't koffiepot je Aktiegroep Langzaam Verkeer tevreden Voor een babbeltje of een knabbeltje gezellig en fijn moetje in 't Koffiepotje zijn Zeventig moedige wandelaars genieten van een buiige wandelmeedag Zekerheid en veiligheid G voor alleenwonende bejaarde 't Koffiepotje STEEKKAART 2 - 9.11.1990 - De Voorpost De Aktiegroep Langzaam Verkeer is niet weinig fier U te kunnen melden dat het kabinet van de Burgemeester hen verzekerd heeft dat ten laatste nog deze maand de verkeersveiligheidsmaatregelen voor de Rozendreef en omliggende wegen zullen aangebracht worden, aldus de woorden van voorzitter Andreas Verleysen, die met zijn aktiegroep er alles voor over heeft om deze agglomeratie verkeersveilig te maken. Andreas Verleysen is een paar jaar terug begonnen om met een paar medewerkers de Rozen- dreef en aanpalende straten verkeersveilig te maken daar dit zeer noodza kelijk bleek voor de omwonende inwoners en schoolgaande jeugd die door menige snelheidsduivel gevaar opliep om bij een ongeval betrokken te worden. Hij zette zich met een aktiegroep in om meermaals aan te kloppen bij het kabinet van de burgemeester en boekte na al zijn inspanningen een degelijk sukses. Op de gemeenteraad van 26 juni 1990 werden volgende maatregelen voorzien die thans door de goede samenwerking tussen het gemeen tebestuur enerzijds en de aktie groep anderzijds hun uitwerking zullen kennen. Tussen de Rozen- dreef, de Petrus Van Nuffelstraat en het Hoogveld zal een snelheids beperking van 30 km worden opge legd. Bovendien zal men de rijbaan voorzien van snelheidsremmende maatregelen om zo iedereen te dwingen traag te rijden. Wie zich niet houdt aan de 30 km riskeert zijn voertuig te beschadigen en kan bo vendien een boete voor overdreven snelheid oplopen. De vertegen woordigers van de aktiegroep in de Adviesraad voor Verkeer en Veilig heid hebben tijdens de onderhan delingen met het C.B.S. zoveel mo gelijk uitdrukking gegeven aan de wensen van hun enquete en ander zijds rekening gehouden met het advies van de verkeersdeskundige die zij ter plaatse hebben laten ko men. De nadruk wordt gelegd op het feit dat deze maatregel slechts een fase is voor de Rozendreef. Slechts V* werd bekomen van wat men vroeg. Maar het is alvast een stap in de juiste richting. Er wordt tevens on middellijk aan toegevoegd dat het stadsbestuur van dit projekt tot V* van haar verkeersveiligheidsbudget heeft uitgetrokken. Waarvoor har telijk wordt bedankt door de aktie groep. Voor de 2e fase is nog niets afgesproken. Voor wat dit betreft is het wachten op andere noden van de straten. Met in de eerste plaats De Binnens traat dat qua veiligheid dringend aan herstelling toe is daar reeds me nig fietser ijlings op het voetpad is moeten springen om aan een aanrij ding te ontsnappen. Wat betreft de le fase: de werken die met zich gaan meebrengen zoals een asverschui- ving 30 m voor en na de uitgang van de sporthal «Ten Rozen» driehoe kige beton elementen en eraan ge koppeld alternerende parkeerstro- ken met SAS-effekt. Een vernau wing met asverschuiving in de bocht met Hoogveld; een asverschuiving in de parkeerstrook tussen sporthal en Hoogveld, dit alles wordt op 1.000.000 geraamd. De aktiegroep Langzaam Verkeer Rozendreef stelde vast dat de zone 30 zoals ze door de adviesraad van 11 april was geadviseerd. Vanaf het kruispunt met de P. Van Nuffelstr. t.e.m. het kruispunt met de Fon teinstraat gehalveerd was. Qua lengte, qua infrastruktuur, qua doeltreffendheid en vooral qua prijs. De aktiegroep wees dit plan als onvoldoende van de hand. Tus sen Hoogveld en de sporthal moet een maximale plaatsing van par keerplaatsen aan de kant van de sporthal gebeuren. Tevens mag hierdoord geen enkele garage in de huizenrij tegenover de zeer korte parkeerhaven aan de pare zijde lig gen. De kostprijsberekening zal door de stadsingenieur worden voorgelegd aan de verkeerscommis- Aalst. AKV Pretensje-Berrevoesj organizeerde een verkleed kamavalbal (a) mooie weilanden, kleurrijke bossen en landerijen. VTB VAB was met dit initiatief één van de weinige ver enigingen die aktief meewerkten om de milieukampagne van de stad te ondersteunen. De VTB-VAB afdeling had na de tocht bemoedigende woorden voor alle dapperen die de tocht tot een goed einde brachten en vergastte hen op een warme drank en wat lekkers. VTB-VAB organiseerde een wan deltocht langsheen een aantal oude landwegen in de omgeving van de Faluintjes naar aanleiding van de leefmilieuaktie van de stad. Regen en zelf hagel hielden echter velen thuis. De zeventig moedige wandelaars trokken door een stukje ongerepte natuur en tussendoor kregen ze wat informatie over ha gen, boomkanten, struiken... De Faluintjes bieden echt de kans om rustig te wandelen en te kijken naar enige historische gebouwen, JM Heyman sie waar de juiste prijs zal worden berekend. U ziet stof genoeg tot nadenken en waar zeker nog een vervolg zal aan toegevoegd worden bij een volgende gelegenheid. Wie meer over deze verkeersregeling wil weten kan hiervoor terecht bij de- voorzitter van de Aktiegroep Lang zaam Verkeer, Andreas Verleysen, Gefusilleerdenstraat 13 te 9300 Aalst. "Kunst in de lucht" is de titel van een merkwaardige tentoonstelling die vanaf 15 februari zal te zien zijn in de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België. Er worden ongeveer 120 vliegers van meer dan 100 kunstenaars van over de hele wereld getoond. Het aantal buitenlandse bezoekers in Zuid-Afrika steeg in 1989 met 15,6% invergelijking met het jaar daarvoor. Dat wil zeggen dat er meerdan 100.000 bezoekers meer waren. In het eerste kwartaal van 1990 was er ook nog een migratiewinst van 1.865 personen. De fraai geserveerde ijscoupes bij 't Koffiepotje bevatten steeds zelfbereide ijsroom. Wie voor gebruik thuis deze delicatesse wil meenemen kan dit ook doen. In een wekelijkse tip, beveelt Elsy Boel altijd een versnape ring aan. Als klant voel je je echt koning in 't Koffiepotje, vriendelijke bediening, steeds mooi verzorgde schotels worden er geser veerd. 't Koffiepotje is dan ook meer dan je bezoek waard, kom en overtuig jezelf! JM Heyman r Koffiepotje, een oase van rust In het drukke handelscentrum. De Molenstraat is sinds vrijdag een klassezaak rijker. Me vrouw Elsy Boel opende er onder de alleszeggende naam van 't Koffiepotje, een koffiehuis en snackbar. Het gezellig kader van 't Koffiepotje dat zo wat plaats biedt voor 45 mensen, geeft midden het drukke stadscentrum de tijd om even te verpozen en een lekkere snack, biertje of koffie te gebruiken. Bij 't Koffiepotje kan je dagelijks ook een lekker ontbijt nemen en dit aan zeer demokratische prijs. Aan te bevelen zijn zeker de smoutebollen en appelbeignets die naar een recept uit grootmoeders tijd steeds zorgen voor een beetje nostalgische gezelligheid. En wie houdt nu niet van wafels of pannekoeken? Onze afgevaardigde Jean Marie Heyman, overhandigde een bloempje aan mevrouw Elsy Boel van 't Koffiepotje. a 45/014/GA/VD De alleenwonende bejaarden ver dienen zeker onze volle aandacht. Voor de meesten onder hen is van uitzonderlijk belang: het veilig heidsgevoel; op ieder ogenblik van de dag of de nacht een familielid of feld veel voordelen. gebuur een teken kunnen geven dat zij hulp nodig hebben! Iedereen kent zeker meer of minder ernstige gevallen, waarbij alleenwo nende bejaarden, uren of dagen hebben liggen wachten op hulp, wanneer hij of zij van trap vielen, een hartinfarkt kregen of plots ziek werd. Welnu, om dit te verhelpen, stelt Rotary Club Aalst-Noord een draadloos hulpoproep-apparaat "Tele-alarm" genoemd, ter be schikking. Dit eenvoudig alarmsysteem werkt als volgt: de alleenstaande bejaarde draagt bij zich een klein draadloos zendertje. Bij een gebuur of familie lid die in zijn omgeving woont, wordt een ontvanger geplaatst door eenvoudig de stekker ervan in een stopkontakt te steken. Wanneer nu de alleenwonende bejaarde hulp nodig heeft, is een druk op de knop van het zendertje voldoende om bij de gebuur of familielid in de ont vanger een alarmgeluid te doen weerklinken. Daarenboven bi |aats alarm aanhouden tot het sign; aanv de ontvanger afgezet wordt do ,erg£ hulpgever. tor Dit alarmsysteem heeft om Men heef: 'n e.^ telefoon nodig en men hoeft nummer te draaien. Waar deaj të»es wonende zich ook bevindt ii ^v0 woning of tuin, een eenvoraen druk op het zendertje volsta: '!f P.' het alarmsignaal te geven. 8 MVI om het jaar dient het batten ^"0( vervangen in het zendertje. 11P' het belangrijkste voordeel is jnBer dat een Tele-alarm toestel a ■ema leenwonende bejaarden de nen lijkheid geeft veel langer in t Pns gen vertrouwde omgeving te t er'n' wonen, m.a.w. minder vlugaa rusthuis te denken. Rotan van^ Noord stelt Tele-alarm toes Da^c gratis in bruikleen bij behoeft :rwe leenwonende bejaarden, en ienv* mate dat er toestellen beseft Bnc* zijn. Anderzijds kunnen deistelz aangekocht worden. Alle inb Eoet gen kunnen bekomen worden n heer Paul Keymeulen, beste w"e van Rotary Club Aalst-Nroncl tel.053/77.22.12. teraa iu u, Det Molenstraat 32 AALST tel. 053/21.38.71 Uitbater: Elsy Boel Specialiteit: - ontbijttafel - smoutebollen en appelbeignets - zelfbereide ijsroom Openingsuren: Dinsdag tot zaterdag dagelijks open van 8 tot 20 uur Zondag open van 13.30 tot 20 uur Maandag gesloten Aalst. Karnaval nadert stilaan. Dat is duidelijk te merken op Mattonen a 't Koffiepotje, Molenstraat 32, Aalst

De Voorpost | 1990 | | pagina 2