Wijziging OCMW begroting Lede betekent flinke verhoging Dender - iiriii - au iahiMeitroal LimeeRaen Sint Maarten kwam naar zijn stad Weekblad Boze handelaars uit zwart gat van de Molenstraat dienen Hooghuys slag onder de gordel toe Voor wie iets beter zoekt HUWELIJKLIJSTEN PORSELEIN GESCHENKEN MEUBELEN DECORATIE De Voorpost ïnteraad. isionele NCMV voorzitter, spreekt de Aalst. Een massa volk op de been voor de aankomst van Sint-Maarten in zijn Aalst (a) 43* JAARGANG NR. 43 - 44 F HOOGSTRAAT 28 AALST - 053/21.33.22 ntUDAG 9 NOVEMBER 1990 Zaterdag kwamen op uitnodiging van het stedelijk Feestkomitee Sint Maarten en Zwarte Piet met de trein naar zijn patroonstad. Meer dan een half uur te vroeg stonden zowat 300 kinderen, vaders en moeders, peters en meters te wachten op de komst van de goede Sint. Feestkomiteelid Jean-Marie Heyman zorgde voor enige animatie en liet een aantal kinderen enkele Sinterklaasliedjes debiteren. Ook de heer Adriaan- sens, dienstdoende Sint Maarten, vertelde dat hij uit Spanje kwam daar waar de goede Sint afkomstig zou zijn uit het Franse Tours. Over het taalgebruik van de goede Heilige hebben we ook onze bedenkingen. Wie heden ten dage nog spreekt over Tatjes, Bisjeken... blijft een open vraag. Toch waren alle kinderen zielsgelukkig toen Etienne Liebaut, de traditionele zwarte Piet, vertelde dat ze allemaal braaf geweest waren en ze zeker wat lekkers en speelgoed mochten verwachten. In een open blauwe Desoto, begeleid door de Herdersemse Fanfare Concordia et Docilitas, in spiksplinternieuw uniform trok de Sint-Maartenstoet langsheen de Stationsstraat en de Kattestraat naar het stadhuis. Normaliter zou daar Papa Chiko, een klown zorgen voor de nodige animatie maar een hevige regenbui deed deze aktiviteit verhuizen naar de trouwzaal. Zowat 900 kinderen passeerden voor de Sint en zwarte Piet en gingen huiswaarts met snoep, een onvervalste «Sinte Metten op ne stok» en wat fruit. Volgende zondag is dezelfde goede Sint te gast op de jaarmarkt die zijn naam draagt. \emeester De Maght kreeg het bezwarend dossier overhandigd (a Een begrotingswijziging op de ge wone dienst in Lede moet het ge meentelijk aandeel in de totale be groting voor 1990 van het OCMW brengen van 21.500.000 fr naar 25.500.000 fr, wat een verhoging be tekent van 4 miljoen frank en op de buitengewone dienst vraagt het OCMW bestuur een verhoging van 630.000 fr. SP-raadslid Brantegem stelde zich in naam van de oppositie vragen in verband met deze toch opvallende verhoging, terwijl in het voorbije iaar toch geen uitzonderlijke bij komende uitgaven w moesten ge beuren naar aanleiding van ingrijp ende werken of abnormale verho gingen van personeelslast of wer kingskosten. De begroting van 1990 toonde immers al een verhoging van het gemeentelijk aandeel van 18 miljoen frank in 1989 naar 21,5 mil joen voor 1990 waardoor alle grote werken en uitgaven in dat bedrag werden opgevangen. Terloops haal de hij de 'pamperszaak' aan. Door de verhoging van het aantal inconti nente residenten onder ander door een overheveling van niet-valide patiënten van het Psychiatrisch In stituut 'De Zoete Nood Gods' naar 'Villa Letha' was de post die op de begroting van 1990 was voorzien voor het schaffen van pampers voor incontinenten uitgeput. Raadslid Brantegem wou van de voorzitter van het OCMW over deze zaak -die hij een zware nalatigheid en bewijs van gebrek aan ernstige bestuurszin noemde- meer vernemen. Door de plotselinge verhoging van het aan tal incontinenten, was inderdaad het budget voor die post uitgeput en konden dus geen nieuwe bestellin gen geplaatst worden en werd vol gens de voorzitter -net zoals vroe- er- gebruik gemaakt van steekdoe- en. De incontinenten hebben daar geen hinder van ondervonden door dat het personeel biezonder gemo tiveerd werd en de doeken vaker verving. Wat uiteraard een zwaar dere belasting van het verzorgend personeel en van de wasserij tot ge volg had. Die tussenoplossing is slechts van korte duur geweest en werd opgelost door de overheveling van gelden van andere posten naar de post 'aankoop pampers voor incontinenten'. gebruikt. Tijdens de maandelijkse bijeenkomst met de pers gaf Sche pen Hooghuys enige verduidelijkin gen omtrent het dossier. Allereerst wees hij erop dat hij 's morgens nog voor de aktie twee bestuursleden van de dekenij had ontboden op zijn bureau. Hij had er toen deze men sen op geweze, dat hij volop bezig was met het dossier, en hen ook gevraagd om af te zien van de aktie. De administratie-molen draait niet vlug. In 71 heeft bezelfde dekenij gevraagd om zelf een verlichting te mogen plaatsen, iets wat toen toe gestaan werd. Verleden jaar heeft men de stad gesmeekt om deze ver lichting over te nemen tegen kost prijs 300.000 fr. en dit werd via een begrotingswijziging goedgekeurd, zegt Schepen Hooghijs. Via een brief van Intergem op 29 oktober komt men nu tot de slordige som van 840.000 fr. dat de aanpassings- werken zullen kosten. De schepen wijst erop dat hij dus duidelijk werk maakte om het dossier te bespoeien maar na de aktie, die hij als een slag onder de gordel ervaart, zal het dos sier «verlichting Molenstraat» een normaal verloop krijgen, dixit Hooghuys. De natuurlijke wet aktie geeft reaktie blijft dus toch nog gel dig. Wie bij ongelukken, eventuele aanrandingen... door de donkerte verantwoordelijk of medeverant woordelijk zal worden gesteld blijft een open vraag. JM Heyman Dekenijvoorzitter De Wolf niet opgetogen met de houding van het tuur (a) ^Itarhtio tal handelaars uit de Molenstraat trokken naar de gemeente- »m hun aktie voor meer licht in de straat kracht by te zetten. Ze wezen Burgemeester erop dat de situatie gevaarlyk is voor iedere weggebrui- dan voor de voetganger. Verder wees voorzitter Jan De Wolf dat deze situatie ook kommerciële implikaties heeft wie gaat nu in een 'zwart gat'. vroeg om haar invloed te gebruiken en er bij de schepen erop aan te dringen dit dossier (dat reeds uit 1987 dateert) prioriteit te geven en in versneld tempo uit te voeren. Als gadget ontving Mevrouw De Maght een zaklamp. Jos Van den Bergh voegde er bij de overhandiging er van aan toe: 'Laat dit licht van deze zaklamp voor U een verlichting zijn in de duistere problemen van onze straat'. De burgemeester gaf de za klamp onmiddellijk terug erop wij zend dat ze andermans gerief niet belofte van het stadsbe- nog voor de winter wat te aan deze noodsituatie werd nageleefd. Het imago van de naar buiten uit krijgt hierdoor deuk. Schepen Hooghuys )og voor de aktievoerders zich langs een zijin- naar de bovenzaal voor de Namens de inter- vereniging NCMV die deze aktie ondersteunde de heer Jos Van den Bergh De Maght toe en

De Voorpost | 1990 | | pagina 1