Fantastisch Schoonaarde pakt punten en Buggenhout laat van zijn veren Toon Pfaff Nu gaat er de korst af Hamme buigt niet voor Ide leider Iilfll!fi1,'7i. Met temperament en karakter Frank Heremans: A E. Aalst- Digest Turnhout-Aalst 2-2 Derde Provinciale E Dessel-VW Hamme 1-6 ft De Voorpost - 16.11.1990 - 19 VOETBAL nieuw degelijk voetbal werd geprodu ceerd en dat er zich op geen enkele moment enige terugval manifesteerde. Philip De Borger kreeg deze keer de voorkeur op Dirk Van der Stock. Philip bleek super-gemotiveerd nadat hij twee wedstrijden op de bank had gezeten. Later in de wedstrijd haalde ik Claudio De Paepe en Dirk Van der Stock van de bank. In deze omstandigheden wou ik iedereen een kans geven. EG Na de afgetekende zege bij Dessel blijft VW Hamme in het spoor van de leider. Overigens verloren de drie ploegen die samen met Hamme de reeks aanvoeren ieder een punt waardoor Vigor Wuitens eigenlijk een uitstekende zaak deed. Nu zondag is leider Herentals, tot nu toe ongeslagen, te gast in de Sportplein- straat. De Hamse verwachtingen staan hoog: "We zullen alles in het werk stellen om de leider voor het eerst in deze kompetitie een nederlaag toe te dienen, zegt Frank Heremans. Zoals we de laatste tijd evolueren, hoeven we voor niemand het hoofd te buigen, ook niet voor Herentals, al ben ik ervan op de hoogte dat het om een stevig team gaat. Persoonlijk ken ik enkel Danny De Cockele. Hij is een vaardige spits die als geen ander dribbelnummertjes uitvoert en bovenal biezonder snel is. We zullen hem zeker niet te veel ruimte mogen geven. Hetzelfde geldt voor Miljanovic. Hij is de absolute smaakmaker in het leidersteam. Het is enkel jammer voor ons dat Philip De Border ontbreekt. Hij leverde in Dessel een uitmuntende verrichting maar is thans aan een schorsing toe. Wij zullen in elk geval als leeuwen in het veld rennen. De supporters hebben nog wat te goed. In twee recente thuismatchen (Oude God en KAVD) kwamen we niet verder dan een gelijkspel. We doen een gouden zaak indien we twee punten pakken, al voeg ik hier dadelijk aan toe dat het momenteel nog geen must is om reeds als leider post te vatten. Selektie: De Pelsmaecker, Van Houcke, Verbruggen, D'Hondt, Nardus, Stal- paert, Heremans, Van der Stock, Vergeylen, Van Caelenberg, Van de Velde (Van Hemelrijck, Joos, De Paepe). EG Vrij vernissend slaagde Buggenhout, dat was De Cock de ahverker. Heusden kristalliseerde tot één doelpunt, leek het zich tot vorige week co-leider mocht kreeg één enkele kans, maar zag de bal hek van de dam. Niets bleek echter noemen in derde E, er niet in te winnen tegen de paal uiteenspatten. Edeboys minder waar, want vlak voor de pauze van het veel lager geklasseerde Baarde- haalde het uiteindelijk verdiend van een maakte Schepens er 1-1 van. Toen de gem, meer nog, het moest zelfs toestaan moedig, maar onmondig Heusden. Ede- thuisploeg in de tweede helft een slraf- dat de bezoekers melde volle pot gingen boys heeft nu dertien punten uit elf schop moest toestaan, die door De Roos lopen. Deze nederlaag was niet eens wedstrijden, en dat is genoeg voor de zonder aarzelen werd omgezet, was de onverdiend te noemen, want Bugyen- derde plaats. Heusden vinden we terug wedstrijd gespeeld.. Zelfs al miste Ser- hout was veel minder snel op de bal dan op de twaalfde plaats, met negen pun- geant nog een reuzekans voor Overme- een stevig opzittend Baardegem. Na een ten. re. Overmere heeft nu evenveel punten halfuur wisten de gastheren reeds hoe Hofstade kon er niet om lachen: tegen als gespeelde wedstrijden - tien -, en is laat het was - dat zal wel -, toen Hey- staartploeg Oudegem ging het verras- negende in de stand. Serskamp bevindt vaert en Saerens de bezoekers reeds op send de boot in. Toch kwam het eerst op zich in het peloton van de twaalfpunti- een veilige 0-2 voorsprong hadden gezet, voorsprong, langs Hofman. Vercaute- gen, en dus op de vierde plaats. Na de rust herinnerde Buggenhout zich ren, de bezoeker met het meeste Torin- Onderaan werd dan eindelijk bevestigd blijkbaar toch dat het een topploeg is in stinkt, scoorde dan liefst driemaal, en wat wij al zo lang wisten: dat Schoon- derde E, en trok het ten aanval. Slechts Oudegem zat meteen op rozen. Van aarde heel wat sterker is dan zijn positie één doelpunt, van De Cock was daarvan Holen maakte de kloof kleiner, maar de in het klassement laat uitschijnen. Op het resultaat. Toen kapitein Laurent ge- 2-3 bleef op het bord. Een afknapper van het veld van Gijzegem werd met nipte, kwetst werd afgevoerd, was de veer bij formaat voor Hofstade, dat zich toch maar daarom niet minder verdiende 1-2 Buggenhout definitief gebroken. Ze kon met recht en reden titelkandidaat cijfers gewonnen. Baardegem de beide punten mee naar mocht noemen in derde E. Christiaens zorgde voor de openingstref- huis nemen. Die verzuchting mag nu stilletjesaan fer, en bracht Schoonaarde daarmee op In het klassement is Buggenhout nog worden weggeborgen tot volgend sei- voorsprong, Even later mocht Gijzegem steeds afgescheiden tweede, met zestien zoen. Zes punten is de achterstand op aanleggen vanop de strafschopstip, na punten uit elf wedstrijden. Baardegem is leider Melle nu reeds, en hoewel Hofsta- een fout op Verleyen. Van Sinaey zette de vierde, met twaalf punten. de samen met Buggenhout de meeste elfmeter om, en de bordjes hingen op- Melle had het ook moeilijk bij Oorde- productieve aanvalslijn heeft uit de nieuw in evenwicht. Niet voor lang ech- gent, maar nadat thuisspeler Van der reeks -allebei 26doelpunten in elf ter, want Bogaert knalde een vrije trap Crone had gescoord, beperkten de gast- wedstrijden -, heeft het ook één van de voorbij de Gijzegemdoelman. 1-2 dus, heren zich tot het controleren van de meest gepasseerde verdedigingen. Een en zo bleef het ook, hoewel de lokale partij. Dat brak hen in de tweede helft euvel dat op deze elfde speeldag uitvoe- druk naar het einde toe groter werd. nog zuur op, toen Melle via Van Geele rig werd belicht. Oudegem werkt zich Schoonaarde hield echter stand, en dal nog tweemaal scoorde. Melle won dus dankzij deze overwinning een ietsje op, was zeker niet gevleid, nogmet 1-2 cijfers, en verstevigt daar- en bevindt zich nu in het gezelschap van Het is natuurlijk nog steeds laatste-Ro- mee zijn koppositie in de klassering. Oordegem en.Gijzegem op de voorlaats- me is ook niet op één dag gebouwd - Met één inhaalwedstrijd te goed telt het te plaats, met acht punten. maar knabbelt nu toch aan zijn achter- nu twee punten vootsprong op Buggen- Heikant kaapte nogal gelukkig de over- stand op de geviseerde ploegen voor hout en liefst vijf op Edeboys, dat derde winning weg tegen Schellebelle, dat in zich. Vier punten uit elf wedstrijden, het staat. Oordegem bengelt op de voor- de blessuretijd de beslissende treffer is al iets. Cijzegem is zo'n mikpunt, want laatste plaats, met acht punten. incasseerde. Zo kon het dat Heikant met me! acht punten staat het vlak voor Met Edeboys gaat het ondertussen wat 2-1 cijfers Schellebelle wandelen stuur- Schoonaarde. De achtervolging is inge- beter. Na de mindere resultaten van de de. Heikant springt door deze zege over zet. Het lijkt er dus sterk op dat Melle in voorbije weken, lijken ze iets van hun Schellebelle, en telt nu twaalf punten uit derde E zijn voorsprong op de achter- vroegere kracht te hebben teruggeven- elf wedstrijden, genoeg voor een gedeel- volgende ploegen stelselmatig zal uit- den. Heusden, dat Edeboys op eigen de vierde plaats. Schellebelle heeft één bouwen, en dit seizoen triomferend zal terrein partij gaf, moest met een vertim- puntje minder, en is achtste. Of hoe een afsluiten. Hoewel het natuurlijk nog veel merde ploeg het veld op, en dat maakte dubbeltje roden kan., te vroeg is voor dergelijke uitspraken het er voor Edeboys iets makkelijker op. Overmere blijft op de sukkel. Voor de TDB De Cock scoorde voor de rust, en Ede- vierde opeenvolgende maal werd verlo- boys bepaalde verder de loop van de ren, ditmaal op eigen veld van Sers- wedstrijd door na de pauze nogmaals de kamp. Toch was de thuisploeg het best weg naar het Heusden-doel te vinden, en vertrokken, en tot Sergeant dit overwicht de 0-2 op het bord te spijkeren. Opnieuw Voetbal. Daniel De Paepe. trainer van Vigor Wuitens, trakteerde Dessel Sport op een koud stortbad (arch) JV Voetbal. Guido Vergeylen van VW Voetbal. De Hamse aanwinst, Erwin Hamme was uitstekend tegen Dessel. Van Houcke, steunpilaar in de verde- Hij scoorde driemaal (vh) diging (vh) Zondag, na afloop van de match tegen hitte, kon Toon Pfaff er zeker niet mee bchen. Zelden hebben we hem zo opge bonden gezien. Schandalig, zo noem ik deze wedstrijd, ik heb er geen andere woorden voor. Er topen in deze ploeg een aantal spelers bij die van zichzelf een zeer hoge dunk hebben. Indien de kern niet zo beperkt *as, zou ik ze doodgewoon naar huis ^uren. Het is onvoorstelbaar hoe ze soms reageren op een wissel! Heb je gezien wat die zogenaamde 'vedetten' er •leze keer weer van terecht gebracht hebben? bovendien zijn de knapen nog geregeld ^en bron van onrust in ons 'huishouden'. Nee, deze kern is zeker geen voorbeeld. Ik heb al in betere omstandigheden gewerkt. De koncen- tratie was deze keer helemaal zoek. Van enige inzet was er geen sprake en de schaarse keren dat er dan toch met de tegenstander geduelleerd werd, kwa men wij er toch als verliezer uit te voorschijn. Normaal moest dit een overwinning worden, en daar hadden we dan ook op gerekend. In het gunstige geval hadden we dan een kloof van vijf punten gesla gen op Putte en rustiger tijden lagen in het verschiet. Tijdens de rust heb ik de spelers 'drin gend doch vriendelijk' verzocht om toch maar agressiever te spelen. Daarvan is echter niets in huis gekomen. Tenslotte hebben we nu twee kostbare punten te grabbel gegooid. De faze, waaruit de bezoekers hun twee de doelpunt puurden, was eigenlijk meer dan een Sint Maartengeschenk. Indien de mentaliteit binnen de ploeger niet snel beter op wordt, dan zal ik mijn besluiten daaruit trekken!' Tot zover Toon Pfaff. En we kunnen hem niet volledig onge lijk geven. Na de halve zege tegen Ham me hebben de paarsblauwen er blijk baar vedettenallures bijgekregen en dat is van het goede wat te veel. Met de match tegen Bomem in het vooruitzicht is het best met beide voetjes op de grasmat te staan. Misschien kunnen ou we rotten Kusto en Van Roy daaraan wat doen?... EG Oefenmeester Fazekas hield het maandavond bij een lichte training, kwestie van de stramme spieren wat losser te krijgen. Droeven, Ka- nu, Eeckhout, Schippers en Man- diangu, die zondag niet speelden, werden aan een langere training onderworpen. Voor de rest is ieder een fit en deze keer moest de medi sche staf niet ingrijpen. Minivoetbal. De Minispartanen uit de Dendermondse kompetitie (a) n wet Het werd zondag 11. op Turnhout nog maals onderschreven: Eendracht boekt buitenshuis betere resultaten dan in eigen midden. Volgens oefenmeester Fazekas heeft dat te maken met het feit dat zijn poulains op verplaatsing het spel niet moeten maken en over elementen beschikt die de ruimte op de counter kunnen gebruiken. In ieder geval heeft Eendracht op Turn hout het beoogde doel bereikt, nl. het meegraaien van één punt. Dat werd bewerkstelligd met veel temperament en karakter en dankzij de esbattemen ten van een briljante Chunga, die van week tot week sterker wordt. Volgens klubsekretaris J.P. Van Droo- genbroeck zat er voor de Ajuinen eigen lijk nog meer in dan een gelijkspel. 'We kwamen tweemaal op voorsprong met treffers van Szabadi en Peeters maar uiteindelijk kon Turnhout de zaken nog rechtzetten vanop de penaltystip, na een beslissing van de scheidsrechter die al leszins kon aangevochten worden. Maar goed, we waren naar Turnhout afgereisd met de winst van één punt in het achter hoofd. Dat is ons gelukt, maar achteraf beschouwd en na een grondige analyse van de wedstrijd, alsmede een schot van Chunga tegen de paal in de tweede helft, kan men het jammer vinden dat niet de volle winst kon meegebracht worden', aldus sekretaris Van Droogenbroeck. Buggenhout-Baardegem 1-2. Met deze kopbal scoorde De Cock het enige lokale doelpunt (vh) rover en an Liefst zes keer kwam VW Hamme tot heel scoren op het arme Dessel. Meteen werd f mat] de mindere verrichting tegen KAVD hele maal in de vergeethoek gespeeld. Na een denderende partij kon iedereen met een 'zeer goed' worden gekrediteerd. Philip De Borger en Guido Vergeylen kregen een 'uitstekend' mee. i Guido werd tevens auteur van drie doel punten. Oefenmeester Vergeylen was dan ook in de wolken. 'iedereen liep er geprikkeld bij en wilde beter doen dan vorige week, stelde de Hamse trainer. We liepen zeer snel van stapel en veroverden direkt het over wicht, wat zich na 20 minuten in een 0-2 voorsprong vertaalde. Kort na de hervatting kwamen we even onder druk te staan nadat de thuis- ploegd de aansluitingstreffer had gesc oord. Na tien minuten prikte Philip De Borger, op aangeven van Van De Velde, een derde doelpunt op het bord. Vanaf dan werden we weer geheel on szelf en op de lange duur stond er nog één ploeg op het veld. Enkele doelpun ten waren van uitstekende makelij. Een belangrijke vaststelling was dat er op-

De Voorpost | 1990 | | pagina 19