Minister Sauwens verspreekt zich en Vrije Demokraten reageren Mensenrechten in Chili Seniorengids toont hoe het er in het ASZ aan toegaat VTB-VAB herwaardeert de landelijke wegen Ghammaché yVf. Edouard(rPierre* /s ET! 6 - 26.10.1990 - De Voorpost Tijdens een hoorzitting op uitnodi ging van de Arrondissementele VU-afdeling sprak gemeenschaps minister van Openbare Werken en Verkeer Sauwens zich uit tegen de sluiting van de Aalsterse ring. Het is reeds jaren een heet hangij zer geweest het al of niet sluiten van de ring doorheen het natuurgebied Osbroek. Sommigen opteren voor een verbinding van de Albrechtlaan met de oprit en de afrit van de E40. In mei keurden de meerderheids- frakties van de gemeenteraad het voorstel van het schepenkollege goed om minister Sauwens te vra gen een studie over de ringsluiting op te zetten. Tijdens zijn werkbe zoek beloofde deze op 3 juli dat hij de in 1980 opgezette studie over de Aalsterse ring zou hernemen. Tij dens de hoorzitting liet de minister zich nu ontvallen dat hij na onder zoek kan zeggen dat hij tegen de sluiting is van de ring. 'Het bestaand wegennet moet volgens Sauwens al ternatieven brengen. "Ik vraag de Vlaamse regering af te zien van dit projekt." Deze uitlatingen vielen niet in goe de aarde bij 'De Vrije Demokraten'. In een persnota stellen ze dat ze het van de minister lovenswaardig vin den dat hij kontakt houdt met de basis, maar het feit dat de minister een dossier dat op bestuurlijk ni veau dient behandeld te worden, zo maar bespreekt in een hoorzitting zonder dat er voorafgaandelijk op bestuursniveau voldoende onder handelingen zijn gebeurd vinden de Vrije Demokraten hoogst onge woon. Ze stellen dan ook dat de normale gang van zaken louter om politieke redenen doorbroken werd. Samen met hun koalitiepartners wilden ze het dossier van de sluiting van de Aalsterse ring uit de taboesfeer ha len en op een demokratische wijze zou dit in de gemeenteraad bespro ken worden. De voordelen zijn vol gens de VD'ees reeds terdege ge kend (ontsluiting, polutie, verkeers- hinder, openen binnengronden...). De nadelen zouden juist via het ge vraagde onderzoek kunnen gekend worden. Deze nadelen zouden naar alle waarschijnlijkheid meestal van eko- logische aard zijn. Aangezien niemand echter de re sultaten van het gevraagde onder zoek heeft gekregen en aangezien de dialoog op gang gebracht door het stadsbestuur eenzijdig wordt opgeschort, kan men dan ook nog moeilijk spreken over het bereiken van een consensus bij het nemen van een uiteindelijke beslissing, of deze nu het sluiten van de ring al of niet inhoudt. De Vrije Demokraten vinden dan ook dat het de hoogste tijd wordt dat er ook op het vlak van de nationale en de gewestelijke re geringen een duidelijke kollegiali- teit zou bestaan bij het nemen van beslissingen, zoals dit volgens hen ook reeds het geval is voor wat be treft de lokale besturen. De partijpolitieke verzuiling dient volgens De Vrije Demokraten ten allen tijde worden vermeden om dossiers van gemeentelijk en regio naal vlak te behandelen. Tot slot stellen de VD'ees dat de Volksunie nu wil doen uils alsof zij de enigen zijn die willen opgesloten houden, de meerderheidspartijen de van de ring zouden vooi Niets is echter minder wai VD. mi Voorzitter van de adviesraad voor derde leeftijd stelde de nieuwe se niorengids voor. Toen in 1989 werd gestart met de stedelijke adviesraad voor derde leeftijd kwam men tot de beleidsvisie dat de adviesraad oor spronkelijk opgestart was om dui delijke informatie te geven aan be jaarden en beleidsadviezen uit te werken die het leven van de bejaar den in onze stad leefbaarder en aan genamer maken. Per jaar zullen in dit verband drie seniorengidsen met een duidelijk thema uitgewerkt worden. De eer ste gids gaf een overzicht van de dienstverlening van het OCMW. In de tweede brochure had men het over de gezondheidszorg in al zijn aspekten. Nu wil men met de derde editie een overzicht geven van wat gebeurt in het ASZ, het Aalsterse stedelijk zie kenhuis. De brochure van de hand van Louis Kiekens geeft een duide lijk zicht op de verschillende dien sten. Kiekens tracht een zo volledig mogelijk overzicht te geven, zowel over de opvang, de opname, de dag indeling van de patiënt als over de bezoekersuren, de maaltijden voor bezoekers, de raadpleging bij de verschillende dokters. Ook het fi nanciële aspekt van een opname in het ASZ wordt duidelijk uitgelegd. Men heeft het ook over de moeilijk heden om met openbaar vervoer het ASZ te bezoeken. De brochure is zeer overzichtelijk maar daarom niet super luxueus uitgegeven. Eddy Dierickx wijst op de vergrijzing van de bevolking OCMW-voorzitter Eddy Dierickx wijst terecht op de vergrijzing van de bevolking. In februari van dit jaar telde Groot Aalst op een bevolking van 76.245 inwoners, 15.149 inwoners die ou der dan zestig jaar zijn of 19% van de bevolking. Volgens studies zal dit dixit Eddy Dierickx tegen het jaar 2000 oplo pen tot 35%. Het aantal 70 plussers zou zowat met 50% toenemen. Dit cijfermateriaal wijst erop dat men dringend aan een nieuwe beleidsvi sie inzake bejaarden aan toe is. Het aantal bewoners dat hulp nodig heeft groeit met de dag. Vorig jaar bedeelde het OCMW 52.674 warme maaltijden, de OCMW poetsvrou wen presteerden 66.160 uren en 92 bejaardenhelpsters presteerden 87.562 uren. Alles wijst erop dat men dit jaar met 9% deze diensten zal dienen te verhogen. Rusthuizen voor bejaarden Aan de Albrechtlaan zullen nieuwe gebouwen opgetrokken worden ter vervanging van de oude gebouwen van Sint-Lieven. Zopas kreeg het voorontwerp de ministeriële goed keuring zodat de architekt kan be ginnen met het opmaken van een definitief plan voor het maken van 122 woongelegenheden. JM Heyman Woensdag 7 november om 20.30u. organiseert Netwerk i.s.m. stuur groep van derde wereld het vredes- huis en Oxfam in het Vredeshuis een voordrachtavond over de mens enrechten in Chili. Het aan de macht komen van de militaire dicta tuur in Chili op 11 september 1973 bracht een golf van repressie en ge weld over het land, diet 16 jaar lang heeft geduurd en waar duizende mensen het slachtoffer zijn van ge worden. De methode van de "Na tionale Veiligheid" was gericht op het scheppen van een klimaat van terreur, waarbij tegenstanders uit de weg werden geruimd. Dit heeft geleid tot een onafzienbare reeks van politieke moorden, verdwijnin gen, aanhoudingen, folteringen, huiszoekingen en verbanningen. Het ultra-liberale ekonomisch mo del dat in diezelfde periode toege past werd, eist een erg hoge sociale prijs. Unesco-cijfers spreken van meer dan 5 miljoen mensen onder de armoedegrens op een totale be volking van 12 miljoen. Deze situa tie van armoede en niets ontziende repressie heeft diepe wonden gesla gen. bij de ganse gemeenschap maar ook bij individuele personen. Bij de slachtoffers maar ook bij de daders. Het jarenlange klimaat van angst, wantrouwen en onzekerheid heeft elk gezond sociaal patroon onmo gelijk gemaakt. Na de verkiezings overwinning van Patricio Aylwin komen steeds meer schendingen van de mensenrechten, uit de perio de van de diktatuur aan het licht. Het verwerken van deze gegevens en de reïntegratie in de maatschap pij van slachtoffers en beulen zijn een voorwaarde voor het opbouwen van een stevige demokratie. In de eerstkomende jaren zal het mens enrechtenprobleem in Chili een prioriteit zijn. Nubia Becker, verantwoordelijk voor CODEPU, een mensenrecht enorganisatie in Chili, maand november te gast NCOS. Zij zal ons iets meet! len over de huidige politiekP tie in Chili, over de situatie? mensenrechten en het CODEPU. Leo Ghysels zoj inleiding en vertaling. JMlj VTB-VAB Aalst wil de milieukam- pagne, die het stadsbestuur mo menteel voert onder het motto "Het begint bij U. Leef Milieu Bewust", daadwerkelijk steunen door de jaar lijkse wandelmeedag van zondag 4 november in het teken te stellen van de herwaardering van de landelijke wegen. Meldert en Baardegem, waar de wandeltochten georganiseerd wor den, zijn nog typische landbouwge- meenten, waar de verstedelijking en industrialisatie tot nog toe geen vat hebben op gekregen. Het afwisse lend landschap wordt er nog steeds doorkruist dooreen aantal aantrek kelijke landwegjes, die o.a. hun oor sprong te danken hebben aan wat vroeger de kortste route was tussen enerzijds de afgelegen boerderijen en hun landbouw- en weidegronden en anderzijds de dorpskernen. Om te voorkomen dat sommige de finitief in onbruik zouden raken, heeft de Aalsterse VTB-VAB, die steeds positief heeft gestaaijkoei over het behoud en de verlrel van het leefmilieu, een aam I we wandeltracés uitgestipp langs de mooiste hoekjes v 77.C dert en Baardegem leiden. Praktisch: gev Zondag 4 november 1990. "Ons Huis", Meldertdorp Vrije start voor de drie afi (6,12 en 20 km) tussen 10 en zt Geleide wandeling over 12 s 14u. Afstempelen van wand jes tot uiterlijk 18 uur. Deeln prijs: 50 fr. (in deze prijs Bloso-verzekering, wandel culinaire dokumentatie, een ine: duktie van de door Jef V Steen speciaal ontworpen pin i ning met zichten van Grot en een lekkere boterham m begrepen). Tevens zal een brochure over Meldert aan j derde prijs te koop aangf worden. Wetteren is een prachtzaak rijker. Alhoewel de Plan- tengemeente reeds heel wat te bieden heeft op gebied van bloemen- en plantenzaken, hebben Edouard en Pierre Gham maché langsheen de Brusselsesteenweg 260 hun nieuwe zaak geopend. Zodra ie binnenstapt, straalt de serre Ghammaché iets heel bijzonaers uit. Je merkt onmiddellijk een zeer persoonlijke stijl en eigen karakter op. Het enorm gevarieerde gamma van planten en potten, de bijzondere kwaliteit en presentatie maten het geheel compleet. Je voelt meteen dat elke plant met veel zorgen liefde wordt behandeld. Zoals een zonnestraal onmisbaar is in elk huis, is ook een plant even onmisbaar in het interieur thuis, het bureel en de veranda of als geschenk voor iedere feestelijkheid. Wil je eens iets anders dan een sanseveria of een yucca? Dan vind je bij Ghammaché zeker je gading, ledereen kan hier terecht voor een schitterende plant in een bijpassende pot. Je veranda tover je zo om in een prachtige wintertuin waar het heerlijk vertoeven is met een glaasje wijn of kop koffie, genietend van de mooie witte bloemen van een gardenia, de geur van jasmijn of van een oleander in een fraaie terra-cotta pot. Je waant je aan de Middellandse Zee! Potten vind je bij Ghammaché in alle maten en soorten. Ze worden ingevoerd uit zowat geheel de wereld: Mexico, het Middellandse Zeegebied, Het Verre Oosten, noem maar op. In alle prijsklassen. Ghammaché voert zelf rechtstreeks de potten en uitheemse planten in volgens het bekende systeem 'van producent tot verbruiker'. Dat maakt dat de plant met de pot samen afgeleverd wordt aan de meest voordelige prijs. Experimenteer eens met planten en potten in het uitstalraam van je winkel of bureel. De neren Ghammaché zullen je graag met raad en daad bijstaan. Eventueel komen zij ten huize om de meest geschikte Keuze van planten voor te stellen. Dhr. Ghammaché zegt zelf: 'Ons werk is uw huis, bureel of veranda om te vormen tot een groene oase met een groot assortiment aangepaste planten. Meer dan 30 jaar ervaring in deze branche staan er borg voor dat alles met uiterste zorg en veel smaak wordt uitgevoerd. Wijzelf als firma moeten onze dank betuigen aan onze gespecia liseerde planten kwekers-leveranciers en aan de invoerders van aardewerk. Wij hebben een keuze gemaakt bij de invoerders van het meest eenvoudige tot het meeste geraffineerde. In onze serre hebben we alles zó tentoongesteld dat onze klanten een goed overzicht krijgen. Kortom, een grote verscheidenheid aan de beste prijzen'. Ga gerust, vrijblijvend, een kijkje nemen. De ingang is vrij. Open elke dag van 9 tot 12.30 u. en van 14 tot 19 u. Opgelet: op 31 oktober en op 1 november is dfeB serre reeds vanaf 8.30 u. open f" Voor ALLERHEILIGEN hebben wij eveneens g» - chrysanten fc chrysanten Veronica en Erica Plantenschalen speciaal voor Allerheiligen Gamme-H n.v. Brusselsesteenweg 260 9230 Wetteren

De Voorpost | 1990 | | pagina 6