Luc Pierson in supervorm [Provinciale trofeeën uitgedeeld Transferten in het gewest Aalst-Dendermonde Sint-Joris Dendermonde bouwt groots Turn- en Bewegingsgala Dendermondse Rugbyclub blijft winnen De Voorpost - 9.11.1990 - 23 RUGBY ORC - Visé: 26-12 de gedeelde eerste plaats van de Dendermondse Rugbyclub voorbije zon dag duchtig op de proef zou worden gesteld leed reeds vooraf geen twijfel. De bezoekers van R.C.S. Visé mogen het dan al niet schitterend doen dit seizoen, ze blijven niettemin beschikken over de j?! •front-row' van het nationale vijftiental, een gegeven dat Dendermondse in de roorbije seizoenen niet zelden parten speelde. I® Dendermondse moest het doen zonder I bugelspeler Ronny Lauwers, maar kon 1 «nier beschikken over zijn volledige ^1® basis. Verrassing was de vervanging van Patrick Scrives door Josse Verschueren .(de ene 'ancien' voor de andere) en de keuze van Raf Casier als 'hooker' i.p.v. Sarles Sluys Het begon zondag niet schitterend voor de Dendermondse rugby-ers: reeds na 'erenkele minuten kwam Visé via een pe- 'chj naltykick op voorsprong (0-3) en het zou tot het kwartier duren vooraleer DRC, na een meesterlijke driekwartaan- val, viaVande Putte (Paul) zijn eerste try kon laten noteren (4-3). Arun Cambier - duidelijk hardwerkend aan zijn come-back - kon er een kwar- er Vijiier later nog drie punten bovenop kic ken (7-3), maar Dendermondse kon (och niet verhinderen dat Visé, opnieuw via penalty, nog vlak voor rust kon mil- rsdi deren tot 7-6. Ondanks de moedige prestatie van het 'icoï Dendermondse pack (met dan vooral BADMINTON De Velder en Van Moeseke in de 'opofferingsrol') gebeurde vrij vroeg in de tweede speelhelft wat iedereen vooraf eigenlijk vreesde. Op de enige scrum die Visé toegewezen kreeg in de buurt van de Dendermondse trylijn haalden de Luik se internationalen nog eens alles uit de kan, en duwden de Dendermondenaars vernederend over de trylijn. Gevolg: 7- 12, en een niet zo prettig vooruitzicht op een lange en moeizame tweede helft. Tot overmaat van ramp diende boven dien ook nog Rudy Wauters, Dender- monds internationaal, het veld te verla ten. De opgekomen Cris Sarens zou hem op schitterende wijze vervangen. Ondanks de vaststelling dat de Dender mondse driekwarten hun Luikse oppo nenten rustig de baas konden, bleken Rik Casier en Arun Cambier zelden te bewegen een snelle en gewaagde aanval op te zetten. Dat was echter buiten de - in dit geval 'Leuvense' - waard, onder de vorm van Luc Pierson, gerekend. Pierson eiste vrij autoritair de bal op en besloot eigenzinnig dat het lang genoeg had geduurd. Alleen op avontuur en dan nog succesvol afronden: het gebeurt niet alle dagen in eerste nationale (11-12). Toen bovendien Paul Vande Putte vanop de zijlijn meesterlijk de omzet lukte, en daarmee Dendermondse opnieuw op voorsprong bracht, was de druk van de ketel. Onder de inspirerende invloed van Pier son, en met de welkome hulp van Cam bier en D'Hoogh, kwam DRC binnen de 5 minuten nog tweemaal schitterend tot scoren via Jo Vertongen en Christian Michem. Casier legde de eindstand later in de wedstrijd vast op 26-12. Met deze vierde overwinning op rij on derstreept Dendermondse zijn hoge ambities voor dit seizoen. Bovendien bleek de 14-punten-marge de hoogste van de vierde speeldag, waarin opnieuw de sterke prestatie van Brussels British in het oog sprong. Voor de tweede week op rij legden de Brusselse eilanders het een topfavoriet (dit keer landskampioen Bosvoorde) het vuur aan de schenen. Het onderstreept nog maar eens de sterkte van Dendermondse, dat toch een vrij makkelijke zege boekte tegen Bri tish. Aanstaande zondag maakt Dender mondse (dat zich donderdag wegens forfait van Bulldogs ook plaatste voor de derde ronde van de Beker van België) de verre verplaatsing naar RFC Luik, dat hulpeloos aan de staart van de klasse ring bengelt. Vijf op vijf zit er dus zeker in! Nadien begint het ernstige werk, met achtereenvolgens La Hulpe, Asub en Bosvoorde. Kris Van Damme Uitslagen vierde speeldag: Bosvoorde-Brussels British 9-6 Asub Waterloo-Avia Kituro 12-0 Dendermondse-RCS Visé 26-12 La Hulpe RC-RFC Luik 23-10 Rubes Edegem-Standard Luik 12-6 KAATSEN te I' Rugby. Luc Pierson (arch) Rugby. John Beirlaen treedt opnieuw aan met het eerste team (arch) :htebeke. - Voor het eerst schonk :e provincie twee provinciale trofeeën de beste man of vrouw uit het ite klassement. Die eer viel te beurt Stefaan De Rijcke en Ann Brisau van Flying Shuttles. Rijcke versloeg op het provinciaal looi in de A2-reeks Franky Weyn intons) en Ann Brisau was in de BI beste in een poule van vier. ierry De Decker (Drive) bevestigde in P Bl-reeks zijn huidige prima vorm. In 'leen poule met Patrick Coppens, Jos :ke en Jo Van de Perre was alleen jn wedstrijd tegen Van de Perre span- id. Niet zonder moeite haalde De :ker het met 17-18, 15-11 en 15-9- de Perre zou trouwens geen enkele itrijd winnen. Decker die in de dubbelfinale met Verbekt (Danlie) met 11-15, 15-10 en 15-9 verloor van Van Bruyssel-Van Hoorde (Mintons) kreeg via de Top- sportschool een plaats in de selektie voor de Europesejeugdkampioenschap- pen te Boedapest volgend jaar in april. Ook Stefaan De Rijcke maakt deel uit I vin de drie geselekteerden. 'Nationaal kampioen bij de scholieren Peter Hermans (Drive) veroverde nu ook de provinciale titel door in de B2- reeks Bob Boemans (Ucon Running) met 13-15, 15-12 en 15-9 te verslaan. Dit is zeker niet de enige overwinning van Hermans dit seizoen. Op 17 november wordt Peter Hermans lojaar. Bij de vrouwen schitterde de 14-jarige Gaëtane Snoeck (Vulcain). Maar ook Barbara Annaert (Flying Shuttles) die aan een sterke comeback bezig is, was tuk op de provinciale titel. In de eerste set was ik ijverig op zoek naar de zwakke plaatsen van Gaëtane, hijd^ daardoor verloor ik met 11-3, vertelde Annaert achteraf. Ze zette dan ook alles op een derde set. Badminton. De gemengde A-ploeg tijdens het tomooi in de sporthal van Sint-Gillis (vh) Maar ook Gaëtane Snoeck lag op de loer en liet met een 12-10 overwinning niet begaan. Beveren kon in de Cl-reeks bijna feest vieren. Patrick Van der Stricht speelde immers drie finales. Ook Sven Van Delsen (Nilston) speelde een prima tornooi. In halve pakte hij overtuigend Johan Hulstaert in twee sets. Maar tegen Van der Stricht was hij kansloos. De Waaslander speelde ,zo perfekt dat hij Van Delsen voortdurend een onoplosbaar taktisch raadsel voor schotelde. Van der Stricht won in twee sets. Maar met Alain Berckmoes (Drive), die in kwart strandde tegen Van der Stricht, nam Van Delsen sportief weerwraak. In twee vlotte sets lieten ze Vercauteren- Van der Stricht geen kans. Later zou Van der Stricht met Mestdagh nog de dubbel gemengd winnen. Wanneer zullen we Van der Stricht weer eens zien schitteren in finale van een ander tornooi? Slechts vier deelneemsters bij de vrou wen Cl. Daar was Sandra Van den Bos sche (Ucon Running) de sterkste. Vijftig deelnemers in de mannen enkel C2. Hier werd Bart De Beule (Temse) Cl door in drie sets te winnen van Tom Verbeke (Danlie). Het was een van de spannendste finales van het tornooi dat De Beule pas in de derde set met 17-15 wist te winnen. Karin Van Eyck (Mintons), die ondertus sen reeds Cl is, stak met kop en schou- Rangschikking 1ste nationale: 1. Asub Waterloo 78) 12 2. Bosvoorde RC (+55) 12 3- Dendermondse (+49) 12 4. La Hulpe RC (+26) 10 5. Avia Kituro (+44) 8 6. Brussels British (-18) 6 7. RCSVisé (-30) 6 8. Rubes Edegem (-49) 6 9. RFC Luik (-70) 4 10. Standard Luik (-84) 4 ders uit boven alle ingeschreven vrou wen. Nooit werd ze echt serieus be dreigd. Zelfs in finale tegen Tsjon Eng Soe (De Lieve), die in halve Saskia Meersman klopte, moest ze zich niet inspannen. In de jeugdreeks werd kadet Liv Van Delsen (Nilston) vlot winnaar voor de 10-jarige Isabelle Van Lantschoot (Ade- gemse) en bij de jongens speelden pou lewinnaars Christof Van Lantschoot (Adegemse) en Stefan Decaigny (Min tons) finale. Tegen de routine van natio naal miniemenkampioen Van Lant schoot kwam Decaigny veel te kort. MarnLx Snoeck (Vulcain) werd dan uit eindelijk nog kampioen bij de vetera nen, voor Gilbert Reyniers (Eikenlo). Ghunter Camu, Brussegem, naar Nieuwerkerken (1 j.) Rudy De Clercq, Brussegem, Buizingen Frank De Ridder, Denderbelle, Nieuwerkerken Eddy De Valck, Baardegem, VBR Opwijk Rony De Wolf, Herdersem, Baardegem Mare Duyck, Brussegem, Kokejane Franquotte, Brussegem, Opwijk (1 j.) Hendrik Maesschalck, Herdersem, Halle Cité Luc Peersman, VA Baasrode, Willebroek Dirk Van Damme, Willebroek, Merchtem Gunther Van Den Berghe, Brussegem, Terjoden Gino Van Der Eecken, Kerksken, Herdersem Kris Van Der Jeught, Denderbelle, Kastel Philip Van Der Vreken, Nieuwerkerken, Denderbelle Jurgen Van Inghelgem, Denderbelle, Puurs Rudy Van Kerckhoven, Terjoden, Brussegem (1 j.) Alfons Van Kerckhoven, Merchtem, Kerksken Erik Verheyden, Kastel, Hamme Zogge Franky Vermachelen, Opstal Pelote, Kastel Hans Van De Velde, Zele Durmen, Opstal Pelote Lieven Bockstael, Heme, Brussegem Alain Van De Velde, Idegem, Opstal Pelote Olivier Thollembeek, Kokejane, Kastel Johan Verheyden, V.A. Baasrode, Wieze Geert Van De Velde, Kokejane, Brussegem Van Duysen René, Rebaix, V.A. Baasrode Leo Dauw, Meerbeke, Denderbelle Erik Delen, Meerbeke, Denderbelle Rony Lonckmans, Welle, Nieuwerkerken Vergauwen Roel, De Toekomst, Kastel Denderbelle en Kastel zijn de slokops tijdens de transfertperiode. noemde heeft zich willen versterken met het oog op het wegvallen van de gewestelijke reeksen in hogere III. Tijdens het seizoen 1991 zullen de zes laatst geklasseerde ploegen naar bevordering degraderen, zodat sommige klubs op geen cent hebben gezien. De toekomst zal aan het licht brengen of het baat heeft bijgebracht. Kastel heeft een inspanning gedaan om haar jeugdreeksen te versterken. Zo werden de jeugdspelers (kadetten) van Toekomst hout overgenomen. st lafl| Badminton. Drive Dendermonde jongens poseert (vh) e een tornooi. De B-ploeg van de Badminton. De meisjes-C-ploeg tijdens het tomooi in de Sint-Gillisse sporthal (vh) Het Koninklijk Turn- en Wapengild Sint-Joris werkt momenteel aan de zoveelste turnshow. Op zondag 18 november om 15 uur lokt het "Turn- en Bewegingsgala" van de 92 jaar oude turnvereniging ongetwijfeld de grote massa naar de Appelse sporthal. Alle afdelingen van Sint-Joris bouwen mee aan het turnevenement. Het Tum- en Bewegingsgala van Sint-Joris vormt traditioneel één van de turnhoogdagen in de regio. De 200 leden van de vereniging bouwen dan een drie uur durende turnshow vol soepele hoogstandjes. Met de verjonging van het bestuur in 1988 kreeg ook het gala trouwens duidelijk een facelift. Het Koninklijk Tum- en Wapengild Sint-Joris kreeg bij de stichting in 1898 een stevige militaire struktuur mee en de eerste statuten verwijzen ook naar de militaire doelstellingen. Vrouwen en kinderen waren in de eerste decennia niet welkom maar dat is nu helemaal veranderd. Vandaag verwijst alleen de naam nog naar de militaire opleiding van weleer. Het klassieke turnen werd door de jeugd van Sint-Joris wat naar de achtergrond gedrumd. Het Tum- en Bewegingsgala, voor de allereerste keer treden ook de kleuters op, belooft naast de "beweging" op moderne muziek echter ook weer de echte turnhoogstandjes. De jongens en de heren werken op de brug en het paard en ook de vergeten Chinese Tafel wordt naar de sporthal van Appels gesleurd. Sint-Joris wil op het gala opnieuw bewijzen de Sportieve Ritmische Gymnastiek volledig te beheersen en met het persoonlijk werk van de keurgroep hoopt het Tum- en Wapengild hoge ogen te gooien. Verschillende turnsters komen nationaal en internationaal trouwens aan hun trekken. Sint-Joris wil op zondag 18 november tonen een kranige 92-jarige te zijn. Het Tum- en Bewegingsgala begint om 15 uur in de Appelse sporthal. De toegangsprijs bedraagt slechts 100 frank. H.A.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23