Positieve bevesti- ging van FC Venco Veer breekt na de rust Verdienstelijk Burst hield lang stand Propagandavoetbal Walivo Jeugdvoetbal Uefa's E. Aalst Anderlecht Jeugdvoetbal Knapen Burst 2 Zottegem C 4 Herzele E. Houtem 22 - 9.11.1990 - De Voorpost VOETBAL I y*»mt |t mate f httMbrt In de reeksen waarin de ploegen uit deze regio zijn betrokken, is de situatie voor aan in de klassering bijna ongewijzigd gebleven. Alleen een aantal achtervolg ers worden er op een ruimere afstand gespeeld en in de zaterdagse derde afde ling, heeft het vroegere bescheiden FC Venco thans weer duidelijk in het posi tieve bevestigd... In de zaterdagse eerste afdeling heeft VK Den Bos de Sint-Niklase klip bij VKW 70 met gunstig gevolg omzeild. Dat werd ook Walivo's match van de week en de Wuitens hebben hun positie als reek sleider dan ook behouden. Zoals vorige week wordt ook nu de top van de klasse ring door een viertal ploegen gedeeld. Dus ook nog een zeer gunstige situatie voor FC Corner dat de oppositie van FC Bondgalm nogal gemakkelijk afwees. In deze niet glansrijke Hamse derby wer den de doelpunten geskoord door Erik De Wilde (2), Ronny De Beule (2) en Luk De Clippeleir voor FC Corner en FC Bondgalm bestelde tweemaal langs Fer- di Van Hese. Door de malaise bij deze laatste ploeg blijft FC Bondgalm ook op de laatste plaats vastgespijkerd en geluk kig voor de mannen van voorzitter Mi chel Holvoet verloren FC Milano en FC Hof van Grembergen eveneens. De Den- derzonen leverden nochtans een vrij goede prestatie tegen FC Puivelde maar het was echter onvoldoende om een punt te bemachtigen. Ook FC Milano kwam niet verder dan een moedige weerstand tegen VK Siera dat op eigen veld reeds de puntjes voor een betere klassering verspeelde. Op dezelfde hoogte van VK Siera ook nog FC Welkom dat de positieve trend in de vorige mat chen niet helemaal kon bevestigen en thans in eigen huis een puntje liet aan het bedreigde PW Hemelaer. In de zaterdagse tweede afdeling A behaalde FC Stille Vrienden een forfait- skore tegen Pauls Videoklub. De doel punten in Moerzeke-Kastel werden voor FC Stille Vrienden geskoord door Theo De Decker (4) en één van Franky De Vos. Daardoor blijven de groen-witten ook de voornaamste achtervolgers op FC Wazoo en FC Sportarena, welke alle twee ook wonnen tegen ploegen uit deze re gio. Voor FC Sportarena gebeurde dat nogal probleemloos tegen AVC De Vlas bloem en ook FC Tripoli kon nogal logisch het zegepad van FC Wazoo niet onderbreken. De beide ploegen uit Den- dermonde staan dus ook nog altijd in de degradatiezone en daar bevindt SK Moerheide zich eveneens. Ondanks het winstpunt bij FC Briel evenwel en bij deze laatste ploeg werd die drawn mis schien niet eens ingekalkuleerd. Gelijk werd het ook bij RC Grembergen tegen FC Liliane Boys en dat resultaat kon voor de beide middenmoters veeleer als lo gisch worden beschouwd. Vooraan in de klassering van de zater dagse derde afdeling wordt de schif ting verder doorgevoerd. De wedstrijden tussen de titelkandidaten worden daar nu in zekere mate beslissend en daarbij heeft FC Venco in het goede bevestigd. De konkurrentie van FC Welkom Sport werd trouwens nogal duidelijk afgewe zen en de Sint-Niklazenaren worden thans tot een achtervolging gedwongen. Een schaduwvlek op de vrij riante zege van FC Venco werd echter de uitsluiting van Frans Van Hecke. De beste kansen om de leiding van de reeks te nemen liggen ongetwijfeld bij FC Nelis uit Zele. Die ploeg staat nog alleen met het maxi mum der punten maar door een onge lijk aantal wedstrijden houdt FC Wood stock 66 daar momenteel het réeks- vaandel. Voor FC Nelis waren er trou wens geen problemen bij FC Novelty en de dubbele cijfers werden er zelfs zeer vlot geskoord. Ook in de zondagse eerste klasse is de situatie vooraan nog niet helemaal duidelijk. Ploegen met minder en méér gespeelde wedstrijden geven trouwens een onjuiste waardeverhouding en daar in kan FC Bondgalm ook moeilijk wor den getakseerd. De Hamse rood-witten welke echter moeizaam skoren lieten nu een punt bij FC Favo. Op zichzelf wel een goed resultaat maar de voorgaande ploegen wonnen allemaal. Voor de hui dige reeksleider of FC Van de Voorde uit Waasmunster werd dat echter geen for maliteit. Het werd zelfs een wedstrijd met een sensationeel en woelig slot. Aan de rust hadden de beide ploegen elk al eens geskoord en kort na de hervatting had VK Den Bos wéér sukses. Toen werd het allemaal veel bitsiger en FC Van de Voorde en ook de Hammenaars skoor- den ieder driemaal geel. Op een zevental minuten van het einde kwamen de reek sleiders dan terug gelijk en in een tu multrijk einde skoorde FC Van de Voor de nog in de blessuretijd. Ook VK Siera heeft de punten niet zomaar met FC Oud Geel meegegeven. In Hamme werd het zelfs bijzonder spannend en de nipte winstcijfers voor de ploeg uit Sint-Ni- klaas laten dat trouwens uitschijnen. In de zondagse tweede afdeling A heeft VK Siera de meeste goals van de reeks geskoord. Bij het zwakke SK Moer heide werden de dubbele cijfers net niet bereikt en het verschil tussen de beide ploegen kan ook in de klassering wor den gekonstateerd. Daarin staat VK Siera ook op een gunstige positie afgedrukt en voor de andere vertegenwoordigers van de regio wordt het de veilige midden moot. Ploegen welke ups en downs aan elkaar rijgen en voor FC Briel werd het toch al de vijfde wedstrijd zonder neder laag. Nu werd er gewonnen tegen FC Progress met twee goals van Ivan De Kinder en één van Jean-Pierre Van Aco- leyen. Voor FC Progress skoorden Pa trick De Cauwer en Herman Brijs. Min der gunstig werden daar echter de uit sluitingen van Eddy Merckx van FC Briel en Mark Bruggeman voor FC Progress. Verdienstelijk werd dan weer de drawn welke FC Geywa bij FC Wijnveld behaal de en een ongewoon resultaat bereikte FC Klokhuis bij de reeksleiders van Jong KWB Elversele. Het werd daar een zeer geanimeerde wedstrijd waarin de lief hebbers van doelpunten alleszins wer den verwend. Niet minder dan twaalf op een rijtje en dan werd het volgende skoreverloop opgetekend: Luk Peleman 1-0, Tony Kinders 1-1, Herman Verhelst 2-1, Luk Peleman 3-1, Gerrit Verschel den 3-2, Herman Verhelst 4-2, Heinz De Kimpe 5-2, Mark Peersman 6-2, Mark Peersman 7-2, Etienne De Clippeleir 7-3, Herman Verhelst 8-3 en tenslotte Guy De Keyser 8-4. Bekerkalender voor zaterdag 1 de cember: FC Welkom-FC Woodstock 66 PW Hemelaer-FC De Kroon FC Portaels Sport-FC Corner FC Briel-FC Puivelde FC Stille Vrienden-FC Tripoli FC Sportarena-FC 1000 Appels VK Den Bos-VKW 70 FC Klein Sinaai vrij. Bekerkalender voor zondag 16 de cember: FC Cado-VK Were Di FC Favo-FC Oud Geel FC Zeemeermin-FC Metallo's FC 't Klokhuis-FC Geywa FC Spaans Kwartier-Jong KWB Elversele FC Portaels Sport-KWB Sint-Anna FC Anitec-FC Luitentuit Kim Hamme-KA VD 1-1. Van de Graaf helpt' Van Caelenbergh met een duwtje in de rug. Jacobs en Moens snellen ter hulp (vh) Zo'n jeugdwedstrijd blijft toch wel een belevenis. Vooral de tomeloze en sport ieve inzet waarmee gestreden wordt is steeds een streling voor het oog. Dan zijn er ook de smaakmakers aan beide zijden en 'de opvullers'. Die smaakma kers maken meestal de partij uit maar de prestatie van de minder beloften bepaalt meestal het resultaat. Daarom blijft het voetbalgebeuren ook bij de jeugd attractief. Neem nu de partij van Burst tegen Zottegem C. Op papier heeft Burst geen schijn van kans. De Burste- naars wonnen tot dusver nog maar één wedstrijd en Zottegem versloeg iedereen behalve zijn eigen B- en A-ploeg. Maar van een walk-over was nauwelijks spra ke. De bezoekers dienden tot diep in de tweede helft te wroeten om een moeiza me overwinning binnen te rijven. Ta lentspelers heeft Burst bij name van Bart De Nul, de gevaarlijke spits, en zijn sluitstukken Tom Van Steenkiste en Koen Van den Bremt bereiken ook een meer dan behoorlijk niveau. Aan de overzijde was vooral de sterke Steven De Vleeschouwer de man die het verschil maakte. De uitblinkers zorgden tevens voor vier van de zes doelpunten. Na een open kans voor Gilles, een schot dat kracht miste langs De Nul, een puike redding van Koen Lommers op een kop bal van Mare Delmotte en een schuin schot over de dwarsligger van De Nul, knalde de Vleeschouwer vanop pakweg dertig meter de bal onder de dwarslig ger. Dit domein blijft voor de meeste knapen-keepers onbereikbaar gebied. Burst was echter niet aangesloten en kreeg al meteen een kans langs Andy Van Impe. Stefan Van de Velde wist de bal echter te klemmen. Dit was evenwel uitstel want even later zette Bart De Bruyne perfect voor en wist Bart De Nul, wie anders, de bal in het doel te jagen. Na een persoonlijke actie van Steven De Vleeschouwer kwam Zottegem C op nieuw op voorsprong. Dit op een ideaal moment voor de bezoekers. Zottegem speelde werkelijk een slappe eerste helft of was het de moed van Olympic die de bedoelingen van de Zottegemnaren dwarsboomde. De tweede helft startte zeer goed voor Burst. De thuisploeg wist de bezoekers in bedwang te houden en de eerste kans was er voor Bart De Nul. De snelle spits, die ook technisch wat in zijn mars heeft, was de boeman voor Zottegem. Één maal diende men hem zelfs zeer zwaar onderuit te halen. Jan Van Overwaele werd door scheidsrechter Van Tittel boom terecht naar de kleedkamers ge stuurd. Een uur was er verstreken toen uit die vrijschop de gelijkmaker werd genet. Tom Van Steenkiste schilderde de bal op het hoofd van Koen Van den Bremt en Burst kreeg wat het verdiende. Toen schoot Zottegem voor een laatste keer wakker. Met doelpunten van Gilles en Mare Delmotte werd er orde op zaken gesteld. Jammer voor Burst dat hard werkte maar toch zijn meester erkende in de slotminuten. Burst: Koen Lommers, Tom Van Steen kiste, Kristof Van der Eist, Jurgen De Clippeleer, Andy Van Impe, Bart De Nul, Bart De Bruyne, Kris Matthijs, Koen van den Bremt, Tom Eeckhout, Joeri Schouppe, Kris Van Herreweghe. Zottegem: Stefan Van de Velde, Jan Vanoverwaelc, Kris Hcbbclinck, Jo Van Wijmeersch, Nico De Sutter, Bart De Waele, Steven De Vleeschouwer, Bruno De Vriese, Mare Delmotte, Jurgen Muys, Yves Gilles, Andy Haegeman. (Nicolle) E. Aalst doet het lang niet slecht met zijn jeugd. In alle reeksen dingt het nog mee voor de titel. Nu wachtte het elftal van E. Aalst wel een zware dobber met het bezoek van Anderlecht. De Brusselaars vormen samen met Lierse en Beerschot allicht de kwalitatief sterkste elftallen. Dat hebben de Uefa's ook ondervonden tegen Anderlecht. De bezoekers wisten gedurende de hele wedstrijd hun wil op te dringen. Voor Aalst washet bijna on begonnen werk om in de buurt van de bezoekende doelman, Frederick Her poel te komen. Het goedgeorganiseerde Anderlecht kreeg echter de bal niet voor bij Gerben Pauwels. De kleurling Yau Preko wist met een persoonlijke actie voor het nodige gevaar te zorgen maar de snellere spitsen bij Anderlecht mis ten hun afwerking. De ploeg raakte er duidelijk door geïrriteerd en ging bitsi ger te werk. Steven Troch werd stevig aangepakt door Isaac Asara maar het geel bleef op zak. De score bleek dus blank bij de rust en de Anderlechtdele- gatie was weinig in de wolken: 'Onze ploeg domineert het gebeuren maar heeft blijkbaar meer last met het kleine en hobbelige veld dan met zijn tegen stander. Wij zijn op ons sterkst als we breed kunnen acteren maar hier is al- lesnogal samengepakt. Dit is voor ons niet zo gezellig. De tweede helft veran derde weinig aan het spelbeeld. Aalst wist maar niets te forceren en diende zich noodgedwongen te beperken tot het verhinderen van het wervelend spel van Anderlecht. De tegenstander bezat het nodige loopvermogen en was ook te» nisch en taktisch sterker. Het suco kon dus niet uitblijven voor Anderlec Doch dienden de Brusselaars zeer h te wachten. In het slotkwartier n orde op zaken gesteld. Met de bereidt lige hulp van Gerben Pauwels kwam! eerder onschuldige shot van Fredj Peiremans in doel terecht. Deze bluni gaf Anderlecht vleugels. De ploeg tra zich werkelijk naar een zeer hoog veau na die openingstreffer èn Aalst» nu moe gestreden. Dit maakte het schil in de slotminuten nog duidelijk Met doelpunten van Antti Sumialai Yau Preko haalde Anderlecht toch F, een ruime zege binnen. In dat slotkwi tier werden aan Brusselse zijde n enkele kensen verkwanseld and» rei kreeg Aalst nog een grotere eindafrel ning gepresenteerd. Het moedige Et dracht speelde zeer verdienstelijk nu Jue het slotkwartier was er teveel aan. i derlecht haalde toen zijn oververdieo zege binnen. E. Aalst: Gerben Pauwels, Olivier 1 Nul, Philippe Van Aelst, Diederich 1 n'^ Waegeneer, Steven Troch, David Dh Martinez, Patrick Van Himst, Steve Hyfte, Kris Temmerman, Jurgen Wee» Mario Matthijs, Renaat De Schrijtt Andy De Wint, Hassan Oubial. Anderlecht: Frederick Herpoel, Alt Van Lint, Mario Roelandts, Olivier Vt schoore, Isaac Asara, Stephane Mo nier, Dede Ngamunguela, Frederic Pi remans, Yau Preko, Tijl Tortelbow Antti Sumiala, Didier Van de Meersch Tamsir Mbodj, Vincent Allard. (Nicoll Dei Opstal-Wieze 1-0. Dit schot van thuisspeler Bourgeois gaat nipt ivhi Appels-Erondegem 3-1. Rosez zal dit duel winnen (vh) E. Houlem beet bijzonder sterk van zich gaan in die eerste helft wist Andy Tom- af. De slagvaardigheid van de bezoekers me de bal met het hoofd binnen te Herzele heeft zich vandaag als een echte leidersploeg gedragen. De afwezigheid van De Winter, die aan de knie zal worden geopereerd, liet zich in den beginne wel gevoelen. Zijn vervanger Dirk Raes, ook al na de tweede wedstrijd De tweede helft startte met een kwi - -liertje propagandavoetbal. Herzele *i was evenwel enorm aangetast door de knikken na hoekschop van Hugo Van de ene na de andere kans te scheppa Tittelboom. Van Tittelboom was vandaag Van TilIelboom stuurde Tommc ft Hugo Schamp, samen met Dienckx. een van de beiangnjkse foeriers voor de s»raatip Philinnp np RnnHt knaMp cn Ook Van der Stricht ontbrak wegens lokale aanvalslini?. De mooiste actie ui, m^ d?t was entel" blessure maar het blijft vooralsnog de het eerste bedrijf was meteen goed voor ste| Rik Van der Poorten bediende B vraag of er vandaag wel kruid gewassen een tweede Herzeelse treffer. Philippe |jnDt. De Bondt d,,, eiiide|iik ziin treilt was tegen deze bijwijlen wervelend acte- De Bondt slingerde de bal vanop links op |uk^ Mij had er zowat een uur wt rpndp thuisnlnpp Vnnral hpt laaKtp Hp vnpf mn inrlu Tomm» .-i„„iu.,,,f I van de kompetitie onbeschikbaar, vond rende thuisploeg. Vooral het laatste de voet van Andy Tomme die staalhard eerst zijn draai niet voorin. Zo stond kwartier en het eerste van de tweede uithaalde. Doelman Ernest Holderbeke Philippe De Bondt geruime tijd een- helft acteerde Herzele subliem. Toch had geen verhaal op de lage schuiver, zaam in de spits. Lekker lopen deed het ervaarde men de eerste treffer als een Herzele kon meteen fortuinlijk gaan echt niet voor Herzele want het moedige ware bevrijding. Met nog vier minuten te rusten. moeten werken. Ernest Holderbeke Shu zijn ploeg dan vrijwaren van de afstr* bez fing. Op een kopslag van Andy Tomro In Draent hij schitterend redding en n# naa het einde van de wedstrijd toe zou hij di daa Anr Hamme-KA VD 1-1. Verdedigers genoeg voor de Dendermondse kooi en Van Caelenbergh is eraan voor de moeite (vh) nog tot driemaal tot moeten herhalfl En de doelpunten bleven maar rollfl Philippe De Bondt schoot hard in Dirk Raes was er als de kippen bij omi de rebound voor 4-0 te zorgen, i kansen verder opnoemen zou ons tel leiden daarom beperken wij ons nui het vijfde doelpunt, alweer op naaml Philippe De Bondt. Even voordien ware wij echter getuige van de misser vafld eeuw. Didier Van Wassenhove was i leen door, doelman Freddy De Saedt leer miste zijn interventie en Van Wi senhove slaagde erin om vanop 0 meter voor de doel mond de paal treffen. Werkelijk een kolossale blfl der. Hopelijk is het eerreddende dOfi punt dat hij lukte in de slotminuut W hem een troost. Herzele hoeft niet^ oost te worden, de ploeg speelde werkt lijk verbluffend al werd het geduld VI de driehonderd toeschouwers eerst lafl Jeugdvoetbal. Knapen Burst-Zottegem-C. Trainer Frans De Schutter zag zijn ploeg sterk spelen legen Zottegem maar het op de proef gesteld. bleek toch tevergeefs (nic) (Nicolle)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22