[uiterij op het speelveld .T.S.A. Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 26.10.1990 - 27 wbbersvoetbal. MTSA-ploeg Cobilas (da) een leuke wedstrijd leek te worden 31 Osbroek tussen Tiger Pub en Half itje werd teniet gedaan door de ekers uit Lede, toen het 2-1 werd de thuisploeg was de sportiviteit bij de gasten die de uitstekend leü| nde scheidsrechter Van Belle Rony lid begonnen vol te schelden, met a inige woorden die niet herhaalbaar e( >m schrijven, dus moest de man in wart ingrijpen en de muiters te- wijzen met de rode kaart. Dit effect e averechts want de afgevaardigde eveneens zijn duit in het zakje en zijn spelers nog meer op inplaats gleze tot bedaren te brengen, zodat Tico's te groot werden en de wed- wijselijk werd afgefloten. Een col- dieidsrechter die eveneens aanwe- as kon van de hele affaire niets pen, maar wist wel aan zijn collega tellen dat dezelfde ploeg reeds r aan het muiten was geslagen in elterse Verbond, waar een scheids- r hardhandig werd aangepakt, zo- hele club werd uitgesloten. I.T.S.A. verbond is zulks niet n daar er gelauwerd wordt op ay, zodat de sancties voor betrok- lub wel eens zwaar zou kunnen 3 n te staan. Ook in Denderhoutem jj een wedstrijd vroegtijdig voor be- gehouden tussen Bamboe-Endo- ten in de 28e min. van de eerste w lelft een betwist doelpunt werd je leerd en de thuisploeg terecht of icht deze treffer aanvocht. De oe jongens die nochtans bekend als een zeer sportieve ploeg (won- Eeds de fair-play beker) verloren i hun beheersing, zodat de krechter niet anders kon dan er 5 inde aan te maken. Onze korres- ;oi int meldde ons dat er zich echter O ncidenten voordeden. Er werd ook aadwerkelijk en sportief gevoet- !o zag leider A.Z. 77 in de hoogste ig haar zegereeks gestuit op het »an R. Sportief en kon Camu zich herpakken tegen een mak R. dat zwaar in het verlies kwam Snas een gevleidde zege boeken een beter voetballend Waterval, de afdeling pakt Bartan opnieuw irsplaats na een ruime winst op lis en een herrezen Onder de ging Reynaerds op eigen veld de ontfutselen. Ie afdeling werd de topper betwist Honda-R. Lantaarn met nipte )or de lokalen en de wedstrijd Wembley-Torenboys werd de ijd in amper 30 seconden be- na een schitterend bezoekend tot. In de zondagafdeling moest Rode Roos de tanden stuk bijten om Kastaars op de knieën te krijgen en kon leider Gipak maar moeizaam de koppo sitie in ere houden bij het brabantse Poreistampers, alleen K. Wijk kende weinig problemen met een zwak Koszen dat zwaar onderuit ging. R. Sportief-A.Z. 77: 2-0 Onder een stralende zon en een schitte rend leidende scheidsrechter Verbeiren werd deze wedstrijd betwist. De thuis ploeg liet er geen gras oiver groeien en staken hun intenties niet onder stoelen of banken. Om de gasten een pad in de korf te zetten en kwam dan ook verdiend op voorsprong met een schitterend doel punt van Moreels A. die van buiten de grote rechthoek keihard uithaalde in de kruising. Doelman Aelbrecht had geen verhaal tegen dit prachtig doelpunt. De bezoekers waren duidelijk aangeslagen door deze vroege achterstand en leden dan ook meermaals balverlies wat het overwicht uitdrukte in een tweede lokale treffer langs Galle E., zodat met een geruststellend gemoed de rust werd in gegaan met een 2-0 voorsprong. De tweede helft ondergingen de bezoekers een gedaantewisseling want de lokalen moesten meermaals uit de doppen kij ken om de aansluitingstreffer te verhin deren, zodat ondanks het goede weer werk de ruststand ook de eindstand werd. Snas-Waterval: 1-0 Heel wat voetbalfreaks waren naar Ten Rozen afgezakt om deze ploegen aan het werk te zien en werden beloond voor hun aanwezigheid, want het werd een goede wedstrijd. De bezoekers dartelden als jonge welpen op het speelveld, zodat de lokalen meermaals attent moesten zijn, maar een gebrekkige afwerking hield de 0 op het bord tot bij de rust. De tweede helft begon bij de thuisploeg de nervositeit te knagen daar de lokalen heelwat reservemateriaal in het veld moest brengen. Reeds van bij de aftrap en dat deed zich ruimschoots gevoelen, toch waren de voetbalgoden de lokalen goedgezind, want verdiend of niet zij kwamen op voorsprong toen Roelandt Frans (trainer Wilskracht Gijzegem) met een goedgerichte vrijschop de 1-0 voorsprong op het bord prikte, wat de aangeslagen bezoekers ook nog pro beerden het kwam niet meer aan de verdiende gelijkmaker, zodat de gevlei de zege in eigen huis bleef. R. Espanol-Camu: 0-8 De lokalen zagen een goed spelend be zoekend elftal bij de rust een 0-4 voor de 28e min. mocht een vrijschop wor den genomen, deze belande in de lokale muur die duidelijk te dicht stond, de scheidsrechter liet deze hernemen. Dui delijk met de arm in de hoogte om de muur op de gewenste plaats te krijgen de lokalen dachten duidelijk aan een on rechtstreekse vrijschop, de bezoeker keilde echter het ronde ding in één tijd voorbij de doelman zonder dat deze een vin verroerde (dus ongeldig). Aanvanke lijk was dit zo maar niet volgens de scheidsrechter die naar het midden wees dit was teveel van het goede, zodat de man in het zwart het bij de thuisploeg had verkorven en onmiddellijk omringd werd door de lokalen die hen beletten het spel verder te zetten, zodat hiij noodgedwongen werd er voortijdig een einde aan te maken. Indien elke scheidsrechterlijke beslissing op zo een wijze in twijfel wordt getrokken waar blijft dan het voetbal. Zijn de heren die de nationale kompetitie altijd zo gedici- plineerd. Kijk naar de wedstrijd A.A.Gent-Standard waar twee lokale spe lers duidelijk in buitenspel een doelpunt mogen aantekenen, daar werd de wed strijd toch ook niet stilgelegd, begrijpe wie kan. V. Denderleeuw-Giwo: 4-3 Het hoog gekwoteerde Giwo zag bij het plaatselijke komen bij de gastgevers dat amper 8 spelers de verplaatsing hadden meegemaakt, wat zeker een zware han- dikap werd. Toch vochten deze als leeu wen en lagen bij de bleke thuisploeg niet onder, pas toen de bezoekers met 7 verder moesten, kon de thuisploeg haar Blauwe Man uit Berlare dat het Aalster- se Blauw Wit op bezoek kreeg kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel en Nieuw Hofstade op bezoek bij Groen Wit Erembodegem kwam niet tot scoren, zodat een scoreloos gelijkspel voor de puntendeling zorgde. Cobilas ging op eigen veld verrassend de boot in tegen J. Timarcha waar T.V. presentator Van Molle Herman zijn ploeg naar de overwinning stuwde. Honda-Rode Lantaarn: 2-1 Deze wedstrijd had alles wat een top wedstrijd kon bieden, spankracht, aan val, zenuwslopend, en op het scherp van de snee. De bezoekers hadden het meest van de zenuwen te lijden, want hoe de thuisploeg op voorsprong kwam was een gemakkelijke karwei voor Ca- rael L. die de blunderende verdediging te vlug af was om de 1-0 op het bord te prikken. Toch herstelden de gastgevers zich vlug en wilden nog voor rust de opgelopen achterstand ongedaan ma ken en kwam verdiend op gelijke hoogte met een schitterende vrijschop van Bracke W. 1-1 met deze staned konden beide ploegen zich verzoenen. Met de welgekomen rust in aantocht. Na de rust gaven beide teams elkaar geen duim breed toe en moest een foutief ingrijpen meermaals redding brengen. Toch kon de thuisploeg haar wil opdringen toen De Wolf E. de lokalen deden juichen met het winnende doelpunt, een puntende ling zou echter billijker zijn geweest. Bouw-Drievelden: 4-1 Een goede scheidsrechter Van der Stockt ersvoetbal. Heelwat eters tijdens het festijn georganiseerd door \fTSA- I' Apostelken in Aalst (da) MTSA-liefhebbersvoetbal. Kontroleur Louis Van Der Veken aan het werk (da) sprong bijeen scharen, toen een weder- optredende Fruythof Dirk meteen goed was voor de vier treffers. De tweede helft zagen de lokalen nogmaals hun doel man met evenveel eenheden gepas seerd, zodat een zwaar verdikt zich op drong. Sonck P., De ManJ., Van Renterghem H. en Van SinayJ. konden onder hun vieren de lokale netten bol zetten, zelfs een eerreddend doelpunt zat er niet in dit zou zeker niet verdiend zijn geweest want de Spanjaarden speelden onder maats. Excelsior-Apostelken: 5-0 De thuisploeg moest niet tot het uiterste gaan om een mak bezoekend elftal op de knieën te krijgen. Een goede leiding zorgde er trouwens voor dat de sportivi teit de bovenhand hield. De bezoekers beseften dat ze niet konden optomen tegen dit superieur elftal en zagen er dan ook niet het nut van in om ruw te spelen en speelden het spel heerlijk mee met doelpunten die de doorslag gaven bij winst en verlies. Heyvaert B. (2x), Navar re J., Meert G. en Grillaert L. deden de bezoekende netten trillen met een mi me lokale winst. Houtmarkt dat O.C. Aalst ontving kwam niet verder dan een gevleid gelijkspel: 1-1. Met doelpunten van Arts L. voor de bezoekers en Van Haudenhove J.C. voor de lokalen. Ook de konkurrentiestrijd in Mere tussen Octopus - Alexander eindig de op een 1-1 gelijkspel. De Zwaanvrien den Uitbergen mochten zich gelukkig achtten met het 0-0 gelijkspel tegen het lokale Leeuwerik dat over gans de wed strijd het betere voetbal bracht, echter zonder resultaat en het leedse rnelcke- beekvrienden ging bij Edo een verdiend punt halen: 1-1 en wat gebeurde er in tweede afdeling. Bamboe-Endoka: 1-1 (geschorst) de leider moest op bezoek bij 4de geplaatste Bamboe en kwam langs Stockman A. op achterstand 1-0, het liet echter niet betijen en ging als een echte koploper op zoek naar de gelijkmaker en lukte in haar opzet. Op Dressel-Rode Duivels: 8-2 De bezoekers deden het even slecht als hun naamgenoten de echte Rode Dui vels en vielen verdedigend te traag uit, zodat de aalvlugge aanvallers naar beli- leven de bezoekende doelman op het verkeerde been zetten. Van der Borght P. (3x), Asselman L. (2x), De Saedeleer B., De Frenne J. en Lanoy E. namen de lokale treffers voor hun rekening. Kep- pens G. en De pré S. lukten de tegentref fers. Het record wat betreft het vlugste doelpunt werd zeker gebroken in de Waterstraat te Gijzegem, waar Wembley en Torenboys een sportief duel uitvoch ten. Amper 30 sec. was de wedstrijd aan gang of bezoeker Coppens G. schoot vanop 35 m. recht in de winkelhaak van de thuisdoelman, wat de lokalen ook nog probeerden het bleef bij deze ene maar enig mooie treffer 0-1. Pie Boys kon de punten in eigen huis houden, door een kleine 1-0 zege tegen Animalia. Saf leed een 0-1 nederlaag tegen Melody waar Wijns B. voor de overwinning zorg de en Breughels-Sneeuwwitje eindigde onbeslist 2-2. Eeman L. en Bracke E. voor de lokalen en De Turk B. en Ver- moesen J. voor de bezoekers en Tiger Pub-Half Maantje werd bij een 3-1 ge schorst, nadat de bezoekers terreur zaaide op en rond het speelveld. Amapola-Sunset: 4-0 Twee Spaanse ploegen en daartussen een goed leidende Spaanse scheidsrech ter Flores F. en je hebt alle ingrediënten om er een leuke zondagmorgen wed strijd van te maken. Met de lokalen in een produktieve bui. Braem R. (2x) Pedrogosa V. en Diaz F. deden hun overbuur blozen in wat een overdreven winstmarche mocht gerekend worden. Kastaars-Rode Roos: 0-1 De bezoekers moesten hun tanden stuk bijten om een bijwijlen goed meespe lend lokale elftal op de knieën te krijgen. Amper 5 m. voor affluiten viel de treffer toen de vrijstaande Rivera Pedro de uitstekend spelende lokale doelman het nakijken gaf. Ook Gipak dat zijn leiders plaats met hand en tand moest verdedi gen, kwam vermoeid uit Brabant terug want het plaatselijke Poreistampers zorgde voor heelwat weerwerk. 2 m. voor affluiten werd de zege een feit toen Van Pottelbergh C. de winninggoal lukte, voorheen hadden Vermoesen P. en De Grere C. de netten bol gezet. Adelaars boekten 0-3 zege bij gebuur Park met doelpunten van Meys B., Stevens G. en De Meyst R. en N. Wijk kende weinig problemen met het zwakke Koszen 1-8. Sonck P. (3x), Saerens Johan (3x), Van Hauwermeiren L. en Saerens J. deden de lokale aanhang blozen. De Backer S. mocht de eer redden. Star Boys werd in haar zegerush gestuit door een wils krachtiger Pano dat verdiend met 1-4 de bakens naar zich toehaalde. Tot slot kwamen R. Familial-Sportkring niet ver der dan een 0-0 gelijkspel. Liefhebbersvoetbal. Een beeld uit de wedstrijd tussen Cobilas en Jong Timarcha (da) wil opdringen. Bezoeker Van den Hauwe J. zag een aanvallende thuisploeg dat W. werd bij een onschuldig kopduel hervoor beloond werd met doelpunten waarschijnlijk de neus gebroken, zodat die mochten gezien zijn. Van Helsewie dan pas de veer brak voor de moedige B. (2x) Adam H. en Ceuppens R. zetten bezoekers, die totdan gelijke tred hiel- de lokalen op het goede spoor, Toen de den. Met 3 doelpunten van Daeleman wedstrijd reeds gespeeld was mocht De Marc in de slotminuten zorgden de loka- Neef P. de eer van de bezoeker redden, len nog voor de onverdiende zege. Muy- laert F., Canoot A. en De Bruyn Richard en Eddy deden het moedige Giwo de das om. Waar bleven hun afwezige mak kers? Reynaerds-O. de Toren: 0-1 De thuisploeg leefde duidelijk in euforie na hun 4 op 4 buitenshuis tegen de kopploegen en waren op het veld geko men met de intenties, wij gaan dit kleine broertje eens wassen. Maar deze lieten zich echter niet onbetuigd en strafte de thuisploeg of, zodat deze terug in de werkelijkheid terug keren en met beide voeten op de grond staan. Kindermans P. zorgde ervoor dat de verdiende zege mee ging naar Gijzegem en waarschijn lijk op weg zijn om de ondermaatse prestaties naar de vergetelheid te trap pen. Eeckhoorn-Galop: 1-1 Beide elftallen waren niet te spreken over de ondermaatse leiding van scheidsrechter Deilgat W die er een one man show van maakte door zijn talloze blunders. V. den Steen A. bracht de gasten op voorsprong 0-1 ook de rust stand. De tweede helft kwam de lokale ploeg goedkoop aan de gelijkmaker toen een speler zomaar over de bal viel en de scheidsrechter hier een strafschop in zag, deze werd dankbaar omgezet door Vermeulen E.: 1-1. Een kollega reporter van een konkurrentenblad meldde mij telefonisch dat hij in heel zijn leven nog nooit zo een wanprestatie heeft meege maakt en indien er een prijs zou uitge reikt worden voor blunders deze man in het zwart zeker met deze prijs zou gaan lopen, wat moet er verder nog gezegd! Brughuis kreeg een zware pandoering '"rif? Zi(? nU Basket. The Jimmy's-Laarne 63-78. Alweer een nederlaag voor de Aalstenaars al neer bij de feiten dat 3e afdeling beter (da past in hun speibeeld. Liefhebbersvoetbal. Enkele noeste werkers tijdens het eetfestijn van FC t Apostelken (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27