I1!» TH w m ïCbs 4 1 De snee is eraf De coupon retour ligt klaar t Oudegem heeft geen witte merel De rust van Guy De les geleerd... Niemand weet de goal staan Lutterzele klaar voor de topper kiélJ VOETBAL Lebbeke - Eine 1-1 Schoonaarde - Heikant 0-1 Grembergen - Rupelmonde 0-0 Lutterzele - Zaffelare 2-1 •ft m a# ECK tt Oudegem - Gijzegem 1-3 Selekties Voetbal uitslagen Voetbal kalender 18 - 9.11.1990 - De Voorpost SK Lebbeke presteerde tot voor kort buiten alle verwachtingen. Daar is nu verandering in gekomen. Drie recente matchen, waarvan twee in eigen huis, leverden slechts een punt op. Met twee zware opdrachten op verplaatsing, naar Ertvelde en Ronse, zijn de vooruitzich ten voor SK op korte termijn niet roos kleurig. «Iedere match moet gespeeld worden en het is niet omdat Ertvelde en Ronse over flinke troeven beschikken dat wij bij voorbaat kansloos zijn», meent klu- bleider Willy Meert. «Het draait inderdaad niet meer zoals voor enkele weken. Tegen Eine kwamen we niet verder dan een gelijkspel, een resultaat dat niet onlogisch was. We zijn de wedstrijd goed begonnen en hadden zo'n 25 minuten een overwicht. In die periode zijn we tot scoren gekomen langs M'Rabet. Het voorbereidende werk werd door Chris Muysewinckel geleverd. Nadien stelde ik een terugval vast wat de bezoekers toe liet om zich te ontplooien, even een offensief te organiseren en er de gelijkmaker uit te puren. In de tweede helft waren we vaker in balbezit, maar dat leverde ons uiteinde lijk geen voordeel. Chris Muysewinckel trof weliswaar het doelhout, maar daar staat tegenover dat bezoeker van Ren- terghem een paar keer onze doelman op de korrel nam. Positieve vaststelling was het wederoptreden van Guy De Baere. Met zijn ervaring is hij in staat om rust in de ploeg te brengen en precies dat hebben we nodig. Gelet op de beperkte kern waarover we beschikken valt het te hopen dat we gespaard blijven van ge kwetsten. Op Jean-Pierre Hals hoeven we in deze kompetitie niet meer te rekenen. Dat is een vaststaand gegeven waar we rekening moeten mee hou den," aldus de Lebbeekse klubleider. In de bezoekende middens werd het gelijkspel eveneens als een logisch re sultaat ervaren, deels als een overwin ning want dat is een gelijkspel buitens huis toch wel waard. EG Kamillekes-Herk 1-3 Herk zal waarschijnlijk lessen getrokken hebben uit het resultaat dat leider Standaard op de Zandberg in kompeti- tieverband kwam behalen (1-1) en trok meteen als een wervelwind door de Kamillekesverdediging. Dat resulteerde in 20 minuten éénrich- tingsvoetbal en een enig mooi doelpunt van Van Oosterwijck na knap voorberei dend werk van Valgaerts op de rechter flank. Even later verscheen Renilde Clompen alleen voor keeper Brands maar besloot in de handen van de Herkse doelvrouw. Herk vergroot in de 30e minuut zijn voorsprong. Een afgeweerd schot wordt i in één tijd in de verste hoek t. Na fout van Van Oosterwijck op Myriam Van Slembroeck houdt het Herkse meisje er geel aan over en dient Myriam vervangen te worden door Ann Eeckhout. In de tweede helft krijgen we een heel ander Herk te zien dat meer op het resultaat speelt in een stromende regen en hagel. Toch komen ze op 0-3 na een lucky-goal van Van Herle. In de 13e minuut kan Kamillekes Aalst zijn eer redden na strafschop van Renilde Clompen. De scheidsrechter nam de terechte beslis sing na fout op Ann Eeckhout in de gevaarszone. Vanaf dan neemt Kamille kes Aalst alle risiko's om de aanslui tingstreffer te kunnen skoren. Maar ondanks pogingen van o.m. Kat leen Stevens bleef de stand ongewijzigd. Volgende zaterdag doet Kamillekes Aalst de verplaatsing naar Brussel D'71 en daarmee zijn de 3 achtereenvolgende wedstrijden tegen de top 3 van de Belgi sche dameskompetitie voorbij (Stan daard, Herk, Brussel D'71); De jeugd won met 8-0 van Zultse en maakte zijn 100e doelpunt in kompeti- tieverband. Bovendien staan ze alleen op kop. De provinciale ploeg behaalde een 0-0 stand op Wippelgem daarmee staan ze na Zultse op de tweede plaats. JM Heyman Juventus Schoonaarde had zich het de buut in derde provinciale helemaal an ders voorgesteld. Acht matchen hebben maar twee punten opgeleverd met als gevolg dat men thans als hekkesluiter postvat. Iedereen bij de derde provincia- ier is er zich van bewust dat het tij snel moet keren. De «coupon retour» ligt immers klaar. «Hopelijk komt het niet zo ver, zegt sekretaris Oscar Beuckelare. We spelen niet slecht maar zijn niet bij machte om de kansen die we krijgen, meteen te verzilveren. Tegen Heikant Zele waren we doorgaans in balbezit, infiltreerden geregeld tot aan het bezoekende doelge bied maar van dan af was het uit met de pret. Net voor de rust werden we ge counterd, wat een lelijke streep door heen onze rekening was. Even tevoor hadden we doelman Guy Michiels verlo ren ingevolge een knieletsel. Abdon Be- cque nam de rol over. Een kwartier voor tijd werd Mario Baeyens, ook al gewond, vervangen door Jean-Pierre Cools. Een vuist maken hoorde er toen niet meer bij. Het zal moeilijk worden om het behoud veilig te stellen. Hopelijk pakken we zondag in Gijzegem op zijn minst een punt.» (e.g.) SK Grembergen dat vele jaren pronkte met zijn jeugd, bengelt momenteel he lemaal onderaan de rangschikking. De weg naar vierde provinciale ligt wagewijd open, tenminste indien er niet snel een kentering komt. Tegen Rupelmonde kwam SK op eigen veld niet verder dan een gelijkspel. We hadden op een over winning gerekend, zegt sekretaris Geert Brasseur. Ik voeg hier onmiddellijk aan toe dat het resultaat de juiste weergave is van wat er negentig minuten tussen de lijnen werd gepresteerd. In de eerste helft hebben Nobels en Dierickx om beurten een vuist gemaakt maar een uitgespeelde doelkans deed zich niet voor. Langs de andere kant kreeg onze keeper evenmin veel werk op te knap pen. Voor een keer vatte Gunther De Leenheer post tussen lat en staken. Dat kwam doordat Renaat De Bruyn aan een gele zondag toe was. Geert heeft gedaan wat van hem werd verwacht. We zitten inmiddels deerlijk in de zorgen. Het probleem is gekend. We kunnen geen doelpunten scoren. Zolang we dat euvel niet verhelpen, blijven we met moeilijk heden kampen en hangt ons de dreiging van een degradatie boven het hoofd. Zondag in Tielrode wordt het weer niet gemakkelijk. EG FC Lutterzele bezet na een reeks flinke resultaten een uitmuntende positie in de algemene rangschikking. De neo- derde provincialer hoeft na een aarze lend competitiebegin blijkbaar voor nie mand meer onder te doen. Tegen Zaffe lare waren we tijdens de eerste helft de betere ploeg, wat zich vertaalde in twee doelpunten langs Peter Meysman en Eddy Van Keer. Na de hervatting trokken de gasten alle aanvalsregisters open. Halverwege de tweede helft leverde een penalty hen de gelijkmaker op. We heb ben nadien hard op de tanden moeten bijten, hoewel we niet vaak in verlegen heid werden gebracht. Het kwam er ons op aan om de verworven voorsprong met alle middelen te vrijwaren. Belang rijk wordt nu de match in Sint-Gillis Waas, waar we de leider bekampen. We streven een punt na, in de hoop er twee te pakken. Een overwinning zou ons goed uitkomen. We organiseren dit weekeinde immers een eetfestijn. Je begrijpt dat het ons veel beter zal sma ken indien we minstens met een punt naar huis keren. Zoals we de laatste weken presteren hoeven we voor nie mand uit de weg te gaan. EG Bï ie-KAVD 1-1. Een massa volk voor een derby dat al een hele tijd geleden e laatste keer plaats had (vh) Indien er niet snel een kentering komt, dan wordt SK Oudegem ongetwijfeld een degradatiekandidaat. In dat geval zal het verblijf in derde niet langer geduurd hebben dan een seizoen. «We zullen met de realiteit rekening moeten houden, zegt clubleider Hector Lambrecht. Scoren blijkt een moeilijke opgave. Zolang we niet bij machte zijn om de bal tussen lat en staken te trap pen, maken we moeilijke tijden mee. Afgaand op de jongste verrichtingen zie ik hier geen snelle verandering in ko men. Tegen Gijzegem hebben we in geen enkel opzicht moeten onderdoen. Een slippertje in onze defensie bracht de bezoekers in de aanvang een doelpunt op. We hebben te steriel gereageerd, vandaar dat het tot na de rust duurde vooraleer een scheve situatie kon wor den rechtgezet. Wie dacht dat we met een gelanceerd waren, diende dra zijn mening te herzien. De bezoekers han teerden het wapen van de counter en scoorden tegen de gang in twee doelpun ten. Langs onze kant kende Peter Orlé onkans toen hij twee keer het doelhout trof. (e.g.) Hamme-KAVD 1-1. Herreman ontwijkt Kusto en De Coninck en zet voor (vh) VW Hamme-KAVD 1-1. Gino Goe- maere scoorde het fraaie doelpunt van KAVD na een droomvoorzet van de pas aangeworven Pool Wygonik (vh) Hamme-KAVD 1-1. Doelman Robberecht komt gepast tussen (vh) SK Lebbeke rekende op winst tegen Eine na twee opeenvolgende nederlagen. Blauwwit kwam niet verder dan een gelijkspel. «Het resultaat is logisch, meent clubleider Willy Meert. We zijn degelijk van stapel gelopen en dwongen tijdens de eerste 25 minuten het overwicht af. M'Rabet puurde een doelpunt na voortreffelijk werk van Chris Muysewinckel. Chris legde een flinke werklust aan de dag en behoorde ongetwijfeld tot de beteren. Omstreeks het halfuur lieten we ons achteraan op een slippertje betrappen met de gelijkmaker voor gevolg. Nadien doorstonden we enige tijd een bezoekende druk al heeft doelman Tonnelier zelden de mouwen moeten opstropen. In de tweede helft waren we vaker eigenaar van de bal maar echt veel kansen hebben we niet kunnen scheppen. Chris Muysewinckel streelde even het doelhout en Frans Peeleman haalde van ver uit. Meteen zijn alle wapenfeiten verteld. Positief was het wederoptreden van Guy De Baere. Hij kan rust brengen in de ploeg. Enkel jammer dat we niet verder dan een gelijkspel zijn gekomen, zeker in het vooruitzicht van twee zware verplaatsingen naar Ertvelde en Ronse. Hopelijk halen we meer dan een 0 op 4, aldus Willy Meert. (e.g.) Bevordering B KAV Dendermonde Kurt Van Meirvenne volgt Sven Robberecht op tussen lat en staken. Laatstgenoemde is onbeschikbaar ingevolge een hersenschudding. Frederik Massa wordt dezer dagen verlost van een gipsverband. Enkele weken geleden liep hij een verstuiking op. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Jacobs, Van de Graef, De Coninck, Van de Perre, Heirman, Van Roy, Segers, Kusto, Wygonik, Goemare (Van der Stock, Cooreman, Van Troos). Eerste provinciaal SK Lebbeke Herman Van Langenhove en Frans Peeleman zijn geschorst. Voor het eerst vat Steven Thienpondt post in de basis. De ploeg: Tonnelier, Van Heek, Jurgen Vermeulen, Thienpondt, Van den Meirsch, Verstraeten, Eeckhaudt, Muysewinckel, De Baere, Pringels, M'Rabet (De Ridder, Mangelschots). Robur Moerzeke Chris Ferket is terug uit schorsing. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Van den Eede, Pat. Verhelst, Benny Huylebroeck, Van Hauwermeiren, Dauwe, Van den Meirsch, Hans Vereist, Ferket en Ringoot, (Van Bogaert of Van der Smissen, Michiels, De Graef). Tweede provinciaal Rapide Lebbeke Rogiers en Mare Brusselmans zijn terug uit kwetsuur. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Brusselmans, Gunther Matthijs, Van Puyvelde, Willaert, Ringoot, Verheyden, Carlier, Vercauteren, Rogiers. (Gaudeus, Geert Matthijs en Van de Sompel). FC Baasrode De Cock, Gijssels, Verheyden, Ivan De Man, Van Hamme en Lijneel blijven onbeschikbaar. De ploeg: Baert, Michiels, Michel De Man, Van Lancker, Van der Vreken, De Decker, Guns, Reid, Van Dorpe, Bancheri, D'Haen (Falat, Callaert, De Smedt). EG 2de Nationale E. Aalst-Boom 3de Nationale E. Zele-Union Bevordering B VW Hamme-KAVD lste Provinciale SK Lebbeke-Eine Lovendegem-Robur Melsele-E.Meldert Oudenaarde-J.Lede 2de Provinciale C TK Meldert-Zottegem SK Beervelde-Bambrugge E.Laame-SK Aalst Meerbeke-R. Lebbeke RC Wetteren-Baasrode 3de Provinciale D Erpe-Terjoden Winnik-Mere Appelterre-Doggen Kerksken-Aaigem Burst-Voorde 3de Provinciale E Baardegem-Oordegem C.Melle-W.Moorsel HO Kalken-Hofstade Oudegem-Gijzegem Schoonaarde-Heikant Serskamp-Heusden Edeboys-Buggenhout Schelleb.-SK Overmere 3de Provinciale F Grembergen-Rupelmonde Lutterzele-Zaffelare 4de Provinciale D Nederh.-SK Erembodegem Edixvelde-St.Antel. FC Aalst-Woubrecht. 4de Provinciale E S.Moorsel-Vlierzele Letterh.-Herdersem E. Opstal-FC Wieze Appels-Erondegem Opdorp-Westrem Massemen-Wichelen Bavegem-Smetlede Boonwijk-St.Gillis 4de Provinciale F SK Lokeren-VK Hamme Doorslaar-SK Berlare V.Overmere-Wachtèbeke 2de Nationale Tumhout-E. Aalst 3de Nationale A Ninove-E. Zele Bevordering B KAVD-Putte Dessel-VW Hamme lste Provinciale E.Meldert-Olsene Robur-Melsele Ertvelde-SK Lebbeke Lede-SV Geraards bergen 2de Provinciale C Dyn.Beervelde-TK Meldert Baasrode-Haaltert R.Lebbeke-D'leeuw SK Aalst-Meerbeke Bambrugge-Laame 3de Provinciale D Hillegem-Erpe Aaigem-Lebeke Doggen-Burst Mere-Appelterre Terjoden-Winnik 3de Provinciale E W.Moorsel-HO Kalken Buggenhout-Baardegem SK Overm.-Serskamp Heikant-Schelleb. Gijzegem-Schoonaarde Hofstade-Oudegem 3de Provinciale F Tielrode-Grembergen St.Gillis-W.-Lutterz. 4de Provinciale D Steenh.-Edixvelde Nieuwerk.-FC Aalst Erembodegem-Esse 4de Provinciale E Herdersem-Opstal Smetlede-S.Moorsel Wichelen-Bavegem St.Gillis-Massemen Westrem-Boonwijk Erondegem-Opdorp Wieze-Appels 4de Provinciale F VK Hamme-Doorslaar St.Pauwels-Valentino's Berlare-Moerbeke ColligM PoÖB Van de Venn Debuyssche Van der Eeckfl V. d. Eecken H Driegt Keeretd Knewd Verstraeta De Mesmaeb! De Tand De Blesd Van Bastelaflt Van der St)1a De Bedt Heerweg Reyniffl Siccaii Teugel HerregoO De Wilde Dufotf Heiitfl VD Bei Dei Coppe» WillemyH Scheerli» Debat* De W* Pluj» liejh ftoya

De Voorpost | 1990 | | pagina 18