ïrome Bogaert en Jules an de Velde in het ultureel centrum Affligem 5 jaar Sint Martinus Gijzegem lëtisch moment te Aaigem erdersemse Harmonie krijgt nieuw uniform Prijzenregen voor finalisten verkeersveiligheid in Erpe-Mere Parochiefeesten in Heldergem Pallieter Hofstade: grote Oberbeierenavond Op zaterdag 10 en zondag 11 november Vriendenkring der Vrijwillige Bloedgevers Moorsel bestaat 25 jaar William Souffriaux in Aalsters Vredeshuis Hofstade viert Sint-Maarten De Voorpost - 26.10.1990 - 3 i de ve ens al B van het kultureel centrum >em loopt tot 28 oktober een onstelling met werk van Jero- ogaert en Jules Van de velde, ne Bogaert werd geboren in hij is autodidact als akwarellist :rtoont zich ook als dusdanig rijn werken in deze tentoon- ag. Wèl kreeg hij, tijdens zijn ding als onderwijzer, de eerste ppen van tekenen mee, maar «:en echte scholing als kunste- Fof schilder heeft hij nooit de j gekregen. jr hij bezat wel de microbe om I iets weer te geven met pen of >od, en tekende vooral pente- ïgen, als de vrije tijd het hem et tussen zijn ambtsbezigheden oen hij op pensioen ging, kreeg voldoende kans om zijn moge- :den uit te breiden en nam hij ïbbele uitdaging aan om ener- ,jmet kleuren, en anderzijds met akwarel beginnen te werken. Tij dens die jaren heeft hij veel en voortdurend waargenomen, leren kijken, weergeven, herbeginnen na mislukking en volharden, tot hij vol doening vond in wat hij schilderde. Zijn onderwerpen beperken zich niet tot één bepaald genre, maar zijn zeer verschillend en afwisse lend. Alles qua vorm en kleur en schikking mooi is, wordt door zijn eigen visie uitgebeeld. Ieder werk heeft een andere wel bepaalde sfeer. Een zeer voorname rol speelt altijd het licht, dat in verschillende nuances altijd aanwezig is. Deze akwarellist komt niet vaak naar buiten met zijn werken, maar nu wil hij ze toch ter beoordeling aan het publiek voorstellen. En als zijn visie en uw beoordeling elkaar benaderen, dan zal dit zonder twij fel voldoening schenken aan beiden zijden. Jules Van de Velde werd geboren te Wetteren op 11 mei 1925. Hij is mo menteel bediende, en woont te Ma- zenzele, Dries 7. Hij had een korte opleiding aan de Tekenakademie te Wetteren, maar is toch in feite voor het grootste gedeelte autodidact, met uitslui tend aandacht voor het tekenen met pastel. Zijn onderwerpen zijn: duinen, zee, bossen, steegjes, hoeven, en heel recent, een verzameling van zichten op Mazenzele. De tekeningen wor den soms uitgevoerd in meerdere tinten van eenzelfde kleur, soms nog in een rijker kleurenpalet. Steeds ligt het accent op sfeerschep ping. De tentoonstelling is open voor pu bliek elke zaterdag van 14.30 u. tot 20 uur, zondag van 11 tot 12 uur en van 14.30 tot 20 uur. :rnexp die hi nenbe Sint Martinuskoor Gijzegem t zijn 35-jarig bestaan, zaterdag 3 het jubileumjaar feestelijk in- st met een koncert met mede- ophoiijng van o.m. het Sint Janskoor Jan najiebelle, het jeugdkoor Wiche- ïtenwi :r dat ^oriek Sint-Martinuskoor Gijze- ijpt wal nden |mei 1955, feest van de arbeid, denhtijjen enkele KWB-ers met ge- ild? de eucharistie opgeluisterd, een aiLet gezellig samenzijn daarna :n. Een 0nder impuls van pastoor De in varW besloten een kerkkoor te Dat ii|Cn Dit voorstel viel onmiddel- at het j) goede aarde en het koor werd ;n tev«jnt_Martinuskoor gekerstend, els vaijorDeGrootewerddevoorzit- Mometi de heer Frans Verbeiren zou een sWhalingen voor zijn rekening in Amfcn Het koor telde op dat ogen- eel opj zestien (mannelijke) leden, tuur eableef echter niet bij de pakken ropa isjnen in september werd de heer én. Dfjand Hautekete als koorleider oprij®teld. Hij dirigeerde toen al nieuwfcjg leden. Een eerste gelegen- 1, terw|om officieel naar buiten te tre- ig zou yeed zich voor op kerstdag van chten «richtingsjaar toen de nachtmis eren in opgeluisterd. Het Sint-Marti- ivo, tofoor werd uitgebouwd met de ïsloteiLimg festiviteiten in de kerk te rf-^ÜPr8en' Daar is het evenwel niet 'J gebleven: al spoedig waren er en, d'tfoptredens buiten de kerk en Parochie. 1958 organiseerde het koor au mjjks een avondvullend pro- ee" Tima of kerst- of adventskoncer- te kol Het Sint-Martinuskoor nam ïrt, ziel deel aan de provinciale wed- iriger Jjen en siaagde er in zich in der de divisie te rangschikken. Onge lukkig genoeg werd pastoor De Groote door ziekte gedwongen zijn stimulerend werk te laten varen. Een nieuwe voorzitter, de heer Alois Huylebroeck nam zijn plaats in. Een derde prijs én de prijs van het sympathiekste koor bij de Lode- wijk Mortelmans herdenking in Waasmunster vormde de erkenning voor'de inspanningen. Bij een vol- gede provinciale wedstrijd werd er gepromoveerd naar eerste divisie en de eerste plaats werd wegge kaapt in een internationale open wedstrijd te Vucht in Nederland, samen met het steeds groeiende succes werd ook het aantal optre dens overal ten lande steeds groter. Het eerste decennium werd gevierd met een koordag waarop koren uit Wieze, Hofstade, Grembergen, Bornem en Waasmunster optraden. Bij de provinciale wedstrijd in 1968 moest er voor het succes een tol worden betaald: men ging terug naar tweede divisie. In een kleine gemeente is er soms nood aan goe de zangers en dat deed zich voelen. Daarom werd er aan een gemengd koor gedacht. Een gelegenheid deed zich voor in 1974 bij de viering van het 200-jarig bestaan van de parochiekerk. Een vierstemmige mis voor gemengd koor werd aange leerd en de uitvoering werd door de Vlaamse Televisie uitgezonden: een topdag uit de geschiedenis van het koor. Het bestuur twijfelde na deze poging niet lang en er werd in de vergadering van 10.1.75 besloten om voortaan officieel gemengd op te treden. Weldra telde het koor 59 leden. rituaal ners v< zondh 11 chone Schijn zetelt in het Nar- :hip in lokaal op de grens van em en heldergem waar regel- aktiviteiten georganiseerd en op gebied van toneel, poë- ln zelfs café-chantant. rijdag 26 en zaterdag 27 okto- men in het Ouddorp, 54 voor een Poëtisch iu)ment van Nicole Doise bij men de stemmen kan be- i hl 1 exten tijd eei ïm ui en oi imafai tselijk blik 01 ie hi ?e ge£ echti :t te k< sche rde ng e uitn en mi ie vrij epakt 1 geho le koö lafac ntenl luisteren van Hugo der Cruyssen en Anton Cogan. Zij worden begeleid door Dirk Van Waeyenberghe. Voor dit lang poëtisch moment be taalt men slechts 50 fr. Op 9,10,16 en 17 november staat het Narrenschip open om 20.30 u. voor het toneelstuk August, August, Au gust van Pavel Kohout, in regie van Anton Cogan. Hier spreekt de Schone Schijn van lachen met een dubbele bodem met cirkus op het toneel, café en theater. Kaarten in voorverkoop (150 fr.) kunnen be steld worden op tel. nr. 053/ 62.67.72, tijdens het weekend. Het gezelschap Pact staat in voor een gezellige avond waar geen traan zal gepinkt worden maar waar het la chen geblazen is. JV lC rdersemse harmonie pakte zaterdag een nieuw uniform. Concordia et is bestaat reeds 207 jaar. Toch kende lie slechts twee uniformen in zijn bestaan. Een en twintig jaar geleden ;e|en nederlandse firma aangezocht om tiform te maken. Het was een blauw - luumMaar de tand des tijds speelt n uniformen zodat men dringend aan toe was. De 52 nieuwe uniformen u 'uk voor stuk maatwerk en kosten per stuk. Een serieuse aderlating klubkas. De harmonie organiseerde ok enkele lukratieve akties als een "ju, optredens, tombola... Vorig week- okken ze al spelend door de Herders- straten en verzamelden zo van de I fers 140.000 fr. Het nieuwe uniform is ,b ïestelijk pak in marinenblauw met rrode kraagopstiksels en biezen op jas fek. Armkoorden en getorste schou ten geven het geheel nog meer allu re. Op de zwart-blauwe kepi steekt een witte zijn oudste muzikant. Feesteling is de 85-ja- struisvogelveer. rige Robert De Meyst die reeds 70 jaar n 1n spelend lid is. De fedecamfederatie liet voor Robert De Meyst 70 jaar spelend lid hem ee„ ^c|l|e medaj||e Op taterdag 17 november op het jaarlijkse dit echt uniek is in Vlaanderen. Sint Ceciliafeest viert Concordia et Dolcitas JM Heyman Op zaterdag 27 oktober 1990 orga- liters en wie Tirolerbroeken en ge- niseert Jeugdcentrum Pallieter een veerde hoedjes heeft, wordt ver grote Oberbeierenavond. Discobar zocht deze aan te trekken. De in- Jumbo brengt de sfeer er in met kom is gratis. Uw pot bier wordt aangepaste muziek. Het bier wordt opgevuld voor 50 fr. die avond getapt in potten van halve Lede. Het Oudercomité van de Leedse Basisschool van het Gemeenschapson derwijs veilde onlangs enkele kunstwerkjes vervaardigd door Leedse prominen ten. Als afronding van deze actie werd de netto-opbrengst overhandigd aan de afgevaardigde van het Leedse Rode Kruis (da) Het gemengd koor ging dezelfde weg op als het oorspronkelijke man nenkoor, won de kultuurprijs van de gemeente en klasseerde zich in 1977 voor de provincie in derde divisie. Op de algemene ledenvergadering van 5.1.78 werd de voorzittershamer doorgegeven aan de heer Maurits Van Humbeeck. In 1979 maakte het koor een reis naar Lourdes (Frank rijk) en hielp daarmee de eucharis tie op te luisteren. Tijdens de voor bereidingen voor het 25-jarig be staan (1980), werd de heer Fernand Hautekete door ziekte gedwongen de dirigeerstok over te dragen aan Herman Timmerman. De volgende jaren verliepen gelijkmatig: een avondvullend concert, talrijke hu welijksmissen binnen en buiten de parochie, de muzikale bijdrage bij de tweejaarlijkse verbroedering sfeesten te Membach en het oplui steren van de eucharistievieringen bij de kerkelijke hoogdagen. Sinds 22.1.1987 wordt het voorzitterschap waargenomen door de heer Willy Van der Steen. In 1988 werd in sa menwerking met het Davidsfonds gestart met een jaarlijkse volkszang avond. Sinds 16.2.1989 repeteert het koor onder zijn huidige dirigent: de heer Hans Van Gijsegem. Andere feestelijkheden Op zaterdag 17 november om 20 uur gaat er in de parochiekerk een jubi- leummis door met muzikale bege leiding en zang door het koor. Na dien wordt iedereen verwacht in de parochiezaal voor een receptie en akademische zitting. Op zaterdag 24 november is er het jaarlijks le- denfeest. JM Heyman Erpe-Mere. De vertolkers van Wannes huwelijksmakelaar' bezorgden het Nieuw Aaigems toneel een daverend sukses (jv) Elk jaar wordt een mobiele ver- keerspiste opgesteld in het teken van de Veertiendaagse van de Ver keersveiligheid. In de sporthal van Mere waren alle scholen van de ge meente vertegenwoordigd en er na men maar liefst 680 kinderen deel aan de wedstrijd. Theoretische en praktische proeven zorgen voor een eerste selectie en uiteindelijk ble ven nog 58 kinderen in het verkeer. Tegen de verwachtingen in was het een meisje die als eerste eindigde, Marijke Van Gansbeke uit Eronde- gem uit de vierde leeijaar die alle anderen uit het vijfde en zesde leer jaar voorafging. Toen volgden: D'Hauwe Tom, Goessens Björn, Sonck Elke, Immegeers Els, Veeck- man Eveliene, Lommens Kevin, Faiy Christoph, De Lausnay Tom, Van Den Berghe Tom, Van der Slijcke Bart, Moerenhout Sofie, Ti- lon Jan, Van Cauter Rik, Van den Bossche Els, Bernard Laurence, Minne Christoph, Verbrakel Dimi- trie, Laby Els, Malfroid Dieter, Van Dooren Bram, Killemans Jeroen, Meurens Sofie, Matthijs Pieter, Terug houden we onze Parochie feesten in Heldergem. De vorige uitgaven waren steeds een groot succes, zodat we het nu maar opnieuw doen. Nu pakken wc uit met een herfst feest, en terug op een warme gezel lige manier. Op zaterdag 10 en zondag 11 novem ber a.s. houden we in onze paro chiezaal en de gebouwen errond een «Keurig eetfestijn». We noemen het keurig omdat alles piekfijn wordt verzorgd, er is ge noeg voor alle magen en het is bo vendien ook lekker. Twee uitgebreide menu's en één voor kinderen, een bodega met wijn en koffiebar en vriendelijke paro chiemensen wachten U met de glim lach. Maakt er eens een avond of een middag vol gezelligheid van en wij verwennen U fantastisch. Het restaurant is open zaterdag vanaf 18 u. en zondag vanaf 11 u. tot 16 u. We hopen dat onze vele vrien den de uurtjes spreiden, maar toch is er continu plaats voor 200 etende mensen. Ondertussen is de voorverkoop van onze kaarten reeds aan het flore ren. Aarzel niet om u ook deze aan te schaffen. Sekretaris Eddy Wille van de Vrien denkring van de Vrijwillige Bloed gevers kan met enige fierheid enke le cijfers vrijgeven over de werking van deze afdeling. Tijdens de laatste drie bloedinza- melingen kwamen er steeds heel wat donors opdagen (7 januari: 298 donors; 8 april: 290 donors; 1 juli: 259 donors). De Moorselse bloedgeversvereni ging hoopt nu de kaap van de drie honderd te bereiken. Tijdens de jubileumviering op 10 november zal dit evenement eens extra gevierd worden. JM Heyman Fleurinck Jo, Beurms Dennis, De Vos Nele, Van Aerden Koen, Ver- hoeyen Kevin, De Smet Joos, Bus Dimitrie, Tillon Pieter, De Roo Ste fan, Eeckhout Tom, Neirinckx Da vid, Lorou Filip, Vermeiren Timmy, Cochez Ellen, Van den Dooren Tim, Leunens Olaf, Meerseman Liesbeth, Vindevogel Vanessa, De Leeuw An, Schockaert Kevin, S'ter- nissa Jessy, Fonck Liesbeth, Helin Pieter, Welleman Christoph, Peral- ta Carlos, Coppens Caroline, Mat thijs Ellen, Van Steenbergen Nico, Van Der Beeken Renate, Appel mans Pierre, De Clercq Christel, Troch Krissy, De Meirleir Sofie, Verbrakel Kenny. Een speciale prijs werd nog toege kend aan Kenny Verbraekel in zijn rolstoel die zeer goed gepresteerd had op het theoretisch vlak. In maart volgend jaar kunnen de finalisten zich kandidaat stellen om aan selectieproeven deel te nemen, dit in het teken van de verkeerswed- strijd voor scholen in Oostenrijk. JV U vraagt misschien terecht: waarom deze feesten op een parochie? Een kleine parochie als de onze die veel initiatieven neemt kan altijd een duwtje gebruiken. Onze werkgroepen en verenigingen vinden in onze lokalen een vaste ontmoetingsplaats. Ook hun eigen aktiviteiten willen we zeker financi eel steunen. Een nieuwe vergaderruimte hebben we gezellig ingericht. Daarom zijn we blij dat wij de goede medewer king hebben van schone onbaat zuchtige helpers, mensen die ons dorp en onze parochie genegen zijn. Zij zijn het ook die u daarom van harte uitnodigen samen pet Pastoor Paul Van De Winkel. Wij zullen blij zijn U en Uw familie te zien op 10 en 11 november in de parochiezaal te Heldergem. De mensen van heldergem hebben de volkse gewoonte van ook steeds mee te vieren met de dorpen rond om ons. Maar nu rekenen zij er op dat ook de mensen van de omlig gende dorpen eens afzakken naar ons «KEURIG EETFESTIJN». Elk dorp heeft zijn eigenheid, maar toch is het goed elkaar in een sfeer van vriendelijkheid te ontmoeten. Mensen van buiten Heldergem... van harte welkom! Aalst. Fred Van Steen voorzitter van CVP-Aalst (da) Zaterdag 27 oktober om 20 uur zingt William Souffriaux folksongs en protestliederen in het Vredes huis. Met de gitaar zal hij zichzelf maar ook de deelnemers van de community singing begeleiden. Wie wil er niet de liederen van Donovan, Bob Dylan, The Beatles en vele an deren meeneuriën? De grote zaal van het Vredehuis leent zich zeer goed voor degelijke intieme zangstonden. De akoestiek is er zeer goed en de ruimte is er gezellig. William is geen onbekende meer in onze kontreien. Hij speelde en zong reeds met de groep Oh Bomy en Irish Coffee, het Klieksken, Jan de Wilde en het strijkkwartet Arioso. Momenteel werkt hij aan een LP met eigen geschreven nummers in Folk en rock-and-roll style. JM Heyman Enkele jaren geleden had elke ver eniging nog zijn eigen aktiviteit rond Sint Maarten. Dit had als re sultaat dat er te veel Sinten op weg waren en sommige kinderen bezoek kregen van verscheidene onder hen. De Bond van Grote en Jonge Ge zinnen, de Scouts, het CMBV, Vast Als Eik en het Davidsfonds gingen daarom rond de tafel zitten om een gezamenlijke aktie te plannen, dit resulteerde in het jaarlijkse Sint- Maartenfeest, waar de leden van elk van deze verenigingen met hun kin deren tercht kunnen voor een be zoekje van de goede Sint. Dit jaar gaat het feest door op zaterdag 10 november om 14u. in de zaal van de Meisjesschool. Nonkel Bob komt er de animatie verzorgen. Inschrijven kan tot 31 oktober bij de bestuursle den van de hoger vernoemde ver enigingen. WA

De Voorpost | 1990 | | pagina 3