Spannende derby voor 3.000 kijkers K.A.V.D. won op punten Alweer een drawn voor Rapide ÊfToon Pfaff Er zat meer in' BLOEM VWHamme - KAVD1-1 pss«l55 .asijïïii SltimS hi£2£Si Cyclocrosswedstrijd voor B.W.C.l. E. Aalst - digest De Voorpost - 9.11.1990 - 17 met een na een >este i iïlRUIl De match Hamme - Dendermonde kende spannende, krampachtige en ze nuwachtige momenten die in feite in herent zijn aan een typische derby. Al bleef het «maar» bij twee goals, voor de ruim 3.000 kijkers werd het in elk geval een aantrekkelijke vertoning. In de tweede helft zag het er enige tijd naar uit dat KAVD eigenaar van twee punten zou worden. Geen haan had daar over ge kraaid indien dat zo was geweest. Ander zijds kan de puntendeling bezwaarlijk als een onlogische eindstand worden beschouwd. In Hamse voetbalmiddens was men na afloop dik tevreden met de halve inzet. «Wie scoort in een derby wordt er vaak de winnaar van. In extremis en op de valreep hebben we de achterstand van het bord geveegd. Ik meen dat we ons over de afloop mogen verheugen, zegt Erwin Van Houcke, ongetwijfeld de cen trale figuur bij de lokalen. Neem van mij aan dat Dendermonde geen slechte ploeg is. Marek Kusto was moeilijk bij te houden. Hij kan al eens een bruggetje maken wat niet aan ieder een gegeven is. Vaardiger dan wie ook kan hij geheel onverwacht een aantal van zijn collega's bij zijn ideeën betrek ken. Op dat ogenblik is het uitkijken geblazen want een gegroepeerd KAVD reageert dan sterker dan je veronder stelt. Vooraan werden we geregeld ver stikt door dit Dendermonde dat zeker niet dat zwakke broertje is zoals wel eens wordt gezegd. Ergens lijkt de uitslag mij logisch, ver volgt Rik Van De Velde. Het had gekund dat we op een diefje de winninggoal tot stand brachten, maar een dergelijk re sultaat was niet de weergave geweest van negentig minuten voetbal waarin de op ponent zich niet onbetuigd liet. Op eigen veld en als ambitieuze ploeg moesten wij initiatieven nemen. Dendermonde hamerde met de counter en maakte het ons biezonder moeilijk, vooral in de tweede helft toen het even dreigde mis te gaan. Dat het een moeilijk karwei zou worden, wisten we vooraf, zegt trainer Daniël De Paepe. KAVD heeft het punt zeker ver diend. Telkens toen het op kracht aan kwam trokken we aan het kortste eind. Uit de duels kwamen we vaak als verlie zer te voorschrijn. Een aantal proble men konden we niet oplossen. Dender monde opereerde taktisch en debuteer de voorzichtig met een spits en een teruggetrokken Jan Heirman. Dat was hun goed recht, want uiteindelijk waren wij het die het spel moesten maken. Te vaak hebben we ingewikkeld willen doen en dat is niet lonend gebleken. De zenu wen speelden uiteraard een nefaste rol en daar hadden wij blijkbaar meer last van dan paarsblauw. Met de Pool Wygo- nik heeft Dendermonde een belangrijke versterking in huis gehaald. Tenslotte was hij het die de basis legde voor de zege en onze spelers achteraan besten dig 'aan de praat' hield.» (e.g.) VWHamme-KA VD1-1. De Hamse doelman De Pelsmaecker heeft net een loeier van Van Roy spektakulair uit zijn rechter winkelhaak gehaald. Trainer Toon Pfaff aanroept alle heiligen terwijl zijn medestander de vuisten balt van onmacht vh) Op zaterdag 10 november 1990 orga niseert de Gemeentelijke Sportraad van Lede een cyclo-crosswedstrijd voor B.W.C.L. op en rond het voetbal terrein van F.C. Smetlede aan de Schildekensstraat in Smetlede. De start wordt gegeven om 14.00 u. De het circuit is gratis. Rapide Lebbeke heeft blijkbaar een pa tent op puntendelingen. Vorige zondag behaalde de tweede provincialer een zevende drawn. «Op verplaatsing, deze keer in Meerbe- ke, is een gelijkspel een overwinning waard, meent trainer Frank Van Den Bergh. Er zaten meer doelpunten in de match. Wij, zowel als de lokalen, hul digden offensieve principes. De eerste helft hebben we uit die opvatting geen munt kunnen slaan. Na de hervatting bracht Frankie Verheyden ons op voor sprong. Korte tijd later prikte de thuis ploeg de gelijkmaker op het bord. Al bij al kan je het resultaat als logisch om schrijven. Die indruk hadden trouwens ook de lokalen. Opmerkelijk was op nieuw de verrichting van onze keeper Chris Janssens. De laatste weken levert hij degelijk werk en tot nu toe liet hij zich geen enkele keer op een tekortko ming betrappen. Over zijn optreden heerst er in onze rangen een algehele tevredenheid. Nu zondag aan huis tegen Denderleeuw zullen we ons niet met een 1 tevreden stellen.» <e-g.) Gino Nys werd op het einde van de wedstrijd Aalst - Boom afgevoerd met een kniekwetsuur. Bij een eer ste onderzoek door de klubdokter werd gevreesd voor een scheur aan de meniscus, maar uiteindelijk viel het nog best mee. Gino Nys: "Ik inkasseerde een harde trap op het bot van de knie. Dat veroorzaakte een herige pijn, maar achteraf bleek het niet zo erg. Twee dagen een verband en een behandeling met ijs, moeten voor een vlugge genezing zorgen. Ik hoop tegen het einde van de week de trainingen te kunnen hervatten, en de match op Turnhout niet te missen". Lange rijen auto 's stonden in bet centrum van Hamme aan te schuiven om een plaatsje te vinden. In dichte drommen trokken supporters van beide ploegen naar bet stadion. Het was immers vele jaren geleden dat dit derby nog eens gespeeld was. De Hamse 'pelouse' lag er voortreffelijk bij en het vrij mooie weer beloofde een aangename voetbalnamiddag. Stilaan geraakten de zit- en staplaatsen stampvol en de eerste glimlachen de Hammenaar was beslist de kassier. Voetbal kregen we wel te zien maar geen hartverheffende kombinaties op de mat. K.A. V.D. bleek nog de meest konstruktieve ploeg terwijl Vigor bet in de eerste helft vooral van verre voorzetten moest hebben die bet middenveld gewoon lieten voor wat bet was. Dat bracht wel enig gevaar mee maar de bezoekers kombineerden beter en namen dan ook bet middenveld voor bun rekening. Uiteraard begon Hamme snel en drukte al gauw op de Dendermondse verdediging. De Wuitens hielden bet echter niet lang vol. Stilaan kwam paarsblauw meer op de proppen en tegen bet einde van de eerste helft stond de 0-0 nog steeds op het bord. Als vrij neutraal toeschouwer telden we de beste kansen op en tot onze verbazing won KAVD op punten, zelfs na een eerste helft, waarin Hamme, volgens i het overwicht bad. Dendermonde had toen echter al lak een betere veldbezetting bad en aggressiever Toch werd er langs beide zijden af en toe uiterst paniekerig gesjot. Het was Tijdens de rust heef HammewéltepM de ttveede helft zagen we dan toch enkele mooie staaltjes voetbal van een paarsblauw dat er duidelijk wat van tvilde maken. Toch bleven de Hamse counters niet ongevaarlijk. Achteraan leek de thuisploeg wel wat steviger in haar schoenen te staan met een uitstekende Van Houcke. Veel verschil was er echter niet want Van de Graffspeelde ook een fraaie wedstrijd, al kreeg hij reeds van in bet begin geel. Dit kleurtje ook voor reservekeeper Van Meirvenne die zich op het terrein opwarmde toen voorganger Robbrecht moest verzorgd worden na een echte en onnodige aanslag van Verbruggen, die dergelijke toeren al meer uithaalde. Beste voetballer op bet veld was alleszins Kusto en van zodra hij over de middellijn geraakte heerste er paniek in bet Hamse kamp. Zijn mooi-ogen de solo's vonden niet altijd een goed aflossingspunt al deed nieuwkomer Wytonek bet verre van slecht. Hij drukte goed op de Hamse verdediging en schudde de pass uit zijn voeten waarop Goemaere (ingekomen voor De Coninck) vrolijk kon binnenkoppen. Wij geven althans de Pool nog enkele weken krediet. De robuuste kerel werd immers voor de eerste keer zo maar voor de leeuwen geworpen na enkele matebkes bij de reserven en een oefenmatcb tegen Diegem. Nog wat wedstrijdritme en bij komt er wel Uiteindelijk puurde Hamme een tegentreffer uit een stilstaande fase. Keeper Van Meirvenne weerde een vrijschop af in de voeten van een goed gevolgde Van de Velde en die schoot raak. We blijven er van overtuigd dat KAVD deze wedstrijd gewonnen bad indien er geen vijf minuten gestopt werd om de kwetsuur van Robberecbt te verzorgen. De ploeg was baar ritme een beetje kwijt en de koncentratie bleek enige tijd zoek. Hamme profiteerde daarvan om toe te slaan op een gunstig moment want in de laatste minuten moest Dendermonde alle hens aan dek roepen om de aanstormende aanvalsgolven van Vigor, dat er nog steeds in geloofde, te breken. Uiteindelijk waren de meeste supporters tevreden met de I-I uitslag al leek bet ons dat Dendermonde zeker als winnaar op punten mag uitgeroepen worden, vooral omdat het wilde 'voetballenwat Hamme duidelijk niet zinnens was. Voor de thuisploeg was bet allicht de slechtste thuiswedstrijd van dit seizoen. Volgende week krijgt KAVD Putte op bezoek en daartegen moeten twee gewonnen worden want de week nadien wordt er op Bomem en daar vallen andere katten te geselen. da; emaa ]prov ïstej ]ekoi i opl erin^ 'einigen hadden verwacht dat KAV Dendermonde in staat zou zijn om bij het of dit tferke Hamme een punt te pakken. Het gelijkspel heeft paarsblauw dubbel en naald lik verdiend. zat beslist meer in, zegt oefenmeester Pfaff. Tijdens de eerste helft hebben in geen enkel opzicht moeten onderdoen. Na de hervatting waren we ze reAjduidend de betere ploeg. Mijn doelman heeft hooguit rijf ballen moeten er ma n sta be; d tel waral lukken. Slechts één keer werd hij echt op d£ proef gesteld. We zijn tot scoren uit een voorzet van Tomasz Wygonik, onze nieuwe aanwinst. Hij zette voor doel waar Gino Goemaere een opwindende faze tot een goed einde ht.» heid o°n Pfaff had Goemaere als wisselspeler achter de hand gehouden. Hij was dan n liet eens rijf minuten in het veld toen hij de maker van het doelpunt werd. Ent ik bracht Gino in de ploeg op een ogenblik dat we meester van de situatie In die omstandigheden rekende ik snel op een doelpunt. Het ging om taktische zet die ik uitvoerde nadat de thuisploeg even tevoor een wissel doorgevoerd, zegt Toon Pfaff. Een kwartier voor tijd werd doelman Sven fen rj^esheer veronderstelde een hersenschudding. Invaller Kurt Van Meirvenne idenkf6 zic'1 toen ^8°n °Pte warmen werd op geel getrakteerd nog voor hij in het nvoeild rende. Volgens de ref bevond hij zich tussen de lijnen nog vooraleer hij ten hflervoor de toestemming had gekregen. (eg-) me-KAVD I-I. Doelman Robberecht werd door Verbruggen hard aange- en werd met een hersenschudding afgevoerd naar de kliniek (vh) 'fiamme-KAVD I-I. Dit prachtig schot van Van De Velde, de man die later zou scoren, werd door doelman Robberecht 'terende wijze over de lat geduwd. Daarvoor was echter een fantastische reflex nodig (vh) )elas

De Voorpost | 1990 | | pagina 17