Erembodegem na receptie in de Krypte aangebo- den door K.B.G.-Erembodegem De Voorpost - 16.11.1990 - 13 is ng me- :rt. I& ie Vai i Kul loop Aalst. De Vlaamse Vereniging voor Familiekunde organizeerde een voordracht over de penningkohieren. Erevoorzitter R. De Clercq was de voordrachtgever (a) i bruf turen dooi i wor »even 5e taa i Cau gege L Prijs 4 uur C.C >elen e.De een ituur ïlijke oms plan- e ver- isver rond Wereldwinkel Wereldwinkel is verhuisd naar de Zonnestraat 26, Aalst in hetzelfde gebouw als het Vredeshuis. Ope ningsuren: dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 10 tot 18 uur. Ook VAKA materiaal is beschikbaar. Eindejaarsverkoop Met het weekend van 30 november, 1 en 2 december in de Mikisklub een reuzegrote eindejaarsten- toonstelling en verkoop door. Een enige gelegenheid om aan schappe lijke prijzen originele geschenken voor de eindejaarsfeesten op de kop te tikken. Specialiteiten, waarde volle geschenken en souveniers uit verschillende landen en wereldde len, zullen er te zien zijn. Alle spe ciale wijnen zullen aan promotie- prijzen verkocht worden. dag om 20.30 u. een uurtje ontspan- nings- en lenigheidsoefeningen in de Sint-Annazaal te Aalst. Elke woensdag van 20 tot 22 uur wordt in Sporthal Ten Rozen te Aalst volleybal gespeeld. Deelname: 50F per avond. Informatie: 053/21.16.91. Prinsengarde Carréshow De prinsengarde der stad Aalst brengt voor de tweede keer zijn car réshow ten tonele. Na het sukses van vorig jaar zijn er nu drie dagen met telkens een voorstelling. Op vrijdag 30 november en zaterdag 1 december telkens om 20u. en op zondag 2 december is er een mati- né-voorstelling om 14u. Kaarten voor deze show zijn nog steeds te verkrijgen. Voor een gereserveerde plaats betaalt men 100 fr. De avond zelf zullen er geen plaatsen meer beschikbaar zijn. Deze show wordt fepresenteerd door Keizer Kamiel ergant en is in samenwerking met 15 Aalsterse Karnavalgroepen. De show gaat door in 't Kapelleken Meuleschettestraat te Aalst. Voor reservatie Frank Van Rijmenant, Kasteelstraat 29, 9308 Hofstade, tel.053/78.25.79. Patrick De Neve, Torenveld 18, 9308 Hofstade, tel.053/78.36.21. Eetfestijn ten voordele van andersvalide kinderen uit regio Aalst De Aalsterse slagersvereniging or ganiseert sinds geruime tijd jaarlijks een aktiviteit waarbij de leden en sympathisanten van deze beroeps vereniging zich belangeloos inzet ten voor de andersvaliden uit de Met VTB VAB naar de Inca VTB VAB organiseert op woens dag 19 december een geleid bezoek aan de tentoonstelling Inca - Peru 3000 jaar geschiedenis te Brussel. Vertrek om 18.45u. aan de Hout markt. Deelnameprijs 480 fr. (VTB-VAB leden) of550 fr. In deze prijs is inbegrepen reis en fooi, rondleiding ingang). Inschrijven kan tot 15 november bij Geert Van Cleemput tel.053/78.06.34. Sport by BGJG De bond van grote en jonge gezin nen Aalst organiseert elke dinsdag om 20.30 een uurtje ontspannings- en lenigheidsoefeningen in de Sint- Annazaal Roklijf te Aalst. Elke woensdag wordt in de sporthal Ten Rozen, Rozendreef om 20u. volley bal gespeeld. Deelname in de on kosten 50 fr. Zelfhulpgroep leven als voorheen De zelfhulpgroep leven als voor heen organiseert regelmatig info- avonden voor mensen die met borstkanker worden gekonfron- teerd. Via een persoonlijk gesprek worden dingen uitgepraat en zo mo rele steun te geven. De zelfhulp groep vergadert op 17 november om 14 uur in net ASZf Merestraat. Ver dere informatie kan bekomen wor den bij Fransoise Van Schuylen- bergh, Jan De Windstraat 51 te Aalst, tel.053/77.28.16. Homeopathie: voorschrift en toepassing Op zondag 18 november om 14 uur gaat een voordracht door in C.C. De Werf te Aalst over het doel en de werking van de homeopathie. De homeopathie is gebaseerd op een gegeven dat we ook in de natuur terug kunnen vinden: "het gelijke met het gelijke genezen". Daarom is de homeopathie niet met de plan ten- of kruidengeneeskunde te ver wisselen. Er zijn heel wat misver standen rond en enige achtergrond informatie is zeker op zijn plaats, als U zichzelf homeopathisch wil laten behandelen en verrassingen wil ver mijden. De homeopathie is zeer veelzijdig. Men vraagt zich af "hoe kan het toch..." want bij homeopa thie is het niet de massa die telt, maar wel het doeltreffend en kor- rekt gepotentieerd "simillium" we ten te vinden. En dat kan alleen wanneer de patiënt de eigen symp tomen korrekt heeft geobserveerd en weergegeven. Dr.A.P./De Voor dracht staat open voor iedereen en duurt tot 17 uur. Organisatie: vzw Groene Dag/info: 054/33.20.46. Kursus rjjbewjjs KWB St.-Anna start met een kursus rijbewijs in een lokaal achter De tong, Roklijf 2 te Aalst. Op het programma: |4november: algemene inleidingen mformatie 27 november: reglementeringen 29 november: praktische oefenin gen j december: testen Aanvang telkens te 20 uur. De kur sus is volledig gratis! Iedereen wel kom! B-GJ.G. sport Tettemoesjen o^anueenUn Brochure Opnieuw studeren - betere kansen De adviesraad van tewerkstelling en het stadsbestuur van Aalst stel den een brochure samen die het onderwijsaanbod in de stad en daar buiten op een bevattelijke wijze in ventariseert. Het boekje verduide- Jijkt een aantal begrippen (wat is onderwijs voor sociale promotie...) en geeft een lijst van bestaande vor men van naschools onderwijs. In het derde deel werd een adressenlijst opgenomen. Verdere inlichtingen kan men bekomen op het nummer 053/77.11.11 toestel 288. Tentoonstelling René Bekaert U wordt vriendelijk uitgenodigd op de opening van de tentoonstelling van René Bekaert (atelier: Hout- kaai 10, Aalst) op zaterdag 17 no vember 1990 om 20 uur in het Vre deshuis, Zonnestraat 26, Aalst. Inleiding door mevrouw Gracienne Van Nieuwenborgh, Schepen van Kuituur van de Stad Aalst. De ten toonstelling loopt tot 28 december 1990. Open: alle middagen, vrijdag en zaterdag tot 's avonds. Zondag en maandag gesloten. Kyken naar Italië Vrijdag 16 november om 20 uur in de bar-kelder van het Groen Kruis, St. Jorisstraat 26, Aalst. Inkom 50 fr. Titel diamontage: Met Anton van Wilderode - en Vergilius - kijken naar Italië. ACW-kaartavond Vrijdag 16 november 1990 in café Groen Kruis: ACW-kaartavond. Inleg: 50 fr. Inschrijving vanaf 19.30 uur. 2.500 fr. gewaarborgd. Gespreksavond Jong - KAV - Aalst - St. Jozef In een boeiende gespreksavond die doorgaat op vrijdag 16 november '90 om 20 uur in het parochiaal lokaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat te Aalst, worden allerlei ontwikke lingsproblemen bij kinderen geana lyseerd en besproken onder de des kundige leiding van een kinderpsy choloog. Ieder die wat meer wil af weten van of raad wil weten betref fende zindelijkheid; hyperkinesie, jaloersheid, slechte eetgewoonten of slaapproblemen bij kinderen, is van harte welkom! Aalst. Jaarmarkt. Op 11 november heeft in Aalst traditioneel de jaarmarkt plaats. Om en rond de watertoren was het een drukte van jewelste (a) Wildfestijn btf de KTA De afdeling Hotel van het KTA 2 MS 3 organiseert een wildfestijn op 23 november en een gastronomi sche avond op vrijdag 30 november telkens om 19 uur in het restaurant Aalst. In de Pontstraat was er zeer veel belangstelling voorde jaarmarkt (a) Aalsterse regio. De opbrengst gaat integraal naar instellingen waar mentaal gehandikapte medebur gers een opvang krijgenAldus werd verleden jaar 125.000 fr. als netto opbrengst aan vijf instellingen ver deeld. Samengevoegd werd de laatste jaren meer dan 1 miljoen frank geschonken. Dit jaar gaat het eetfestijn door in de Keizershallen op zondag 2 december, van 11 tot 16 uur. Gelet op het sociale en edele doel van deze organisatie, op de demokratische en toch zeer ver zorgde gastronomie is dit beslist een aanrader. Vilain XIIII. Wie interesse heeft voor dit kulinair gebeuren kan reserveren op het nummer 053/77.20.70 of 053/ 78.72.92 (binnenpost 19 - Mevr. De Boeck) tijdens de schooluren. Informatieve w(jnproefavond: Goe de wyn hoeft niet duur te zyn Op vrijdag 16 november en zaterdag 17 november van 19.30 tot 22 uur gaat in de feestzaal van het KTA Ledebaan een informatieve wijn proef avond door. Lesgever is de neer J. Grootvriendt, leraar wijn- kennis in de school. Te proeven zijn: (a) Witte wijnen: - 1989 Rueda Superior «Martivil- li», Bodegas Angel Lorenzo Cacha- zo Erelaureaat «Wijnkoopgids 1990/91 - De 300 beste wijnen bene den 300 fr.». - 1988 Arbois «Chardonnay», Domaine Tissot. Laureaat «Wijn koopgids 1990/91 - De 300 beste wijnen beneden 300 fr.». Rode wijnen: - 1989 Costières de Nimes, Cha teau de Campuget - 1988 Cabardès, Chateau Rivals - 1988 St.-Emilion grand cru, Cha teau Vieille Tour la Rose. Médaille d'argent Concours Général Agrico- le Paris. - 1988 Listrac-Médoc cru bourge ois, Chateau Reverdi. Laureaat «Wijnkoopgids 1990/91 - De 300 beste wijnen beneden 300 fr.» - 1987 Rioja Alavesa «Cosmo Pala- cio», Bodegas Palacio. Likoreuze wijn: - 1989 Cöteaux de Layon - St.-Au- bin, Domaine du Petit Métris. Met begeleidende kaashapjes. Deelname in de onkosten 250 fr. Chiro Feniks Wisten jullie dat er Chiro bestaat op de parochie H. Hart? Onder de naam Feniks vergaderen we in de Dr. De Moorstraat 104. Wie mag komen? Alle jongens van af 6 tot 16 jaar. Wanneer? Elke zondag van 14 tot 17 uur voor de kategorie tot 11 jaar. De ouderen blijven een uurtje langer. Colors of Benetton Friendship Vrijdag 30 november om 20 uur heeft in het teken van de adventsak- tie Welzijnszorg een multikulturele jongerenavond plaats in de paro chiale kring H. Hart Dr. De Moor straat 104. Eerst wordt het jaarthema 'Tel ik mee' voorgesteld. Nadien brengen enkele Turkse kin deren Folkmuziek. Vervolgens zal men het hebben over de Islam en Politieke vluchte lingen en wordt er een bezinnend moment gehouden vanuit bijbel en Koran. Na een pauze volgt dan een dansspektakel van de groep KA- VAK uit Turkije, waarbij de aanwe zigen zullen uitgenodigd worden om zelf de beentjes te strekken. Oom Wai^ja van A Tsjechov Tejater 80 Aalst speelt Oom Wanja van A Tsjechov op 17,18, 23, 24, 25 en 26 november om 20.30 in het Netwerkcentrum De Ridderstraat 28 Aalst. Regie: Filip Lepez. Toegang 200 fr. Reservaties: 053/78.89.81 - 053/ 78.47.70. Yvans Campagne Party Kandidaat Prins Karnaval 91 Yvan De Boitselier nodigt iedereen uit op zijn Campagnebal op 15 december om 20 uur in zaal Sint-Anna Roklijf te Aalst. Jaarlijks landelijk bal De landelijke werkgroep Groot Aalst organiseert op zaterdag 24 november in zaal Gerslenhof te Erembodegem hun traditioneel bal. Het orkest Rock Stars nodigt ten dans uit vanaf 21 uur. Cursus Huizen kijken Hedendaagse architektuur in Aal sterse kontekst In een eerste lezing wordt ingegaan op de diverse aspekten van de Belgi sche architektuur na 1945. Aan de hand van de belangrijkste gebou wen wordt een beeld gegeven van de verschillende verschuivingen die zich hebben voorgedaan. De wijze waarop ae mens zijn ruim te in gebruik neemt en zijn gebou wen vorm geeft, is meer dan een louter esthetische aangelegenheid, een zaak van «mooi of lelijk», het is in de eerste plaats een boeiende spiegel van een tijdskontekst. Bin nen dit verhaal worden dan ook een aantal Aalsterse realisaties gesitu eerd. In een tweede lezing wordt een overzicht gegeven van de grote dif ferentiatie aan architektuurvisies anno 1990. In onze postmoderne tijd bezit het begrip «modern» een andere betekenis dan bijvoorbeeld in de jaren twintig. Met een aantal Belgische en internationale voor beelden worden de diverse tenden sen aangegeven. Als afsluiting neemt lesgever Mare Dubois (docent aan het Hoger Ar- chitektuurinstituut Sint-Lucas te Gent) u mee op een huizenwande ling. CC De Werf - Aalst Studio Data: vrijdag 23 november en vrij dag 14 december telkens om 20 uur. Inschrijvingen en inlichtingen 053/76.13.11 Cursusgeld: 400 fr. straat te Aalst. Worden allerlei ont wikkelingsproblemen bij kinderen geanalyseerd en besproken worden onder de deskundige leiding van een kinderpsycholoog. Ieder die wat meer wil afweten van of raad wil weten betreffende zindelijkheid, hyperkinesie, jaloersheid, slechte eetgewoonten of slaapproblemen bij kinderen is van harte welkom. Seniorenweek Na het groots St. Maartensfeest van dinsdag 13 novemer 11. in het Ger stenhof voorziet K.B.G.-Erembo- degem gedurende de seniorenweek van zondag 18 november tot zondag 25 november 1990 volgende aktivi- teiten: zondag 18 november: eucharistie viering opgeluisterd door het koor KLB.G.-Erembodegem, te 9.30 u. in het rusthuis Hopperank, uitsluitend voor de bewoners van het rusthuis. dinsdag 20 november: te 14.30 u. in de Krypte, handelt Dr. Verleysen over «AJgemene principes van ge zonde voeding voor gepensioneer den». Ingang kosteloos. Vrijdag 23 november: een KLB.G.-afvaardiging brengt een vriendschapsbezoek aan rusthuis Hopperank. - Zondag 25 november: te 10 uur in de O.L.-Vrouw Hemelvaartkerk: fjlechtige eucharistieviering opge- uisterd door het koor K.B.G. Daar- Aalst. Ook LOL was present op de jaarmarkt (a) Tour de Chant Jasperina De Jong Na 2 solo-voorstellingen met een doorlopend verhaal achtte Jasperi na De Jong het moment aangebro ken om de succesvolle musicalfor mule los te laten en uit te pakken met iets waarin ze opnieuw zichzelf op het toneel zou zetten. Voor dit nieuw programma heeft Jasperina De Jong gezocht naar va riatie: liedjes, volop liedjes, maar ook gesproken teksten, uitbundige cabaretnummers naast poëtische Nederlandse chansons, een over zichtelijk toneelbeeld, maar een koffer vol visuele troeven. Jasperina De Jong wordt begeleid door haar vast orkest o.l.v. Dirk Stuer, toetsenist/arrangeur. Flor Van Leugenhaeghe bespeelt de bas, Eric Rits bedient het slagwerk en de additionele klavieren. Teksten: Ivo De Wijs Composities: Joop Stokkermans Kostumes: Yan Tax CC De Werf - Aalst Schouwburg, zondag 2 december, 20 uur. Reservatie: 053/76.13.12 Toegang: 500 fr. ACW kaartavond ACW nodigt alle Aalsterse kaart- liefhebbers uit naar zijn kaartavon den die plaatshebben iedere derde vrijdag van de maand in café 't Groen Kruis. Inschrijving vanaf 19.30 u. 2500 fr. gewaarborgd. Kaar ters op post. Jong KA V/aandacht voor pro bleemkinderen In een boeiende gespreksavond die gepland is vanavond vrijdag 16 no vember om 20 uur in het parochiaal lokaal 't Kapelleken, Meuleschette- aan alle gepensioneerden. K-B.G.-hobbykJub De hobbyklub K.B.G.-Erembode- gem vergadert op 22 november 1990 in het Gerstenhof om 14 uur. ICB.G.-dansklub De dansklub van K.B.G.-Erembo- degem vergadert iedere maandag te 14 uur in de Volkskring. Dansklub Vergadering: vrijdag 16 november te 20 uur in het Parochiehuis. ICAV.-hobbynamiddag Maandag 19 november te 13.30 u. in het Parochiehuis (bovenzaal) Aalsterse Wynmakersgilde Vergadering: vrijdag 16 november te 19.30 u. in de Krypte. K.W.B.-kaartavond Zaterdag 17 november te 19.30 u. in de Krypte. K.A.V.-Beweeglijk en gezond Maandag 19 november te 20 uur in de Krypte Brailleliga Vergadering: dinsdag 20 november te 10 uur in de Krypte. K.V.L.V.-dynamisch ontspannen Donderdag 22 november te 19.30 u. in de Krypte. Davidsfonds-voordracht Vrijdag 16 november in de onthaal- hal Gilbert Clares, Ninovesteenweg 28, Erembodegem voordracht, ge organiseerd door Davidsfonds- Aalst, met als tema: «Heksenver volging» door Jef Dauwe. Aalst De Tettemoesjen organiseerden een eetfestijn. In de keuken was een drukke bedoening (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13