Na verlengingen Een eerste bilan Uitgeschakeld Eigenlijk niet slecht yOB t Brabo Denderbelle tegen co-leider Zwijnaarde HANDBALKALENDER Zaterdag in Lebbeke Jeugdhandbal Beker van België - 1/16 finale De Voorpost - 9.111990 - 29 ancTVMARE - HARDWW computersuppis HANDBAL Zaterdagnamiddag, om 1515 u., staan de twee onverslagen leiders, Brabo Denderbelle en VDK Zwijnaarde tegenover elkaar. Meteen een topmatch tussen de twee ploegen die na vier wedstrijden een komfortabele 4-punten- voorsprong tellen op de derde gerangschikte en het zou best kunnen dat de toekomstige kampioen tussen dit duo is te zoeken. Voor Brabo toch wel een serieuze test. Inderdaad, na bijzonder knappe prestaties in de Belgische Beker lieten de uitslagen in de kompetitie minder "schwung" veronderstellen zodat tegen het schietgrage Zwijnaarde zal moeten blijken of Brabo inderdaad zijn favorietenrol aankan. Persoonlijk behouden wij niettemin ons vertrouwen in het technisch en taktisch sterke geheel van trainer-speler M. De Proft. EVA Men kan er moeilijk naast Zien, HK Waasmunster doorworstelt een moeilij ke periode. Nu werd de le nationaler uitgeschakeld in de Belgische Beker door een ploeg uit 3e afdeling en zondag werd het duidelijk dat HKW in hetzelfde bedje ziek blijft. De ploeg vertoont een gebrek aan "rust" en ook het wederop- treden van Eddy De Vlieger bracht maar sporadisch soelaas. Inderdaad, het blijft een feit dat HKW niet het nodige geduld kan opbrengen om aanvallend uitge speelde kansen te creëren, sommige spelers zoeken teveel het doel, gaan te vlug afdrukken via persoonlijke akties met teveel balverlies als gevolg. Zondag kon HKW geen beroep doen op De Bode en T. De Graeve was duidelijk grieperig maar ook het ontbreken van deze twee basispionnen mag geen hinderpaal zijn om een ploeg uit 3e afdeling af te schud den. Vooral niet omdat duidelijk bleek dat HKW de betere ploeg was maar telkens in de fout ging tijdens het laatste gedeelte van iedere speelhelft. De wed strijd startte nochtans optimaal voor Waasmunster. Met De Vlieger als spel verdeler kwam Borgers duidelijk beter aan zijn trekken en na een kwartier had HKW de 5-0 voorgift van Stenant omge zet in een 6-7 voorsprong en ondanks Het voorbije weekeinde geen kompeti tie, wel de 1/I6e finales voor de Beker van België, meteen een gelegenheid om een eerste bilan op te maken. In de Bekerkompetitie is de balans duidelijk rood voor onze streekclubs. Inderdaad in de l/l6e finales werden de vier nog overblijvende clubs eruit gebonjourd en dit is wel nieuw voor zover wij ons herinneren. Gelukkig gaat het in de kompetitie beter. De objectieven wer den meestal bereikt al schuilt er hier en daar toch een addertje onder het gras. HK Waasmunster startte goed aan zijn eerste seizoen in 's lands hoogste reeks. Winst tegen Eynatten is bijzonder posi tief en de prestaties tegen Neerpelt en Kortrijk - al zat er in West-Vlaanderen meer in - kunnen met een goed worden genoteerd. Daarentegen is de afstraffing tegen HC Herstal en uitschakeling in de Beker tegen Stenant moeilijk te verte ren. Wellicht is de mindere periode achter de rug als het er echt op aankomt in december en januari 1991. In 2e nationale blijft Ajax Lebbeke zijn objectief - eindigen tussen de vier eer sten - benaderen maar het is duidelijk dat er meer in zat dan 10 punten uit 8 wedstrijden. Vooral het verlies in eigen zaal tegen Tongeren en nederlaag in Kapellen mocht er niet gekomen zijn. Voor EV Aalst blijft het zoals verwacht, moeilijk. Toch kan de 5 puntenwinst niet echt slecht genoemd worden als men de beperkingen van de Aalstenaars kent. De degradatie ontlopen moet het objectief blijven. 1TB Lokeren startte met een 6 op 6 en doet dus beter als verondersteld. De wedstrijd tegen favoriet Kiewit moet vol gens het Sportkomitee worden gespeeld maar Lokeren blijft, terecht, aandringen op een forfaitzege via het beroepsko- mitee. Het kan een mooi seizoen wor den voor de Kredietbank-ploeg. In 4e afdeling prijkt Brabo Dender belle onverslagen aan de leiding. Met een is het duidelijk dat Brabo - dat o.a. Izegem verrassend uitschakelde in de Beker-kompetitietitelkandidaat wordt, mogelijk tot eigen verbazing. HBC Dcndermonde kende een onge lukkig seizoenbegin met twee nederla gen met het kleinste verschil, toonde zich echter hierdoor niet aangeslagen en won zowel van Merchtem als van Dessel- gem met duidelijke cijfers. Voor de ploeg van coach Eddy Van Geel is dit seizoen meer weggelegd dan een figu rantenrolletje. Robuco Buggenhout zorgde voor een bijzonder aangename verrassing door het seizoen te beginnen met twee over winningen. De nederlaag in Middelker- ke zette daarna wel een domper op het entousiasme maar tegen de verwachtin gen in moet Robuco in staat worden geacht zich buiten het degradatiedebat te houden. In de provinciale reeksen zijn ze nog maar aan de-verkennings ronde toe. Toch is het al duidelijk dat Kosa Aalst kwetsbaar is en dat Kortrijk erg overtui gende resultaten boekt. Waasmunster 3 blijft enigszins onder de verwachtingen en At. Temse zou wel eens de rol van de derde hond op zich kunnen nemen. Berlare blijft wisselvallig. Bij de dames startte Squadra Femina Lebbeke voortreffelijk. Met vier wed strijden zonder nederlaag voeren zij het peleton aan en het ziet er inderdaad naar uit dat hen dit seizoen een favorie tenrol is toebedeeld. Ook RB Dendermonde doet het als nieuwkomer in 2e afdeling niet slecht. De ploeg van M. Van den Borre verloor enkel van Squadra Lebbeke en kan dui delijk van uit een underdog positie voor de verrassing gaan zorgen. Verrassend verlies van Robuco Bug genhout tegen Uilenspiegel zorgde voor een ontnuchtering maar de kompetitie is nog lang en dat Robuco niet ver van de eerste plaats zal eindigen in derde afde ling is het minste dat men kan verwach ten. Bij de jeugd blijft alles wellicht bij het oude. HK Waasmunster domineert al blijkt Robuco Buggenhout ook over een sterke kadettenlichting te beschikken. EVA Heren le nationale Zat. 10/11 te 20.30 u. Sasja-HK Waasmunster 2e nationale Zat. 10/11 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-Uilenspiegel Zat. 10/11 te 19-30 u. EV Aalst-Maasmechelen 3e afdeling Zat. 10/11 te 20 uur ITB Lokeren-Alken 4e afdeling Zat. 10/11 te 19.45 u. HBC Dendermonde-Roeselare Zat. 10/11 te 18.25 u. P. Gent-Robuco Buggenhout Zat. 10/11 te 15.15 u. Brabo Denderbelle-VDK Zwijnaarde Provinciaal Reeks A Zat. 10/11 te 16.45 u. HBC Dendermonde 2-Brabo Denderbelle 2 Reeks B Zat. 10/11 te 17.15 u. DB Woluwé-Merchtem 2 Zond. 11/11 te 18.30 u. Berlare-At. Temse Dames 2e afdeling Zat. 10/11 te 17.15 u. Ap. Kortrijk-Squadra Lebbeke Jeugd Miniemen Zat. 10/11 te 16.30 u. Ajax Lebbeke-Squadra Lebbeke Zat. 10/11 te 14.30 u. Kortrijk-Robuco Buggenhout Kadetten Zat. 10/11 te 17.45 u. Ajax Lebbeke-Lokeren Zat. 10/11 te 15.30 u. Kortrijk-Robuco Bujgenhout Kadetten HK Waasmunster-Eeklo 39-12 In deze vooruitgeschoven wedstrijd liet het HKW van trainer A. D'Hanis de be zoekers geen enkele kans. Aan de rust telde de thuisploeg al een 17-8 voor sprong en in het tweede wedstrijdge deelte demonstreerde HKW nog nadruk kelijker zijn suprematie. Dat belooft voor de topper tegen co-leider Robuco Buggenhout op 17 november. HK Waasmunster: Polfliet, De Nil 15, De Groote 5, Daelman 8, Verhelst 2, De Wolf 1, Verhoeven 4, D'Souza 3, Loier 2, Goris. Pupillentomooi Robuco Buggenhout winnaar Het pupillentomooi, georganiseerd in Groot-Bijgaarden, telde vier deelnemen de ploegen. Uit deze vier trad Robuco Buggenhout naar voren na duidelijke overwinningen tegen de drie overige deelnemers. De uitslagen Dendermonde-Robuco Buggenhout 4-6 Gent-Robuco Buggenhout Groot Bijgaarden-Robuco hout Dendermonde-Gent Groot Bijgaarden-Dendermonde Groot Bijgaarden-Gent 2-6 2-7 1-2 4-6 3-2 EVA Ajax Lebbeke - Uilenspiegel: 19-20 Het werd een erg goede wedstrijd tussen Ajax Lebbeke en Uilenspiegel, twee ploe gen die het ook goed doen in 2e nationa le en die nu zaterdag opnieuw tegenover elkaar staan in de kompetitie. Dat uit eindelijk Uilenspiegel, na verlenging, zich plaatste voor de 1/8 finale mag toeval worden genoemd want Ajax kon evengoed aan de leiding hebben gestaan op het moment dat het eindsignaal klonk. Alleen kan men zich afvragen hoe het komt waarom het gewoonlijk Ajax is die in zulke situaties aan het kortste eind trekt... Toch is er duidelijk progressie bij Ajax want wij herinneren ons niet dat Lebbe ke ooit al eens een 7-11 achterstand omzette in een 13-12 voorsprong zoals zij het zaterdag deden. Maar al even opvallend, maar dan in negatieve zin, is aan het euvel nog niet verholpen dat als Ajax begint te vlotten de ploeg toch zo moeilijk collectief uit de afgrond geraakt. Een goed voorbeeld hiervan was zaterdag de periode die Uilenspiegel toeliet een 5-4 achterstand om te zetten in een 7-11 voorsprong. Blijkbaar slagen dan de stoppen door bij de Ajaxlieden en iedereen wil het dan invididueel gaan oplossen. De wedstrijd startte bijzonder spetterend. Beide ploe gen demonstreerden handbal van een zeer degelijk niveau en via 4-2 na 9' leidde Lebbeke met 5-4 na een kwartier. Maar plots verviel Ajax in zijn "oude" fouten, onwaarschijnlijke risico-passen en overhaasting leidden tot veel balver lies en een nochtans goed debuterende doelman Van Rossem kon ook niet ver helpen dat Uilenspiegel 5-8 voorkwam vooraleer Ajax opnieuw met beide voe ten op de grond terecht kwam. Verhey- den en Christiaens beperkten de schade aan de rust tot 7-9- Ajax had in dat laatste kwartier ook twee 7-m worpen gemist. In het begin van de tweede helft zag het er echt slecht uit als nog maar eens een te zwakke Ajax-pas werd on derschept en Lebbeke 7-11 achter raak te. Maar plots begon Ajax aan een even schitterend als verrassende remonte. De ingekomen D. De Bruyn lanceerde J. De Man regelmatig in tegenaanval en vooral dit duo zorgde ervoor dat Lebbeke via 13-12 na 47', 10' voor het einde met 15-13 leidde. Ajax had duidelijk op nieuw vertrouwen, in die periode was ook B. Van Ransbeeck erg nuttig bij de thuisploeg. Zo bediende hij Pultau op de 6-m lijn en met een 16-14 voorsprong 6' voor het einde zag het er goed uit voor de thuisploeg. Maar Uilenspiegel maak te kort daarna gebruik van een onoplet tendheid in de Ajax-verdediging om op nieuw gelijk te stellen (16-16) en met een 7-m worp werd het zelfs 16-17 minder dan 3' voor het einde. Het zag er bepaald slecht uit voor Ajax als De Proft een moeilijk te verklaren 2'-straf kreeg aangesmeerd maar opnieuw was De Man daar om 15 seconden voor het einde de verlenging af te dwingen. In de eerste 5' verlenging zag het er bepaald Handbal. Eric Van Rossem (Ajax Lebbeke) debuteerde voortreffelijk tegen Uilenspiegel (foto guy) slecht uit voor Ajax dat 17-18 achter raakte en zowel Verlinden als Van Rans beeck verloor met tijdstraffen. Met 4 tegen 6 wist Ajax dan een 7-m worp te versieren en Uilenspiegel raakte niet verder dan 18-18. In de tweede 5' scoor de Pultau minder dan 2' voor het einde maar met Verlinden op de strafbank moest Lebbeke in ondertal de 19-20 overwinning aan Uilenspiegel laten, 15 seconden voor het einde. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft, Vlassenroot 1, Cristiaens 5, Pultau 2, Verlinden 3, De Man 5, G. De Decker, Bosman, Verheyden 1, Van Ransbeeck 2. EVA Stenant 5) - HK Waasmunster: 20-19 het feit dat de thuisploeg over een pak ervaring beschikte met tal van ex-le nationalers, leidde HKW met 7-9 na 24'. Blijkbaar was er dus geen vuiltje aan de lucht voor HKW maar plots ging het dan toch goed fout. Wellicht overmoedig door dit sterk wedstrijdbegin bracht men niet meer het nodige geduld op om kansen te creëren en hiervan maakte Stenant gebruik om totaal onverwacht, maar niet onlogisch, HKW af te straffen zodat de rust aanbrak met 11-9 cijfers. Blijkbaar had HKW zijn lesje geleerd want in het begin van de tweede helft werd er terug heel wat geconcentreerder gespeeld en een 12-9 achterstand werd omgebogen naar een 12-13 voorsprong de 7-m worp en in diezelfde fase kreeg na 45'. Opnieuw had de thuisploeg am- Borgers een 2' straf aangesmeerd. Op de per één doelpunt gescoord in het eerste HKW-bank had men deze 2' straf niet kwartier! Maar toen al was de kans opgemerkt, er werd verder gespeeld met eigenlijk verkeken want Stenant, toch zes veldspelers, de "tafel" meldde dit wel lichtjes in de kaarten gespeeld door aan de scheidsrechters en nu met 4 de scheidsrechters, had ondervonden tegen 6 moest HKW de zege laten aan dat HKW nogal wispelturig akteerde en Stenant. Hier heeft Waasmunster toch meteen ging het opnieuw fout bij de wel een kans gemist om via de Beker- bezoekers. kompetitie het blazoen wat op te smuk- Tien minuten voor het einde leidde ken. Stenant opnieuw (16-15) en er was een HK Waasmunster: Van Renterghem, erg goede Agneessens nodig om Waas- W. De Grave, T. De Grave, P. De Clercq, munster in de wedstrijd te houden. Zes Luypaert 4, Roels 5, Borgers 3, Agnees- minuten voor het einde had hij zijn sens 5, De Meerschman, Vermeulen, ploeg op voorsprong gebracht (16-17) W. De Groote 1, De Vlieger 1. maar het werd nu duidelijk kantje- gyA boordje. Met nog 2' te spelen stelde de thuisploeg gelijk via een licht toegeken- EV Aalst 3) - Ap. Kortrijk: 16-24 Hoewel EV Aalst op geen enkel moment uitzicht had op de overwinning mag de thuisploeg, de omstandigheden in acht genomen, niet ontevreden zijn. 24 doel punten toestaan tegen een sterke le nationaler is geen "afgang", vooral niet wanneer men zowat 40' de schade kan beperken. Want daar kwam het op aan voor Een dracht dat met zijn te beperkte spelers kern nog in de vervanging moest voor zien van de gekwetsten B. Arijs en Van der Stock en ook nog Trienpont verloor met een spierkwetsuur in het begin van de tweede helft. Meteen startte Aalst aan de wedstrijd met het jonge duo F. Van Eygem-T. Wellekens en ook Bosman debuteerde naar het wedstrijdeinde toe. Deze spelers kunnen terugblikken op een degelijke prestatie maar uiteraard konden ook zij niet optornen tegen een ervaren spelersgroep uit le nationale. Gedurende een klein kwartier kon Een dracht, via de 3-0 voorgift, gelijke tred houden en met treffers van Van Eygem en De Ketelbutter werd het 5-5. Dan moest Aalst toch de rol lossen want het werd 5-11 na 22' en Trienpont moest het terrein op om de zaken opnieuw te organiseren. Dit lukte opvallend goed want via De Troch en 7-m worpen van Van der Borght kwam men aan een 9-12 ruststand die een succes mag genoemd worden voor de thuisploeg. In de tweede helft hield EV Aalst nog een tiental minu ten stand. Men trachtte het Westviaamse tempo te breken maar wanneer Trien pont gekwetst uitviel (11-15) brak de veer bij de thuisploeg. Gedurende een tiental minuten werd er niet meer ge scoord en een goede doelman Moens kon niet vermijden dat Kortrijk in die periode een 12-21 voorsprong neerzet te. Met doelpunten van Bosman en Van Eygem kon Aalst tijdens de laatste 10' de schade nog beperken tot 16-24. EV Aalst: Moens, Mertens, Van der Borght 4, De Ketelbutter 4, R. Bayens, De Troch 1, Van Eygem 2, Bosman 2, Wellekens, Trienpont, Steeman, Bo- mon. EVA Boogschieten. Bij de maatschappij Drie Koningen-De Nachtridders uit Berlare werd Roa Tesseh de nieuwe koningin (vdwg)

De Voorpost | 1990 | | pagina 29