%asma P t [ÉMMJtoiMiA I Lebbeke wint topper Topfloor sneuvelt op veld van eer Volleybalkalender Ereklasse Belangrijke zege 11 iDe volle buit voor Berlare Rumbac blijft eenieder verbazen VK Aalst nog altijd op zoek naar eerste thuiszege De Voorpost - 9.11.1990 - 25 TpYOl* rm H iC' TOYOTA ma rovCiTA Hfy TOYOTA fSCM- ttff ÏOYOTA s*«i HfrJ Joy.oTjM je provinciale dames n Bc Leeuwerik Lede 3 Erwetegem 2 Set* oe dames van Leeuwerik lede hebben luw zondag een belangrijke zege in de wacht gesleept. Een zege tegen Erwetegem B J eenploeg die vorig jaar nog in 2e provin ciale speelde moest er in de tie-break aan geloven. Lede dat nadat het de ftrste set ongelukkig had verloren kon ■dien de schade herstellen en won nu j vlot twee sets waardoor de setstand na 1-2 was. Wanneer men nu dacht dat men naar de beslissende set ging voor Lede had men het bepaald verkeerd voor. Het waren nu de bezoekers die sterk uithaalden end e wedstrijd lieten kantelen en het werd 2-2. In de tie break kon Conny Van Herzele en haar team dan toch het laken naar zich toe trekken. De tie-break werd met 15-10 gewonnen zodat Lede nu een grote stap voorwaarts maakt in de klassering. Leeuwerik Lede 3 Deinze 0 Verdiende zege van Lede tegen een soms wel aanklampend Deinze een team dat met hoogten en laagten speelde en dan ook nooit aanspraak maakte op de zege. Lede speelde een beste partij waarvan men ook weet dat Leeuwerik aan huis iets meer kan dan op verplaatsing. Het werd een 3-0 zege het resultaat van de ganse ploeg waar zowel aanvallend als in receptie ieder op de hoogte was van zijn taak. Iets wat we niet konden zeggen van een bezoekend team dat aanvallend minder uit de verf kwam en paniekerig acteerde in de receptie. Andre 1 t TOYOTA 1 Volleybal. De heren van Buggenhout staan op kop in derde provinciale (andré) provinciale ge zat er wel niet in. Met een beste aanvalsspel en degelijke receptie zette Berlare orde op zaken en maakte uit. Setstanden: 5-15, 6-15,12-15. Dames 't Koninginnestuk: Veerle Vercauteren Eksaarde 2 Berlare 3 Berlare zorgde nu voor de stunt door de ongeslagen leidersploeg Eksaarde zijn eerste nederlaag toe te dienen. Een wed strijd die de stempel 'Veerle Vercauteren' droeg. De manier waarop zij de wedstrijd heeft aangepakt met een nooit geziene inzet en een dito aanvals- kracht die de leider uiteindelijk deed knielen. Niet dat zij alleen voor het sukses zorgde maar haar prestatie was blijkbaar niemand ontgaan dat was ook na de maandagtraining nog duidelijk te horen uit de kommentaren. Het begon nochtans vrij slecht voor de bezoekers die in de eerste set duidelijk hun draai niet vonden. En vrij vlug op een grote achterstand moesten aankij ken ze verloren dan ook met 15-4 de eerste set. In de tweede vlotte het dan heel wat beter en ze konden nu gelijke tred houden met de thuisploeg die er toch in slaagde de tweede set eveneens in de wacht te slepen met 15-12. In set drie herschrikte trainer-coach P. Van Malderen zijn pionnen en van dat moment kregen we een ander Berlare te zien. Bij Eksaarde was nu blijkbaar de organisatie weg en een entoesiast Berla re liet zich niet pramen om de eerste setwinst op het bord te zetten. 7-15. In set vier ging Berlare op zijn elan door en verwierf weer een grote voorsprong. Dankzij een betere aanval en een perfec te receptie werd de thuisploeg nu van de vloer gespeeld. 5-15. En dan de tie-break een dubbeltje op zijn kant zoals men dat veel al zegt. Beide teams gingen gelijk op, Berlare vocht voor wat het waard was. Bij 14-14 ging Eksaarde dan in de fout en Berlare liet er geen gras over groeien om uit te 'maken. 14-16. Zitten de dames nu ook op het goede spoor zoals deheren, in de volgende wedstrijden zullen we daar meer over weten. Maar wat beide teams tussen de lijnen tekenden was meer dan het zien waard en zeker een aanrader voor de supporters om de volgende thuiswed strijd even tot aan de sporthal te lopen. Andre Mail foor Berlare werd het een dubbele uit- Fn lege want zowel de dames als de heren ronnen op verplaatsing. De dames na een moeilijke start op het ongeslagen Eksaarde en voor de heren was het eerder een formaliteit om thuisploeg Sleidinge van zich af te houden. Na zes wedstrijden staan de heren van Berlare ongeslagen aan de leiding samen met St. Laureins maar die ploeg heeft een wed strijd meer gespeeld en reeds twee ver loren wedstrijden. Alles bij elkaar een beste start en een plaats die moet verde lgd worden. :rlare dat over een beste team beschikt volgens de nu reeds geleverde resul- n doorstoten want zij kenden nu ids de beste ploegen uit de reeks, of Ithans diegenen die men bij de kompe- iestart als de mogelijke klimmers aan- de heren was het een zwakke genstander die zich vooral bezondigde i receptiefouten. Daardoor kwamen |t bezoekers die weer een homogeen i tussen de lijnen hadden lopen vrij op een 0-2 voorsprong. Na die Ier gemakkelijke setwinst zowel in l eerste als de tweede set was Berlare li iets inder gekoncentreerd in set drie ardoor de thuisploeg toch enigszins 'e wedstrijd kwam. Maar verder dan .•er eervolle verliescijfers voor Sleidin- DVC Topfloor - Zwarte Panters 0-3 (11-15,14-16,13-15) Na een week onderbreking moesten de Dendermondse volleyballiefhebbers op nieuw in het strijdperk in de Hamse kompetitie. Na hun onverwacht verlies tegen KWB Moerzeke moesten ze nu tegen een sterker spelende ploeg uit het Hamse kampen. Tijdens de trainingen waren er wel twee spelers de kern ko men versterken, maar hun inbreng tij dens de wedstrijd was nog niet van zo'n aard dat de overwinning voor het grijpen lag. Topfloor begon met haar basisop stelling aan de openingsset, een periode waarin in de receptie volledig werd mis getast liepen de Rosbeiaardzonen een 1-7 achterstand op. Een vervanging drong zich op en ze werd dan ook doorgevoerd. DVC kwam terug bij 7-7 en ze konden tot 7-9 aanklampen. Op nieuw een slechte periode en de tegen stander kon tot 7-13 uitlopen. Topfloor remonteerde met knap aanvalswerk tot 13-13 en de fantasierijke scheidsrechter floot de set af in het voordeel van de Zwarte Panters. In de tweede set werd de opstelling gewijzigd. Topfloor kon uitlopen. De tegenstrever kon maar weinig aanvallen stoppen, maar wanneer de scheidsrech ter even de aandacht op zich trok werd de wilskracht ondermijnd van de als gastheren akterende ploeg. Zelfs bij een 14-14 gelijke stand kon Topfloor de zege niet afdwingen. Topfloor dat gebrand lag op het binnenhalên van één set, want spelen daar komt het in de ploeg op aan, liet niets onverlet om deze deelzege naar zich toe te trekken. Nadat de gasten op een voorsprong waren gekomen, drong Mare Vinck op een rustperiode aan. Ondertussen was Topfloor op gelijke hoogte gekomen van de tegenstander. Daarna verliep de score gelijkopgaand. Een paar persoonlijke fouten, die begin ners maken en dan ook moet getole reerd worden, deden de Denderzonen de das om. Alles samen een heel ver dienstelijke wedstrijd van Topfloor dat wel een paar sets verdiende en wie weet... ATB Sint-Niklaas - Rumbac Waasmunster Q-3 (4-15, 10-15, 12-15) In tegenstelling met de twee nieuwko mers, Scorpio Aaigem en Snuffel Grem- bergen die in extremis nog promoveer den, doet Waasmunster het uitstekend in eerste provinciale. Met amper een verlieswedstrijd meer dan de uitgespro ken titelkandidaat Appelterre draait Rumbac mee aan de top. In de Wase derby tegen ATB St.-Niklaas dat verzwakt aan de wedstrijd begon waren de Rum- bacmeisjes een klasse te sterk, ATB viel te zwak uit en het was zeker geen partij voor de gasten. In de openingsset kende Waasmunster een grandioze start. De bezoeksters domineerden de thuisploeg en een riante deelzege was hiervan het gevolg. In de tweede set opende Rumbac met een 0-7 voorsprong. De te gemakke lijke winst in de eerste set en de grote voorsprong in de tweede set deed de koncentratie bij de bezoeksters weg ebben, waardoor ATB Sint-Niklaas toch nog enigszins in de wedstrijd kwam. Maar ernstige bedreiging kon de thuis ploeg niet vormen. Tijdens de derde set kregen de reservespeelsters ook spelge- legenheid en dan nog bleek ATB niet bij machte setwinst te behalen. Derde provinciale Moderna Lebbeke - Leeuwerik Lede 3-0 (15-9, 15-10, 15-8) De Lebbeekse reserven speelden twee sets aardig volleybal maar in de tweede konden ze met hun matte prestatie de Leeuwerikboys niet bedreigen. De set standen van 15-10, 7-15 en 15-4 spre ken voor zich. Lebbeke dat in derde provinciale aan de top meedraait, heeft reeds een van de vijf derby's die in deze reeks moeten betwist worden gewonnen. Deze derby voorspelde een wedstrijd te worden vol emoties. Temeer daar de kersverse se- kretaris van Moderna met name Gaston Buyle de direkteur is van het College waar Leeuwerik Lede hun trainingen en wedstrijden houden. Daarbij komt nog dat Jo Buyl en Stefan Roels hun kamera den in het ander kamp terugzag waar mee ze jeugdreeksen bij Lede hebben doorlopen. Dus grote verwachtingen bij deze ontmoeting. De wedstrijd zelfheeft Heren Ufplrfflccp 7.11 20.00 Zonhoven-VC Zele Dames 10.11 20.00 Denderh.-VC Temse Tweede VIV Divisie 10.11 20.00 Juvenes-Gooik Provinciale Heren 10.11 20.30 Borsbeke-Baasrode Tweede Provinciale A 10.11 19-45 Berlare-Gent Derde Provinciale B 11.11 17.00 Lebbeke-Wetteren 19.45 Oudegem-Wetteren Dames Tweede Provinciale 10.11 18.45 Hamme-Waarschoot Tweede Provinciale B 10.11 18.45 Wetteren-Erembod. Derde Provinciale B 10.11 19.15 Borsbeke-Gilvoc Jongens kadetten 10.11 16.30 Berlare-P.Kruibeke Jongens scholieren 10.11 16.15 Eeklo-B.Hoek B Jongens junioren 10.11 13.45 Berlare-P.Kruibeke Meisjes kadetten 10.11 14.30 Madavoc-Sigivok Meisjes scholieren 10.11 16.30 Madavoc-VC Temse 10.30 Oudegem-Berlare 11.11 10.30 Sinda-Snuffel 11.11 14.00 Beervelde-Scorpio Beker van Oost-Vlaanderen Tweede Ronde Heren 10.11 16.00 Juvenes-Zulte 19.45 Berlare-Sigivok 20.00 Steenhuize-W Temse 11.11 17.00 Gavere-Baasrode 17.00 Lebbeke-St.Laureins 18.45 Denderh.-Hamme 19.00 Buggenhout-Aalter Dames 10.11 19.00 Erwetegem-Berlare 11.11 16.00 Gilvoc-Buggenhout 18.30 Oudenaarde-Snuffel 20.00 Lokeren-Meerbeke niet gebracht wat er van verwacht en gehoopt werd. Aanvallend en in blokvor ming waren de Modernaboys een klasse sterker zodat de wedstrijd geen span ning en geen spektakel bracht. Lebbeke kende in de openingsset een trage start en de gasten konden een 2-7 voorsprong uitbouwen. Wanneer Ives Obus aan de opslag verscheen blokten Jo Buyl en Dirk Van Kerckhoven de aanvallen van Lede oordeelkundig af. Lebbeke bracht de skore vlot naar 9-7. Vanaf het ogen blik dat Lebbeke aan de leiding kwam, kenden de gastheren geen enkel pro bleem meer met hun tegenstander en na amper vijfentwintig minuten was de eerste deelzege binnen. Tijdens de twee volgende sets kon Leeuwerik Lede met de thuisploeg niet wedijveren Lebbeke legde een rustig meesterschap aan de dag en Lede was niet bij machte een vuist te maken. Jan Vierendeels die nu eens niet voor het spektakel zorgde is wel een onmisbare pion in de aanval en in de verdediging. Hij is de rustbrengen- de figuur in de ploeg. Trainer-coach Ronny Pieters had niets onverlet gelaten om deze gevaarlijke tegenstander te scouten. Zijn richtlijnen om de uitge stippelde taktiek in lijn te brengen, wer den gepast opgevolgd. De zwakke pun ten van de Leeuwerikspelers werden blootgelegd en maximaal uitgebuit. De volgende derby heeft plaats in de Bug- genhoutse sporthal. Deze ontmoeting dient zich aan als een topper. De Bos- krabbers beschikken over een goede ploeg en ze kunnen het Lebbeke heel moeilijk maken. Volleybal. De dames van Kangoeroes Aalst zijn in tweede provinciale aan een goed seizoen bezig (andré) Zellik - VC Zele 3-0 (15-4, 15-9, 15-5) Zellik dat tijdens het derby tegen Len- nik, de schok van het Pajottenland, zwaar onderuit ging, was belust op een revanche voor hun trouwe supporters. Toevallig kwam degradatiekandidaat Ze le op bezoek. De thuisploeg bleef goed geconcentreerd spelen en de lokale ver dediging liet maar amper negentien punten tegenskoren. De Oostvlamingen konden na een uur onder de douche. De gastheren ontliepen zeer vlot het bezoe kend blok. Zele keek heel vlug tegen een 13-2 achterstand aan. Enkel in de twee de set en dan nog in de aanvangsfase konden de gasten enkel wedijveren met hun tegenstander. Een paar geslaagde bloks van Koen Van Den Eynde en Stoian waren goed voor een 0-3 en 2-5 tussen stand. Wanneer de thuisploeg reageerde was een te onregelmatig Zele rijp voor de slachtbank. Bij een 13-6 stand wer den de Brabantse spelers enkel nog verontrust door opslagen van Arents. Een lachertje in Tielrodia VC Temse - Thiminster 3-0 (15-1, 15-3, 15-5) Temse dat zonder Aerden en Hellebaut aantrad won zelfs dan nog op één been van een zwak Waals zestal, Thiminster is zowat de zwakste ploeg uit ereklasse. De bezoeksters werden van het kastje naar de muur gespeeld en enkel de zestienja rige spelverdeelster Mawet kon bekoren. Tweede Divisie VIV VK Aalst - Kapellen 2-3 (13-15, 15-5, 5-15, 15-8, 9-15) Na hun beschamende nederlaag van vorige week in de sporthal De Schreef, waarop niemand enig zinnig woord weet te versieren, leed VK /Valst opnieuw een nederlaag. Nochtans was hun prestatie al heel wat beter dan vorig weekeinde, maar een te veel aan persoonlijke fou ten die spelers in derde provinciale niet meer begaan, deden hen nu de das om. Zo waren de Ajuinen in de openingsset aanvallend een klasse sterker dan een van de leidersploegen uit de tweede VIV Divisie. Omdat de ploegen uit deze reeks aan elkaar gewaagd zijn, mag men geen 7 a 8 opslagen in één set in het net leveren en dan nog niet eens risikovolle opslagen. De bezoekers konden hier door in de eerste set een kloof slaan die de thuisploeg niet meer kon dichten. In verdediging begingen de gastheren ook heel wat fouten die hen achteraf zuur opbraken. Tijdens de tweede set bleven de fouten achterwege en de bezoekers bleven als aan de grond genageld. De Aalsterse aanvallers werden subliem aangespeeld door Pascal Boeyckens hetgeen bewjjst dat hij op een uitstekende forme drijft. Zelfs de van talent gespeende Philip Van Tiggelen die aanvallend goed uit de verf komt, maar routine tekort komt, ging deze maal in de verdediging niet in de fout. In de derde set zondigde Aalst opnieuw met een vernederende setne derlaag tot gevolg, maar in de volgende set opende Aalst opnieuw j^andioos het geen leidde tot een 7-0 voorsprong. Drie opeenvolgende opslagbeurten werden de nek omgewrongen en die belandden in het net hetgeen de bezoekers toeliet opnieuw in de wedstrijd te komen. Bij 8-7 sloeg de schrik in de lokale rangen, echter voor niet lang want Pascal Boey ckens draaide op volle toeren. Onder tussen werd Mare Philips vervangen en hij werd tot de helft van de vijfde set op de bank gehouden. In de tie-break werd Aalst op een 0-6 achterstand gebracht hetgeen in de laatste set met het huidig systeem fataal kan zijn. De skore verliep daarna gelijkopgaand zonder dat de thuisploeg dichterbij kon komen. Op vier thuiswedstrijden evenveel nederla gen en het begaan van domme fouten werd tijdens de laatste trainingsdag wel even hard gewerkt maar desondanks een nederlaag. Met zulke prestaties zal Aalst het hard te verduren krijgen om zich te handhaven, want de ploegen zijn aan elkaar gewaag! en de puntjes moe ten thuis gesprokkeld worden.

De Voorpost | 1990 | | pagina 25