"Ik ga het maar één keer zeggen F De Voorpost Seniorensportdag in Hamme Hoe financier ik mijn bedrijf? Belasting op handelszaken ii vennootschapsvorm nog niet voor morgen HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Oproep voor muziektornooien 1991 Nieuw NCMV bedrijfsboek "Aftrekbare bedrijfslasten" Vierde kwis van Vlaamse Biergemeenschap Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Hamme. In Moerzeke-Kastel kwamen de 65 jarigen samen (vh) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16/762-AS Op 13,20 en 27 april en op 4 en 5 mei van volgend jaar worden opnieuw met het oog op een klassering en een daaraan verbonden subsidiëring, provinciale muziektornooien voor harmonieën, fanfares en brass bands georganiseerd. De tornooien zijn verplicht voor de vereni gingen die in het jaar 1987 voor 4 jaar werden geklasseerd. Zij die wensen aan de tomooien deel te nemen dienen hun aanvraag in te sturen vóór 26 november 1990 aan afdeling 91 (Cultuur), Vogelmarkt 17, 9000 Gent, tel.091/25.30.01. (DB.) 16 - 9.11.1990 - De Voorpost De VFSG (Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden) orga- nizeerde in de sporthal Meulenbroek te Hamme een seniorensportdag. Een dag waarop alleen aan sport werd gedaan. Sabinne Temmerman verantwoordelijk voor de seniorenwerking van VFSG arrondissement Dendermonde daarover "Het is een dag voor alle senioren die het belangrijk vinden dat zjj meer moeten bewegen om fit te blijven. Al die senioren die houden van plezier en gezelligheid, graag mensen ontmoeten en kontakten leggen. De deelname aan deze dag is geheel gratis. Niet-leden van VFSG betalen 100 fr en alle deelnemers krijgen na afloop van deze gezellige seniorensporthappening een diploma". In Hamme kwamen er niet alleen de. Een van de bedoelingen van de- deelnemers opdagen uit de Den- ze sportdag was de senioren in kon- dermondse federatie, maar ook uit takt te brengen met gekende en het Waasland, Aalst en Oudenaar- minder gekende sporten, zij het dan dat die werden aani wensen en mogelijkheden van de senioren. De volgende sporten kwa men aan bod en werden toegelicht jazzdansen jazzdans maakt het be wegen extra feestelijk door het ge bruik van moderne melodietjes. Perfekt maatgevoelen is echt niet noodzakelijk en bovendien kan je meer dan je denkt. Het is een leuke uitdaging van jazzdans te leren. Slagspelen. Met lichte plastiek slag plankjes en een zachte schuimrub beren bal speelt men allerhande Het NCMV, het verbond voor zelf standige ondernemers, publiceerde zopas een praktisch bedrijfsboek over "Aftrekbare Bedrijfslasten". In de fiskale gids wordt in een hel dere taal een overzicht gegeven van de belangrijke aftrekbare bedrijfs- uitgaven van het jaar 1990. Het boek telt ruim 130 pagina's en is speciaal voor de zelfstandigen en de KMO's geschreven door NCMV fis- kaal adviseur Kris Peeters. In het eerste deel bespreekt hij de forfai taire bedrijfslasten en de voorwaar den die moeten vervuld worden in dien de werkelijke kosten in reke ning worden gebracht. Peeters be schrijft in detail de belangrijkste be- drijfsuitgaven en illustreert dat met praktische voorbeelden. In een tweede deel geeft de NCMV fiskaal adviseur een overzicht van de fiska le vrijstellingen die kunnen toege- last worden of aangevraagd. In net laatste deel bespreekt hij de aftrek ken van fiskaal-netto-bedrijfsinko- men. De nieuwe voorwaarden en grenzen van de aftrekpremies le vensverzekeringen en ae aftrek af lossing kapitaal van hypotekaire le ningen komen aan bod en worden toegelicht met een aantal voorbeel den. Het gaat om een handig fiskaal werk, ook voor niet-specialisten erg toegankelijk. Alle NCMV leden krijgen de fiskale gids gratis toegstuurd, niet-leden betalen 500 fr. Voor meer informa tie en bestellingen NCMV Rudi Van der Snickt, Spastraat 8 te 1040 Brussel (02/238.05.62.) spelvormen afgeleid van tennis, ta feltennis en badminton. Deze spel letjes worden gespeeld in loop- of wandelpas, rechtstaand of zittend op een stoeltje. Stoelaerobic. Voor mensen die moeilijk te been zijn is stoelaerobic de aangewezen manier om niette genstaande de beperkingen toch al le spiergroepen te laten funktione- ren. Yoga. M'et een aantal eenvoudige oefeningen met daarnaast enkele toelichtingen bij de yoga principes kan men Teren hoe de spieren be wust te voelen, bewust de ademha ling te kontroleren en de aandacht te richten op een bepaalde gedachte waarbij alle storende elementen worden verbannen. Zelfverdediging. Een bejaarde wordt door aanranders en straats chuimers als een gemakkelijk slachtoffer beschouwd. Met deze vaststelling als uitgangspunt werd de initiatie zelfverdediging op het programma geplaatst met de be doeling de senioren weerbaarder te maken. Turnen met materialen. De klassie ke turnoefeningen opgebouwd rond het principe "benen buiten en armen strekken" is uit den boze. Hie wou men laten zien dat werken met oefenmaterialen veelzijdige mogelijkheden biedt. Er werd ge werkt met sponzen, pittenzakjes, touwen, ballen, knotsen, hoepels, stokken en andere materialen. De hele dag kregen de senioren, die ingedeeld werden in verschillende groepjes, een initiatie van ongeveer een naif uur over de zes vernoemde sportaktiviteiten. De sportdag die al om 9.00 uur van start ging, eindigde om 16.00 uur met een massademonstratie met jazzdans en relaxatie op muziek (hvc) Het NCMV pleit voor een rondetafel over verkeersveiligheid naar aanleiding van hel wetsvoorstel van Jos Amsoms om alle drankgelcgenheden vanaf 2 uur te sluiten. De Efteling werd het voorbije toeristisch seizoen bezocht door 2,5 miljoen mensen. Dat is een aangroei van 18%. Er kwamen 300.000 Belgen op bezoek en dat is een stijging met 20%. Op vrijdag 16 november om 20.00 uur heeft voor de vierde keer de kwis van de Vlaamse Biergemeenschap plaats. Het is een organizatie va de vzw Knok en de kwis wordt gehouden in de parochiale zaal v Oudegem. De presentatie is andermaal in handen van Herman Van Molle. Naas de tradtionele onderwerpen bij de vraagstelling, wordt er natuurlij ook bier geproefd. Er zijn wat dat betreft drie proeven voorzien. Me de zaalkwis kan men als toemaatje zelfs zijn gewicht in bier winner Een twintigtal brouwerijen zorgen traditioneeïvoor een zwembad aa bierprijzen en promoten op de avond zelf een aantal Vlaamse biertje Vanuit alle Vlaamse provmcies hebben een 40 ploegen ingeschreve voor deze kwis en daarmee is het maksimum bereikt. En zeker nu het Hof van Kassatie op 5 oktober een vonnis velde waarbij gesteld wordt deze belasting op de handelszaken in vennootschaps vorm een diskriminatie is. En de Belgische wetgeving laat dergelijke diskriminatie niet toe. Waarover gaat het. We grijpen te rug naar wat de heer Pierre De Cock in augustus van vorig jaar ver klaarde toen hirals nieuwe voorzit ter van het NCMV Dendermonde aantradhet stadsbestuur van Den dermonde had zich in die tijd voor genomen om een belasting te innen op de handelszaken in vennoot schapsvorm. De stad argumentee- rede toen dat de handelszaken in venootschapsvorm geen belasting aan de gemeente betaalden. Wat juis was. Maar een venootschap is iets van beperkte duur en houdt dus vroeg of laat op te bestaan. Het NCMV besloot toen tegen het voor nemen van de stad te ageren. Via mondeling protest om te beginnen, maar wanneer de belasting zou aan gehouden worden het jaar nadien, dan zou er georganizeerd protest volgen. Zo werd vorig jaar gezegd. En het NCMV voegde daar nog aantoe dat men zelfs naar het Hof van Beroep, het Hof van Kassatie zou stappen om zijn gelijk te halen. Zonder die stappen te moeten on dernemen, heeft het Hof van Kassa tie het NCMV nu gelijk gegeven dergelijke belasting kan niet. f zijn besluit heeft het Hof van KasJ tie een besluit van de Westvlaai provincieraad ongedaan gemaa Op 13 oktober 1987 had die prov cieraad een belasting ten laste if de rechtspersonen die een ek< mische aktiviteit uitoefenen op li grondgebied van de provincie o_ legd. De aktiviteit moest erin| staan goederen te leveren of d sten te verrichten zoals bepaald het BTW wetboek. VZW's, j bliekrechtelijke of openbare r fiersonen vielen buiten deze r ing. Een Westvlaamse supen nam deze beslissing niet en stad naar de rechtbank. Het begT rechtspersoonlijkheid was al tevf lekeurig omschreven. Er kwam! deze belasting een ongelijkheid! stand naargelang men als dan a rechtspersoonlijkheid bezit. Enl kan volgens de wet niet. Vandaal uitspraak van het Hof van F dat de beslissing van de Westvlai se provincieraad ongedaan maal Rekening houdend met deze i spraak zullen de gemeenten en p| vincies allicht twee keer naden! of zij deze belasting gaan invoef| en/of behouden. Aftvachten onze politici gaan reageren en W ke houding het NCMV en and<| middenstandsorganizaties aannemen wanneer de belai toch behouden blijft. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 34 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Hoe financier ik mijn bedrijf? Op die vraag zal Johan De Bock, KB kantoordirekteur te Schellebelle op woensdag 14 november om 20.00 uur in cafe-restaurant Tijl aan de Grote Markt 34 te Dendermonde het antwoord geven. Het is een kursus-avond georgani zeerd door het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen, afdeling Den dermonde, met medewerking van de Kredietbank. Over het financie ren van een bedrijf valt natuurlijk heel wat te vertellen. Wat gedaan bievoorbeeld als men produkten heeft aangekocht en wanneer men had gerekend op een verkoopsbetaling die echter achter wege blijft. Hoe moet men hande len om zijn goederen of produkten 'in stock' te financieren. Wat moet men doen, welke vorm van kredie topening moet men kiezen, hoe kan men bij een bank terecht, welke waarborgen moet men verstrekken en hoe worden die door de bank beoordeeld? Nog vele vragen vallen over dit te- ma te formuleren. Wat alleen maar aantoont dat er nogal wat te vertel len valt over het onderwerp van de avond. Deelname aan deze avond kost 500 fr.Inschrijven kan zo vlug mogelijk bij het LVZ sekrtariaat; cv De Eek Den de r monde* (0^/22 49 94^ Dendermonde. In de zaal Nadia vierde de familie Cayet feest en zo te zien was de hele familie in bovenste beste Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765

De Voorpost | 1990 | | pagina 16