c Voorpost KAV Dendermonde voor zware opgave Gaat het eindelijk in eigen huis gebeuren Squadra Lebbeke nog altijd met het maximum E. Aalst De Voorpost - 16.11.1990- 17 RUGBY KAV Dendermonde onderneemt zondag de verplaatsing naar Bomem waar het zijn gewezen prijsschutter Tom De Visser zal ontmoeten. Het ligt in de lijn van de verwachtingen dat de vroegere KAVD-spits zijn beste krachten zal inzetten. Niet omdat hij rancunes koestert jegens Dendermonde, maar gewoon omdat hij zich sportief wil inzetten en zijn kunnen wil tonen. Tom De Visser was graag lid van KAVD gebleven. Tijdens de overgangsperiode zette hij alles in het werk om een terugkeer naar Bomem te verijdelen. Hij is er niet in geslaagd gewoon omdat de Kleinbrabantse vierdeklasser het onderste uit de kan wilde en een bedrag voorstelde die door Dendermonde onmogelijk op tafel kon gelegd worden. Tom De Visser komt nog regelmatig op bezoek in Dendermonde waar hij telkens in de beste omstandigheden wordt ontvangen. De klubleiding van KAVD had graag beroep blijven doen op Tom De Visser en wou financieel een inspanning leveren om hem te behouden. Uiteindelijk is Tom zelf het slachtoffer geworden. Gedane zaken hebben geen keer en zondagnamiddag staat De Visser in het andere kamp. "We hopen een punt te pakken in Bomem maar of ons dat zal lukken is zeer de vraag", zegt de Dendermondse trainer Toon Pfaff. "De slechte verrichting met een nederlaag voor gevolg tegen Putte, is mij zuur opgebroken. Ik heb de spelers deze wanprestatie niet kunnen vergeven. Ik rekende op twee punten en in dat geval had een nederlaag in Bomem geen erge zaak geweest. Gaan we nu de boot in, dan bengelen we meteen weer onderaan de rangschikking. De spelers hebben voor honderd procent schuld aan de nederlaag. Er is geen enkel ekskuus. Ik kan alleen hopen dat men het legen Bomem over een andere boeg gooit. Met een punt zal ik tevreden zijn", aldus de Dendermondse oefenmeester. EG RFC Luik 1 - D.R.C.1 6-13 RFC Luik 2 - D.R.C.2 6-47 100% zekerheid hebben we niet, maar als we de archieven van het Belgisch rugby korrekt hebben uitgevlooid, is het een historische week voor het rugby in Vlaanderen: voor het eerst sedert de aanvang van de kompetitie staat een Vlaams team aan de leiding in 's lands hoogste afdeling Niet dat de doorsnee Vlaming daarvan nu meteen zal wakker liggen, maar het is toch een dekoratie die ze de Dender- mondenaren niet meer kunnen afne men. Bovendien zijn de Waalse en Brus selse teams nu voor de laatste keer gewaarschuwd: de 'on'logische uit gangspositie dat de rugbytitel in dit land een verworven recht is voor de franstali- ge ploegen is nu toch deftig aan het wankelen. Toch is er bijzonder weing reden tot euforie. Vooreerst dankt Dendermonde zijn leidersplaats wellicht enkel aan het feit dat Asub Waterloo en RC Bosvoorde zondag niet speelden (ze verkozen een dagje rust na de fantastische overwin ning van het Belgische nationale team tegen de Future All Blacks uit Nieuw Zeeland). Bovendien had Dendermond se het lang niet zo gemakkelijk als ver wacht bij het geroutineerde RFC Luik, dat weliswaar dit seizoen nog niet won, maar zondag toch (zij het met een paar 'gemene' truuks) gevaarlijk kwam op zetten en Dendermonde zelfs op een gegeven moment bedreigde Insiders vertelden ons dat een en ander wellicht kan verklaard worden door de geringe belangstelling die enkele Den dermondse basisspelers de voorbije week voor de broodnodige trainingsses sies vertoonden. Bovendien was schakelspeler en kapi tein Rik Casier zondag niet beschikbaar, waardoor als noodoplossing Cambier (die de laatste weken nochtans schitte rend werk leverde als opener) op de scrum-half-positie terechtkwam en in zijn plaats Dirk Muyshondt zijn weder- optreden maakte in het fanionteam. Op de tweede scrumlijn kreeg Scrivens de voorkeur op Verschueren en op de hookerpositie kreeg Andy Wauters zijn debuut ten nadele van Raf casier. Op de linkervleugel werd Steven Goubert aan geduid als stand-in voor de nog steeds gekwetste Luc Van Der Veken. Moet het nog gezegd? Naar gewoonte begon Dendermonde bijzonder voor zichtig aan de wedstrijd. Té voorzichtig Van meetafaan Luikse druk, wat reeds in de vijfde minuut een penaltykans ople verde, die echter nogal stuntelig door de Luikse captain Thierry Balbourg werd gemist. Dendermondse had meer geluk. Nou ja, geluk...In de 7de minuut kreeg vleugelspeler Paul Van de Putte de kans om met een penaltykick zijn team op voorsprong te brengen. De afstand: 42 meter. De hoek: vlijmscherp. De slaag kansen: zééér beperkt. Het resul- taat?..Schitterend! Vande Putte maakte immers instinktief gebruik van het nieu we rugbyreglement dat sedert kort toe laat om ook in kompetitiewedstrijden een hoopje aarde op het terrein te bren gen, waardoor de bal (of het ei, als u wil...) vanuit een iets komfortabeler po sitie naar de palen kan worden getrapt. Een meesterlijke kick en meteen ook voorsprong voor D.R.C. Jammer genoeg niet voor lang. Enkele minuten later zette Balbourg zijn eerder schoonheids foutje recht en bracht zo de stand op nieuw in evenwicht (3-3). Midden in de eerste helft herhaalde hij dat nog eens (6-3), terwijl Vande Putte en Cambier aan de andere kant -welis waar telkens vanop zeer grote afstand- centimeters te kort kwamen. De Luike naars namen ook op het extra-sportieve vlak serieuze voorsprong: Wauters kon zich niet draaien of keren zonder klap pen te inkasseren en ook Van Moeseke, Vertongen en De Coen ontvingen gere geld een fikse tik. Toch lieten de Dendermondenaars zich niet intimideren. De driekwartspelers probeerden de schaarse ballen ie ze van het 'pack' kregen te benutten maar op één of andere manier kwam er tel kens iets tussen. Een pass achter de speler, de bal die uit de handen glipt, een speler die op het gladde gras op zijn smoel valt,...Het leek alsof de driekwar ten niet móchten scoren die zondag. Luc Piefson, vorige week nog zo goed op dreef, kreeg er zowaar de kramp van! Toch had Eric D'Hoogh, stilaan de vaste full-back van het Dendermondse fa nionteam, het zo niet begrepen. Vanuit de verdediging schopte hij de bal kei hard recht voor zich uit en begon aan een lange ren, tegelijkertijd een race tegen drie Luikse verdedigers. D'Hoogh als eerste op de bal en meteen ook de enige try van de 'wedstrijd (6-7). De tweede speelhelft kenmerkte zich op twee manieren: zeer gebrekkig aanvals- spel van beide teams en behoorlijk wat onsportief gedrag, dat overigens ook vrij snel uit de hand liep. De eerste die vond dat het al lang genoeg was geweest: de treiterijen beu beukte hij op enkele Luikenaars in maar vond zichzelf al snel hachelijk geïsoleerd tussen een ware falanx. In zijn edelmoedige reddingspo ging verloor Rudy Wauters, speler-trai ner van Dendermondse, een snijtand. Voor Luik zo mogelijk nog erger: het verloor een speler en kon voortaan met 14 verder. Hiervan maakte Dender mondse handig gebruik en kwam via Cambier nog twee keer via penalty tot scoren (6-13). Toch duurden de intimidatiepogingen van Luik onverminderd voort. Scrivens moest met een kleine hoofdwonde aan de kant en toen Wauters enkele minu ten later opnieuw een vuist in het aange zicht kreeg van de Luikse nummer 8 vond de scheidsrechter (die niet kan verdacht worden van enige kwaliteiten op het vlak van arbitreren) het eindelijk welletjes. Een tweede uitsluiting voor Luik dus, een situatie die in rugby eerder ongewoon is. Flink wat weken rust dus voor de twee Luikse vechtersbazen die daarmee hun ploeg, die het voorlopig zonder één over winning moet stellen, niet meteen erg veel vooruit helpen. Dankzij de rustdag voor Waterloo en Bosvoorde komt Den dermondse met deze overwinning, zoals gezegd, als eerste Vlaamse ploeg op kop in eerste nationale maar of dat lang zal duren valt enigszins te betwijfelen. Zon dag maakt D.R.C. de uiterst lastige ver plaatsing naar het verrassende La Hulpe en nadien komen de grote kanonnen Waterloo en Bosvoorde. Bovendien krijgt Dendermondse op de laatste kompetitiedag van de heenronde Rubes Edegem op bezoek en dat die in enk< allei ;unii larti lucht rd irdei k Jijtei RT Deter* wer- s van Dgres- tafe erdaj osten :elne :n... HA Dameshandbal - 2e afdeling Ap. Kortrijk 5 Squadra Femina Lebbeke 7 Ook na vijf wedstrijden blijft Squadra nog altijd onverslagen al dient gezegd dat zij het moeilijker kregen dan verwacht tegen een gehandicapt Kortrijk. Vanaf de eerste minuut bleek duidelijk dat beide ploegen erg defensief waren ingesteld en vooral Squadra kreeg het moeilijk om de 6-0 defens5" van Kortrijk te omspelen. Het was dan ook de thuisploeg die het eerst aan bod kwam en via 2-111a 8' met 4-2 leidde na het eerste kwartier. Enkel A. De Croock kon in die periode scoren voor Squadra. Lebbeke bleef echter ge duldig de doelkansen zoeken en dit gedisciplineerd spel leidde tot resultaat. Het werd 4-5 na 24' en dit werd meteen de ruststand. In de tweede speelhelft hétzelfde spelbeeld. Squadra maakte er weliswaar 4-6 van na 33' maar daarna was er een schitterende prestatie nodig van goalie Van Nieuwenhuvze om Kor trijk op afstand te houden. Zes minuten voor het einde werd het 5-6 maar Squa dra scoorde in de daaropvolgende mi nuut zijn zevende treffer en liet de duur bevochten overwinning niet meer ont glippen Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuyze, Quarin, Van Boven 1, Bijl 1, Steppe 1, Van Den Broeck, Huy- gens, De Croock 2, Van Hove, Cooreman 1, Bosteels 1, Guns. Zondagnamiddag komt RC Mechelen op bezoek, en de "Maneblussers" zijn o.i. een waardemeter voor Eendracht. Racing heeft zich trouwens aanzienlijk versterkt om zo snel mogelijk weer te promoveren naar de eerste klasse. Tot nu toe bleven echter denderende resultaten achterwege en telt de Mechelse tweedeklasser amper één puntje meer dan Eendracht. In feite wordt het dus in het P. Comelisstadion een tweepuntenwedstrijd, en krijgt Eendracht de gelegenheid om over datzelfde Racing te wippen op de rangtabel. Daarvoor moet echter gewonnen worden, en dat gebeurde nog maar zelden in eigen huis. Niettemin heeft oefenmeester Fazekas goede hoop. De sfeer in de spelersgroep is enorm goed, en Derijck en zijn maats hebben gezworen dat het tegen Racing Mechelen zal gebeuren nl. een overwinning na een daverende wedstrijd. Trainer Fazekas: "Het kan eenvoudigweg niet blijven duren vóór eigen publiek de tegenstander doorlopend onder druk te plaatsen, en ad finem nog onderuit te gaan. Dat werkt tenslotte frustrerend én op de spelers én op de supporters. Een zege in eigen huis hebben we dus broodnodig." Dat zal echter moeten gebeuren zonder de loopmachine Jos Lathouwers, die voor een speeldag is geschorst. Verder wordt alle hoop gesteld op Chunga die, verlost van zijn kniekwetsuur, weer briljant speelt, en waarvan tegen Racing Mechelen wordt verwacht dat hij de positieve curve verder trekt. Trainer Toon Pfaff van KAVD was helemaal niet tevreden over de mmiameii van zijn poulains (arch) Dendermonde altijd net iets meer kun nen is ondertussen ook al geen geheim meer. Het wordt dus nog prettig de komende weken. Wat zondag ook prettig was, althans voor de Dendermondse supporters, was de prestatie van het Dendermonds reserve team, die de rotslechte wedstrijd van de fanions snel deed vergeten. Vooral Ron- ny Lauwers liet zich opmerken met een heuse hattrick en in totaal niet minder dan 18 punten. Ook de jonge Karim Demnati (de dag voordien nog iets on fortuinlijker met het kadettenteam) scoorde tweemaal. Verder waren er schitterende tries te noteren van Ver schueren, De Vos, Vermeulen, Berlaen en Van Damme. Vermelden we ook dat Michiels, Poot en Vogelaere duchtig van zich lieten spre ken en dat Charles Sluys (volgens som mige boze tongen toch stilaan op 'gezegende' leeftijd) zich nog steeds niet te beroerd voelt om 's zondags de rugby- schoenen aan te trekken. Een hoopgevende wedstrijd van de re- serven dus, die met hun 6-47 overwin ning nogmaals de sterkte van Dender monde, als club, onderstrepen. Wordt vervolgd! Kris Van Damme Rangschikking lste nationale 1. Denderm. rugbyclub 15 56) 2. La Hulpe RC 13 32) 3- Asub Waterloo 12 78)* 4. RC Bosvoorde 12 (+55)* 5. Brussels Britsh RFC 9 (-7) 6. Avia Kituro RFC 8 44)* 7. Rubes Edegem 7 (-60) 8. RCS Visé 6 (-49)* 9. RFC Luik 5 (-77) 10. Standard Luik 5 (-90) 1 wedstrijd minder gespeeld Rugby. Charles Sluys: als het moet speelt hij ze nog allemaal verloren...(arch)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17