Kans gemist Goede prestatie van Patro-B Bijzonder knap resultaat Patro A te licht bevonde Triumf B en Pardaf B deelden de punten it Opdoffer KV KT-kom pet KVTV-kompetitie 28 - 26.10.1990 - De Voorpost HANDBAL Eerste nationale Ap. Kortrijk 15 Waasmunster 14 Op zichzelf is een 15-14 resultaat geen slechte uitslag in het smalle Mimosa- «zaaltje» in Kortrijk, dit was althans onze mening toen wij zaterdagavond het resultaat van H.K.W. via de media verna men. Maar een gesprek met trainer- coach De Vlieger leerde ons dat naakte spelen maar het duurde 17' vooraleer Waasmunster scoorde langs T. De Gra ve. Het was deze pas ingekomen zeven tienjarige die het tij deed keren en er voor zorgde dat Waasmunster met 2-3 leidde na 21'. H.K.W. bleef aanvallend Heren - Vierde afdeling Middelkerke 23 5-7 maar dan begon het totaal fout te Rnhiirn 19 gaan. Via 7-7 na 21'stond Robuco 13-10 achter aan de rust. In het begin van de Was het de zondagavondsfeer na een he|ft scoorde Middelkerke pas pa^n. Puntje da, zeker „ie, onvet- toech™ ?wfmoTn he, herhalen - *3.5 "iet benunen en via 14-12 ging he, naar in de eerste helft de kansen niet benutte. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, W. De Grave, T. De Grave 1, De Clercq, echter ondermaats met een onwaar- Luypaert 5, Roels 4, Borgers, Agnees- sens 2, De Meerschman 1, De Bode 1, De Groote, Vermeulen. Beloften Ap. Kortrijk 18 H.K. Waasmunster 16 schijnlijke 4-4 rustscore als gevolg. In die eerste 30' had Waasmunster dui delijk de kans gemist om een beslissen- cijfers inderdaad niet alles zeggen. «Ik de voorsprong op te bouwen. In de zit met een kater, begon Eddy eht ge- tweede helft ging het gelukkig beter bij sprek, de ploeg speelde niet echt zoals de afwerking maar ook Kortrijk scoorde mocht verwacht worden. In de eerste nu gemakkelijker zodat eindelijk de H.K.W. dat naast de gekwetsten nu ook helft ging H.K.W. ordeloos en ongeorga- wedstrijd losbarstte. Het werd 6-4 maar para-Koen Sanders moest missen, ver- niseerd aanvallen en in die periode had- Agneessens zorgde met twee loeiers voor dedigde zich sterk maar maakte net als den wij de wedstrijd in ons voordeel 8-8 na 40' en de Poolse doelman Krok Dendermonde een week vroeger kennis kunnen beslissen. H.K.W. bracht echter diende zijn plaats af te staan aan Notte- met een onwaarschijnlijk leidende niet het nodige geduld op om de kansen baert die het H.K.W. wel moeilijk maak- scheidsrechter Van Doome. Aan de rust te kreëren. Positief is wel dat H.K.W. te. Zo raakte H.K.W. opnieuw 11-9 ach- stonden de ploegen nog gelijk (6-6). bewees eerste nationale aan te kun- ter na een korte periode in ondertal Acht minuten voor het einde leidde nen» maar Wim Roels zorgde met drie opeen- H.K.W. met 13-14 maar moest dan drie De wedstrijd startte niet zo best voor volgende treffers voor 13-13 6' voor het treffers inkasseren die hen de das om- H.K.W. dat via de Bulgaarse aanwinst einde. Het werd nu duidelijk een dub- deden. Via 16-14 werd het dan 18-16. moeilijk te verteren is. Na de overwin- js-14 tien minuten voor het einde. Me ningen tegen Damme en leper moest teen was het pleit beslecht en bij Robuco ook Middelkerke een haalbare kaart besefte men nu duidelijk dat dit een zijn. Maar Buggenhout speelde ontzet- gemiste kans betekende, tend zwak, zowel in verdediging maar Robuco Buggenhout: Van Sinay, Schol vooral in de aanval vlotte het helemaal |jers 2, F. Mannaerts 10, Segers 1, niet. Moesten maar de helft van de Moyersoons, Thijs 2, De Swaef 2, P. /*L doelrijpe kansen verzilverd geweest zijn, Mannaert 1, De Smedt, Verbestel 1. 1 Buggenhout had gemakkelijk gewon- (e.v.a.) Handbal. De 17-jarige Tom 1| nen. Na een kwartier leidde RObuco met ve bracht Waasmunster in de «j tegen Ap. Kortrijk (vh) TAFELTENNIS In de KVKT kompetitie werd Patro B cijfers vast te leggen. Alleen Danny Ruys In 3e afdeling een flauwe prea.u., direkt voor de leeuwen geworpen in kon voor de E ploeg scoren. Aleen tegen Patro F dat op Eendracht C een «n i "i u aK i»'o «n Vn Lont riot vaAioorA viol vnnr hk Waasmnnstpr Maes Desseaux casu Juvenes A een van de allerbeste Francois Van Dender moest hij de han- doffer van 8-2 kreeg te slikken, een 1,90 m grote linkshandige^spe- op z_^ voor HJL ^munster. Mj^Des* ploegen uit de reeks. En alhoewel sterk den laten zakken. Patro D zou tegen het Erik Verdonck redde de eer en, Groote 6 Goossens 1, Willaerts 3, De gehandikapt deden ze het geweldig. Ze pas gepromoveerde Herleving A Dender- was de kous af. Ook al gebt Clercq 2, De Vlieger 1 Ier - van Kortrijk 2-0 achter raakte na H.K.W. wanneer er drie minuten voor vier minuten. Meteen sloop er enige het einde een open kans werd gemist en onrust in de H.KW.-gelederen en aan- Kortrijk scoorde uit de daaruit volgende vallend ging men te ondoordacht tekeer, aanval. Hetwerd 15-13 en de veertiende Gelukkig bleef de defensie met doelman treffer van H.K.W. kwam er net te laat Van Renterghem in goede doen, attent om nog minstens een punt te kunnen (eva) Tweede nationale [plV( Ajax Lebbeke Ransart 28 d30 langszij geraakt langs een hoogst- Ransbeeck 4, Pultau 5, A. Verlinden 1, t c andje van J. De Man (3-3) en even bleef De Man 5, Cleymans 1, De Hauwere, De het gelijkopgaand tot 5-4 na 14'. Maar Proft 4, Christiaens 4, Van Biesen 2, Ajax speelde een knappe wedstrijd tegen kort daarna kende Ajax een sprankelen- Vlassenroot 2. het goed gerangschikte Ransart dat op de vijf minuten waarin de bezoekers van geen enkel ogenblik het initiatief kon het kastje naar de muur werden ge- nemen. De Lebbekenaars speelden ge- speeld wat resulteerde in een 11-4 disciplineerd - enkele «frivoliteiten» voorsprong na 18'. niet te na gesproken - zodat de scouting Tot de rust ging Lebbeke dan ingeoefen- van coach Van Uytfange het gewenste de aanvalsbewegingen zoeken die er niet Beloften: Nog altijd het maximum Ajax Lebbeke 15 Ransart 11 uyuaiigc hui Bu,uu.u w. un.,.mjtanv6u.6,... t..v Ook na zeven wedstrijden blijven de resultaat bereikt. De Ajax-defensie sloot helemaal uitkwamen waardoor Ransart Ajax-beloften met het maximum aan Hij won tweemaal. Alleen tegen Mare de Hamme was wellicht ook de titel "af- voortreffelijk op de rechter-aanvallen opnieuw evenwicht in de wedstrijd kon Punten kon N het niet halen. Marc was schrijven, liet is in zaal Familia een Tukten zelfs een draw en dat was onver- monde een fikse overwinning laten op- afronding bij Eendracht C vt hoopt. Dat kwam omdat Dirk Stallaert tekenen 2-8. Walter de Rijcke en Davy derde set. Datzelfde Patro F met zijn drie overwinningen niet te van Cauteren waren de grote figuren bij nogal wat beter tegen KWB kloppen was. Hilaire Straetman won Patro D die elk tweekeer wonnen. Maar haalden ze een 5-5 score weg e twee matchen en meteen had Patro één Mario de Smet deed het nog beter hij zeker niet in de lijn der verwat punt. En daarmee waren ze best tevre- won alles. Voor Herleving A een zwaar Verdonck en Serge Claye waren den. verdikt. Dat Patro E geen enkele kans bewerkers van deze draw. Bij I jelij Een ander onverwacht resultaat verover- maakte om tegen Stekene A iets te oogst- de grote figuur. Erik Van Acker adrs de Patro C dat in eigen huis Eendracht en lag voor de hand. Maar dat het een maal won. Halfweg wedstrijd 3- elft. A moest bekampen. Ook al een van de zware afranseling van 0-10 zou beteke- me kwam dan op winst maar n jefe betere formaties. Via een sterk spelende nen had niemand vermoed. De Ham- even snel laten vallen. Maar mei Mare Stallaert die alles won konden ze menaars kwamen op geen enkel mo- uitslag waren ze best tevreden, een draw lukken 5-5. Voor Eendracht ment in de wedstrijd, een onverwachte misser die welliswaar niet volledig konden aantreden. Maar voor Patro C is dat ongetwijfeld een goede zaak. Elk jaar vechten ze om te overleven in deze hoogste afdeling. Patro B en Patro A stonden tegenover elkaar. Dat de A ploeg het met forfaitcij- fers ging halen daarvan was geen sprake. Voor Pierre de Schoesitter was bij de B-ploeg een moeilijk te verslagen speler. In le Provinciale KBTTB stond Patro A samen met Zomergem A en Sleidinge A ongeslagen aan de leiding. Ronse voor opgezet als de meest logische favoriet verloor al twee keer. Voor de bezoekers was het alles of niets. Verlies tegen binnen afzienbare tijd aankloppen a van Ransart en meteen waren de Waal- brengen. Het teveel lopen «met» de bal tjes 50% van hun aanvalskracht verlo- vertraagde duidelijk het verrassingsef- ren. Enkel de plus-dertiger D. Gerard fekt. Aan de rust telde Lebbeke dan toch kon de Ajax-defensie voor problemen een komfortabele 14-8 voorsprong en in stellen - hij scoorde 9 van de 15 doel- het begin van de tweede helft ging de punten- terwijl Lebbeke aanvallend thuisploeg er aanvallend opnieuw effici- ziin reoutatie eer aandeed. ënt tegenaan. Via 17-9 na 40'werd het A. 1 Meteen boekte Ajax een ruime 28-15 23-11 tien minuten voor het einde. Een gevicniwetden. In een matige AjaA-so- zege tegen een ploeg die hen verleden onverwacht «zwaar» schot van Van Bie- ^ase kon Ransart de scha(*e no8 beP seizoen nog kwam kloppen met één sen zorgde voor 26-13 vijf minuten voor doelpunt verschil. De Lebbekenaars het einde, en met een deze maal gelukte vonden gelukkig het goede pad terug. 7-m pirouette legde Van Ransbeeck de Ransart startte de wedstrijd met een 28-15 eindcijfers vast. Beslist een ge- mannetje bij Van Eansbeeck en het was slaagde avond voor Ajax dat nu wel aan even aanpassen als Gerard voor 0-2 klantenbinding deed. e na 3'. Na tien minuten was Ajax Ajax Lebbeke: Verlinden, De Bruyn, Van de deur van het fanion-team. Doelman Van Rossem o.a. laat een bijzonder goe de indruk en ook A. Van Den Borre lost zeker de verwachtingen in. Aan de rust leidden de jonge Lebbekenaars met 8-5 en het werd 13-5 vooraleer de teugels ken tot 15-11 Ajax Lebbeke: Van Rossem, P. Verlin den, Van Den Borre 5, N. De Decker 1, G. De Decker 1, M. Vlassenroot, Paer- mentier 4, A. De Man, Bosteels, Verhey- den 2, Bosman 2, De Bruyn echte zenuwslag geworden. Het begon zeer evenwichtig. Na vier wedstrijden nog geen enkele afscheiding 2-2 via een lokale overwinning van Guido De Block en Johan Van Hecke. In de volgende wedstrijd pakte Ronse voorsprong om dat Mare de Keyser door de knieën ging 2-3 Maar op de andere tafel zorgde Van trouwens de enigste man die alles won. Verrassend wel bij de A-ploeg dat Franse Messagie amper één maar kon winnen. Uiteindelijk werd het een 3-7 overwin ning voor de A-formatie. Ook Patro C moest Patro A bekampen en ook hier weer kon Patro A geen forfait- score afdwingen. Carl Goossens was de Hecke vooreen overwinning waarin hij man die daar voor zorgde. Hij lukte niet redelijk gemakkelijk de maat nam van minder dan twee overwinningen. Alleen zijn tegenstander. Opnieuw gelijk 3-3. Mare De Keyser kon hij niet de baas, Weer zou Ronse voorsprong nemen om- maar Johan Van Hecke en Fr. Messagie dat I)c Block in twee dc *inst 2211 moes,en er aan geloven. T*! C .n de 2e afdeling?,ondPa.m D en Pa,ro 'SS. E tegenover elkaar. En dat was een maar in de tweede me, 6-2, van ach,er goede kans voor Palro D om grote 7-3 de tafel werd geslagen. Hij herpakte zich In de vierde afdeling A was er een boeiende strijd tussen Triumf B en Pardaf B. Na een 3-3 tussenstand scheen de bezoeker naar winst te zullen gaan 3-5- Maar in een laatste poging kon Triumf B nog gelijkstellen. Als we zoeken naar de beste prestatie dan komen we ongetwijfeld terecht bij Stefan De Clercq die al zijn wedstrijden in winst kon afronden Sven Palet volgde met twee overwinningen. Dynamica B schijnt niet zo vlot te gaan als verleden jaar. Nu kregen ze lelijk op hun donder van BZP met 2-8 cijfers. Tegen Peter Smet en Noel Wittoeck was er eigenlijk geen kruidje gewassen. Die mannen wonnen al les. Hetgeen wel enigszins in de lijn van de verwachtingen lag. Een andere goede presta tie kwam van Juvenes C dat het nipt haalde bij Okapi B met de kleinst mogelijke cijfers 4-4 Aanvankelijk scheen het vlot te gaan bij de bezoekers die zo rap als tellen met 1-5 op winst kwamen. Dan zouden ze toch nog een tijdje moeten wachten om de volle buit te kunnen bemachtigen. Er daar zorgde uitein delijk Wim Kesteleyn voor die Jan Vijt ver sloeg in twee sets. Wim was trouwens de grote figuur uit deze wedstrijd. Niemand kon hem kloppen In de B-reeks een vlotte zege van Sterke Stut B dat Eendracht D met 7-3 weer naar huis zond. Alhoewel het op zeker moment 2-2 brokkelde daarna de weerstand van Eendracht B Buggenhout volledig af. Ruud Meulenijzer en De Moor waren bij de thuisploeg echt niet te verslaan. Een boeiend geheel wat de ontmoeting tussen Tenera- monda uit Denderbelle en Lede B die tegen over elkaar stonden. Aanvankelijk een licht bezoekend overwicht 1-3- Maar alles zou weer samensmelten 3-3 en 4-4. Ook in de twee laatste ontmoetingen werd alles broe derlijk gedeeld. Gunther de Mol was het beste element bij de bezoekers. Door nie mand werd hij verslagen. Ook al brachten Remy Callaert en Luc Eeckhoudt hem aan de rand van de afgrond. Toch hield hij stand. Een moeilijke overwinning van Ons Huis B dat op Madeion C nipt overeind is gebleven met 4-6 cijfers. Na een 1-3 liep alles weer samen en na de enkel stonden ze al aan de leiding 4-5. Het dubbel had dus een waarde van een punt. En het is een boeiende strijd geworden die drie sets lang zeer evenwichtig werd betwist. Uiteindelijk zou het duo Van Ransbeeck-Pieters het halen en daarmee voor Ons Huis B de volle buit meepakkend. Zeer nipt is ook Madelon C overeind geble ven op Eendracht D. Geen enkele formatie slaagde erin voorsprong te nemen van enige betekenis. Met 4-5 was ook hier het dubbel een wedstrijd die een punt zou opleveren. Drie sets duurde het voor dat Madelon C zekerheid had dat ze met twee punten winst naar huis konden keren. 4-6Als we zoeken naar het beste element komen we bi Yves Vlaeminck terecht die alles won Maar ook zijn ploegmaat Erik Peeters leverde een niet te onderschatten prestatie. Hij won twee keer. Langs de overzijde was Sergeyssens Freddy best. In vijfde afdeling A pakte het thuisspelend Sint Pauwel A naast de zege. Vooral hun start was slecht. Ze werden ze maar dirket op een 1-4 achterstand geplaatst en dat loopt men zo maar niet in. Drie wedstrijden later was het al beslist. De KWB B ploeg zou het halen 2-6. De thuisploeg zou nog wat milderen, maar punten leverde dat niet op. Bij de KWB-jongens won iedereen twee keer en zo moeten ze elkander niets verwijten. Bij Sint-Pauwels was het alleen Erik De Caluwé die op de barikade stond. Hij won drie wedstrijden. Een vlotte overwinning van Pardaf D dat Sint-Niklaas A met grote 8-2 cijfers huiswaarts zond. Vooral Mare De Keyser en Erik Van Mighem waren niet te temmen bij Pardaf D. Koklenberg Kristien was de enige die bij de Maaskens de eer kon redden. De rest telde helemaal niet mee. Na een zestal wedstrijden was het al geweten wie de winnaar was van Okapi C tegen Juvenes F. Boogschieten. Enkele leden van schuttersmaatschappij De Leedse HoroscoopBoogschieten in Hamme. Eddy Smaut veroverde de koningstroon bij Den Bond (a) *l>) Toen hadden de gasten al een lorse 1-5 voorsprong verworven. De lokalen waren echt niet bij machte daar iets tegqn te doen. Juvenes F won dan ook verdiend met 2-8 cijfers. Vooral Luc Permentier scheen uit het goede hout te zijn gesneden, Deze knaap won alles. Vlicrkouter C heeft netjes de zege thuis gehouden toen Herleving B er op bezoek is gekomen. Maar ze hebben er eerlijk gezegd niet veel moeite moeten voor doen. Alhoewel de bezoekers onverwachts uitliepen tot 1-3 haalden ze daarna geen enkele overwinning meer binnen Hoe kan dat nu? Vlierkouter schoot uit zijn krammen en lukte daarna alles. Peter van De Vijver met zijn drie overwinningen deed het best flink bijgestaan door Peter Van Der Vreken Bij Herleving B Dendermonde liep vooral Benny Van Gucht in de kijker. Toch lukte datzelfde Herleving een flinke 10-0 overwinning op Madelon B Buggenhout Hugo Colson en vrienden wa ren door niemand van de wijs te brengen. Vlicrkouter D en C in hun derby tegenover elkaar. En het werd een vlotte 1-9 overwin ning van de C-formatie. Alleen Mare Per mentier redde de eer voor zijn ploeg door Patrick Van Walle te verslaan. Vlierkouter D was deze week ook nog op bezoek bij Made lon D en daar hebben ze de punten gedeeld. Aanvankelijk had de bezoeker de meeste kansen 1-3. Maar naderhand moesten ze gas terugnemen en vooral Maarten Vergauwcn bracht de kentering. Het werd 3-3 om na de enkels met 4-5 te eindigen In hel dubbel ging de overwinning naar de lokale formatie die daarmee toch nog een puntje konden meepakken. En verdiend zegden ze nader hand. Opwijk C verloor thuis al zeer zwaar van Erpe met 1-9 cijfers. Alleen in het dubbel konden ze de eer redden. Voor de rest zat er niet meer in voor Opwijk C. Ook Sterke Stut C lukte zware cijfers op verplaatsing bij Juvenes G. Een vlotte 1-9 zege. Sabrina Bu- carms kon de eer redden voor de thuisploeg door Van den Bossche in twee korte sets te verslaan. Eendracht C kreeg een geweldige bonk op Erpe A met 10-0 cijfers. Zwaarder kon niet. Moed volstond niet voor de gasten om de eer te redden. Eendracht F had thuis ook al bitter weinig kansen bij de komst van Opwijk A. Na een 1-2 score liepen de bezoe kers dadelijk weg en lukten nog een 2-8 overwinning. Verthez Rudy en Lai Eddie kon de eer redden voor de lokalen. Meer zat er niet in Bij Opwijk was F. Aclbrechts en Ruyscbergh Dirit niet te kloppen. flink in de derde set en won: 4-4 Hecke boekte even later tegen Opst zijn derde overwinning toen hij knaap met afgetekende 2-0 cijfci strafte: 5-4. Op de andere tafel ha Keyser de eerste set verloren met maar in de tweede set kwam hij maar sneuvelde op de lijn met 20-1 IJ beide ploegen stonden weer gclijkj* En dan gebeurde het De Block hadjM enkele kans in zijn wedstrijd (15-1# 5-6. Messagie tegen De Conck wal wcldig spannend l-l maar in de 4^ set haalde Frans het niet (!5-2f Ronse kwam duidelijk op winst 5-pC was nu alles of nieLs voor Patro L Keyser haalde een 1-1 tegen OpsomF 'Sl bleef in de derde set volgen tot Fler Maar Ging toen onderuit. Op de atPa) tafel had Van Hecke geen kans jiuis kristof Remy (18-13) en Patro A «jwr; aan voor hun moeite. Guido De (reaj kon Patro nog een overwinning gen en Frans Messagie haalde het zijn laatste wedstrijd. Daarmee kv einduitslag op 6-10. Johan Van was de beste man met drie over» gen. Guido De Bock won twee Messagie eenmaal en De Keyj niets. Eigenlijk zou men het zo stellen dat men van Messagie het had verwacht, maar. met één ovi ning toch onder de verwachtingen) Bij Patro was de ontgoocheling gr hebben inderdaad een veldslag vi maar straks tegen Sleidinge en gem moet men absoluut zich ken. De titelstrijd is inderdaad i gedaan. le Afdeling: Patro C - Juvenes A Ons Huis A - BAC A Eendracht A - Dynamica A Patro A - Madelon A Sterke Stut A - Patro B 2e Afdeling Hingene - Madelon B Patro D - Pardaf A Stekene A - Wetteren A Eendracht B - Herleving A BAC B - Patro E 3e Afdeling Triumf A - Kieldrecht C Okapi A - KWB A Teneramonda A - Patro F St. Pauwels A - Juvenes B Vlierkouter B - Lede A 4e Afdeling A Sterke Stut C - Triumf B Okapi B - Juvenes D Dynamica B - Stekene B Pardaf C -Juvenes C BZP - Pardaf C

De Voorpost | 1990 | | pagina 28