"Ik ga het maar één keer zeggen!" CSC-kwistornooi kent zijn twaalf finalisten De Voorpost Praktische computerkursus voor middenstand en KMO Entity wint tweede avond AKV Verkoopsalon een sukses Wenen en het Ijzeren Gordijn in beeld Hamme heeft merkwaardige orgels Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP? 16 -16.11.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN De automatizering in de zelfstandige onderneming neemt met rasse schreden toe. Het NCMV besteedt reeds geruime tijd aandacht aan dit fenomeen, zowel via informatiecycli als in het weekblad 'Zelfstan dig Ondernemen'. Naast de vraag tot de noodzaak van een computer in de onderneming, en zo welke de goede keuze is op het vlak van hard- en software, staat het NCMV ook in voor een opleiding ter zake. In deze kursussen wordt uitgegaan van de specificiteit van de zelfstan dige ondernemer. Zo organizeert het NCMV op maandag en dinsdag 3,4,10,11,17 en 18 december telkens van 20.00 tot 23.00 uur een praktische computer kursus in samenwerking met KIK Informaties in Berlare. Tijdens deze kursus wordt door ervaren lesgevers ingegaan op de Personal Compu ter en het gebruik ervan. Via informatie en oefening op een PC maken de deelnemers kennis met MS DOS, tekstverwerking (wordperfect), gegevensbank (DBASE III) rekenbladen (Lotus 1-2-3) en boekhou ding en fakturatie. De kursus heeft plaats in de lokalen van Kik Informaties, Dorp 54 te Berlare. De deelname in de kosten is beperkt tot 3.500 ff voor NCMV-leden en niet-leden betalen 5.000 fr (inbegrepen het gebruik van een computer, een syllabus, een drankje en een attest van deelna me). Het aantal deelnemers is beperkt om een persoonlijke begelei ding te verzekeren. Voor meer informatie en inschrijvingen NCMV Oost-Vlaanderen, Lange Kruisstraat 7 te 9000 Gent (091/35.49.59.) Na de tweede schiftingsavond van de twaalfde editie van het Grembergs CSC-kwistornooi kent men de twaalf ploegen die op zaterdag 24 novembe in zaal Ros Beiaard de finale zullen bouwen. Het is duidelijk dat wie w winnen voorbij RBS-Grembergen zal moeten. RBS, voor de gelegenhei als BGO voorgesteld, won immers overtuigend vlot de tweede schifting! ronde. Dendermonde. CSC kwis. Aan de blije gezichten te zien was het antwoord juist (foto piet Hermans) Tot vorige week had in de gerenoveerde Oktoberhallen te Wieze die eigendom zyn van het NCMV arrondissement Dendermonde, het 32e Verkoopsalon van de Middenstand plaats. Ondanks de enorm slechte weersomstandigheden brachten meer dan 50.000 geïntereseerden een bezoek aan het Verkoopsalon. De meer dan 200 standhouders kunnen dan ook terugblikken op een geslaagd salon. Mede door de kwasie perfekte verzorging van de uitgebouwde standen kan dit salon elk jaar bogen op een zeer gezellige sfeer die zonder enige twijfel ten goede komt aan het sukses van het Verkoopsalon. Het Lentesalon, eveneens een organizatie van het NCMV arrondissement Dendermonde, heeft in 1991 plaats van 16 toten met24 maart Kandidaat expozanten kunnen nu reeds inschreven op het arrondissementeel sekre- tariaat van het NCMV, Ridderstraat 21 te Dendermonde (052/21.02.29.) De Koninklijke Belgische Touring Club organizeert op geregelde tijd stippen toeristisch-kulturele infor matie-avonden. Ook de Dender- mondse Afdeling van de Touring Club werkt aan dit programma mee en brengt op vrijdag 16 november in de Reynoutzaal van het stadhuis van Dendermonde om 20.00 uur een avond over 'Toerisme achter het Ijzeren Gordijn'. Odilon Fas- seur brengt beelden van Oostblo klanden als Tsjechslovakijke, Hon garije, Roemenië. Het wordt een boeiende kennismaking met deze landen die op toeristisch gebied heel wat te bieden hebben. Op vrijdag 30 november om 20.00 uur heeft in dezelfde Reynoutzaal Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 34 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 van het stadhuis van Dendermonde een avond plaats met als tema 'Salz burg en Wenen, in het spoor van Mozart'. Guido Elias en Reinder Pols brengen over deze prachtige steden beelden, kommentaar en na tuurlijk ook muziek. Tijdens deze info-avond wordt door Touring Club een wedstrijd georganizeerd met als hoofdprijs een cruise op de Baltische Zee, geldig voor twee personen. Bijkomende prijzen zijn vijfdaagse kulturele reizen naar Lis sabon. De info-avond wordt geor ganizeerd met de medewerking van de Oostenrijke Dienst voor Toeris me te Brussel. Er volgen nog twee toeristische avonden. Een eerste over Portugal en die heeft plaats op vrijdag 8 fe- briari en wordt gebracht door Paul De Schutter en een tweede over Indonesië op vrijdag 1 maart. Dan is Raymond Boeckstijns te gast. Daar over volgt later meer informatie. Wie meer wil weten over Touring Club of belangstelling heeft voor deze toeristische avonden kan te recht bij Andre Fierens, Rijkel- straat 8 te Dendermonde (052/ 22.16.66) of bij Willy Van Weze- mael, Bevrijdingslaan 61A te Den dermonde (052/21.72.03.). Op de tweede avond van de AKV- kompetitie kon kwisploeg Entity na een biezonder spannende strijd de zege pakken. Entity schuift met de ze zege meteen ook naar de eerste plaats in de rangschikking en het is nu al duidelijk dat dit seizoen het gevecht om de titel brokken zal ma ken. Het was VAL-Buggenhout dat de tweede avond in eerste afdeling moest bouwen en in het kunste naarsdorpje Vlassenbroek maakten Georges Eraly en zijn kompanen er een kleurrijk gebeuren van. De vlot te kwis, overgoten met heel wat beeldmateriaal, zou nooit vervelen. Alle ploegen zouden hun puntento taal trouwens gevoelig opdrijven. Met politicus Neville Chamberlain op de eerste vraag begon een in drukwekkende reeks Chamberlains met o.a. de politiekers Austin en Joseph en de fylosoof Huston. Wil liam Wyler en kunstschilder Snij ders zorgden ervoor dat na tien vra gen bijna alle ploegen boven de helft scoorden. Tien vragen verder brachten de Sa men of Lappen kwisploeg Tearn aan de leiding. Niemand zag in Vlassen broek de witte kwikstaart vliegen. Nog voor de pauze schoof Entity tot bij de kanshebbers voor de avond zege. Laënnec, de uitvinder van de stetoscoop, en schilder Evenepoel brachten haast overal punten op en Fiasco en Team gingen de korte pauze in als leiders. De eerste vragenreeks na de pauze was voor Volgend Jaar Beter dat met Tikriti als Saddam Hoessein, Baldur von Schirach, Dirk Bouts, komponist Mascagni en John Stein beck zijn positie gevoelig verbeter de. De puntenopbrengst was echter te gering om na de tweede avond van de laatste plaats in de tussen stand weg te komen. Tien vragen voor het einde kwam Entity voor het eerst aan de leiding en de ploeg van Staaf Schelkens zou in een kleurrijk kwiseinde het hoofd koel houden. Entity (100 p.) duwde Fiasco en Team (beiden 94 p.) ook in de rangschikking naar de respek- tievelijk tweede en derde plaats. In Huize Geertrui te Vlassenbroek leidt Meerhof-Willebroek op zater dag 17 november de derde kwis- avond in eerste afdeling AKV. De eerste vraag wordt om 20 uur ge steld. HA 1. Entity 184 p.; 2. Fiasco 181 p.; 3. Tiem 172 p.; 4. Unaniem 166 p.; 5. Meerhof 157 p.; 6. Loco 151 p.; 7. Na de eerste schiftingsronde waren Piet Fluwijn, winnaar met 231 pun ten, De Molan, De Pluizers, De Gasgevers, De Loskens en Flop al zeker van een finaleticket. Zaterdag streden in zaal Ros Beiaard te Grembergen nog eens tien ploegen voor zes finaleplaatsen. De baljuw, Kreiski en Magda Ael- voet hielpen de meeste ploegen aan de eerste punten maar Den Doo- laert, het ruimteveer Hermes en schilder Fra Angelico bleken in Grembergen niet echt populair. Al leen titelhouder RBS, Doeternie- toe en Snuffel kwamen behoorlijk door de eerste vragenreeks. Gratnevens scoorde goed in de tweede reeks van tien vragen met het Lokerse Molsbroek, ae kwik staart, toneelakteur Moerenhout en voetballer Platt. Gratnevens kwam trouwens bij de pauze in aan merking voor één van de zes finale tickets maar moest RBS, Doeter- nietoe, Snuffel en Just of Nie daar toch al laten voorgaan. RBS had zich met een soloantwoord op de Straat van Mozambique een kwis- straat voorsprong opgebouwd. Just of Nie scoorde extra punten met het stripfiguurtje Jakari. het mis voor enk« le ploegen. Bobby Vinton, Wallenj berg, Volta, Gershwin en Meuniej waren nochtans haalbare kaartef terwijl kunstenaar Rothkohl, luchdl vaartfeministe Amalia Ehrard eng auteur Valere De Pauw harderq koek bleken. Alleen RBS leek z daarop de tanden niet stuk te bijten! Met 301 punten scoorde RBSj Grembergen heel hoog en Doeter nietoe, Snuffel en Just of Nie wer den er wat bleek rond de neus van. Ook SK Dendermonde en Progres sisten reserveerden zich een tafel voor de finale-avond van zaterdag 24 november. De anderen troosten zich met de wetenschap dat deelne men belangrijker is dan winnen... HA De uitslag: 1. RBS 301 p.; 2. Doetemietoe 225 p.; 3. Snuffel 201 p.; 4. Just of Nie 194 p.; 5. SK Dendermonde 165 p.; 6. Progressisten 150 p.; N.G. Knip, Femina, Gratnevens en Triangel. VJB 150 p.; 8. VAL 100 p.; 9. Wo- deismedoade 85 p. (VAL en Wo- deismedoade speelden een wed strijd minder). Uitslag van de winnende paren op donderdag 8 november: richting noord-zuid 1. Andre De Saeger en Dirk Biebaut; 2. Magda Secretin en Mare De Decker; 3. Lucienne De Vis- scher en Albert Maes. Richting oost-west1. Paul Van Damme en Werner Comelis; 2. Hubert De Troch en Georges Korte en 3. echtpaar Clarysse. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal 'De Drie Klokken', Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Dendermonde. CSC kwis. Het bordje omhoog en dan hopen dat het antwoo juist is (foto Piet Hermans) 'oor de restauratie wordt een miljoen frank voorzien. Hamme. Het orgel van de Sint-Pieterskerk wacht nog steeds op restauratie (vh) Hamme heeft enkele merkwaardige kerkorgels die dringend aan her stelling toe zijn. Voor de herstelling van het orgel in de Sint-Pieterskerk zijn er al geruime tijd dossiers inge diend. Maar het blijft voorlopig wachten op een toestemming om met de restauratie te beginnen. Het orgel van de Sint-Pieterskerk is ge bouwd tussen 1680 en 1683 door de bekende orgelbouwersfamilie Ni colas Le Royer uit Brussel. Een ze ventigtal jaar later werd rond dit orgel en pijpen een orgelkast met snijwerk gebouwd. Zestien jaar na dien zou de zeer bekende Gentse orgelbouwer Van Peteghem het or gel volledig herwerken. Het pijp werk en het meubelstuk van dit Hamse orgel zijn historisch waarde vol. Het historische front is tot op heden zo goed als gaaf gebleven. Een ander merkwaardig orgel st in de parochiekerk van Ham Sint-Anna. Het zou gebouwd zij rond de jaren 1775. In de loop v 1800 zouden een paar wijzigingen zijn aangebracht aan het orgel. In de loop van deze eeuw werden et reeds arie diepgaande herstellings werken aan uitgevoerd (1910,1937 en 1953). Ook hier is het orgel drin- gend aan herstelling toe. Over de grote historische waarde van dit oregel bestaat geen diskussie. De restauratiewerken worden op 5 mil joen frank geschat. Daarvoor werd al in september 1988 een dossier opgemaakt. Maar ook hier is het wachten geblazen op de betoela ging. (HVC) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. "Rarara, wie-ben-ne-kik? Een geboren komiek? Een dikbetaalde lolbroek? Een brave borst met een hart van goud? Een echte pezewever?" Het komplete levensverhaal van Urbanus.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16