Wachtdienst Aalst 12 - 9.11.1990 - De Voorpost FOKKERm 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummen 77.33.22. Dokter met wachtdienst: Vanaf vrijdag 9 november om 20 u. tot en met maandag 12 november om 20 u.: Dr. M. Amant, Oude Dender- mondsesteenweg 77, Aalst Tel. 7733.22. Erembodegem en Erembodegem-Teijoden Dr. Goossens-Ottoy, St-Go- riksplein IS, Haaltert Tel.: 83.19.18: zaterdag 10 novem ber en zondag 11 november. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: Tel. 78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. B. Van Mulders, Klooster straat 14, Moorsel. Tel.: 7837.27: zaterdag 10 novem ber en zondag 11 november. Nieuwerkerken Dr. J. Suys, Vijverstraat 23, Mere. Tel.: 2131.19: zaterdag 10 november en zondag 11 no vember. APOTEKERS Van zaterdag 10 november om 9 u. tot maandag 12 november om 9 u. Lambrecht, H. Hartlaan 10, Aalst. Kelles, Dorp 21, Moorsel. Clevers, Schildekensstraat 85, Smetlede. Daem, Gravenbosstraat 81, Liedekerke. OP MAANDAG 12 NOVEM BER ZIJN ALLE APOTEKEN GESLOTEN. DE WACHT DIENST VERZEKERT DE DRINGENDE GEVALLEN. Van maandag 12 november om 9 u. tot zaterdag 17 november om 9 u. Renneboog, Nieuwstraat 9, Aalst. De Fré, Edestraat 85a, Haal tert. De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede. Daem, Gravenbosstraat 81, Liedekerke. DIERENARTSEN Dr. F. Swartenbroux-M. Bar- bé, Ninovestraat 24, Haaltert Tel.: 8337.70: zaterdag 10 no vember en zondag 12 novem ber. TANDARTSEN Van der Kelen, A. Rodenbach- straat 70, Denderleeuw. Tel.: 67.01.96: zaterdag 10 novem ber van 14 tot 16 u. en zondag 11 november van 9 tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN G. Boel, Zwanenneststraat 2, Baardegem. Tel.: 35.61.83: za terdag 10 november en zondag 11 november. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. Aalst. De leerlingen van de meisjesschool van Hofstade vlogen van Deume naar Zaventem. Een echte belevenis (jmh) Homeopathie: voorschrift en toepassing Op zondag 18 november om 14 uur gaat een voordracht door in C.C. DE WERF te Aalst, over het doel en de werking van de homeopathie. De homeopathie is gebaseerd op een gegeven dat we ook in de natuur terug kunnen vinden: "het gelijke met het gelijke genezen". Daarom is de homeopathie niet met de plan ten- of kruidengeneeskunde te ver wisselen. Er zijn heel wat misver standen rond en enige achtergrond informatie is zeker op zijn plaats, als u zichzelf homeopathisch wil laten behandelen en verrassingen wil ver mijden. De homeopathie is zeer veelzijdig. Men vraagt zich af "hoé kan het toch..." want bij homeopa thie is het niet de massa die telt, maar wel het doeltreffend en kor- rekt gepotentieerd "simillium" we ten te vinden. En dat kan alleen wanneer de patiënt de eigen symp tomen korrekt heeft geobserveerd en weergegeven. Dr. A.P. De voordracht staat open voor iedereen en duurt tot 17 uur. Organisatie: vzw Groene Dag/info: 054/33.20.46. Tentoonstelling Agatha Christie - Stedelijke Openbare Biblioteek In het kader van de "Week van de Openbare Biblioteek" wordt door de Stedelijke Openbare Biblio theek, in samenwerking met The British Council, een tentoonstelling over Agatha Christie voorgesteld. Deze tentoonstelling heeft plaats ter gelegenheid van de 100ste ge boortedag van deze auteur, 's We relds meest beroemde detectivever- halenvertelster. De tentoonstelling is te bezichtigen van 5 november tot 22 november tijdens de openingsuren van de bi bliotheek, Molenstraat 51 te Aalst. De toegang is gratis. Papierophaling in november Inlichtingen: dienst Leefmilieu, tel.' 77.11.11., toestel 268 en 269. Openingsuren van het containerpark vanaf 1 oktober In de week van 16 tot 18 u. en op zaterdag van 10 tot 14 u. (15 min. vóór sluitingstijd wordt de toegang tot het containerpark geweigerd). Brandweer Verkoop van 4 draagbare pompen De stedelijk brandweerdienst biedt 4 draagbare bluspompen, merk Borchert, met volkswagenmotor te koop aan. Deze 4 bluspompen zijn sedert ge ruime tijd uit dienst, maar kunnen eventueel nog dienstig zijn voor wis selstukken. Geïnteresseerden kunnen terecht (tot 15 nov.). Voor meer inlichtin- fen bij de brandweerdienst, Vrij- eidsstraat 55, Aalst. Tel.: 053/ 70.36.11 (de heer U. Deshommes). Belangrijk bericht aan de verenigingen Het organiseren van een aktiviteit "Onder auspiciën van de stad" laat de verenigingen toe te genieten van logistieke steun van de stad (b.v. gratis huur van zalen en/of materia len). Om hiervoor in aanmerking te ko men dienen zowel de verenigingen zelf als de georganiseerde activiteit te voldoen aan bepaalde in een re glement vastgestelde criteria. Alle Aalsterse verenigingen worden uitgenodigd op een vergadering waar het "Onder auspiciën van" uit voerig zal worden toegelicht. Die vergadering heeft plaats op vrijdag 9 november om 20 u. in de feestzaal van het stadhuis. 10-daagse van het religieuze boek Van vrijdagavond 30 november om 20 uur tot zondagavond 9 decem ber loopt in de Begijnhofkerk de derde boekenbeurs omtrent het re ligieuze boek. Ook wat kinderboe ken en heel wat geschenken zal je er kunnen vinden. 13e Fakkeltocht voor de vrede 11 november zegt U dat nog iets? De dag van de wapenstilstand na de oorlog 14-18, die 10 miljoen doden eiste. Een wereldoorlog waarop een tweede volgde, 40-45 met 40 mil joen doden. Op 11 november tijdens de officiële plechtigheden worden de slachtoffers van de twee wereld oorlogen herdacht. Men kan ook op een andere manier de wapenstil stand herdenken. Men kan niet al leen treuren om de miljoenen slach toffers van de twee wereldoorlogen men kan ook de wil tonen voor vre de in de toekomst. Daarom houdt men in Aalst een fakkeltocht die de vredesgedachte wil uitdragen over alle zuilen en partijen heen. De ini tiatiefnemers willen een eigen vre despolitiek van België en van Euro pa. Ze zijn er van overtuigd dat een rechtvaardiger verdeling van rijk dom tussen Noord en Zuid, interna tionale solidariteit en samenwer king voorwaarden zijn tot echte vre de. Ontwapenen om te ontwikke len. Nooit meer oorlog. Dat is de boodschap die de fakkeltocht 90 in Aalst wil uitdragen. Deze bood schap wordt gesteund door een groot aantal organisaties uit diverse politieke en filosofische overtuigin gen, naar wij geloven ook door mil joenen mensen op deze wereld. Ie dereen die wil mee opstappen wordt verwacht op zaterdag 10 no vember om 19 uur op de Grote Markt in Aalst. Wereldwinkel Wereldwinkel is verhuisd naar de Zonnestraat 26, Aalst in hetzelfde gebouw als het Vredeshuis. Ope ningsuren: dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 10 tot 18 uur. Ook VAKA materiaal is beschikbaar. Eindejaarsverkoop Met het weekend van 30 november, 1 en 2 december in de Mikisklub gaat een reuzegrote eindejaarsten- toonstelling en verkoop door. Een enige gelegenheid om aan schappe lijke prijzen originele geschenken voor de eindejaarsfeesten op de kop te tikken. Specialiteiten, waarde volle geschenken en souveniers uit verschillende landen en wereldde len, zullen er te zien zijn. Alle spe ciale wijnen zullen aan promotie- prijzen verkocht worden. Met VTB VAB naar de Inca VTB VAB organiseert op woens dag 19 december een geleid bezoek aan de tentoonstelling Inca - Peru 3000 jaar geschiedenis te Brussel. Vertrek om 18.45u. aan de Hout markt. Deelnameprijs 480 fr. (VTB-VAB leden) of 550 fr. In deze prijs is inbegrepen reis en fooi, rondleiding ingang). Inschrijven kan tot 15 november bij Geert Van Cleemput tel.053/78.06.34. Sport bij BGJG De bond van grote en jonge gezin nen Aalst organiseert elke dinsdag om 20.30 een uurtje ontspannings- en lenigheidsoefeningen in de Sint- Annazaal Roklijf te Aalst. Elke woensdag wordt in de sporthal Ten Rozen, Rozendreef om 20u. volley bal gespeeld. Deelname in de on kosten 50 fr. Zelfhulpgroep leven als voorheen De zelfhulpgroep leven als voor heen organiseert regelmatig info- avonden voor mensen die met borstkanker worden gekonfron- teerd. Via een persoonlijk gesprek worden dingen uitgepraat en zo mo rele steun te geven. De zelfhulp groep vergadert op 17 november om 14 uur in net ASZ Merestraat. Ver dere informatie kan bekomen wor den bij Fran^oise Van Schuylen- bergh, Jan De Windstraat 51 te Aalst, tel.053/77.28.16. Homeopathie: voorschrift en toepassing Op zondag 18 november om 14 uur gaat een voordracht door in C.C. De Werf te Aalst over het doel en de werking van de homeopathie. De homeopathie is gebaseerd op een gegeven dat we ook in de natuur terug kunnen vinden: "het gelijke met net gelijke genezen". Daarom is de homeopathie niet met de plan ten- of kruidengeneeskunde te ver wisselen. Er zijn heel wat misver standen rond en enige achtergrond informatie is zeker op zijn plaats, als U zichzelf homeopathisch wil laten behandelen en verrassingen wil ver mijden. De homeopathie is zeer veelzijdig. Men vraagt zich af "hoe kan het toch..." want bij homeopa thie is het niet de massa die telt, maar wel het doeltreffend en kor rekt gepotentieerd "simillium" we ten te vinden. En dat kan alleen wanneer de patiënt de eigen symp tomen korrekt heeft geobserveerd en weergegeven. Dr.A.P./De Voor dracht staat open voor iedereen en duurt tot 17 uur. Organisatie: vzw Groene Dag/info: 054/33.20.46. Kursus rijbewijs KWB St.-Anna start met een kursus rijbewijs in een lokaal achter De Kring, Roklijf 2 te Aalst. Op het programma: 14 november: algemene inleiding en informatie 27 november: reglementeringen 29 november: praktische oefenin gen 5 december: testen Aanvang telkens te 20 uur. De kur sus is volledig gratis! Iedereen wel kom! B.G J.G. sport De Bond van Grote en Jonge Ge zinnen Aalst organizeert elke dins dag om 20.30 u. een uurtje ontspan- nings- en lenigheidsoefeningen in de Sint-Annazaal te Aalst. Elke woensdag van 20 tot 22 uur wordt in Sporthal Ten Rozen te Aalst volleybal gespeeld. Informatie: 053/^1.16.91. Prinsengarde Carréshow De prinsengarde der stad Aalst brengt voor de tweede keer zijn car réshow ten tonele. Na het sukses van vorig jaar zijn er nu drie dagen met telkens een voorstelling. Op vrijdag 30 november en zaterdag 1 december telkens om 20u. en op zondag 2 december is er een mati- De Aalsterse slagersvereniging ganiseert sinds geruime tijd jaarl: een aktiviteit waarbij de leden sympathisanten van deze beroe vereniging zich belangeloos inj ten voor de andersvaliden uit Aalsterse regio. De opbrengst g integraal naar instellingen v, mentaal gehandikapte medet gers een opvang krijgen. Aldus w verleden jaar 125.000 fr. als n opbrengst aan vijf instellingen deeld. Samengevoegd werd laatste jaren meer dan 1 miljo frank geschonken. Dit jaar gaatj eetfestijn door in de Keizershal op zondag 2 december, van 11 ta uur. Gelet op het sociale en ed doel van deze organisatie, op demokratische en toch zeer zorgde gastronomie is dit beslisti aanrader. Mosselen a volonté De vrienden van de Sint Jobskap organiseren een mosselsouper zaterdag 8 december vanaf 17.30 de refter van de paters Kapuciji Ingang langs de dreef tussen de pucijnenkerk en 't Capucientje. opbrengst wordt volledig aai, wend voor het onderhoud en v fraaiing van de Sint Jobskap Kaarten aan 350 fr. (kinderen I fr.) voor mosselen of koude scha met friet of brood zijn te bekoia bij de bestuursleden en bij H Van Gijseghem, Gustaaf Pap straat 55, Aalst. Brochure Opnieuw studeren betere kansen De adviesraad van tewerksteö en het stadsbestuur van Aalst i den een brochure samen die onderwijsaanbod in de stad en da buiten op een bevattelijke wijze ventariseert. Het boekje verduk lijkt een aantal begrippen (wat Aalst. In het nieuwe Vredeshuis worden heel wat aktiviteiten georganizeerd. was er onlangs een gespreksavond over Chili (a né-voorstelling om 14u. Kaarten voor deze show zijn nog steeds te :rkrijgen. Voor een gereserveerde plaats betaalt men 100 fr. De avond zelf zullen er geen plaatsen meer beschikbaar zijn. Deze show wordt gepresenteerd door Keizer Kamiel Sergant en is in samenwerking met 15 Aalsterse Karnavalgroepen. De show gaat door in 't Kapelleken Meuleschettestraat te Aalst. Voor reservatie Frank Van Rijmenant, Kasteelstraat 29, 9308 Hofstade, tel.053/78.25.79. Patrick De Neve, Torenveld 18, 9308 Hofstade, tel.053/78.36.21. CMBV Aalst Centrum Woensdag 14 november om 20 uur in de Borse van Amsterdam geeft Dr. Van Orshoven, neuroloog een voordracht over migraine. Donder dag 22 oktober om 20 uur in de studio van het kultureel Centrum De Werf, houdt mevrouw Lieve An- narel, licenciate kunstgeschiedenis en geschiedenis een causerie onder de titel "Trouwe vrouwen aan de zijde van onze vorsten". Eetfestijn ten voordele van andersvalide kinderen uit regio onderwijs voor sociale promotic en geeft een lijst van bestaande vi men van naschools onderwijs. Inl derde deel werd een adressen! opgenomen. Verdere inlichtinj kan men bekomen op het numa 053/77.11.11 toestel 288. Café Moka: Sylvie Sivann Sylvie Sivann wordt niet zomaarei rijzende ster aan het chansonfira ment genoemd. In "café Mob maakt deze Franse soprano meth publiek een tocht door 3 kunstm tropolen (Parijs, Berlijn, Ne York) en dit gesitueerd in de jan 30, les années folies. De vertoni respecteert de authenticiteit doe dat de liederen en teksten altijd i de respectieve voertalen gezong en gedebiteerd. Sylvie Sivann ma je niet bekijken, maar degustere Ze beschikt over een uitzonderli talent: een combinatie van een ste ke theatrale uitstraling en e< prachtige stem met een breed sp« trum. Waar: Kultureel Centrum D Werf, Molenstraat 51, 9300 Aal (Theaterzaal). Wanneer: 9.11.199 aanvangsuur: 20u., toegangsprij 200 fr. Aalst. Sint-Maartensfeest georganizeerd door KWB-KA V in de kring van het Heilig Hart (a) Aalst. Chiro Feniks organizeerde in zaal Heilig Hartkring een een geslaagde wafel- en pannekoekenslag (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 12