fsfl Opgepast voor kettingbrieven Auto in Dender Er is «Weer-werk» in het arrondissement Aalst Liefdadigheidsverkoop van oude en uitzonderlijke wijnen 'voor renovatie van het dagverblijf Tien miljoen frank voor U Het afvalstoffenplan 1991-1995 ■stade lulde aan de oorlogsslachtoffers wenskaart voor Graig Hofstade Internaat het Kasteeltje viert feest CVP-Jongeren Hofstade - Gijzegem: Kwaliteit brengen bij elke aktiviteit Een boek over De Wolf Cosyns De Voorpost - 9.111990 - 5 sekreta- :rmdi 'eledi Hes, Iri Hofstade werd Guy Jaenen aangesteld tot diaken (a) Sinds de overheid een jaar of vijf geleden aktie voerde tegen de kettingbrie ven is het een tijdlang stil geweest rond deze problematiek. Velen liepen daarbij immers een zware kater op. Het verwonderde ons dan ook ten zeerste dat er terug mensen bestaan die iets dergelijks opstarten enerzijds, en een massa mensen die er mee inlopen anderzijds. De Kamer van Koophandel van Nijverheid van Aalst en Gewest organizeert een business-drink met als gastspreker de heer P. Van Acker, eerst aanwezend ingenieur bij Ovam. Hij zal spreken over het afvalstoffenplan 1991-1995. Hij zal het hebben over de hoofddoelstel lingen, uitvoeringsprogramma, wetgeving, financiering en fiskaliteit. Een toelichting bij het industriële luik uit het ontwerp-afvalstoffen- plan. De bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 20 november om 17.30 uur in de Salons Carlton, Zonnestraat 32-34 te Aalst, leden van de Kamer hebben gratis toegang, niet-leden betalen 500 fr per persoon. Wat zijn kettingbrieven? Als je een slechts één op tien meewerkt, is Bei- brief in je bus vindt met de vraag gië volledig verzadigd bij de zeven- Even na het middaguur deed zich De duikers van de Aalsterse brand- hem een aantal keren te kopiëren de trap. Zij stellen zelf dat U geld op de Tragel ter hoogte van de weer waren daarna nog een tijd in en hem aan een zeker aantal men- ontvangt na één maand, dan staat U Rollskate-baan een aanrijding voor de weer om de vaargeul vrij te ma- sen door te sturen, dan is dat een bovenaan het lijstje van vier perso- waarna de wagen bestuurd door ken. Burgemeester Annie De kettingbrief. De inhoud van de brief nen. De waarheid is dat er tegen die Veronique De Backer, Zavelbaan Maght kwam zich even vergewissen kan gaan over een geestelijke wel- tijd al helemaal geen medespelers 53 te Aalst in de Dender terecht van de toestand van het slachtoffer daad indien U meewerkt of een ver- meer bestaan. U zelf betaalde wel kwam. De vrouw kon gelukkig zelf en stelde dat de duiker van dienst vloeking van hen die hem zouden uw 1.000 frank aan één van de aller- naar de oever zwemmen en werd zich moest begeven naar het stede- stoppen, tot de vraag tweeduizend eersten die meededen. slechts licht gewond. lijk Hospitaal ter kontrole. frank op te diepen. Een tweede manier om het bedrog Na verzorging in de kliniek kon ze De huidige soort die deze week te te doorgronden is de volgende: ie- terug huiswaarts keren. Heyman Hofstade opdaagde was er één van mand krijgt na één maand 10 mil- het gevaarlijke, namelijk deze met joen op zijn rekening gestort. Dat is financiële gevolgen. Zij worden ver- slechts doorgeschoven geld van stuurd als drukwerk, met een post- mensen die hopen dat anderen ook zegel van tien frank erop, om de op hun rekening zullen storten, verzendingskosten te verkleinen. Maar men kan niet blijven geld De boodschap luidt als volgt: «Dit is doorschuiven van de één naar de een sensationeel bericht en mis- ander, waarbij iedereen 10 miljoen schien wel de enige echte kans van ontvangt. De werkelijkheid is dat uw leven. U kunt profiteren door voor elke ontvanger er 10.000 men- deel te nemen aan ons Zelfhulp Sa- sen bedrogen werden, menwerkingsprogramma. Weg met Een derde reden om niet mee te de geldzorgen, zorg langs legale weg doen aan dergelijke onzin blijft nog voor een verzorgingskapitaal van 10 steeds de onwettelijkheid van der- juk Diaken Guy Jaenen heeft zopas zijn opdracht aanvaard (a Sinds begin september is aan de Ge- dient men of bestaansminimum- raardbergsestraat 15 te Aalst, het trekker of ten minste gedurende 1 «Weer-werkteam» van VDAB jaar volledig uitkeringsgerechtigd Aalst gehuisvest. «Weer-werk» is werkloze te zijn. een initiatief van deze dienst dat Deelnemers aan de «Weer-werk» langdurig werklozen wil begeleiden begeleiding behouden de uitkering, en oriënteren naar duurzame te- Zij die tevens 'het fPoni, n T r a j w werkstelling. In de loop van 1989 wederinschakelingsprotokol' on- miljoen frank en meer m een kleme gelijke systemen. Ju.s doordat er zo werd de idee uitgetest in een viertal dertekenen en e?n opleiding vol- vter a zes weken tijd. Men vraagt U massaal mensen geld ontfutseld regio's en nu krijgt de Denderstreek gen, krijgen het statuut en de voor- dan om duizend frank uit te geven wordt, heeft de wet dit verboden. Of haar eigen «Weer-werk» kern Uit- aan de aankoop van postzegels om men het nu de nama geeft van Zelf- gangspunten van het nieuwe initia- de brieven verder te verspreiden, en hulporganisatie, van Liefdadigheid ,iet Waren: een geïndividualiseerde nogmaals duizend frank te storten of van Boerenbedrog, dat speelt aanpak. een zorgvuldige follow up op de bankrekening van één van uw geen enkele rol. Zij die een dergelij- van de betrokkenen en de vrijwillige j> Allerheiligen bracht de Konink je Fanfare Sinte Cecilia van Hof- _jde zoals gebruikelijk hulde aan t monument der oorlogsslachtof- rs. Om half vier startte de ceremo- in aanwezigheid van een afvaar- png van de stad Aalst met een stoet al spelend naar het kerkhof gegaan, waar een gebed voor de overleden muzikanten en bestuurs leden plaats had. De Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia, die ruim 126 jaar bestaat, verzorgt vele plaatselij ke gebruiken en tradities. Het vol- esaluut en afroeping van de na- gende evenement is de viering van der gesneuvelden en burgerlij- Sinte Cecilia op 25 november 1990, slachtoffers. Nadien werd het va- met een rondgang door de straten ng R rlands volkslied gespeeld. De Ko- van Hofstade en een uitgebreid nklijke Fanfare legde een bloe- banket. Maar daarover meer lotajnkrans neer aan de voet van het nieuws over 14 dagen, laese onument. Vervolgens werd er in 1 e kettingbriefelijke voorzaten. Men stelt dat dit systeem in België kom pleet nieuw is en dat de wet hier niet ter zake doet. Het is immers, zo stellen de schrijvers van de brief, een zelfhulpprogramma dat slechts tot doel heeft de medewerkers er aan financieel voordeel te bezor gen. Zelf gaan ze er wel van uit dat serieuze boete er bovenop te krij- er slechts één op tien aangeschreve- gen. ke brief verder sturen en aldus het basjs van deelneming door de werk- systeem mee in leven houden, stel- |oze Om in aanmerking te komen len zich buiten de wet en zijn ver- voor jeze extra dienstverlening volgbaar. Alle eventuele winsten zijn door het gerecht op te vorde ren. De mensen die een kettingbrief opstarten riskeren regelrecht de ge vangenis in te vliegen en nog een delen van de kursisten beroepsop leiding. Voor meer informatie bel je num mer 053/77.95.40 elke werkdag van 8.30 u. tot 16 u. JM Heyman Sherhold is een 7-jarige Brit die lijdt aan hersentumor. Nu wil ipgenomen worden in het Guines Book of Records, daarvoor zou iet meest aantal wenskaarten willen ontvangen die ooit iemand op naam kreeg. Bij deze wil hij ook de problematiek van eens extra in de aktualiteit brengen. Via Intergem een oproep gelanceerd bij diverse bedrijven o.m. tien mensen te sporen om een kaart te sturen. Wil je ook meewerken? Schrijf naar Graig Sherhold 56, Shelby Road Carshalton Surrey SM 5.16 IK JM Heyman nen zal meewerken. Zij twijfelen misschien aan het gezond verstand van 90% van de bevolking of aan hun geldzorgen. De werkelijkheid is anders Als er tien mensen een brief sturen naar honderd anderen, dan sturen er de volgende keer 1.000 mensen een brief naar 100.000 Belgen. De derde keer sturen dezen een brief naar 10 miljoen anderen. Op dat moment doet heel België mee!! In hun eigen veronderstelling dat er De eerste uitgave van deze verkoop had plaats op 6 februari 1987 en kende of geef hem binnen bij het dichtst- een overweldigend sukses. De opbrengst bedroeg 450.000 frank. Dit jaar bijzijnde rijkswacht- of politiebu- bleken fondsen te worden gezocht voor de renovatie van het dagverblijf van reau. Op die manier helpt U mis- Levensvreugde, school voor mentaal gehandicapte kinderen. schien de hele zwendel op te rollen en het geld terug bij zijn rechtmati ge eigenaars te krijgen. (w.a.) Doe niet mee Dit is niet de kans van uw leven om rijk te worden. Dit is wel de kans van uw leven om 2.000 frank uit te spa ren en uw gezond verstand te ge bruiken. Werp de brief in de vuilbak Ter gelegenheid van de jaarlijkse Levensvreugdefeesten zorgt het team van Albert en Gisèle Verhulst, Marcel en Jeanine Temmerman, Paul en Kris Geerts en Norbert en Veilingmeester Jérome Sallet laat toe dat er per vijftig frank opgebo den wordt voor bedragen beneden duizend frank, met honderd frank wanneer de prijs schommelt tussen Op zaterdag 10 november is het weerom feesten geblazen in het Ka steeltje te Hofstade. Het internaat biedt een gevarieerd programma voor mensen van alle slag. Om 16.00 uur is er duivenshyow en kampioenendag met een bijbeho rende tentoonstelling. Om 18.00 uur komt Sint Maarten op bezoek met een verrassingspakket. Om 20.00 uur is er de uitreiking van de tro feeën. Bovendien kan men er van 17.00 tot 22.00 uur doorlopend terecht in het restaurant voor stoverij of brochet- ten met frieten aan de vriendelijke prijs van 200 frank. Arlette Mathys, allemaal mensen duizend en tweeduizend frank, met die geen direkte band met Levens- tweehonderd frank voor prijzen vreugde hebben, dat de gelegen- tussen tweeduizend en vierduizend heidswijnbar goed draait. Deze frank en men dient tweehonderd wijnbar is bij de wijnliefhebbers on- vijftig frank op te bieden voor be- dertussen uitgegroeid tot een dragen boven de vierduizend frank. 'instelling'. Hetzelfde team, aangevuld met Jé rome Sallet, zetten zich dit jaar in om Levensvreugde aan de hoogst noodzakelijke fondsen te helpen. Elk wijnlot wordt voorafgaandelijk gekommentarieerd door Albert Verhulst. De te koop aangeboden wijnen wor- Wat in 1987 als primeur gold voor den op de avond van de liefdadig- België is ondertussen in enkele an- heidsverkoop, vrijdag 16 november dere steden door service-clubs met vanaf 18 uur in de ontvangstzaal van toestemming en logistieke steun Levensvreugde tentoongesteld. De van voornoemd team, met succes veiling vangt aan om 20 uur. georganiseerd. Alle aanwezigen krijgen één glas Ook nu werden door vrienden en relaties van de initiatiefnemers de ter verkoop aangeboden wijnen ge schonken voor het goede doel. Dit rijk assortiment van oude en uitzonderlijke wijnen zijn samenge- wijn gratis aangeboden. Hieraan is een wedstrijd verbonden. Gevraagd wordt naar de koördinaten van deze wijn. Wie het goede antwoord weet, wordt enkele flessen van deze wijn rijker. Keizer karnaval Kamiel Sergant was ook aanwezig op het bal van de motten a bracht in een katalogus die tijdens De hele opbrengst van de liefdadig- de veiling wordt verspreid. heidsverkoop wordt diezelfde De katalogus is een bloemlezing avond nog overhandigd aan de di van de beste wijnen en wijnjaren. rektie van Levensvreugde. Een som Er wordt zowel vooroorlogse wijn van 250.000 frank wordt haalbaar aangeboden als wijnen uit de jaren geacht. Over zoveel geld dient men vijftig, zestig, zeventig en tachtig. Er niet te beschikken om op vrijdag 16 zijn loten van één, twee, drie of november een bod te doen op een meer flessen. De loten worden niet lot wijn. opgesplitst en er wordt niet ver- Wie meer dan duizend frank spen- Aalst. Aan de Ledebaan worden de voetpaden hersteld. Verschillende tegels kocht onder de instelprijs. Totaal deert, kan een bewijsje voor bela- f. - zullen een 130-tal loten verkocht tingsaftrek bekomen. worden goed voor 350 flessen. waren er kapotgereden en worden nu vervangen door nieuwe (a JM Heyman Speelkaarten- en Jokersclub. Ronny Goeman neemt het 101 waar. De volgende ruilbeurs van de club heeft plaats op 16 december De CVP-Jongeren van Hofstade- Gijzegem evalueerden hun laatste aktiviteit positief. Alle aanwezigen op hun gespreksavond zijn tevreden huiswaarts gekeerd. Iedereen had iets bijgeleerd over de huidige situa tie in verband met de wereldvrede en de legerdienst. Op 26 januari plannen zij een kulturele aktiviteit: «Het Land van Virgillius», een montage over Italië met teksten van Anton van Wilderode en muziek, zal aan het Hofstaadse publiek ver toond worden. Daarnaast staat er terug een ten toonstelling op het getouw voor plaatselijke en jonge kunstenaars van Hofstade, Gijzegem, Aalst en Lede. Deze zal doorgaan op het paasweekend van 1991. In april-mei plannen zij een heuse kwisavond. WA De Wolf Cosyns viert dit jaar haar 200 jarig bestaan. In december verschijnt van de hand van DR Hendrik Strijpens een boek onder de titel 'Veuve De Wolf-Cosyns Fils'. Het eerste boekdeel behandelt o.m. de hopteelt en export, de familie De Wolf, de krisis in de jaren 1760, de politieke invloeden op het ekonomisch leven en de Franse bezetting. Het telt 200 pagina's en 20 illustraties. Het kost 1.000 fr. bij voorinteke ning voor 15 november en 1.200 fr. bij publikatie. Het kan besteld worden bij nv De Wolf Cosyns, Gentsestraat 80, Aalst. JM Heyman

De Voorpost | 1990 | | pagina 5