij de kampen zou dan wel blijken dat ze niet te licht bevonden werden. Naar de aanvang van de «gevechten» toe steeg de spanning bij de 10-, 11- en 12-jarige judobeoefenaars zienderogen. Zoals steeds bij dergelijke omstandigheden stelden ze zich de klas sieke vragen: tegen wie zal ik moeten uitkomen? ben ik wel voldoende voorbe reid, zal ik ongedeerd uit de strijd ko men?, zal ik ook eens kunnen winnen? en speciaal voor de Kohoro Kwai leden: zou onze klub de overwinning kunnen behalen? Op de matten Vanaf 14 u. stipt begonnen de kampen, die het antwoord op al deze en andere vragen zouden geven. Alle deelnemers stonden klaar om het beste van zichzelf te geven. Vooreerst kwamen de jongens aan de beurt. Hier ging het er uiteraard keihard - maar fair - aan toe. Onder de degelijke en deskundige leiding van de twee scheidsrechters en evenveel tijds- opnemers kende het eerste tornooige- deelte een vlot en prachtig verloop. De inrichters danken deze mensen oprecht om hun inzet. Ook het talrijk publiek liet zich niet onbetuigd en waardeerde het spektakel met veel applaus, toejui chingen en aanmoedigingen. Gedurende een korte pauze kon wat nagekaart worden over de al geleverde wedstrijden. Anderzijds was deze aktie- onderbreking een welkome gelegenheid om de schorre kelen te smeren en hongerige magen te vullen. In het tweede deel, dat rond halfvier van start ging, waren vooral de meisjes van de partij. Evenals hun mannelijke sportcollega's waren ze zich kranig en zorgden voor heel wat spektakel. Ook zij oogstten veel appleus en verdienen een dikke proficiat! Uitslagen iets te rapen is en dat kan Aalst Rflappe thlUSplOCg overdoen bij de terugwedstrijd et thuisvoordeel dan ook wel voor goeroes kan spelen A. Oudegem: 3-0 MIlMh. Judo. Enkele verantwoordelijken van judoklub Kohoro Kwai uit Wieze: voorzit ter Etienne Moens, trainer Marc Jacob en sekretaris Ludwig Lissens (foto guy) 3de Provinciale Gilvoc Dendermonde - Navok Nazareth: 0-3 tybal. Het team van Erembodegem is na het behalen van de titel in derde nu in tweede provinciale (a) Een jonge thuisploeg heeft tegen Oude gem een beste wedstrijd gespeeld en dan ook verdiend gewonnen. Bij Oudegem was Peter Verstrepen niet helemaal in ordle maar hij verkoos toch te spelen. De beste set van de partij was de eerste waarbij Oudegem bij 14-14 wel de set in handen had maar het was het thuisteam dat de winst binnenhaalde met 16-14. Lede dat iet alleen goed meespeelde speelde ook een verstandige wedstrijd waarbij goed werd uitgekeken en het Oudegemse blok werd listig omzeild met een gepaste aflegger. Daarbij be schikte Lede over een degelijke receptie. Bij Oudegem trachtte men wel het tij te doen keren in de tweede set toen men met goed aanvalsspel op weg was en op voorsprong kwam maar de thuisploeg liet niet begaan. Verder dan een eervolle 15-12 kon de bezoekende ploeg het niet brengen. Ook in de derde set kon Oude gem niet doorgaan, de snee van de eerste set was afgebot en Leeuwerik Lede kon rustig uitmaken. Nadat Gilvoc de eerste set verloren had met grote verliescijfers 4-15 had men nadien kansen genoeg om de wedstrijd naar hun hand te zetten en te winnen. Want dat was zowat de wens van Hilde Ayels die jarig was en zoals ze zegde zou dit een mooi verjaardagsgeschenk ge weest zijn. Maar die kansen waren er. In de tweede set kwam Dendermonde met 11-5 voor te staan zodat winst heel dichtbij lag maar de thuisploeg haalde geen punt meer en verloor met 11-15. Ook in de derde set wenkte winst toen Gilvoc setbal kreeg maar de winst uit handen liet gaan zodat het bezoekende team kon uitmaken met 14-16. Bij Gil voc werd de bezoekende zege goed in de hand gewerkt door een slechte service die heel wat punten gekost heeft. En ook mochten de bezoeksters te veel onge hinderd aanvallen; het blok kwam veelal te laat of was er niet. Toch moet gezegd dat het bezoekende Nazareth over een jong ploegje beschik te dat heel beweeglijk akteerde met als hun sterkste wapen een prima receptie die de moeilijkste ballen nog van de vloer scharrelde. Bij Gilvoc viel de prima prestatie van Clara Los op maar zij stond dan ook vaak alleen. Men moet dan vooral bij het Dendermondse teamwerk maken van de service die te wensen overlaat en die zondag wel aan de basis lag van het verlies. Rond 17 u. kon overgegaan worden tot een niet onbelangrijk onderdeel van het tornooi, de prijsuitreiking. Klubsecreta- ris Ludwig Pissens proldameerde vol gende resultaten: 1. Jitsu Kwai, Hamme; 2. Aka Zelzate, 3- Judoklub Nydrop, Opwijk; 4. de gastklub Kohoro Kwai-Wieze. Iedere deelnemer mocht uit de handen van voorzitter Etienne Moens een mooie trofee in ont vangst nemen en voor de eerste drie klubs was er een prachtige beker. De eigen Wieze-judoka's stonden ruim schoots hun stuk en we noteerden zelfs individuele overwinningen voor Bos man Tom en De Rouck Sandrine. Vast en zeker een hart onder de riem van trainer Marc Jacob en het hele pintere Kohoro Kwai bestuur! Na afsluiting van het tornooi vertrokken alle judoka's, trainers, de ouders en de vele sympathisanten tevreden huis waarts. Het inrichtend bestuur dankt langs deze weg allen die er dit jaar weer bij waren, en hoopt om in 1991 de vierde uitgave van het tornooi te kunnen in richten. J. Van Landuyt Zondag 16 december '90 Programma Te 10 uur: tentoonstelling van de plaat selijke kampioenen. Te 18 uur: Bonverkoop van jonge duiven '91. Geschonken door 33 grote kampioe nen. Gezamenlijk resultaat in het afge lopen seizoen: 500 eerste prijzen. Waar onder acht Nationale. De grootheden op een rijtje Wellemans Jozef - Zandbergen, Acke Désiré - Zelzate, Leutenez-Semmerza- ke, rucke Luc, Asper, D'Hondt Sylvain Hans, Semmerzake, Hebberecht Oct. Chr., Evergem, Van Der Stuyft Roger, Smetlede, Meyvaert Roger, Ertvelde, Bauwens Alfons, Lede, De Smet Gebroe ders, Semmerzake, Van Durme Walter, Borsbeke, hok Slots, Lede, Versele - Verschooirs, Oudegem, Thas Willy, Mel- le, Santens Marc Gerard, Oudenaarde, D'Haene - Segers, Wetteren, De Graeve - Van Geert, Smetlede, Van Der Haegen Willy - Vurste, Van Hauwermeiren Fr., Lede, Smekens Gerard - Bavegem, Props Honoré, Serskamp, Van Dorpe Frans, Borsbeke, Osselaer Maurice, Smetlede, Ferjellah, Lede, Van De Keer Charles, Serskamp, Goossens Richard, Oordegem, Jacobs Fernand, Oordegem, Raschaert Noël, Serskamp, Burgemees ter Roelandt, Lede, wed. Van Geert zn, Smetlede, Vandevogel Roger, Dikkelven- ne, Schockaert Danny, Oordegem. Door Eendracht Groot Erembodegem Quievraln uitslag 14.10.90 1- Bayens Ho - Aalst, Wed. Heireman, De Koninck K., Bayens Yvo, Wed.Heireman, Schockaert, V.D.Biest, Callebout, De Lange, Bruylandt, Heireman, Bruylandt, V.D.Steen, V.D.Steen, V.D.Steen, Franck, Cleemput, De Swaef, Franck, V.D.Steen, Franck, Gilles-Kindt, Heire man, De Koninck, Schockaert, Bruy landt, Baeyens, De Lange, Cardon, Bruy landt, Bayens, V.D.Steen, Cardon. Lede gen, Bruylandt, Heireman, De Swaef,

De Voorpost | 1990 | | pagina 25