Over de ontgoocheling heen? Fatale vroege treffer VW Hamme wil winnen in vooruitzicht van topper Geveld door één counter Perfekte countergoal Thomasz Wygonik zet Dendermondse aanval kracht bij E. Aalst Eendracht Zele - Union 0-3 Eendracht Aalst Aalst - Boom 0-1 De Voorpost - 9.11.1990 - 19 VOETBAL Eendracht moet zondagnamiddag in de clinch met FC Turnhout en meteen wordt dat weer een niet te onderschatten verplaatsing. Als men uitgaat van het standpunt dat Eendracht "away" steeds zijn beste prestaties leverde, zou men kunnen denken dat de Ajuinen op Turnhout iets kunnen weggraaien. Maar dan mag in de eerste plaats de tegenstander niet onderschat worden. Laten we hierbij niet vergeten dat de Kempenaars tegen Diest een gelijkspel uit het vuur sleepten en deze performatie zal wellicht een flinke stimulans betekenen om Eendracht een flinke repliek te geven. Bovendien is Turnhout een typische thuisploeg, die voor eigen publiek nog wat meer kan dan op verplaatsing. Maar goed, iedere wedstrijd moet gespeeld worden, en het kan eenvoudigweg niet blijven duren dat Aalst, na het overspelen van de tegenstander, uiteindelijk toch de boot ingaat. Met dit voor ogen zal Fazekas hoogstwaarschijnlijk wel wat aan de samenstelling sleutelen. Feit is dat Lombaerts naar de B-kem verhuist, of voorwaarde dat Gino Nys voldoende hersteld is van zijn kniekwetsuur. Verder wordt Wim De Wolf gerekupereerd en schijnt Chunga nu plots geen last meer te ondervinden van overtollig vocht in de knie. Dat is uiteraard een pluspunt voor Fazekas, die allang heeft vastgesteld dat zonder de Zimbabwees, van enig verband achter de spitsen nauwelijks iets te bespeuren is. Dus maar duimen voor Eendracht, en hopen dat te Turnhout een einde wordt gesteld aan de jongste ontgoochelende uitslagen. Eendracht maakt een periode door waarin geen greintje geluk meer te be speuren valt. Na een periode van gekwe tsten en geschorsten kon Rudy Haleydt op Bourdeaud'hui na eindelijk terugval len op een bijna volledige kern. In "Ter Eist" hoopte men terecht op een remon te ook al zorgden de duels met Union in het verleden voor heel wat narigheid. Het is uiteindelijk bij een ijdele hoop gebleven nadat een gelukstreffer van Thibaut die via de borst van Patrick Maache in doel sloeg de goede bedoelin gen van de tricolores grondig doorkruis te. Een tot achtervolgen gedwongen Zeelse ploeg bleef onmondig terugvech ten zodat een technisch sterke en agres siever Union vanuit een riante positie het gebeuren kontroleerde en beheers te. Daarvoor zorgde in eerste instantie balvirtuozen als Boyata en Sanchez waardoor de Zeelse defensie telkens onder zware druk kwam te staan. De gemiste strafschop van Thibaut bleek slechts uitstel van executie. Na de rust beslechtten Boyata en Van Beginne na een foutieve ingreep van De Vleeschau- wer op Sanchez het duel zodat de Brus selaars als verdiende winnaars huis waarts trokken. In de Zeelse coulissen was er niemand spraakzaam na deze nieuwe opdoffer. 'Een vroeg doelpunt was het ergste dat ons kon overkomen. Zeker wanneer dit het gevolg was van een ongelukkige tussenkomst. Zoiets snijdt de adem af,' aldus Rudy Haleydt. 'We zijn duidelijk nog niet over onze pechperiode heen. Deze week volgt een nieuw gesprek. De spelersgroep heeft vertrouwen nodig en dat willen we in deze moeilijke omstandigheden zo vlug mogelijk terugwinnen. Een technisch superieur Union liet dit vooralsnog niet toe. We laten echter de hoop niet varen.' Intussen is Eendracht naar de voorlaats te plaats in het klassement weggezakt. Met twee achtereenvolgende verplaat singen naar Ninove en Berchem wach ten de Zeienaars nu twee belangrijke konfrontaties. (AJZ) Hamme-KAVD 1-1. Reservedoelman Van Meirvenne kreeg al geel nog vóór hij onder de lat stond. Trainer Pfaff probeert de scheidsrechter nog te vermurwen VW Hamme blijft ondanks een verliespunt in tred van de leider die zondag over acht dagen trouwens te gast is aan de Sportpleinstraat. Voor het zover is ondernemen de Hammenaars de verplaatsing naar Dessel-Sport. 'Belangrijk is dat we daar overeind blijven en als het even kan ook twee punten pakken', zegt Rik Van de Velde die dezer dagen fiere vader geworden is van een zoon die de naam Jonas kreeg. Rik, als kersverse vader, had dinsdagavond andere zorgen en verscheen derhalve niet op de training wat hem in deze omstandigheden door oefenmeester De Paepe werd toegestaan. 'Ik meen dat we ons over het gelijkspel tegen KAVD geen zorgen hoeven te maken', meent de Westvlaming. 'Een derby kan alle kanten uit. Gelet op het verloop ervan mogen we ons met een punt gelukkig prijzen. In het vooruitzicht van de topper tegen leider Herentals, is het belangrijk dat we in Dessel een degelijk resultaat behalen. In dat geval zal de belangstelling groot zijn. Ik heb de indruk dat we in de twee recenste matchen meer oogstrelend voetbal hebben geproduceerd. Positief is dat we in elk geval punten winnen, ook al spelen we op een minder niveau. Iedere ploeg maakt ups en downs mee. VW Hamme maakt daar geen uitzondering op'. Daniël De Paepe zag intussen Dessel Sport reeds aan het werk. Hij heeft ons gewaarschuwd voor een al te lichtzinnige aanpak. Winnen in Dessel betekent dat we tegen Herentals mogelijk voor de leidersplaats knokken. De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, Verbruggen, D'Hondt, Nardus, Stalpaert, Heremans, Van der Stock, Vergeylen, Van Caelenberg, Van de Velde (Van Hemelrijck, Joos, De Paepe). EG Eendracht Aalst heeft het weer niet kunnen waarmaken voor eigen publiek. De Ajuinen gingen met 0-1 de boot in, na een wedstrijd waarin ze het meest aanvielen, zij het dan stereotiep. Eén counter was voor Boom voldoende om de volle inzet naar de Rupelstraat over te hevelen, en die tweepuntenwinst hadden ze beslist niet verdiend. Maar ja. Aalst blijft in hetzelfde beddeke ziek. Het kan zo moeilijk scoren en dan vooral wanneer het moet optomen tegen een versterkte verdediging. Bovendien is het ons opgevallen hoe moeilijk Eendracht het spel kan maken wanneer het in eigen huis zich aanvallend presenteert. Buiten Chunga is haast niemand bekwaam om een spits af te zonderen in het zestienmetergebied. Een gemis aan klasse en talent? Oefenmeester Fazekas was duidelijk na die nieuwe nederlaag een ontgoocheld man. «Er was wel voldoende inzet te bespeuren bij Eendracht. Alleen vind ik het spijtig bij die Boomse treffer dat Lombaerts en Derijek zich hebben laten pakken in zuivere snelheid. Sinds de aanvang van het seizoen vraag ik de loopsnelheid te verhogen. Ook van de rechterflank ging er weinig gevaar uit. De pas herstelde Godtbil mist zonder twijfel nog ritme», aldus de Eendracht- coach. Hamme-KAVD 1-1. Terwijl doelman Robberecht verzorgd werd warmde ver vanger Van Meirvenne zich op aan de zijlijn en dat was niet naar de zin van de scheidsrechter die zijn balletje ging afpakken en hem bovendien nog geel gaf. (vh) üefliebbersvoetbal. Donald Piro speelt niet alleen doelman voor MTSA-ploeg Royal Sportief, hij is ook aktief bij KVS-ploeg Patro Herdersem (da) De thuisploeg kon haar veidoverwicht tijdens de eerste helft niet in doelpunten konkretiseren, ofschoon ze een paar valabele kansen wist af te dwingen. Eerst kwam Mandiangu een pas te laat op een laterale voorzet van Chunga, en na het kwartier kwam de Boomse verdediging serieus in gevaar na een gevatte aktie van het duo Godtbil-Chunga. De bezoe kers kwamen in die eerste periode slechts één keer in schietpositie maar doelman De Schrijver wist de harde knal van de opgerukte Bwana in hoekschop te verwerken. Onmiddellijk na de kampwisseling lan ceerde Aalst een zwaar offensief onder impuls van Chunga, zowat de beste man in het lokale kamp. Op de 50e minuut moest doelman Vekeman plat op een gestrekt schot van Szabadi. De plaatselij ke supportersfanfare bleef er onophou dend de moed inblazen, maar de Een- drachtspitsen beten doorlopend hun tanden stuk op de versterkte bezoeken de verdediging. Aalst nam naarmate de wedstrijd vor derde echter achteraan serieuze risiko's en Boom wist hiervan behendig te profi teren een kwartier voor het einde. Noë lanceerde perfekt Van Regenmortel in de diepte, die nam Lombaerts en De rijek in snelheid en daarna doelman De Schrijver tegenvoets. De laatste tien minuten was de spanning nog te snijden. Eerst moest doelman De Schrijver nog eens grabbelen in de voe ten van de doorgebroken Van Wambeke en kort daarop miste Lombaerts van dichtbij een doelrijpe kans op inzenden van Chunga. Deze laatste zag even voor het eindsignaal zijn knap vluchtschot stranden op doelman Vekeman. Boom, dat als titelkandidaat een slappe indruk naliet, kon dus op een diefje de beide punten weggraaien in het Een- drachtstadion. De thuisploeg verdiende beslist beter, maar kan toch zo moeilijk scoren. Scheidsrechter: Bils Toeschouwers: 3.500 Eendracht: De Schrijver, Derijek, Pee- ters, Peeters, Nys, De Bruycker, Lim- pens, Mandiangu, Lathouwers, Godtbil (65' Lombaerts), Chunga, Lamin (31' Szabadi) FC Boom: Vekeman, Daemen, Buane, Ndaga, Gysels, Noë, Van Regenmortel, Bell (70' Byrne), Van Wambeke, Vereyc- ken, De Coninck (87' Khammas). Doelpunt: 75' Van Regenmortel 0-1 Hamme-KAVD 1-1. Door het inbrengen van De Borger in de Herreman was Vigor heelwat snediger vooraan, (vh) l Hamme-KAVD 1-1. De Hamse tribune zat boordevol supporters van beide ploegen... (vh) Met Thomasz Wygonik legt Dendermonde meer kracht in zijn vuurli nie. Dat kwam vorige zondag tot uiting in het derby tegen VW Hamme. Voor het eerst vatte de 22-jarige Pool post in de Dendermondse basis. Hij vond nog niet onmiddellijk zijn draai maar legde vast heel wat gewicht in de schaal. Het is niet zeker dat hij de maker van vele doelpunten gaat worden. Wel zal de tegenstander oog moeten hebben voor zo'n flink uit de kluiten gewassen kerel. Allicht zullen anderen hierdoor makkelijker ruimte krijgen. Oefenmeester Toon Pfaff gokt in dat opzicht op Gino Goemaere die nu eventueel van de gelegenheid gebruik kan maken om zijn productiviteit aan te scherpen. Waarschijnlijk zal Kurt Van Meirvenne als titularis debuteren. Hij volgde vorige zondag Sven Robbrecht op toen die een kwartier voor tijd gekwetst werd en met een hersenschudding naar een ziekenhuis moest worden afgevoerd. Voor Kurt werd het een moeilijke opgave. Ruim een uur zat hij op de bank en had niet de gelegenheid om zich op te warmen. 'Het is niet prettig om in dergelijke omstandigheden in het doelvlak post te vatten', zegt oefenmeester Toon Pfaff. 'Je zit versteven van de kou op de bank. Dan moet je plots de wei in zonder dat er enige voorbereiding aan te pas komt. Een vinnige reaktie kan je de eerste minuten van niemand verwachten. We krijgen thans Putte op bezoek en dat is een ploeg die drie punten minder telt. Indien de spelers een kloof willen slaan, is nu het ogenblik aangebroken. Het Antwerpse team staat als derdelaatste gerangschikt. Bij een overwinning bedraagt het verschil meteen vijf punten. In dat geval kunnen we de zaken weer wat rustiger aanpakken en betekent een slippertje niet meteen een doorzakken naar de gevarenzone. Ik heb de spelers alvast gewaarschuwd om de zaken niet lichtzinnig op te pakken. Putte wordt zeker geen makkelijk te nemen opponent'. EG

De Voorpost | 1990 | | pagina 19